Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #9271 30 sierpnia 2016, 8:24

Vam Fajna mama
Dzien dobry! Co za noc budzilam sie co chwile zakwasow nie mam ale napierdzielaja mnie biodra w zadnej pozycji nie jest dobrze. Pochmurno dzis i chyba zimno siedzimy w domu narazie. Ciekawe czy m bedzie sie odzywal po pracy hehe

Co do 500+ to nam z m sie nie nalezy na pierwsze dziecko choc ja w tym roku nie pracuje i choc biedy nie klepiemy to kokosow nie ma. Ucieszylabym sie gdybym miala ale nie to nie. I kolejne dziecko nie chce tylko dlatego ze bedzie sie nam nalezec bo zanim urodze i tak przepisy sie moga zmienic. Moja szwagierka pracuje w 500 i sporo osob to patologia co to bierze po 3tysiace i przepija teraz juz bony dostaja takie rodziny. A reszta to zwykli ludzie ktorzy zarabiaja gorzej.wystarczy ze najnizsza krajowa a dzieci wiecej niz 3 i taka pomoc pozwoli im na zycie bez stresu. Kazda sytuacja i rodzina inna ale uwazam ze jesli juz 500 jest i sie nalezy to dobrze. Mi nie ale nie placze.

Zgłoś nadużycie #9272 30 sierpnia 2016, 10:39

Mika29 Fajna mama
. Chyba większość ludzi  tak myśli ale niektórzy są źli, że nie dostają pieniędzy na pierwsze dziecko. Moi rodzice zawsze uczyli mnie żeby wszystko co mamy z M zawdzięczać swojej pracy a nie pomocy innym ludziom i właśnie tak staramy się żyć.
Rozpaczać nie będę , że inni ludzie dostają z opieki więcej niż ja.  Cieszę się z tego co mamy.

Zgłoś nadużycie #9273 30 sierpnia 2016, 11:12

madzia90krk Fajna mama
Dzień dobry :)

Tandem super że czas z mężem taki miły :*:* może efekty tego czasu będą za 9 miesięcy hihi

Sofi bardzo chciałabym by mój sen był proroczy. :* już za chwilę testowanie :)

Vam współczuję nie przespanej nocy mi dziś wyjątkowo udało się pospać kilka razy siku a tak to spałam ostatnie noce były gorsze młodą coś pogryzlo i co pół h pobudka.

Co do 500 my dostajemy. Uważam że projekt jest niesprawiedliwy owszem ale nie my ukladalismy zasady a ze każdy grosz ważny to jeśli dają bierzemy. Nie zgodzę się natomiast ze dostają Ci co się im uczyć nie chciało. Brzydko wrzucać tak do jednego wora. Ja mam wyższe ale prowadzę działalność która ze względu na mój stan nie przynosi dochodów bo jestem na l4. Mąż pracuje w transporcie ma słabą umowę i stąd udało nam się dostać. Pewnie długo nie będzie tej pomocy ale póki jest to korzystam bo nie widzę powodu dla którego miałabym nie . Dzieci na umor nie będę robić dla tej kasy
Hehe bo drugim wracam do życia zawodowego
Wiem ze wiele patologi będzie się plodzic z tych powodów ale świata się nie zmieni. Dają trzeba brać biją to uciekać hehe

U nas duszno niby nie upalnie ale oddychać nie ma czym.
Barszczyk już ugotowałam później pierogi i obiad na dwa dni jest :)
Jutro wizyta na patologi... przeraźliwie się boję :(

Miłego dnia kochane

Zgłoś nadużycie #9274 30 sierpnia 2016, 11:34

Mika29 Fajna mama
Madzia też mądrze piszesz.
Na wizycie jutro musi być dobrze. Trzymam kciuki i oczywiście napisz jak już będziesz w domu.

Zgłoś nadużycie #9275 30 sierpnia 2016, 12:12

Katrina13 Gotowa na wszystko
Hej :)
Madzia i Mika zgadzam się z Wami:* Madziu głowa do góry, wszystko będzie dobrze ! zobaczysz:*
Zagubiona , kuzyn dostaje 800 zł renty, ma magistra i jego żona też, ale wykształcenie jak widać nie zawsze daje dobrą pracę... Cieszy mnie że sobie tak świetnie radzisz, nikt Ci zdania nie karze zmieniać, chciałam Ci tylko pokazać, że nie każdemu się tak świetnie układa. Ja na 1 dziecko nie dostaje, mąż dobrze zarabia, ale na drugie dziecko (jak szczęśliwie urodzę) dostaniemy i będę się cieszyć, bo odłożę dzieciom na przyszłość.

Zgłoś nadużycie #9276 30 sierpnia 2016, 12:15

Sofi Fajna mama
mam nadzieję, że nie zostałam zrozumiana w ten sposób, że chcę rodzić dzieci tylko po to, żeby mieć z tego kasę
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #9277 30 sierpnia 2016, 12:18

Sofi Fajna mama
Katrina, tez planuję odkładać dzieciom na przyszłość tą kasę :) jeśli w ogóle będę mieć dzieci
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #9278 30 sierpnia 2016, 12:32

Vam Fajna mama
Madzia ja tez robie pierogi :-) a Ty nie powinnas sie oszczedzac? Trzymam kciuki za wizyte!

Zgłoś nadużycie #9279 30 sierpnia 2016, 12:45

duszka Fajna mama
Hejka! Pozdrawiam z pracy ;)
Brzuch zaczyna mnie boleć jak na @ a ja żyję nadzieją że ten nowy lekarz mi pomoże ...

Zgłoś nadużycie #9280 30 sierpnia 2016, 12:53

Mika29 Fajna mama
Sofi ja tak nie zrozumiałam więc spokojnie :-)

Duszka musi Ci pomóc :-) Jakoś mam dobre przeczucie.

Czekamy z Julią bo ma przyjść do niej koleżanka więc dziś wesoły dzień będzie.

Zgłoś nadużycie #9281 30 sierpnia 2016, 12:57

tandem Supermama
Nadrabiania ciąg dalszy.

nina czytelniczego kaca rozumiem w pełni :) a jakiego autora czytałaś? o, już doczytałam. Czyli lubisz sensację i kryminał? :)

sofi, duszka teścik niedługo, super :)

aaniaa86 wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! dużo szczęścia i miłości :) na zdjęciach wyglądasz na drobniutką ;)

marta witaj i powodzenia

kamila fajnie, że wybraliście się z mężem nad jezioro i do restauracji, tak romantycznie :) kamila to kolejny raz w twojej okolicy jakiś zamach... :/
to trzymam kciuki za kupno walizki :) Też kiedyś w tym kalendarzu wpisali mi, że mam ciążę urojoną :D nie wzięli pod uwagę, że staraczki mogą przeprowadzać kalkulacje na zapas :)
podróż nie powinna teoretycznie zaszkodzić :) ale wiadomo, jeśli jest zagrożona, to inaczej. Może rzeczywiście Twój organizm potrzebował więcej czasu na regulację.
I co, złamał się ?? :)
Ciekawy miałaś temat mgr :)

zagubiona trzymam kciuki za rozwiązanie stresującej sytuacji, wiem jak to jest, więc tym bardziej kibicuję. Stres to nasz wróg,więc życzę, byś szybko go pokonała.

duszka madagaskar :) jaki to sok z mięty, jak się robi? śniadania i kolacje - nadal nie masz pomysłów? to będę myśleć i szukać dla Ciebie też ;)
Nowy lekarz na pewno pomoże, kiedy się wybierasz, bo już zapomniałam.

mika ja też korzystam z domowych przecierów cały rok :) dziękuję, że pytasz, było super i już ogromnie tęsknimy. Mąż przed chwilą dzwonił i mówił właśnie, że nie myślał, że będzie aż tak tęsknił :)

vam a Ty co czytałaś? ja też kocham czytanie i też różne książki, różnych autorów, polskie też :) horrorów nie lubię, a thrillery tylko w wersji książkowej. Ostatnio z kolegą z pracy wymieniamy się książkami Harlana Cobena.
My w tym roku na rocznicę zafundowaliśmy sobie wspólne zdjęcia z fotobudki nad morzem :) Głównie skupiamy się na tym, by spędzać wspólnie ten dzień :)
Super, że wybraliście się na taką wyprawę, ale może za długa, skoro chłopacy tak zmęczeni, że aż w złym humorze ;) A i czyli synkowi podoba się plac zabaw.
Vam dokładnie, ważne jest w 500+ to, żeby być czujnym i zamienić na usługi świadczenia finansowe tym rodzinom, które je przepijały.

sofi daj znać jak łowy po 1zł ;) ja też kocham basen i dawno nie byłam... trzymam kciuki za spełnienie marzenia pływackiego z dzieckiem, też tak sobie marzę :)
Moja teściowa ma na imię Łucja i jest taki plan, że jeśli będziemy mieć bliźniaczki (tak, wiem, że szanse małe :) ) to będą po naszych mamach: Łusia i Marysia.
Mi zawsze Łucja kojarzyła się z Franciszkiem i Hiacyntą z objawień fatimskich. A potem z opowieściami z Narni. A wachlarz i Portugalia pasują (tam Fatima) :)
To ta położna rzeczywiście niepoważna, że nie była u gina. Ja też uważam, że położna lepiej pomoże gdy sama rodziła. Dziwiłam się mojej kuzynce, że po ślubie zwlekała z dzieckiem i pracowała chyba z 5 lat jako położna...
Fajnie, że mąż tak pilnuje i dba. Mój też się stara, od początku stosujemy tylko npr, więc się orientuje co i jak; ale przez ten wyjazd to nie patrzymy jaki jest dc tylko przytulamy się kiedy jest ochota, bo kilometrów między sobą i tak nie przeskoczymy.
Sofi ja też myślałam o rodzinnym domu dziecka, ale mąż też się zgadza; najpierw jednak chcemy mieć własne dzieci, to jest też ważne w tamtych procedurach.
Też jestem za niższymi podatkami dla rozpoczynających własną, jednoosobową firmę itp. Bo to odstrasza bardzo...

mala_ala fajnie,że udało wam się skorzystać z pogody, dożynek i wycieczki nad zalew; ja w tym roku bez dożynek bo u rodziców były w ten weekend, a ja do męża pojechałam.
Współczuję burzy po drodze i w życiu, szkoda, że sprawa z teściową nierozwiązana. Musisz przeanalizować wszystkie za i przeciw, wiadomo, że przeprowadzka to zmiana dla córki,
ale jeśli np ta sytuacja z teściową miałaby Cię za bardzo przytłaczać i powodować ciągłe spięcia, to córka to też wyczuje i mimo znanego otoczenia będzie mniej radosna.Nie znam całej sytuacji, więc trzymam kciuki, byś znalazła najlepsze rozwiązanie.
Zgadzam się z katriną, że mieszkanie osobno (tzn. bez teściów, ale małżonkowie razem z dziecmi) dużo daje.

werkaa i jak Solina? dobrze, ze tak ze słońca i warzyw korzystasz :) gratuluję ćwiczeń! :) a może na bliźniaki się załapiesz, albo jednak 500+ potrwa dłużej.

madzia i bez dziecka 23 stopnie lepsze od 35 :D

Paola może to czas by znaleźć nową ulubioną restaurację? Latawce super sprawa :)

Taszka świetnie, że miałaś czas się odstresować :) trzymam kciuki za fit zmiany ;)

kamila, mika, Paola, werkaa, sofi, mala_ala, madzia dziękuję :) Też bardzo się cieszę, że weekend był taki super ale tym bardziej mi żal, że już po nim. Odliczamy godziny do piątku :)
niestety w sobotę idę do pracy na 8h, więc to już nie będzie cały wspólny weekend, a mąż wyjedzie w niedzielę wieczorem :(

kasiulek83 witaj :) trzymam kciuki, by udało się za drugim razem!

madziulka8 od stycznia to jeszcze masz szanse na 2017, więc nie uciekaj. Gratuluję pracy! czego będziesz uczyć? ja też jestem nauczycielką, ale mam też drugi zawód, w którym pracuję.
Za to praca nauczycielki wydaje mi się super dla kobiety-matki :)

katrina współczuję bólu głowy, ale dobrze, że córeczka dała odpocząć. Jak się czujesz tak ogólnie? Też uważam, że 500+ ma dużo plusów, grunt by w gminach dobrze rozpracowali, którym rodzinom nie wypłacać w gotówce, tylko zapewnić różne usługi i bony dla dzieci
(typu opłata za przedszkole, obiad, język, książki, zajęcia sportowe itp.). też od razu pomyślałam o teściowej malej-ali ile ma ona lat ;)

atka trzymam kciuki za kolejny cykl!

madzia byłoby miło ale ja już się naprawdę nie nastawiam. Cieszę się życiem jakie jest, nie myślę o dziecku.
Może to pomoże ;) Barszczyk super, zazdroszczę, aż mi smaka narobiłaś :) trzymam kciuki za wizytę jutro, na którą jedziesz?

I uff, udało się nadrobić :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #9282 30 sierpnia 2016, 13:05

Nina1 Fajna mama
Dzień dobry staraczki,

Pracy dużo ale jakoś zapał dziś kiepski. Idę chyba kolejną kawę zrobić. Bo od godziny klepię kilka zdań i pisma napisać nie mogę. Zajęłam się przeglądaniem ciuchów w internecie i wiadomo jak się takie niewinne oglądanie kończy ;) .

Tandem - Uwielbiam sensację i kryminał, a z racji zawodu thrillery prawnicze - a Mróz jest dr prawa i pisze je najlepiej. Zawsze jak przeczytam to czegoś mi potem brakuje :D .

Paola - prezent wymyślony?

Aleksander wrócił stęskniony, wczoraj było szaleństwo, dziś już jest w żłobku :) .

Co do imion i staranek - marzy mi się Helena :) .

Zgłoś nadużycie #9283 30 sierpnia 2016, 13:23

Nina imie Helenka b. Ladne :)
Tandem super ze weekend z M sie udal:* Czuje sie swietnie-dziekuje ze pytasz:* zawsze o wszystkich pamietasz :) glowa mnie bolala chyba z racji pogody, wieczorem popadalo i bol przeszedl. Juz zyje sobotnim wyjazdem i weselem :)

Zgłoś nadużycie #9284 30 sierpnia 2016, 14:23

tandem Supermama
Nina tak to jest z książkami, że czytelnik zatapia się w ich świat i potem mu go brakuje :) Zainteresuję się w wolnej chwili co napisał Mróz, bo to co podczytałam o nim w internecie brzmi ciekawie.

Katrina dziękuję :) możliwe, że przed burzą ciśnienie było niskie i stąd ból głowy. Pewnie, myśl o przyjemnościach ;) Masz jakąś fajną sukienkę? Brzuszek mocno widać? :) ja na wesele idę w następną sobotę

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #9285 30 sierpnia 2016, 15:10

Vam Fajna mama
Helenka mi tez sie podoba :-)

Zgłoś nadużycie #9286 30 sierpnia 2016, 15:19

kamila19880 Fajna mama
tandem pobiłas sama siebie :) maz nie uległ tylko położył głowe na poduszcze i juz chrapał :( :( ( a oto mój dzisiejszy zakup w promocji były :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #9287 30 sierpnia 2016, 15:20

kamila19880 Fajna mama
katrina i madzia pokażcie swoje brzuszki :) :) :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #9288 30 sierpnia 2016, 15:29

Tandem kupilam sukienke ktora wlasnie zakrywa brzuszek, ktory juz widac.Z corka dopiero kolo 5 mies. Brzuszek sie zaokraglil a w tej ciazy juz z miesiac mam widoczny. Jest ladny :)
Kamila fajne walizki, drogie byly?

Zgłoś nadużycie #9289 30 sierpnia 2016, 15:44

kamila19880 Fajna mama
katrina jedna 21 e (normalnie kosztuja min 25 e ale promocja była) katrina i brzuszek poprosze moze jak sie napatrze to mi wyskoczy :)

Zgłoś nadużycie #9290 30 sierpnia 2016, 16:29

duszka Fajna mama
Drugi dzień w biegu . Masakra , co to będzie jak zacznie się rok szkolny ?? ?