Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #891 31 marca 2016, 12:34

mamaAleksandry Świeżo upieczona

madzia90krk napisał(a)

Blizne miałam monitorowana przed pojawieniem się pierwszej miesiączki w 11 M po porodzie ponoć brak śladu na macicy zresztą ja w ogóle nie czułam boli po cc więc tak się pięknie zagoilo.miałam to szczęście. Odstawiamy się z córeczką pomału ograniczylysmy do karmien w nocy.

ja karmiłam tylko (albo aż) 9 miesięcy. Do 6 miesięcy obiema piersiami, potem zanikło mi mleko w prawej i pozostała lewa na placu boju ;)

Zgłoś nadużycie #892 31 marca 2016, 12:59

madzia90krk Fajna mama
Wiesz że ja z wygody właśnie jak karmię córkę już tylko w nocy ( spi ze mną ) po prawej stronie zawsze daje jej prawa pierś już nie pamiętam kiedy dałam lewą hehehe

Zgłoś nadużycie #893 31 marca 2016, 13:54

Magnolia Gotowa na wszystko
MamaAleksandry- to dużo zdrówka dla Olci.
Ja pójdę żeby mi oglądnął bliznę na usg czy tam w środku już wszystko w porządku się zagoiło bo wcześniej miałam krwiaka i brałam antybiotyk na niego. Ja synka karmiłam 5 miesięcy tylko.

Zgłoś nadużycie #894 31 marca 2016, 14:16

madzia90krk napisał(a)

Wiesz że ja z wygody właśnie jak karmię córkę już tylko w nocy ( spi ze mną ) po prawej stronie zawsze daje jej prawa pierś już nie pamiętam kiedy dałam lewą hehehe

ja to w ogóle gapa byłam z karmieniem i kurde chyba 3 miechy karmiłam na siedząco...i w dzień i w nocy...bałam się że blizna mi pęknie jak będę ją naciągać leżąc na boku:/ a przecież na leżąco o niebo wygodniej

Zgłoś nadużycie #895 31 marca 2016, 14:20

Magnolia napisał(a)

MamaAleksandry- to dużo zdrówka dla Olci.
Ja pójdę żeby mi oglądnął bliznę na usg czy tam w środku już wszystko w porządku się zagoiło bo wcześniej miałam krwiaka i brałam antybiotyk na niego. Ja synka karmiłam 5 miesięcy tylko.

dziękujemy :)
a to rozumiem. ja na początku miałam bardzo pofałdowaną tą bliznę i bałaam się że się nie wchłonie ale jednak wszystko się zagoiło. Używałam też plastrów na bliznę i teraż jest bielusieńka więc ok : )

a czemu miałyście cc?

U mnie nie było postępu porodu.
Mordowałam się w skurczach 12h próbowałam własnymi siłami i w wannie i poza ale rozwarcie małe i wogóle mi nie szło :( poza tym ja jestem drobna mam 152cm, Olcia była dość spora, jak na moją posturę bo 3,5kg i 50cm, i przenoszona 11 dni po terminie :) Wogóle jej się nie śpieszyło do mamusinych ramion :)

Zgłoś nadużycie #896 31 marca 2016, 14:26

Kowy Fajna mama
Madzia na wstępie witaj! Współczuję Ci bardzo, wiem, że przeżywasz, ja w ostatnim cyklu miałam to samo- ciąża utrzymała się bardzo krótko. Mamy w ogóle podobną sytuację, bo też mam hashi i synka rok 2 miesiące. Ja akurat musiałam pobrać euthyrox i teraz też łykam, bo przy okazji robienia bety machnęłam też hormony i tsh wyszło 4,35. Myślę, że to po części mogła być przyczyna poronienia u mnie, plus zmęczenie organizmu. Za to w tym cyklu, zaraz po poronieniu, okazało się, że jestem w ciąży! Więc nie trać nadziei, jak też się staram myśleć pozytywnie :) I nie obwiniaj się, czasem po prostu tak jest.

Zgłoś nadużycie #897 31 marca 2016, 16:16

kamila19880 Fajna mama
Witam dziewczyny melduje sie z @ ;: / niestety jesteście skazane na mnie przez kolejne 12 miesięcy, bo sie nie zapowiada na nic innego. Witam nowe dziewczyny.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #898 31 marca 2016, 16:23

MamaAleksandry- ja rodziłam przez 13 godzin naturalnie, rozwarcie stanęło na 8 centymetrach. Główka nie wstawiła się dobrze w kanał rodny, synuś był zapętlony pępowiną i miał na niej guzła więc zaczął się dusić. Stwierdzili zagrożenie zamartwicą więc szybko wzięli mnie na cc. Naszczęście ten koszmar już za nami. Synek ważył 4050g i miał 57 cm.

Zgłoś nadużycie #899 31 marca 2016, 16:24

Kamila- dlaczego na 12 miesięcy ??

Zgłoś nadużycie #900 31 marca 2016, 17:20

kamila19880 Fajna mama
Bo teraz miałam ostatnia szanse na bycie mama 2016 ( tez tam jestem zalogowana ) ale wlasnie dostałam okres i juz na 2016 r nie mam szansy wiec sie łapie na 2017 wiec jeszcze 12 miesięcy moge zostać mama 2017 ale pewnie nie bede. A za 12 mies bedzie grupa zostać w 2018 i tak cały czas
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #901 31 marca 2016, 18:14

Kamila- to oby ten rok był dla nas pomyślny!

Zgłoś nadużycie #902 31 marca 2016, 19:43

kamila19880 napisał(a)

Bo teraz miałam ostatnia szanse na bycie mama 2016 ( tez tam jestem zalogowana ) ale wlasnie dostałam okres i juz na 2016 r nie mam szansy wiec sie łapie na 2017 wiec jeszcze 12 miesięcy moge zostać mama 2017 ale pewnie nie bede. A za 12 mies bedzie grupa zostać w 2018 i tak cały czas

Kamila:* ja może nie mam smutnych doświadczeń jeżeli chodzi o staranka, ale takie fora są po to, żeby trzymać się RAZEM i za wszelką cenę NIE PRZESTAWAĆ WIERZYĆ ŻE SIĘ UDA!
Wiara i pozytywne nastawienie to połowa sukcesu. Jesteśmy z Tobą, każda z Nas pragnie Maleństwa i prędzej lub później zostaniemy Mamusiami! Ja nawet nie zaczęłam starań ale fajnie jest wiedzieć, że gdzieś daleko jest ktoś kto pragnie tego samego co ja....

Zgłoś nadużycie #903 31 marca 2016, 21:10

madzia90krk Fajna mama
Kowy no ja też właśnie zrobiłam też badania hormonów przy hcg i wyszły idealne więc nie zazywam nic. Tsh mam 1,5 gin powiedział że idealne na ciążę tzn na starania. Ja właśnie zaczęłam k rwawic eh wyplakalam co moje i wierzę że będzie jak u Ciebie ze w tym cyklu nam się uda.
Co do przyczyn cesarskiego cięcia ja miałam wskazania ze względu na miednice miałam wypadek ale chciałam podjąć próby jednak pod koniec ciąży miałam duże problemy z ciśnieniem i mimo brania dopegytu nie pomogło więc bezpieczniej było u nas tak rozwiązać ciążę.
Dziękuję za przyjęcie mnie już po kilka wpisach czuję się dobrze z wami :) i nic tylko czekać aż będziemy jedna drugiej gratulowac.
Powiedzcie mi to krwawienie to jest już okres prawda ? Teraz będzie normalny cykl? Czy ze starankami trzeba zaczekać jakiś czas?

Zgłoś nadużycie #904 31 marca 2016, 21:35

duszka Fajna mama
Dobry wieczór!
Jestem bardzo zadowolona z wizyty u ortodonty. Super kobieta . Z zakupów mnie bo nic sobie nie kupiłam , muszę teraz polatac jeszcze po sklepach u mnie a nie lubię tego bardzo. Kasę też mam niestety wyliczona :(

Zgłoś nadużycie #905 1 kwietnia 2016, 6:13

Duszka - ja właśnie we wtorek zakończyłam leczenie zębów u dentysty i zamierzam wybrać sie wreszcie do ortodonty tylko teraz krucho z kasą. Jakieś 12 lat temu nosiłam aparat stały ale po jego zdjęciu po kilku latach wszystko się porozjeżdzało i wyglądam gorzej niż przed. Może w tym roku uda mi się trochę pieniedzy uzbierać to sobie zrobie nowy zgryz.

Zgłoś nadużycie #906 1 kwietnia 2016, 8:06

duszka Fajna mama
Dzień dobry!
Magnolia u ortodonty byłam z synem :)
Lecę ogarnąć dom i nastawić pranie
Miłego dnia

Zgłoś nadużycie #907 1 kwietnia 2016, 11:47

Kowy Fajna mama
Kamila proszę bez czarnych wizji! Rok 2017 będzie szczęśliwy dla wszystkich i kropka! A jak będziesz tak gadać to wyślę Cię do Gusiowej krewety po reprymendę ;)

Madzia, teraz to normalnie traktujesz jak okres. Jak rozumiem, u Ciebie też ciąża szybko się zakończyła? Ja byłam na wizycie lekarskiej i dowiedziałam się, że nie trzeba czekać ze staraniami. Co ciekawe po poronieniu często podobno łatwiej zajść, bo organizm już się jakby "nastawił" na ciążę. U mnie na pewno tak było, bo beta poszybowała ;) Jeśli się boisz możesz tylko za jakiś tydzień siknąć na test ciążowy upewnić się, że nie było ciąży pozamacicznej, a beta spadła (ale to raczej rzadkie przypadki). Trzymam kciuki i bądź dobrej myśli :) Ja teraz od razu poleciałam po duphaston, czuję się lepiej niż ostatnio, wtedy od początku miała bóle krzyża i podbrzusza.

Zgłoś nadużycie #908 1 kwietnia 2016, 13:33

madzia90krk Fajna mama
Kowy u mnie beta była niska od samego początku bo zaczęło się od 5 na dwa dni przed miesiaczka więc na normy mojego labo ciaza ale najniższa wartość miałam wskazania potworzyc czy rośnie po 48 godzinach w dniu spodziewane miesiączki urosła 3 krotnie.. Ale powtórzyła dwa dni po dacie gdzie miałam dostać okres spadła.. zadzwoniłam do lekarza ciąża biochemiczna czekać na krwawienie. No i wczoraj przyszło. Trzy dni po tym jak miałam dostać miesiaczke. Więc ciąża była niska i raczej nie pozamaciczna bo beta spadła do zera . Strasznie myślę o tobie .. w sensie twój " przypadek" nie źle słowo twoja " historia " tak podobna to mojej napawa mnie optymizmem czekam na koniec krwawienia i mam nadzieję że ten cykl będzie owocny bardzo bym chciała. Super że u Ciebie beta poszybowala !!! Gratuluję z całego serduszka !!

Zgłoś nadużycie #909 1 kwietnia 2016, 13:34

madzia90krk Fajna mama
A właśnie z tym dufastinem czytałam że już po owu można brać żeby pomóc zarodkowi i odostawic w razie @ czy to prawda?

Zgłoś nadużycie #910 1 kwietnia 2016, 13:42

Kowy Fajna mama
Dzięki jeszcze raz! U mnie beta też była niziutka, zaczęło od 10 na kilka dni przed @, a potem po dwóch dniach 15...
Myślę, że możecie się spokojnie od razu starać :D Jeśli chodzi o dupka to wiem, że tak można robić, ale szczegółów nie znam, najlepiej zapytaj na Starania by zostać mamą 2016- tam dziewczyny mają duże doświadczenie z dupkiem i na pewno pomogą.