Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #8591 19 sierpnia 2016, 21:22

Aniaaaa38 Gotowa na wszystko
Kamilka w 28 dc plamienia kropka po kropce, czyli od poniedziałku. cały czas skąpo bardzo. dziś koniec. testy w 26 dc , 28, 3 dc ujemne. także zagatka jak dla mnie

Zgłoś nadużycie #8592 19 sierpnia 2016, 21:24

mala_ala Gotowa na wszystko
U nas tyle kleszczy ze nawet naa polko sie nie chcę. Siostra byla z dwojka dzieci obydwoje złapali kleszcza. No masakra.

Zgłoś nadużycie #8593 19 sierpnia 2016, 21:39

kamila19880 Fajna mama
aniaaa to poczekamy jeszcze z tabelka a ktorego mialas owulacje? ja tak mialam od pon plamienia na brazowo w czwartek mialam termin na @ w srode na papierze krew w czwartek test nnegatywny dalej plamienie i dopiero w niedziele pozytywny wyszedl a w srode kolejna poroniłam bo nic mi dac nie chcieli bo podejrzewali pozamaiczna
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #8594 19 sierpnia 2016, 21:40

kamila19880 Fajna mama
taszka testujesz jutro?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #8595 20 sierpnia 2016, 6:58

duszka Fajna mama
Dzień dobry ! Miłego dnia ;) Zbieram się do sklepu za udkami , potem dalej na zakupy , za butami dla M i sprzątanie .

Zgłoś nadużycie #8596 20 sierpnia 2016, 8:08

Taszka Gotowa na wszystko
Witam Was dziewczynki :)

Ja w pracy siedze. Wczoraj wyslalam podanie do mojej obecnej firmy, bo poszukuja teamliderow, jakos sobie nadzieii nie robie, ale tak mnie wszyscy wokol namawiali, ze w koncu postanowilam zlozyc podanie. Zobaczymy co z tego bedzie. Mezus stwierdzil, ze moglabym awansowac, wtedy bym wiecej zarabiala, a zaraz potem fasolka i L4 to by mi wiecej placili :)

Kamila u mnie to sie raz na jkis czas zdarza, ze mam dluzszy cykl, chociaz odkad zazcelam brac tabletki to najdluzszy trwal 37 dni, a dzis juz 39 dzien mam. W zeszlym roku najdluzszy cykl trwal 45 dni, ale wtedy bylam mege zestresowana i zdolowana, bo wszyscy wokol zachodzili w ciaze, a ja nie. Teraz sie jakos strasznie nie stresuje, tylko denerwuje mnie fakt, ze musze czekac na @ tak dlugo, a w ciazy nie jestem. Nawet nie czuje sie jakbym byla w ciazy. Zero objawow.

Sofi z Ciebie to niezla artyska jest. Slicznie zmienilas wystroj :) Zdolniacha :)

Zgłoś nadużycie #8597 20 sierpnia 2016, 9:20

zagubiona Gotowa na wszystko
Sofi piekny grob na Roza , widac ze duzo pracy wlozylas w to.
Mala ala u mnie w tym roku narazie nikt nie odnotowal kleszcza.Nie wiem od czego to zalezy ale mnie nigdy nie atakowaly moze dwa razy mialam a moj brat to ciagle mial kleszcze.
Mika co tam z noga m?
Madza jak tam u Ciebie?
Katarina fajnie ze darmowe te badania.
Duszka udanych zakupow udkowych ;) i obuwniczych.
Taszka trzymam kciuki za awans :) , a w jakiej branzy pracujesz?Szukaja kogos z wewnatrz firmy? Bardzo , bardzo kibicuje, trzeba miec ambicje i mierzyc wysoko, bo to polowa sukcesu :) .
Aniaa czekam na rozwuj sytuacji.
Nyna to od poniedzialku ruszasz na drogi ;) .Jak to mowia kierowcy"przyczepnosci i szerokosci ;) "zycze Ci.
Ja wybieram sie na zakupy bez listy.Ciekawe jak mi pojdzie?
Z m pogodzilam sie ale nie wiem czy nie za pozno bo nad ranem dopiero.Teraz pozostaje czekac czy sie udalo.
Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać.

Zgłoś nadużycie #8598 20 sierpnia 2016, 9:27

Zabugiona pracuje w firmie wysylkowej. Obecnie pracuje na dziale kontroli jakosci i jestem zadowolona z mojej pracy, ale zawsze mozna cos zmienic jak jest okazja. wydaje mi sie, ze oni woleliby kogos z wewnatrz, co juz zna caly proces, to napewno jest mu latwiej sie wdrazyc w nowe obowiazki.

Zgłoś nadużycie #8599 20 sierpnia 2016, 9:55

sangmama Gotowa na wszystko
Kamika19880 na prawdę Ci współczuję sytuacji. A na jakiej podstawie stwierdzili pozamaciczna?
Jak długo się już staracie?  Może powiedz to lekarzowi rodzinnemu ze się długo starcie o dziecko i jak przyjdziesz do niego z ewentualna ciąża zagrożona juz na samym początku to żeby Ci pomógł i wpisał takie leki jak trzeba., co? Albo przynajmniej zlecił kilka prostych badań na hormony itp.

Zgłoś nadużycie #8600 20 sierpnia 2016, 10:45

kamila19880 Fajna mama
Na takiej poprostu ze plamilam ;) wić stwierdzili ze pewnie pozamaciczna przy endometriozę , teraz mam w domu duphka na zaś jak zajdę zacznę łykać ale trzeba zajść najpierw. Staramy sie 13 miesięcy i wg nich przyłóż bety był mały ale to nie prawda mieścił sie w normie w niedziele miałam wieczorem 99 we wtorek rano 158 na 1,5 doby to dobry był przyrost na 2 dni mieściłem sie nawet bo 160 pokazywali ze minimalny wiec nie wiem czemu stwierdzili ze zły tymbardziej dzwoniłam do mojego lekarza w Polsce powiedział ze jak na tyle czasu to dobry przyrost .

Zgłoś nadużycie #8601 20 sierpnia 2016, 10:52

duszka Fajna mama
Udka kupione , butów nie ma tzn rozmiaru i teraz mam dylemat jakie kupić bo na necie sa. Zaczynam piec chleb ;)

Zgłoś nadużycie #8602 20 sierpnia 2016, 11:19

Kamila to na prawdę przykre ze jestes tam w Belgii sama z tym problemem. A może inny lekarz? Może polski ginekolog gdzieś daleko ale może gdzieś jest albo nie wiem... może przychodnie zmień. .... no kurcze... po roku starań muszą ci przecież jakoś pomóc no bez przesady

Zgłoś nadużycie #8603 20 sierpnia 2016, 11:38

kamila19880 Fajna mama
Miałam Polska lekarkę wszyscy ja zachwalali. To tego dupka mi przepisała kazała brać mi od 15 dc do 25 gdzie owu miałam 20-23 pytam czy nie zablokuje nie napewno nie on nie blokuje do 25 dnia owu brak po odstawieniu 5 dni pózniej testy owu pozytywne 30 dc to Se myśle spoko ale chociaż jest i kilka h pózniej okres po odstawieniu razem z owu i jak tu sie bykac ?? ? Dobra nie ważne dzwonię dojnej sekretarki żeby zadzwoniła do mnie gadam z nią mówi ze to mam traktować jak okres ze testy wychodzą po owu za każdym razem dodatnie ja mowię ze nie ze dopiero mam owu, cykl stracony mówi mi ze mam nie brać go ja mowię ze po owu bede zgodziła sie za kolejny 10 dni przychodzi kolejny okres po owulacji prawidłowy ona ze mam nie brać dupka bo widocznie nie jest dla mnie przyjąć mnie nie chciała z łaski swojej olała mnie itp itd na niczym sama sie nie zna każdy wie ze blokuje a teraz jakoś dupka brałam po owu i nie miałam problemów z krwawieniami. I dużo by o niej gadac jedynie mówiła ze jak badania wyjdą dobre to ona nie ma co ze mną zrobic bo noe wie. I do kliniki kazała sie zapisać. Miałam wszystkie badania krwi na krzepliwość itp 27 odczynników wszystko dobrze sprawdzali mi macice kamera wszystko dobrze i jestem teoretycznie bez lekarza ;)

Zgłoś nadużycie #8604 20 sierpnia 2016, 11:55

Kamila no to nieźle.... na prawdę... a temperature mierzysz? Bo widzę ze w takim przypadku to ty sama sobie będziesz najlepszym lekarzem. Tzn obserwować się ze sluzem. Temperature mierzyć i wtedy po owulacji ten lek brać co?

Zgłoś nadużycie #8605 20 sierpnia 2016, 12:03

kamila19880 Fajna mama
Mierzylam kilka miesięcy ale za bardzo mnie to stresowało byłam kilka kroków od psychiatryka juz wiec przestałam, po śluzie wiem zaczyna mnie zalewać jeden dzien dwa zrobię test owu i juz pozytywny jest a wcześniej nie robie dzien w dzien jak niektórzy. I wiem po wcześniejszym obserwowaniu jak wtedy temp miezylam jeden dzien pozytyw drugi dzien pozytyw i 3 dnia owulacja jest tak jak miezylam wcześniej temp i wtedy biore dupka

Zgłoś nadużycie #8606 20 sierpnia 2016, 12:11

Kamila tak to jest z tymi lekarzami. Jestesmy zdane same na siebie.Moj gin twierdzi, ze musi minac u mnie rowne 2 lata, bo dalej nie moze mnie leczyc. Co to za roznica. Niby tak w DE jest, ze dopiero po 2 latach staran badania sa bezplatne, ale ja nie bede wiecznie czekac. Jeszcze do tego znow ta franca plata mi figla i nie chce przyjsc :( Tez sie zastanawiam nad zmiana lekarza.
Ja tez mam dupka przepisanego i mialam brac od 16-26 dnia cyklu, tylko ze moja owulacja jest ok 17-18 dnia, wiec mozliwe ze tez mi blokowalo. W tym cyklu nie bralam nic, wkurzylam sie i tyle. Stwierdzilam, ze jak w pierwszym cyklu udalo mi sie zajsc bez rzadnych lekow, to teraz tez wszystko odstawie. Nawet nie wiem kiedy mialam owu. Masakra. Ale mnie to wszystko meczy...

Zgłoś nadużycie #8607 20 sierpnia 2016, 12:30

Mika29 Fajna mama
Sofi grób bardzo piękny. Nigdy nie musisz mieć dylematu czy nam pokazać zdjęcia. Po to jesteśmy żeby się wspierać.

Taszka trzymam kciuki za awans. Informuj nas na bieżąco.

Zagubiona super, że się pogodziliście. Mam nadzieję, że tak na dwie kreski :-)

Noga M powoli się goi. Narazie zaczęła mu się rana zamykać ale jeszcze długa droga żeby mu się to zagoiło.

Zgłoś nadużycie #8608 20 sierpnia 2016, 12:49

zagubiona Gotowa na wszystko
Mika dzięki zobaczymy co z tego wyniknie :)
  Pewnie jeszcze trochę będziesz mogła nacieszyć się mężem :) bo L-4 jeszcze  będzie musiał pszedłużyć?Kiedy jakaś kontrol?
Taszka ja tez mam nieregurlale 28-38 teraz to nie wiem czy hormony mam w normie ale jak starałam się o pierwsze to wszystko było ok choć cykle nieregularne.Moj gin twierdz że jest pewien procent takich kobiet.
Ciężko znaleś dobrego lekarza jak jest wszystko ok to każdy sobie poradzi,natomiast jak jest problem to już musi być naprawde dobry żeby odpowiedno leki dobrać,badania.
Takie fora,gdzie dziwczyny dzielą sie info są super :)
Ciewawe co tam u pełnej nadziej dawno nic nie pisała.
Ja po zakupach tak średnio mi poszło bo czasowo dłużej niż zazwyczaj o jakieś 30 min zapomniałam kupić kilku rzeczy ale w trakci zakupów postanowiłam zrobić dziś grila głównie z faszerowanych warzy( cukinia i papryki) i karczek.Tak spontan na dziś z mojej strony.Także Kamila dzięki za pomysł z zakupami :)
Fajnie że jesteście :)
Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać.

Zgłoś nadużycie #8609 20 sierpnia 2016, 13:05

Kamila zmień podejście do mierzenia temperatury. Nie traktuj tego jako dodatkowy bodziec który będzie cię stresowal ale potraktuj jako przyjaciela który podpowiada ci i mówi o tym jak funkcjonuje twoje ciało w danym dniu/cyklu/tygodniu. Nie traktuj tego jako czegoś co ma cię napędza do seksu lub też nie. Te notatki powinny stać się twoim prywatnymi dokumentami-karta pacjenta. Z takimi dokumentami możesz chodzić na wizyty do lekarza regularnie i nic nie będziesz musiała się z nią kłócić co jest co bo temperatura będzie mówiła sama za siebie. Taki wykres to twój przyjaciel a nie dodatkowy bodziec do stresu

Zgłoś nadużycie #8610 20 sierpnia 2016, 13:09

kamila19880 Fajna mama
Sang poki co nie potrafię tak tego odbierać ale moze kiedyś ;)