Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #8551 19 sierpnia 2016, 11:13

Katrina13 Gotowa na wszystko
Okazało się, że drugie badanie prenatalne też mam refundowane, więc zawsze 250 zł w kieszeni. Ostatnio się przeraziłam ceną witamin Femibion Natal 2 z DHA, w okolicznych aptekach cena od 53 do 60zł, a na necie kupiłam za 34 zł za paczkę. Skąd aż takie różnice cenowe?

Zgłoś nadużycie #8552 19 sierpnia 2016, 11:31

tandem Supermama
kamila Ty taka bojowa dziewczyna byś się poddała? :) ważne jest czy mąż jadłby to co sofi gotuje czy uciekałby do mamy - to może być dodatkowa trudność przed wprowadzeniem zmiany.
My też robiliśmy wszystko, żeby mieszkać osobno. Ale jeśli trzeba, to rzeczywiście lepiej mieszkać u rodziców żony, bo przynajmniej obie gospodynie mają zazwyczaj podobne przyzwyczajenia kucharskie.

katrina trzymam kciuki za żelazo, wcinaj szpinak :) a na imiona na pewno macie już typy, tylko nie chcesz się przyznać ;)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #8553 19 sierpnia 2016, 11:34

kamila19880 Fajna mama
Nie mam pojecia ;)
Sofi a ja mieszkań w belgi nie w holandi ;) tutaj tez jak chora to dzwonię ze nie przychodzę ide po zwolnienie i tyle. Ale dopiero co byłam na wakacjach. Ale zwolniłam sie wcześniej z roboty miałam 6 plus dojazd 1 h i 3 godziny w innym miejscu. Ale Se przerobiłam i zostałam e pierwszym 3 h miałam zostać babka mi tabletki dała lepiej sie poczułam ale ona mówi ze jeżeli zostanę dłużej to na dworze mam robotę mi dała wiec stwierdziłam ze nie bede bo jeszcze przewieje. I druga Se robotę przełożyłam na 12 i bede do 15 robic ;) ale to w domu u studenta wiec mam luzik i zajdę do domu o bede odpoczywać
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #8554 19 sierpnia 2016, 11:40

kamila19880 Fajna mama
Ja bojowa Tamdem ale z nią bieda sie wygrać wiesz jak ona mi po moim mieście dupę obsmarowywuje ;) ja to wiem ona noe wie ze ka wiem ;) moj M pewnie by staną po jej stronie w razie kłótni juz to przerabialismy na swieta słowem sie noe odezwał jak zaczęła sie żucac do mnie i na cały blok masakra a ze ja pyskata to jej odpowiadałam a moj M to cipa co do matki ;) wiec by było albo ona albo ja. Juz zagadywali ostatnio a moze synuś ja zaprosi by przyjechała posiedziała ale ja mu powiedziałam na swieta jej noga w moim domu w Bxl nie powstanie . Niby teraz taka milutka dzwoniła przepraszała na Wielkanoc po zamachach jak sie dowiedziała ze byłam wyzuty sumienia by miała haha gdybym zgineła po nocach bym ja nawiedzała ze na zawał by zeszła ;) chociaż wtedy i lipa bo jako duch mym nie miała spokoju ;) i teraz przez to ze milutka odzywam sie bo musze z szacunku do M ale do niej szacunku juz dawno nie mam ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #8555 19 sierpnia 2016, 11:43

Tandem naprawdę z mężem nie rozmawiałam o imionach, jak czekałam na 1 dziecko to miała być Laura lub Eryk więc , mamy Laurę :) Teraz jak będzie rzeczywiście chłopiec to dam możliwość wyboru mężowi :) wiem że mu dalej podoba się imię Eryk.

Zgłoś nadużycie #8556 19 sierpnia 2016, 12:03

tandem Supermama
Katrina ok, to w takim razie cierpliwie czekam na pomysły i decyzje Twojego męża :)
fajnie, że z tym bezpłatnym badaniem się udało!

Kamila oj to szkoda, że takie nieciekawe macie kontakty. Czyli w sumie ratunkiem dla Was jest mieszkanie na odległość

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #8557 19 sierpnia 2016, 12:28

Sofi Fajna mama
Katrina tez zauważyłam że różnice cenowe są ogromne, moje witaminy raz kupiłam w aptece 32zł za 30tabl, a w necie 17zł za 60tabl.

ktoś mnie pytał jakie badania będe robić, mam problemy z prolaktyną i hormonami tarczycy, więc to będę badać, bo moje objawy, czyli zawroty głowy, świadczą że coś się rozregulowało

no niestety mój mężuś woli kuchnie swojej mamy, bo ciężko pracuje fizycznie to lubi tłusto zjeść, i oboje są mięsożercami, a dla mnie mięso mogłoby nie istnieć, raz mi powiedział, że mogłabym sie uczyć od jego mamy, miałam ochotę go uderzyć, więc raz ugotowałam najgorszy obiad świata, karczek długo smażony na głębokim oleju a potem wlałam do tego sos z torebki, jak dla to jest sama trucizna, w życiu bym tego nie zjadła, ale on i cała rodzina stwierdzili, że to najlepszy obiad jaki ugotowałam... przegrałam z kretesem

a do teściowej mam duży szacunek za to że dała radę przeżyć 20 lat z mężem psychopatą w skrajnej biedzie i wychowała czwórkę dzieci na mądrych i pracowitych ludzi, dlatego nie chcę jej ranić dodatkowo, chociaż mnie wkurza, to zawsze staram się do niej delikatnie podchodzić, bo nerwy ma zupełnie rozwalone, a mój mąż stara się być neutralny w naszych konfliktach, bo wie że jakby stanął po którejś stronie to druga by się chyba wyprowadziła, dlatego nie możemy z nią razem pogadać, w dodatku woli kuchnię mamy, raz była taka sytuacja, że ona powiedziała, że dowiedziała się, że ojciec raczej nie będzie się do nas przeprowadzał (a było takie ryzyko) na to mój mąż zareagował pytaniem "dlaczego?", teściowa to odebrała w ten sposób, że on woli mieszkać z ojcem niż z nią, tylko dlatego, że się spytał dlaczego, wiem o tym, bo zadzwoniła do mojej mamy się poskarżyć, powiedziała "oni chcą żebym sie wyprowadziła", to świadczy o tym jak bardzo jest wrażliwa, i robi z siebie ofiarę

bardzo, bardzo bym chciała się wyprowadzić, ale z moim mężem prowadzimy firmę szkółkarską, tego się nie da wykonywać mieszkając w bloku, a na nowe gospodarstwo nas nie stać, ale mamy plan finansowy taki, że do 3 lat powinno nas być stać :) byle wszystko poszło dobrze i wcześniej nie przepieprzyć na głupoty, no ale jak by coś nie poszło to tutaj mamy dla siebie jeden pokój, więc z dzieckiem będziemy w tym pokoju, a z dwójka dzieci tez w jednym pokoju, ale mam decydować się na bezdzietność dlatego, że nie umiem zarobić na gospodarstwo?
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #8558 19 sierpnia 2016, 12:39

Sofi Fajna mama
Mój mąż wymyślił imię dla chłopca Samson :D więc stwierdziłam, że ja się zajmę sama wymyślaniem imion :)
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #8559 19 sierpnia 2016, 12:43

Madziulka8 Gotowa na wszystko
Człowiek zajmę się pracą i dwie strony przelatują ... poczytam wieczorem, mąż wyjeżdza na zlot motocyklowy i wraca jutro. Najwyższą temperaturę miała w sobotę 13.08 więc niecały tydzień od (około)owu
Najszczęśliwsza godzina tego roku - 10.04 21:04 ☺

Zgłoś nadużycie #8560 19 sierpnia 2016, 13:06

Mika29 Fajna mama
Sofi współczuję teściowej. Ja ze swoimi teściami to nawet nie gadam. Jednak ja uważam, że swoje nogi pod swój stół. Powodzenia w realizacji planu żeby szybko zamieszkać osobno.
Jak by mój mąż wymyśli takie imię to raczej też bym sama się tym zajęła.

My nad jeziorem. Dzisiaj u nas bardzo ciepło to korzystamy.

Zgłoś nadużycie #8561 19 sierpnia 2016, 13:08

Sofi to imię mnie przeraziło :D hihi ,zrobiłaś mi smaka na ten twaróg i jem właśnie pierogi ruskie :D

Zgłoś nadużycie #8562 19 sierpnia 2016, 13:12

Mika zazdroszczę czasu spędzonego nad jeziorem, ale mąż za 2 tyg ma urlop i będziemy wypoczywać na wsi u rodziny :D już się doczekać nie umiem, mamy też tam wesele 2 dniowe :)

Zgłoś nadużycie #8563 19 sierpnia 2016, 13:22

tandem Supermama
katrina to super, że czeka Was taki wypoczynek, 2 tygodnie szybko miną :)

mika super, korzystajcie z jeziorka. W sumie fajny pomysł, może nam też uda się jutro wybrać? :)

sofi w takim razie życzę powodzenia w realizacji planu i zaciskam kciuki, byście wyprowadzali się wtedy co najmniej w trójkę :) mojemu podoba się np. Samuel jeśli chodzi o taki nietypowe. Tylko jak to zdrabniać, Sam? tak mi się nie podoba :/ ale numer jeden to dla niego Franek

Zgłoś nadużycie #8564 19 sierpnia 2016, 13:25

Vam Fajna mama
Ah te tesciowe. Moja mama tez zawsze ustepowala swojej bo biedna bo schorowana bo astme ma i po co sie klocic i zle na tym wyszla. Mo smierci mojego taty odwrocila sie dupa i jeszcze pretensje miala do calej rodziny mamy. Mama mowi ze zaluje ze sie czasem nie odszczeknela ale coz zbyt lagodna na to byla.
Ja wlasnie za robienie obiadu sie biore akurat mama moja zje co zrobie hehe tesciowa tez tlusto robi. Pogoda dzis piekna zrobilam z synem 5km i wieczorem tez idziemy chyba ze zacznie padac bo zapowiadaja burze. Jutro mamy z m rocznice slubu i zastanawiam sie nad lekkim menu na kolacje hm

Zgłoś nadużycie #8565 19 sierpnia 2016, 13:28

Vam Fajna mama
I niestety malo ktore imie dla chlopca mi sie podoba a te co lubie sa popularne i w rodzinie zajete. Jakbym miala chlopca to bym miala problem. Juz mysle. Z dziewczynka za to nie moglabym sie zdecydowac tyle imion lubie.

Zgłoś nadużycie #8566 19 sierpnia 2016, 13:50

nyna Gotowa na wszystko
Witam bylam odcieta od neta jakas awaria czy coś znowu

Widze że zaczął sie temat tesciowych moja też nienalaży do łatwych wszystkich by chciała ustawić a jak jest nie po jej mysli to robi z siebie ofiare losu ech... szkoda gadać

Katrina gratuluje synka :) u nas jest narazie imie wybrane imie dla dziewczynki na 100 % a jesli miałby być chłopiec znowu to wdedy bede mysleć i już zaznaczylam M ze ja wybiere imie i na pierwszym miejscu jest Eryk bo przy drugim było miedzy Marcelem a Erykiem :) ale wdedy zostałam przegłosowana :)

Madziu jak sytuacja u ciebie?

Zgłoś nadużycie #8567 19 sierpnia 2016, 13:50

nyna Gotowa na wszystko
Witam bylam odcieta od neta jakas awaria czy coś znowu

Widze że zaczął sie temat tesciowych moja też nienalaży do łatwych wszystkich by chciała ustawić a jak jest nie po jej mysli to robi z siebie ofiare losu ech... szkoda gadać

Katrina gratuluje synka :) u nas jest narazie imie wybrane imie dla dziewczynki na 100 % a jesli miałby być chłopiec znowu to wdedy bede mysleć i już zaznaczylam M ze ja wybiere imie i na pierwszym miejscu jest Eryk bo przy drugim było miedzy Marcelem a Erykiem :) ale wdedy zostałam przegłosowana :)

Madziu jak sytuacja u ciebie?

Zgłoś nadużycie #8568 19 sierpnia 2016, 13:55

nyna Gotowa na wszystko
Włsnie Vam wiekszość ładnych imion jest zajeta przez znajomych i rodzine u nas zdecydowana wiekszosc chłopcow i też mało co mi sie podoba jak mi sie podoba to znowu M nie i tak to jest :)

Zgłoś nadużycie #8569 19 sierpnia 2016, 14:00

tandem Supermama
Vam mam dokładnie tak samo, dla dziewczynek to mam tyyle imion, które by mi się podobały, a chłopięce - naprawdę nie wiem co bym wybrała. Która rocznica Was czeka? Napisz co wymyśliłaś w menu :)

nyna to dobrze, że udało Ci się wrócić :) akurat u mnie w rodzinie nie za bardzo wybierają imiona takie, żebym żałowała, że "zajęli", więc chociaż tyle. Ale jak za długo będziemy czekać, to nie wiadomo jak będzie ;)

Zgłoś nadużycie #8570 19 sierpnia 2016, 15:26

Vam Fajna mama
U nas tez wlasnie sami chlopcy sie rodza i licze troche na dziewczynke bo latwiej z imieniem.
Tandem 5 rocznica menu nadal wymyslam chodzi mi o cos fajnego na kolacje dla nas dla mlodego mojej mamy i brata. Jakies pasty na kanapki salatka cos jeszcze sama nie wiem :-D