Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #8211 13 sierpnia 2016, 8:59

Sofi Fajna mama
Olala witam i trzymam kciuki :)
Vam. nie lubisz przygotowywać ciuchów na wyjście? to moje ulubione zajęcie :) zwykle już tydzień wcześniej się zastanawiam nad tym :) strojenie szkrabka to będzie chyba jedna z największych przyjemności :) pochwale się moja małą kolekcją ubranek, na pierwszym zdjęciu jest to co będę chciała zabrać do szpitala do porodu, niektóre ubranka kupiłam już wiele lat temu, wtedy jeszcze nie wiedziałam jakie są najlepsze i na co zwracać uwagę, wiem, że jak urodzę to dostane wielkie torby ubranek od kilku kuzynek, więc sie ograniczam z kupowaniem, chciałabym juz je dostać, bo czuje pustke ubraniową :) chciałabym już miec w pokoju szafę dla dzidzi pełną wyprasowanych ubranek i wszystkich innych sprzętów, chciałabym, żeby łóżeczko już stało i czekało, chciałabym, żeby już wszystko było gotowe :) ale sie powstrzymuje bo wiem, że to głupie, i całą ciążę będe sie powstrzymywać, ze strachu przed zapeszaniem, jak narazie ubranka są poskładane w pudle kartonowym pod stolikiem, chciałabym wiedzieć kiedy będe mogła ubierać moje dziecko ??  trochę się boję że nigdy, Vam fajnie masz
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #8212 13 sierpnia 2016, 9:01

sangmama Gotowa na wszystko
Mika29 - ale fajny weekend Ci się szykuje ...mmm... udanego relaksu życzę.

Vam - rodzina: samo życie :) nie myśl o siostrze... dzisiaj pokłóceni, za tydzień pogodzeni... na pewno łatwo mi pisać, ale wczuwając się w Twoją sytuacje na prawdę Cię rozumiem. Pomyśl sobie o tym z innej perspektywy: wg mnie pomijając już całą sytuacje z siostrą pomyśl sobie jaką fajną kulturę obchodzenia i celebrowania świąt mamy w Polsce. Mi zaczęło tego brakować dopiero za granicą, kiedy zobaczyłam, że dzieci do pierwszej komunii idą NORMALNIE ubrani, w jeansach i zwykłych t-shertach. To dopiero jest porażka. Spróbuj popatrzeć z takiej perspektywy że masz ogromne szczęście że możesz swojemu synkowi pokazać "kulturę": tzn. że istnieją w życiu sytuacje na które TRZEBA się ładnie ubrać, że istnieje kościół w którym TRZEBA być cicho, że jest coś takiego jak impreza rodzinna na którą TRZEBA iść pomimo tego co się myśli o ludziach na niej będących itd. Ja uważam że to jest P I Ę K N E!!! To jest MEEEEGGGAAA wychowawcze dla Twojego synka. A nie tak jak na zachodzie, na zasadzie, każdy robi to co mu się podoba i jest dosłownie wolna amerykanka. Imprezka "baby" organizowana bez kościoła, bo po co, niektórzy goście nie przyjdą po są pokłóceni ze sobą, każdy jest ubrany jak w każdy inny dzień powszedni bo na taka imprezke "baby" to po co się ładnie ubierać. aaaa daj spokój - to jest dopiero porażka!

Nie wiem czy Cie tym pocieszyłam, ale pisałam to pod kątem tego co mi osobiście brakuje za granicą a Ty to masz na wyciągnięcie ręki - więc mam nadzieję, że chociaż odrobinkę spojrzysz na to inaczej :)

Zgłoś nadużycie #8213 13 sierpnia 2016, 9:07

kamila19880 - Ja testowałam w 14 dpo, także daj sobie jeszcze czas do poniedziałku :) nie chcę Cię "nakręcać" ale ja mam pozytywne "przeczucie" :) także spokojnie :) a jeśli chodzi o sny to na prawdę potrafią być nieźle realistyczne. Mi się śniło że mam bliźniaki i pół nocy budziłam mojego M z informacją, że będziemy mieć bliźniaki i jak my sobie poradzimy z tym :D :D :D Swoją drogą... ale miałaś dzisiaj "napięty" poranek :) :) :) Kamila, będzie dobrze - w poniedziałek wszystko się wyjaśni na 100% :)

Zgłoś nadużycie #8214 13 sierpnia 2016, 9:11

Dziewczyny, jeśli chodzi o mnie to plamienia już nie mam ale takie "napięcie" w podbrzuszu nadal pozostało. Właśnie zrobiłam sobie kolejną herbatę z rumianku z rana i będę to piła, tylko że nie podchodzi mi trochę ten zapach ziółek... no nic... będę piła :) jestem dobrej myśli :) tylko że wypadu dwu dniowego do hotelu już nie mamy :( no nic... trudno... nadrobimy to w Polsce (urlop za 2 tygodnie)

Zgłoś nadużycie #8215 13 sierpnia 2016, 9:11

kamila19880 Fajna mama
sangmama to jeszcze nic kiedys mi sie sniły ze urodzilam albo 5 raczki albo 6 raczki to dopiero hardcore a o blizniakach marze ewentualanie 3 :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #8216 13 sierpnia 2016, 9:11

Sofi Fajna mama
Kamila jak opisywałaś sen i testowanie to już myślałam, że tam pozytyw się pojawia, naprawdę, ale kto wie, jeszcze @ nie przyszła, więc kiedy testujesz kolejny raz?
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #8217 13 sierpnia 2016, 9:18

kamila19880 Fajna mama
juz wponiedzialek bo 14dpo bede miala i w niedziele ostatni progesteron bede łykac aby pewnosc byla
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #8218 13 sierpnia 2016, 9:19

Sofi - bardzo fajny wpis :) pomimo tego, że smutny to mi się spodobał bo mega szczery i oddający idealnie Twoje myśli i uczucia :) tym bardziej życzę Ci aby wszystko co byś chciała, żeby się spełniło. Piękna kolekcja ubranek już czeka. Piękny komplecik już jest. Ja nie kupuje jeszcze nic właśnie tak jak piszesz "ze strachu przed zapeszeniem" :) Sofi... bądźmy dobrej myśli a na wszystko przyjdzie czas. Tego życzę i Tobie i Sobie samej :)

Zgłoś nadużycie #8219 13 sierpnia 2016, 9:21

Sofi - ja też jak czytałam wpis Kamili to też myślałam że będzie pozytyw... ona tak to napisała, że razem z nią szło przeżywać te emocje, co nie :D :D :D niezła jest w opisywaniu sytuacji :)

Zgłoś nadużycie #8220 13 sierpnia 2016, 9:22

kamila19880 Fajna mama
Wiecie ale nie czuje sie jakoś strasznie zawiedziona zdołować sie nie zdołowalam chce mi sie śmiać z samej siebie ze stara a taka głupia ( w pozytywnym sensie) przyjęłam to normalnie na klatę aż dziwne ;) nie wiem czego sie spodziewałam ;)

Zgłoś nadużycie #8221 13 sierpnia 2016, 9:24

kamila19880 Fajna mama
Ja sofi puki co mam te jedno ubranko co teraz kupiłam ale jak cos mi wpadnie w oko to pewnie kupę odrazu przyjemniej sie robi a jak nie dla mnie to bede dawała w prezencie dla znajomych ;)

Zgłoś nadużycie #8222 13 sierpnia 2016, 9:27

kamila19880 Fajna mama
snagmama wy samochodem do pl? jak tak to tylko dbaj w podroży durzo przystankow róbcie zebys mogla pochodzic bo w ciazy taka dluga podroż na początku jest ciężka bo krazenie i te sprawy
a wiesz ze sprawdzalam twoj adres i mamy do siebie 160 km tylko :)

Zgłoś nadużycie #8223 13 sierpnia 2016, 9:33

tandem Supermama
kamila trzymam kciuki z test poniedziałkowy!

duszka udało mi się spakować, choć brakuje mi toreb, mamy same plecaki ;)

sangmama super, że napisałaś to o tradycjach, kulturze, nie wiedziałam, że to aż taka różnica

sofi ubranka super :) ja mam ale dosłownie kilka sztuk, pokażę Wam po powrocie.

dobrego weekendu!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #8224 13 sierpnia 2016, 10:00

kamila19880- pokaz fotę co za ubranko kupiłaś. Do PL samochodem. My w pL mieszkamy na podkarpaciu także jedziemy ok 20 h. Ja już powiedziałam po ostatnim razie mojemu M - że kolejnym razem nie dam się wrobić i bierzemy hotel pod Wrocławiem i śpimy jak normalni ludzie bo takie zerwane nocki i kierowanie na zmianę już mnie przestało bawić :D ale teraz jak jestem w ciąży to już oboje przyznaliśmy że bierzemy nocleg w połowie trasy więc oboje jesteśmy happy :) wprawdzie podróż zwiększy się z 20 godzin na 30 ale przynajmniej w połowie trasy normalnie wypoczniemy.
Jeśli chodzi o te 160km to nieźle :D bliziutko mamy do siebie :) fajnie fajnie... może będzie kiedyś okazja zobaczyć się na żywo :)
tandem - cieszę się, że mój "opis sytuacji" Ci się spodobał :) Bo warto wiedzieć, że kultura polska to skarb :) a czasem rzeczy oczywiste są już "niewidzialne" :)

Zgłoś nadużycie #8225 13 sierpnia 2016, 10:11

Aniaaaa38 Gotowa na wszystko
Dzień dobry Wszystkim
Weszłam tylko na chwilkę i nie pozytałam Was jeszcze
test w 24 dc negatywny
test w 25 dc negatywny
dzisiaj mamy 26 dc i @ nie ma
od wczoraj wieczora zaczęły pobolewać mnie piersi, śluz nadal mleczny i rzadki, ilość średnia ani sucho ani mega mokro
Jajniki nie kłują w brzuszku bulgocze i brzęczy. Do poniedziałku wstrzymuje się z testami chyba, że nie wytrzymam to powtórzę jutro rano.
Chyba, że luteina mi coś poprzesuwała ?? ? choć nie potrafiłam sumiennie jej brać miałam brać 10 dni a w sumie wzięłam trzy dni po dwie tabletki.

Zgłoś nadużycie #8226 13 sierpnia 2016, 10:16

Mika29 Fajna mama
Sangmama bardzo dobrze zrobiliście, że odpuściliśmy wyjazd. Jak byłam w pierwszej ciąży to też zrezygnowałem z wyjazdu na tzw miesiąc miodowy bo lekarz nam odradzał. Dziś bym podjęła taką samą decyzję.

Kamila przykro mi. Bardzo Ci kibicuję żeby się udało.
Tak jak oczywiście każdej staraczce z osobna. :-)

Właśnie się dowiedziałam, że jutro kolejne ognisko z kiełbaski i pieczonymi ziemniakami. I jak tu żyć na diecie ?? ?? ;-)

Odpoczywajcie dziewczyny :-)

Zgłoś nadużycie #8227 13 sierpnia 2016, 10:18

mala_ala Gotowa na wszystko
dzień dobry!! :)

Duszka miło aż się czyta Twoje posty, niby tępo masz podkręcone na maksa, ale czuć bijącą od Ciebie pozytywną energie :* Super!! Udanego wyjazdu :*

Tandem, wypoczywajcie :)

Ola, witam i trzymam kciuki za testowanie :) My kobiety do cierpliwych nie należymy :) hihi

Vam, ja też się szykuję na jutro na Chrzciny :) Moja córka, jak była na wakacjach u cioci zabrała ja na zakupy mogła wybrać co tylko chce, a ta kupiła sukienkę aby ładnie wyglądać na chrzcinach :) kobietka mała mi rośnie hihi :)

Kamila, czekamy do poniedziałku :) a wtedy test musi być pozytywny!! trzymam mocno kciuki :)

Sofi, piękna kolekcja ubrań :) na pewno przyjdzie taki czas, że w końcu wszystko będziesz mogła przygotować dla swojego pięknego maluszka :) bądźmy dobrej myśli :)

A ja chciałam się pochwalić moją miesięczna walką z samą sobą :)
waga - 4,4 kg
talia - 8 cm
pas - 6 cm
biodra - 5 cm
udo - 5 cm
łydka - 1,5 cm
Walczę dalej!! nie poddaje się :)
z córką już bardzo dobrze :)

Zgłoś nadużycie #8228 13 sierpnia 2016, 10:19

mala_ala Gotowa na wszystko
Mika i Tobie również udanego wypoczynku, u nas pogoda kiepska :( pewnie będzie padało :(

Zgłoś nadużycie #8229 13 sierpnia 2016, 10:20

kamila19880 Fajna mama
Proszę sengmama

Zgłoś nadużycie #8230 13 sierpnia 2016, 10:23

kamila19880 Fajna mama
Wow mała zaszalalas gratulacje ;) aż 5 w biodrach dresy na dupę i na siłownie zapieprz..( gorsza nie moge buc). ;) do pózniej a podrodze wyślę nospe ;D