Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #71 2 lutego 2016, 8:58

Justus Początkująca
Dzień dobry. KiedysMusiSieUdac odzew jest a jakby inaczej. W sumie to czekalam aż ktoś założy wątek :-) Miłego dnia.

Zgłoś nadużycie #72 2 lutego 2016, 9:58

duszka Fajna mama
Ledwo żyje zlapalam grype jelitowa. Na początku myslalam ze to skutek Visanne ale doszedł ból brzucha i biegunka. Wczoraj dużo pacjentów kupowało leki na ta grype i chyba się zarazilam

Zgłoś nadużycie #73 2 lutego 2016, 12:10

Sander Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny! Przykro mi że chora jesteś Duszka, to dziś nie do życia... W jakieś plus jest, lepiej że to grygrypa przejdzie za kilka dni, a jakbyś miała od tych leków to byś się meczysz jeszcze 2 miesiące. Tez czekałam na to forum, szukałam i nigdzie takiego nie znalazłam. Miłego dnia!!

Zgłoś nadużycie #74 2 lutego 2016, 18:38

kamila19880 Fajna mama
Witam dziewczyny jestem ze Staraczek2016 z moim szczęściem sie juz nie załapie na nie wiec moze chociaż na 2017 aby nie późnej. Nie mam dzieci mam 28 L endometriozę 3 razy poroniłam ostatnio 2 tyg temu poki co jeszcze plamie ale nie zamiezam przerywać starań wiec dalej działamy chociaż bez entuzjazmu poki co
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #75 2 lutego 2016, 18:58

duszka Fajna mama
Kamila witaj kochana !! Widzę że dużo już przeszlas. Życzę Ci szybkiego zafasolkowania. Leczylas endometrioze? Ja jestem na etapie brania Visanne.
Dziewczyny cały dzień przelezalam z gorączką , bólem nóg i brzucha. Na szczęście już czuję się lepiej. Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #76 2 lutego 2016, 19:05

Usiasia Fajna mama

duszka napisał(a)

Kamila witaj kochana !! Widzę że dużo już przeszlas. Życzę Ci szybkiego zafasolkowania. Leczylas endometrioze? Ja jestem na etapie brania Visanne.
Dziewczyny cały dzień przelezalam z gorączką , bólem nóg i brzucha. Na szczęście już czuję się lepiej. Pozdrawiam

Duszka bralas jakieś leki na ta jelitówkę?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zEpcs

Zgłoś nadużycie #77 2 lutego 2016, 19:26

duszka Fajna mama
Usiasia mąż dał mi metoclopramid w zastrzyku bo bardzo wymiotowalam. Teraz wzięłam ibuprom , obniżył mi goraczke i nogi mniej mnie bolą

Zgłoś nadużycie #78 2 lutego 2016, 21:42

Witam Kamila! Mam nadzieje że każda z nas w 2017 urodzi zdrowe Maleństwo i wszystko będzie dobrze. Duszka a ten zastrzyk to tak bez recepty można? Jutro masz wolne czy idziesz do pracy? Mam nadzieje że wolne żebyś się mogła zregenerować :-)

Zgłoś nadużycie #79 3 lutego 2016, 7:32

duszka Fajna mama
Witam! Melduję że żyje chociaż wszystko mnie boli. W nocy miałam jeszcze temperaturę i wszystko mnie bolało. Do pracy mam na drugą zmianę więc jakoś się wygrzebie do tego czasu.
Sander ten zastrzyk jest na receptę, mój mąż pracuje w pogotowiu
Miłego dnia

Zgłoś nadużycie #80 3 lutego 2016, 8:22

duszka Fajna mama
Co tu taka cisza ?? ??

Zgłoś nadużycie #81 3 lutego 2016, 8:32

Dziendobry! Duszka cieszę się że już lepiej, z takim mężem to masz dobrze :-) Usiasia rewelacja ta tabelka co masz w linku! Rozumiem że to ze staraczkow 2016? Mam pytanie czy jakoś szczególnie przygotowujecie się do przyszłej ciąży? Robilyscie jakieś badania, bierzecie jakieś witaminy?

Zgłoś nadużycie #82 3 lutego 2016, 9:39

duszka Fajna mama
Sander możesz zbadać sobie tsh, progesteron i prolaktyne to takie jak dla mnie najważniejsze hormony na początek . Z witamin to wystarczy folik czyli kwas foliowy niektóre dziewczyny zamiast tego biorę Inofolic albo polski odpowiednik Inofem ale to już jak zaczniesz się starać , na początek folik.

Zgłoś nadużycie #83 3 lutego 2016, 9:49

kamila19880 Fajna mama

duszka napisał(a)

Przez 9 lat brałam antykoncepcyjne juz 8 miesiac nie biore i poki co po endometriozę ani śladu nie ma lekarz mowil.
A co do przygotowań to biore inofolic a moj maz bodymax.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #84 3 lutego 2016, 10:07

duszka Fajna mama
Ja idę pod prysznic i jakoś powoli będę się zbierała do pracy.
Po kuracji Visanne myślę żeby wrócić do Inofemu tylko ja po nim miałam problem z cerą.

Zgłoś nadużycie #85 3 lutego 2016, 17:29

Justus Początkująca
Cześć dziewczyny. Ja już na szczęście po pracy. Teraz czeka mnie trochę przyjemności związanej z remontem naszej przyszłej sypialni.
Generalnie mamy problem z wyborem szerokości łóżka. Mój narzeczony chce 180cm a ja 160 :-) Może macie jakieś doświadczenie z tym, bo potrzebuję argumentów za i przeciw.

Zgłoś nadużycie #86 3 lutego 2016, 18:22

MamiMami Zaprawiona w bojach

Sander napisał(a)

Dziendobry! Duszka cieszę się że już lepiej, z takim mężem to masz dobrze :-) Usiasia rewelacja ta tabelka co masz w linku! Rozumiem że to ze staraczkow 2016? Mam pytanie czy jakoś szczególnie przygotowujecie się do przyszłej ciąży? Robilyscie jakieś badania, bierzecie jakieś witaminy?

Witam, ja na razie biorę Folic, a jeśli chodzi o badania to TSH; w pierwszej ciąży miałam problemy z tarczycą więc teraz pilnuję;a pozatym jakoś szczególnie się nie przygotowuje

Zgłoś nadużycie #87 3 lutego 2016, 18:24

Justus ja przez prawie 7 lat spałam(oczywiście z mężem) na łóżku 120 cm .... o czym nie wiedziałam, dopóki nie przyszło przeprowadzać się do Naszego domu... i jakoś się wysypialiśmy, teraz łóżko w spadku dostała Isia. My mamy łóżko 140 cm i było dobrze póki byliśmy sami ale jak jest już Isia a czasem przychodzi do Nas to jest ciasno, wieć 160 na pewno, a 180 to jak będziecie chcieli dwoje dzici, tak ja patrze teraz ze swojego doświadczenia. Jak mieliśmy małe łóżko i Isi nie było to się fajnie spało bo się tuliliśmy, a na tym większym to zdecydowanie mniej się tulimy, że tak powiem każde śpi po swojej stronie i to nie że nie chcemy się przytulać tylko po prostu jak już zaśniemy to każde i tak ląduje na swoim miejscu. No i jak dziecko śpi to tyle miejsca przynajmniej potrzebuje co dorosły, albo nawet trochę więcej. Justus macie mieszkanie czy dom? Teraz się wprowadzacie czy tylko odnawiacie?

Zgłoś nadużycie #88 3 lutego 2016, 18:32

u mnie jeśli chodzi o badania to od kwietnia się źle czułam, jak bym miała menopauze, uderzenia gorąca itd. Poszłam na kase chorych do gina i zapisał mi Diane - pół roku miała być kuracja. I faktycznie było dobrze. Po tem trafiłam prywatnie do gina i ten zaraz kazał mi porobić badania CPR, TSH, FT 3 I 4, FSH, Estraiadol, Prolaktyna - wszystko wyszło w normie, to było w grudniu, mam nadzieje że nie będe musiała przed ciążą ich powtarzać. No wyszła lekka anemia, bardzo lekka. Nie dostałam żadnych leków bo sam poziom żeleza też w normie, gorsze wyniki wyszły bo miałam infekcje. Myśle że morfologie by trzeba było jeszcze raz sprawdzić ale z tym to jeszcze czas

Zgłoś nadużycie #89 3 lutego 2016, 18:50

duszka Fajna mama
Justus ja też mam duże łóżko i takie polecam :)
Mami jaki masz poziom tsh? Moje strasznie skacze a do tego mam Hashimoto. W listopadzie tsh miałam 1,8 a w w styczniu 3,3. Dla starających się powinno być około 1

Zgłoś nadużycie #90 3 lutego 2016, 18:50

duszka Fajna mama
Wysłałam dwa takie same posty ;)