Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #7391 3 sierpnia 2016, 22:31

Katrina13 Gotowa na wszystko
Witajcie :)
Nyna gratulacje ! Teraz będziesz śmigać samochodem :) poczujesz się niezależna :)
Duszka taki obiad wygląda smakowicie, a bułeczki ekstra wyrosły!
Mała ala fajnie, że zumba się podobała!
Madziu co do bóli to normalne, mnie bolał brzuch od samego początku - wrażenie ciągłego rozciągania, ale już z tydzień mam spokój, z córcią w ciąży żadnych bóli nie miałam. Każda ciąża jest inna na to wygląda, nie martw się! Musisz odpoczywać o ile córcia Ci pozwoli.
Paola rzeczywiście ta przyszła mama troszkę na zapas skorzystała z Twojego dobrego serca.... :(

Dziewczyny co do tamponów, uważam, że są szkodliwe...Każda kobieta jest inna, ale mam znajomą, która od zawsze używała tamponów, bo podpaski niewygodne itp... Miała ciągle nawracające zapalenia, infekcje, upławy... przez tampony... doszła niestety do tego po kilku latach....Niestety ma grubo po 30 i nie może zajść w ciąże, prawdopodobnie przez to :( Nie chcę nikogo straszyć, jej szkodziły tampony, ale nie każdej kobiecie. Ja nie używałam nigdy, uważam, że podpaski są bardziej higieniczne, jest brudna to wyrzucam, tampon wchłania miesiączkę ale siedzi w naszym ciele... Takie jest moje zdanie.

Zgłoś nadużycie #7392 3 sierpnia 2016, 23:29

Paola_33 Supermama
Katrina, naprawdę wierzysz, że przez tampony jest bezpłodna ?? ?? ?? Jeśli już, to pośrednio (przez częste infekcje), ale to baaardzo naciągane. Urodziła czworo dzieci a używam tamponów od > niż 20 lat. Nie dajmy się zwariować... Przecież tampony stosują miliony kobiet !!
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #7393 3 sierpnia 2016, 23:34

tandem Supermama
Mika dziękuję, że pytasz :) Mąż mnie wywiózł do rodziców i tam zostaliśmy na noc, pojechał do pracy na 5 i nie miałam kiedy zajrzec a tu tyle naskrobane!

Paola testuję 15.8, w rocznicę ślubu

Madzia bardzo dziękuję za miłe słowa :) mam nadzieję, że będzie jak piszesz. Fajnie, że mogłaś też poczuć klimat śdm.
I trzymam kciuki, by wymioty zupełnie minęły! Może zrób takie ciasto jogurtowo-galaretkowe, które tężeje w lodówce więc jest chłodne? Albo tort cytrynowy :)

aniaa owu powinno być 12-16 dni przed @ ale nie jest tak zawsze, możliwe są zmiany przy problemach hormonalnych

zagubiona super,że masz puszczę blisko i z niej korzystasz :) urodzinki ładnie zgrane. A badałaś hormony, wiesz co jest przyczyną tej nieregularności?
ja i kamila planowałyśmy, żeby po macierzyńskim od razu na ciążowe l4 trafić, bo skoro starania tyle trwają to nie ma co czekać z kolejnymi. Ale jak będzie to czas pokaże.

vam gratuluję :) a na chrzcinach ilu mieliście gości? w naszym małym mieszkanku rekord przy stole to 26, a ze stołem szwedzkim - 45 :)

Taszka możesz mi zmienić datę @ na 15.8? urodziny 27.6. Popieram, że fajnie, gdy pojawiają się tu także inne tematy, tak dla oderwania się od myślenia o jednym :)

zagubiona, madzia - dzięki śdm wiem o jakich okolicach piszecie :) choć mam w krk rodzinę, to nigdy się tyle po nim nie nachodziłam i nie jeździłam tyle komunikacją miejską :)

mika też nie wiem skąd dzieci mają tyle energii :)

duszka 2h to rzeczywiście już spora wyprawa, nie myślałam, że masz takie długie trasy :) duszka, nie znikaj, ja Cię proszę!
super,że M zaczyna myśleć o koszykówce, to dobrze, ze nie boi się nowych wyzwań. Jest wysoki jak na swój wiek? nie wiedziałam, że jest coś takiego jak polędwica bezglutenowa :)
spróbuję kiedyś zrobić te bułeczki i zobaczę co z nimi. gratuluję 5 z przodu! Obiad wygląda bardzo smacznie! bułki-muffinki super! :) trzymam kciuki za najbliższy test!

sofi też nie znikaj, bardzo trzymam za Ciebie kciuki!

katrina niesamowite jak ten czas leci, już za chwilę 2 trymestr, super, gratuluję! i czekam na wiadomości po usg :)

kiwi przykro mi, rozumiem i będę czekać na kolejny Twój powrót, trzymam kciuki mocno, mocno!

werkaa fajną masz datę urodzin. Miło, że rocznica minęła randkowo :)

karta dużej rodziny daje też zniżki dożywotnie rodzicom :) np. do pociągów, carrefoura, wielu muzeów itp. Obecnie mam już dwuletnią przerwę w posiadaniu tej karty (załapałam się jako dziecko), ale
chcemy się z mężem załapać na nią także jako rodzice. U nas w mieście dużo daje.

nyna gratuluję! :)

mala ala gratuluję zumby!

napro też zwracała uwagę, by nie używać tamponów, właśnie m.in. ze względu na podatność na infekcję. Wiadomo, że nie u każdej tak się stanie, ale jeśli ktos się bez powodzenia stara o maleństwo, to może warto spróbować bez tamponów.

Dobrej nocy dziewczyny!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #7394 3 sierpnia 2016, 23:56

Paola_33 Supermama
Tandem, trudno wrócić do rzeczywistości po SDM ??
Wiadomo już, gdzie będą następne ??
Nie wiedziałam o pociągach, dzięki !!
Pożyteczne to fm. 😃

Aaa, Ty juz śnisz 😃 Dobranoc !!

Ps. Hurrem, chyba ta potrawa niżej nie dla ciebie 😃
Melissa    
Idalia 

Zgłoś nadużycie #7395 4 sierpnia 2016, 6:59

Vam Fajna mama
Dzien dobry syn obudzil mnie pol godz temu wlasnie sie bawi na dywanie a ja sie probuje zwlec. Dizis pochmurno ciekawe co z naszych spacerow.
Podpaski draznia mnie troche zwlaszcza w upaly choc czesto je wymieniam. Tamponow probowalam kiedys ale nie wiem myslalam ze mam uczulenie dyskomfort straszny i infekcja. Co kto lubi.

Tandem na chrzcinach tylko 16 osob ale to i tak cud w naszym malym mieszkaniu. Poza tym oczywiscie zalezy jak kogo stac i gdzie robi choc ja uwazam ze tylko chrzestni dziadkowie i najblizsze ciotki. Nikogo wiecej nie zapraszalismy.

Zgłoś nadużycie #7396 4 sierpnia 2016, 7:38

duszka Fajna mama
Dzień dobry !

Wracając do podpasek i tamponow to ja już też z 15 lat używam i jak żyje te 35 lat to może dwa razy w życiu mialam infekcje . Na szczęście z tym nie mam problemu . Czasami myślałam o przejściu na podpaski bo też czytałam różne opinie ze jednak są dla nas zdrowsze ;)
Paola taka zupa czemu nie , ona jest dla każdego ;)
Ja już w pracy. Kawa pachnie a ja biorę się za towar. Po pracy lecę do urzędu miasta bo mam załatwienie, coś mi się wydaje że trochę tam posiedzę.
Miłego dnia

Zgłoś nadużycie #7397 4 sierpnia 2016, 9:41

Katrina13 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny życzę Wam miłego dnia!!! U nas słońce!

Paola każda kobieta jest inna, jednej organizm akceptuje tampony , a drugiej nie. I nie napisałam, że jest bezpłodna przez to, tylko, że nie może zajść w ciąże:* , a to różnica.

Zgłoś nadużycie #7398 4 sierpnia 2016, 9:46

Vam Fajna mama
Dzisiejsza pogoda jest do dupki komoletnie. Zrobilismy ledwo ponad kilometr do sklepu i z powrotem i zaczelo padac.zeby mzawka to nic ale leje. Eh chociaz w domu nadrobie. Salatke zrobie zaraz pranie musze rozwiesic i poprasuje. Moze pocwicze kwadrans w ramach spaceru. Niby wieczorem ma byc lepiej to moze jak m wroci wyskocze sie przejsc.

Zgłoś nadużycie #7399 4 sierpnia 2016, 10:24

duszka Fajna mama
U mnie pogoda jakaś dziwna taka . Niby 25 stopni nie nie jest za ciepło i wiatr wieje . Siedzę w pracy , ruch dziś mały. Przyglądam się brzuchowi jak tu się go pozbyć . Jak mnie zaleje to od razu biorę się za ćwiczenia . Wkurzaja mnie też wzdęcia !!

Zgłoś nadużycie #7400 4 sierpnia 2016, 10:40

tandem Supermama
Dzień dobry!

Paola nie spałam jeszcze ale nie wchodziłam już na fm żeby się nie kusić :) ciężko wrócić do rzeczywistości, ale najciężej to wyregulować sen. Tak, papież ostatniego dnia ogłosił, że kolejne śdm będą w 2019 roku w Panamie (w lutym lub marcu). Był nawet obecny prezydent Panamy. Oni mają trochę ponad 3mln obywateli (tylko!), ale ponoć są bogaci i bardzo się cieszą :)

Vam trzymam kciuki za pogodę i spacery! Jasne, 16 osób to już sporo. A pisząc ciotki masz na myśli swoje czy synka? :)

duszka życzę lekkiej pracy i szybkiej akcji w urzędzie! i trzymam kciuki za pozbywanie się brzucha!

katrina super, że macie słoneczko. U mnie też niby jest, ale raczej chłodno.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #7401 4 sierpnia 2016, 10:46

Vam Fajna mama
Synka :-) moje szwagierki :-)

Zgłoś nadużycie #7402 4 sierpnia 2016, 10:52

tandem Supermama
no właśnie, bo z Twoimi to by już chyba było dużo więcej osób :)
u mnie w rodzinie często spotykamy się w gronie właśnie z moimi wujkami i ciotkami jeszcze; nie wiem jak to jest, czy urodzenie dziecka stanie się taką cezurą, że będziemy zapraszać już tylko naszych rodziców i rodzeństwo? jak to było u Ciebie?

Zgłoś nadużycie #7403 4 sierpnia 2016, 10:55

zagubiona Gotowa na wszystko
Paola ale Ty nie musisz czekać na termin idziesz ze skierowaniem i terminy mogą być nawet na 2018 Ciebie tgo nie obchodzi Lekarz ma Cię przyjądz tego dnia co przyszłaś.
Duszka fajne wypieki trzymam kciuki aby @ nie przyszła.
Mała ala dużo dzieci chodzi na zumbę? Jak czesto chodzicie?
Madzia a jak tam zakupy córka grzeczna?
Tandem hormony ok mam. Jak wracaliśmy mijaliśmy dużo pielgrzymów nagle taka ulewa przyszła szkoda   mi ich było umęczeni i przelani. Ty schroniłaś się przed ulewą?
Trzymam kciuki za najlepsze prezent urodzinowy :)
Zgubłam dowód i prawo jazdy :( .Na szczęcie zastrzegłam dowód przez telefon.
Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać.

Zgłoś nadużycie #7404 4 sierpnia 2016, 11:06

zagubiona Gotowa na wszystko
Jeszcze mam pytanie wiele z Was długo stara się o pierwsze albo drugie dziecko i dajecie sobie jakiś czas np dwa lata czy ilość cykli a potem np in vitro ,adopcja, czy nic?
Pytam bo ja jak starałam się o 1 dziecko to po kilku nieudanych próbach musiałam robić przerwę(2X) i potem tak postanowiliśmy że jak przez kolejne 6 miesięcy nie uda się to spróbujemy in vitro. Dobijało mnie to że owu jest, przytulanie też a fasolki brak. Na szczęście udało się. Na razie podchodzę to tego spokojnie ale obawiam się że po 5 nieudanych próbach zapewnie już nie będę spokojna.
Wszystko, co się opłaca posiadać, opłaca się również, aby na to czekać.

Zgłoś nadużycie #7405 4 sierpnia 2016, 11:28

madzia90krk Fajna mama
Hej :)
Zagubiona tak córeczka była dość grzeczna na zakupach jeździła autkiem grała jej muzyka jak zaczęła marudzic dostała ciastko i jakoś do końca wytrwala :)

Ależ mam dziś lenia.. u nas gorąco chyba pójdziemy na basenik na plac zabaw :)

Zgłoś nadużycie #7406 4 sierpnia 2016, 11:50

duszka Fajna mama
Zagubiona ja mówiłam sobie że odpuszczam a i tak jak miałam dni płodne to czekała tylko żeby było bzykanko. Wiem ze nie jest to dobre. Powiem Ci szczerze ze ja nie robię przerw bo ja mam 35 lat . Nie mam na co czekać. Teraz nie chodzę narazie do ginekologa . Wzięłam się za tarczyce. Jeśli ją unormuje, zbije te przeciwciala i dalej nie będzie się udawało to poszukam już ostatni raz dobrego ginekologa i wtedy dam sobie jeszcze czas ze 3 lata. Potem kończę , jak wcześniej sama się nie wykoncze :( bo już teraz jest mi bardzo ciężko to wszystko znosić

Zgłoś nadużycie #7407 4 sierpnia 2016, 11:51

duszka Fajna mama
A u mnie prób to już grubo ponad 30 . Nawet nie liczę teraz

Zgłoś nadużycie #7408 4 sierpnia 2016, 11:52

Taszka Gotowa na wszystko
Witam!

Kiwi, sangmama, alemakota jak tam sytuacja u was? Robilyscie test?

Ja uzywam tylko podpasek, bo tampony sa dla mnie malo komfortowe.

Zgłoś nadużycie #7409 4 sierpnia 2016, 11:59

Vam Fajna mama
Tandem no wszystko zalezy od tego czy kontakt z rodzina bliski od miejsca zamieszkania i funduszy. My chcielismy skromne chrzciny wiec tylko Dawidka dziadkowie ciocie i wujkowie. Mam dwie ciotki z ktorymi mam bliski kontakt ale jedna mieszka na Cyprze a druga tam gdzie moja mama 100km ode mnie wiec widujemy sie tylko jak ja przyjade. Jak sie pracuje okragly tydzien to nie ma kiedy mlodziez odwiedzac mowi ciocia :-) ciotki m mieszkaja po calej Polsce i tylko na slubach sie widzimy i pogrzebach tak naprawde. Za tydzien mamy chrzciny u szwagierki robia w restauracji i wiecej gosci maja zaproszonych ale maja lepsza sytuacje finansowa niz my wiec to dla nich nie problem :-) generalnie synek ma kontakt z rodzina i zalezy mi na tym bardzo.

Zgłoś nadużycie #7410 4 sierpnia 2016, 12:20

werkaa Fajna mama
Witam się ja i moje małe chomiczki :)