Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #6291 13 lipca 2016, 16:12

Sofi Fajna mama
ta dieta to rzeczywiście masakra :/ dobrze że tam zalecane masz wypisane, bo najpierw to myślałam, że naprawdę nic nie pozostaje, ale widzę banany i brązowy ryż z takich konkretniejszych rzeczy :) na śniadanie gotowane jajka i surowe marchewki, na obiad duszona ryba z surówką i amarantusem, a na kolację owoce :) na przekąski to orzechy :) do ryżu i amarantusa możesz dodawać surową pokrojoną pokrzywę i inne zioła i plus jeszcze te oleje, wtedy to będzie pyszne, ja bym to już wprowadziła na Twoim miejscu :)
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #6292 13 lipca 2016, 16:14

Sofi Fajna mama
Jutro na śniadanie kasza jaglana z owocami :)
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #6293 13 lipca 2016, 16:18

dana32 Zaprawiona w bojach
Duszka poczotki sa trudne moja mama jest weganka z wyboru i owszem na poczotku ciezko bylo cos ugotowac ale poszukala co jej dostarczy jakich wartosc odzywczych i szukala przepisow.Moge Ci poradzic to co mamie rozpisz sobie przykladowe sniadania,obiady ,kolacje,podwieczorki czy jak tam jesz ale nie dniami tygodnia tylko tak ogolnie po kilka propozycji.Nie musisz wszystkich produktow od razu wprowadzac tylko stopniowo bo pogubisz sie.I moim zdaniem mozesz spokojnie juz wprowadzac owszem masz duzo ograniczen ale jak sobie rozpiszesz dobrze to zdrowa dieta bedzie.Wiem co pisze bo moj pierwszy zawod to dietetyk(kompletnie niemoje zainteresowanie).Sa programy obliczajace czy dany jadlospis dostarczy wszystkie wartosc odzywcze.I moim zdaniem po miesiacu nowej diety powinnas zrobic sobie podstawowa morfologie czy na pewno jedlospis jest prawidlowy
Sofi u mnie dzis popoludniu dosc duzo podało takze bez zalu przespalam się na godzinke.
Kamila ja mieszkam obecnie w domu wybudowanym w 1929 a Twoj z ktorego roku?
Teraz swieci sloneczko i ide na rower z Wika.
Vam dzieci juz tak maja czasem takie humory ze oszslec mozna.

Zgłoś nadużycie #6294 13 lipca 2016, 16:20

Mika29 Fajna mama
Tandem pewnie, że w zoo też się bardzo Juli podobała bo tam jeszcze jest plac zabaw. Właśnie wróciliśmy i podgrzewam obiad.
Wizytę u endo mam 27 a w piątek idę zrobić badania z krwi. 

Duszka początki będą trudne bo trochę tych zakazów jest. Wiem co to znaczy bo miałam cukrzycę w ciąży i dieta też była bardzo rygorystyczna. Jednak po jakimś czasie było to dla mnie zupełnie normalne. Najgorsze były imprezy bo musiałam chodzić ze swoim jedzeniem.

Zgłoś nadużycie #6295 13 lipca 2016, 16:31

Vam Fajna mama
O rany bez nabialu bym umarla. Juz chyba predzej mieso moze nie istniec. Ale jak pisza dziewczyny to kwestia wprawy pewnie jak zorganizujesz kilka przepisow bedzie latwiej.
Tak wiem ze dzieci sa humorzaste. Mam tego dowod. I wiem ze to normalne. Coz dzis mamy gorszy dzien moze jutro bedzie lepiej :-)

Zgłoś nadużycie #6296 13 lipca 2016, 17:04

duszka Fajna mama
Vam właśnie ciężko z przepisami . Muszę sama coś pomyśleć a w następnym tygodniu idę do dietetyczki żeby mi pomogła

Zgłoś nadużycie #6297 13 lipca 2016, 17:32

kiwi Fajna mama
Tandem widze ze juz wisze w Twojej tabelce :) wiek 31, co do terminu @ to moge podac dopiero po owu a ta jest kiedy chce :) orientacyjnie możesz wpisac 01-08-2016, dzieci brak, skad jestem to moze wpisz pl :) ilosc cykli 14. Dziekuje za zaproszenie :) w koncu po pracy odpoczywamy. Patrząc do tabelki ciekawe gdzie zgubily sie stare staraczki ;) tj. STARCZKA I KASIA-T, a może dziewczyny juz nie sa starczkami Kto wie ;)

Zgłoś nadużycie #6298 13 lipca 2016, 17:57

Katrina13 Gotowa na wszystko
Dana masz rację, że pracuje 24/H, choć w nocy sobie smacznie śpię, bo moja córcia też śpi spokojnie :) Czuję się dobrze, mam tylko małe mdłości po słodkim, więc słodyczy unikam.

Madziu moja córcia nie chodzi do przedszkola, dopiero za rok.

Zgłoś nadużycie #6299 13 lipca 2016, 18:13

Taszka Gotowa na wszystko
Nie mialam możliwości dzis zajrzeć na forum, a tu tyle stron naskrobane. Dziewczyny dzieki za slowa pocieszenia. Zawsze chciałam urodzic dziecko na wiosne, wiec kwiecien i maj stoi otworem. Mam nadzieje, ze tym razem sie uda :)

Ania wspolczuje klopotow z bolerioza. Wiem przez co przechodzisz, bo moja mama tez miala bolerioze, to straszne paskudztwo i dlugo sie z tym zmagala.

Duszka zycze powodzenia i wytrwalosci w diecie. Ja bym tego wszystkiego nie zapamietala, bo tyle tego jest, ze w glowie sie nie miesci ;)

Kiwi wpisze cie tez do naszej tabelki :)

Zgłoś nadużycie #6300 13 lipca 2016, 18:19

Taszka Gotowa na wszystko
Kiwi wpisalam cie do tabelki. Nie wiem tylko jak masz na imie i czy macie jakies choroby?

Zgłoś nadużycie #6301 13 lipca 2016, 19:34

Tez tak macie ze jestescie prawie pewne ze w danym cylku nie powiodlo sie to jak zbliza sie czas testu to szukacie objawow ciazy i jest coraz wieksza nadzieja ze udalo sie?
Wlasnie tak mam mielismy przerwe przez 11dni i wtedy powinnam miec owu., nie wiem kiedy byla i czy byla bo testy wychodzily negatywnie a ze kupilam 30 szt.to testowalam mimo braku staran.I teraz tak mysle moze byla przed wyjazdem tylko sluz mi nie pasuje bo po leczeniu mialam bardzo malo i nie wiem kiedy byl plodny.
Musze czekac :( .

Zgłoś nadużycie #6302 13 lipca 2016, 20:45

kiwi Fajna mama
Dzieki Taszka. Imie Kasia.z chorobami to nie wiem bo lekarz powiedzial ze pcos to nie jest takie jednoznaczne wiec może nic nie wpisuj.
Dana moja kolezanka twierdzi ze od początku jeszcze przed testem wiedzala ze jest w ciąży wiec może cos w tym jest ja nigdy tak nie czulam.

Zgłoś nadużycie #6303 13 lipca 2016, 21:49

mala_ala Gotowa na wszystko
Dziś się wzięłam za siebie i poszłam biegać jak na pierwszy raz to 3 km. Jutro dorzucam jakieś ćwiczenia. Mam 2 tyg zeby poczuć sie lepiej i schudnąć jakieś 3 kg. Trzymajcie kciuki :)

Za 2 tygodnie czeka mnie 20 rocznica ślubu kuzynów mojego męża. Co kupić na prezent ??

Zgłoś nadużycie #6304 13 lipca 2016, 22:03

Vam Fajna mama
Ja objawow nie mialam ale wiedzialam ze jak zrobie test to bedzie pozytywny w pierwszej ciazy :-)

Zgłoś nadużycie #6305 13 lipca 2016, 22:15

Mi nie tyle o objawy chodzi bo ich nie mam ale o to ze zawsze po kazdym cylku im blizej testowania to czesciej mysle ze moglo sie udac a jeszcze jak mi sie spoznia to juz wogole.Potem oczywiście przychodzi @ i rozczarowanie choc powinnam sie tego spodziewać. Ostatni i ten cykl to nie wiem kiedy miala dni plodne i malo przytulania a nadzieja byla.Tak mam.
Dobranoc.
Ja jutro fo pracy to pewnie w piatek odezwe sie :)

Zgłoś nadużycie #6306 13 lipca 2016, 22:44

kiwi Fajna mama
Dana to chyba normlane ze kazda ma nadzjeje jezeli nawet oczywistym jest ze nic z tego u mnie tylko raz 4 dpo jak bylo bez zabezpieczenia to tez liczylam ze moze zycie mnie zaskoczy ;)

Zgłoś nadużycie #6307 13 lipca 2016, 23:54

kamila19880 Fajna mama

dana32 napisał(a)

Duszka poczotki sa trudne moja mama jest weganka z wyboru i owszem na poczotku ciezko bylo cos ugotowac ale poszukala co jej dostarczy jakich wartosc odzywczych i szukala przepisow.Moge Ci poradzic to co mamie rozpisz sobie przykladowe sniadania,obiady ,kolacje,podwieczorki czy jak tam jesz ale nie dniami tygodnia tylko tak ogolnie po kilka propozycji.Nie musisz wszystkich produktow od razu wprowadzac tylko stopniowo bo pogubisz sie.I moim zdaniem mozesz spokojnie juz wprowadzac owszem masz duzo ograniczen ale jak sobie rozpiszesz dobrze to zdrowa dieta bedzie.Wiem co pisze bo moj pierwszy zawod to dietetyk(kompletnie niemoje zainteresowanie).Sa programy obliczajace czy dany jadlospis dostarczy wszystkie wartosc odzywcze.I moim zdaniem po miesiacu nowej diety powinnas zrobic sobie podstawowa morfologie czy na pewno jedlospis jest prawidlowy
Sofi u mnie dzis popoludniu dosc duzo podało takze bez zalu przespalam się na godzinke.
Kamila ja mieszkam obecnie w domu wybudowanym w 1929 a Twoj z ktorego roku?
Teraz swieci sloneczko i ide na rower z Wika.
Vam dzieci juz tak maja czasem takie humory ze oszslec mozna.

Ja Mieszkam w mieście w domu z 1996 skończona budowa a to jest dom po moim chrzestnym na wsi ma z 60 lat dokładnie nie wiem ile tak mniej wiecej stary drewniany parterowy jedynie okna plastikowe bo z 10 lat temu wymieniane były ;)
A co do objawów to ja tez mam haha dzis ze znajomymi byłam w barze i wypiłam jedno piwo drugiego nie dałam rady bo zaczęło mnie mdlic i nie skonczylam haha i co 5 min cycki dotykam czy nie bolą hahaha
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #6308 14 lipca 2016, 7:13

Aniaaaa38 Gotowa na wszystko
Dzień dobry
Czuję się nie dobrze, znów zrobiłam sobie dzisiaj kawkę choć nie miałam na nią ochoty teraz mdli mnie po niej. Ból w dole brzucha, jajniki brzęczą i od czasu do czasu ukłucie. Piersi w ciągu wczorajszego dnia co raz mocniej pobolewały dzisiaj od rana pieką, kłują są gorące i jakby ciutkę się powiększyły . Wczoraj byłam tak wściekła na M że miałam ochotę go zamordować. W rezultacie zasnęłam w salonie na kanapie. A dzisiaj od rana bierze mnie na płacz. I jeszcze martwię się tą boleriozą. Wrrrrrr.... źle mi :(
Ale sobie ponarzekałam...
Miłego dnia i powodzenia

Zgłoś nadużycie #6309 14 lipca 2016, 8:33

tandem Supermama
duszka współczuję wzdęć i niejasności z dietą; nie dziwię się, że trudno coś skomponować, gdy jest tyle wytycznych... Popróbuj coś teraz, a już niedługo dietetyczka Ci pomoże i będzie dużo łatwiej. Kiedy dokładnie do niej idziesz?

dana wczoraj padało u Ciebie, a dziś leje u mnie... jak wyjście na rower, udane?
My właśnie wczoraj u znajomych doszliśmy do wniosku, że ta dieta to właśnie wegańska jest, jak Twojej mamy. :) Więc jemy modnie :) choć w sumie jeszcze bardziej restrykcyjnie. No i ja mam podobnie, że niby nie, a nadzieja się tli i czym dłużej trwa cykl, tym większa nadzieja. Dużo sił w pracy!

Mika no tak, teraz w zoo jest moc atrakcji dla dzieci, nie tylko zwierzęta :) powodzenia jutro na badaniach, kiedy będziesz miała wyniki? gdzie robisz badania?

Vam i jak, dziś ma lepszy humor? Ja właśnie chyba wolałabym mieć mięso niż nabiał, chociaż... sama nie wiem :)

kiwi tak, wpisałam, a co :) Dziękuję za dane :) No właśnie nie wiem dlaczego zamilkły, obie sporo się udzielały... Mam nadzieję, że wrócą i to od razu z pozytywami, żeby zapełnić tabelkę ciężarówek. Tak samo PaulaG się nie odzywa...

Katrina to będziesz miała małą pomocniczkę przy maleństwie? :)

Taszka na pewno się uda, wszystkie trzymamy kciuki!

mala_ala trzymam kciuki za ćwiczenia i kilogramy! a dobrze znacie tych kuzynów?

kamila oby te objawy miały miłe uzasadnienie :)

aniaa czyli hormony szaleją, oby to był dobry znak!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #6310 14 lipca 2016, 8:58

Sofi Fajna mama
Duszka może to Cie trochę zmotywuje do niejedzenia pieczywa
http://www.akademiawitalnosci.pl/co-z-ta-pszenica/#more-7254