Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #6211 12 lipca 2016, 21:23

tandem Supermama
madzia spokojnie, ja się niczym nie przejmuję :) próbowałam tylko pocieszyć Sofi, że na pewno nie miałaś nic złego na myśli - i to potwierdziłaś. Naprawdę nie zrozumiałam Cię opacznie :)

mika super, że urodzinki udane!

duszka współczuję aviomarinu!

mala_ala martwią mnie te Twoje bóle...

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #6212 12 lipca 2016, 21:24

tandem Supermama
Madzia, oki? :)
Dobrej nocy dziewczyny, już pewnie nie zajrzę, bo planujemy z mężem film :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #6213 12 lipca 2016, 21:26

madzia90krk Fajna mama
Tak tandem oki. Cieszę się ze Cię nie u razilam bo nie miałam takiego zamiaru. Każda decyzja która podejmuje kobieta starajace się o dziecko jest słuszna jeśli ona tak uważa. I żadnej z was nie krytykuję a nawet nie śmie oceniać.

Zgłoś nadużycie #6214 12 lipca 2016, 21:49

Vam Fajna mama
Tez mam nadzieje ze nikogo nie urazilam :-) mysle jak mysle i to napisalam :-) jakby mi sie cos dzialo w ciazy to oczywiscie ze bralabym to co kaze lekarz :-)

Zgłoś nadużycie #6215 12 lipca 2016, 21:55

Sofi Fajna mama
Madzia, napisałam Ci w wiadomości prywatnej

Ja się zdenerwowałam dlatego że mnie nie zrozumiałyście, pisałyście najpierw o czymś innym niż ja, więc myślę, że możemy to uznać za nieporozumienie :)
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #6216 12 lipca 2016, 22:16

mala_ala Gotowa na wszystko
Tandem, dziękuję ból jest nie do opisania, wracałam do domu teraz to myślałam ze pojde na czworaka. Jeszcze moj M. mnie zdenerwował bo przyszedł i każe sobie kolację teraz robić a ja nie wstrzymuje z bólu, a tyle razy mu powtarzałam że ledwo chodzę że juz nie dam rady, ale przeprosił i poszedł sam do kuchni :-)

Zgłoś nadużycie #6217 12 lipca 2016, 22:25

Vam Fajna mama
Ojej malaala wspolczuje bolu!

Zgłoś nadużycie #6218 12 lipca 2016, 22:46

kamila19880 Fajna mama

kiwi napisał(a)

Ale popisalyscie niedoprzeczytania, a w pracy nie mam jak podczytywac; (
Dziewczyny może sie na mnie obrazicie ale ja jestem zdania ze profilaktycznie to można lykac witaminy a nie lekarstwa ktore sa na recepte! Jezeli lekarz zaleca to owszem trzeba brać ale jak nie ma medycznych wskazać to po co ingerowac w organizm? Przecież to wszytsko sie odbija na zdrowiu, rozwala uk . hormonalny. Ja pomimo ze nie mogę mieć dziecka jestem daleka od tych sztucznych hormonów i z wielka nieufnością je zażywam jak lekarz kaze. Po za tym podobnie jak lekarz Alemakota uważam ze po cos jest natura a podtrzymywanie na sile ciazy powoduje wiele wad genetycznych u dzieci ktore bez lekow by sie nie urodziły. To samo z ciaza prawda jest taka ze jak kobieta ma problem w nia zajsc i zachodzi z lekami to praktycznie do końca sa komplikacje z utrzymaniem.. to ze ktos nie może mieć dzieci jest z jakiegos powodu- matka natura wiw co robi :) .

to uwarzasz że matka natura wie co robi i ze ona uwarza ze nie powinnyśmy miec dziecki bo na nie nie zasługujemy wg matki natury ?? ?? rozumiem ze ty bez lekow bez in vitro bez inseminacji czy jakiekolwiek innych działań starsz sie zajsc i jak nie zajdziesz to znaczy ze to wina matki natury i bedziesz bez dzieci (chyba ze adoptowac zamiezasxz)? tyle ze w poscie piszesz ze z wielka nieufnoscia je zazywasz ale jednak zazywasz te leki ?? wiec reasumując to piszeszraz co innego a raz co innego gdybys nie byla za lekami jakimikolweik to bys ich wogole nie przyjmowała gdyby to było przeciwko twoich przekonań ?? wiec  powinnas sie zdecydowac albo biezesz leki które lekarz daje albo jestes przeciwniczka bo tak piszesz a widac ze zdecydowana nie jestes co do swojego znania oczywiscie nikogo nie urażając, takie jest moje zdanie na temat twego postu :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #6219 13 lipca 2016, 1:17

Taszka Gotowa na wszystko
Informuje, że @ nadeszła i cholernie boli mnie brzuch, nawet spać nie mogę :(

Zgłoś nadużycie #6220 13 lipca 2016, 6:23

kiwi Fajna mama
Kamilka napisalam wyraznie ze nie mam nic przeciwko jezeli lekarz kaze brac lekarstwa. Natomiast nie rozumiem tych kobiet ktore skads tam wysepia recepte a później same decyduja czy brac czy nie brac.
Nie zdecyduje sie na in vito, inseminacje ani adopcję. Dopuszczam tylko leki ktore biorę bo tak mi kazal lekarz. Ale wcale nie bedzie dla mnie dziwne jak np zajde z tymi lekami a pozniej z ciaza beda problemy. Powiedzmy sobie szczerze te sztuczne hormony to nie jest leczenie przyczyny tylko wspomagacze. To ze nie moge mieć dziecka skads sie bierze gdyby wszytsko bylo ok z moim organizmem to bym zaszla. Oczywiście nic mi do tegk ze ktos bierze b hormony frofilaktycznie jego sprawa.
Sofi 4 poronienia rozmawialas o tym z lekarzem? Moze trzeba zrobić badania genetyczne? .

Zgłoś nadużycie #6221 13 lipca 2016, 6:35

duszka Fajna mama
Dzień dobry!
Ciężko mi określić kiedy miałam owulację ale dzis jest około 10-11 dnia po. Test negatywny ... od poniedziałku dieta. Dziś będę szukała jakiś przepisów i zrobie listę zakupów
Taszka tulę, ja też czekam na wredotę
Miłego dnia

Zgłoś nadużycie #6222 13 lipca 2016, 6:59

Mika29 Fajna mama
Witam :-)

Mala ala biedna jesteś. Może skontaktuj się z gin w sprawie tych bóli. Niech Ci pomoże bo ile można znieść.

Taszka bardzo mi przykro. :-(

Miłego dnia dziewczyny.

Zgłoś nadużycie #6223 13 lipca 2016, 7:35

kamila19880 Fajna mama

kiwi napisał(a)

Kamilka napisalam wyraznie ze nie mam nic przeciwko jezeli lekarz kaze brac lekarstwa. Natomiast nie rozumiem tych kobiet ktore skads tam wysepia recepte a później same decyduja czy brac czy nie brac.
Nie zdecyduje sie na in vito, inseminacje ani adopcję. Dopuszczam tylko leki ktore biorę bo tak mi kazal lekarz. Ale wcale nie bedzie dla mnie dziwne jak np zajde z tymi lekami a pozniej z ciaza beda problemy. Powiedzmy sobie szczerze te sztuczne hormony to nie jest leczenie przyczyny tylko wspomagacze. To ze nie moge mieć dziecka skads sie bierze gdyby wszytsko bylo ok z moim organizmem to bym zaszla. Oczywiście nic mi do tegk ze ktos bierze b hormony frofilaktycznie jego sprawa.
Sofi 4 poronienia rozmawialas o tym z lekarzem? Moze trzeba zrobić badania genetyczne? .

Ale tez nie koniecznie bo często tak jest ze osoby sa zdrowe wszystko ok przebadane całe a dziecka nie ma;( a nie myślałaś ze to moze byc tak ze matka natura testuje cb jak bardzo ci zależy na dziecku i do czego jestes gotowa sie posunac żeby je mieć. Wiesz No w życiu jest tak ze łatwo zdobytych rzeczy nie doceniamy ;) i tez myśle ze kobieta ktora ma kilka poronień za sobą jeżeli chce łykać progesteron to powinna tylko dla lekarza powiedziec to jest potrzebne dla jej zdrowia psychicznego bo myśle ze panicznie sie bedzie bała kolejnego poronienia a stres dobrze nie wpływa. Bo skoro kilka razy poroniła to dlaczego nagle ma
Ciaze utrzymać ze w każdej chwili cos bedzie nie tak nie zdarzy do lekarza to jest kwestia kilku h. Twoj lekarz nie bedzie mogl cb przyjąć np na urlopie a bedziesz musiała i na izbę przyjęć a tam maja cb w dupie i nic nie przepiszą i tak niestety zrewolucjonizuje jest. Wiec myśle ze jeżeli uda mi sie zajść te wole brać progesteron i dmuchać na zimne niz znow kolejny raz jechac na urgence i odejść z kwitkiem i usłyszeć ze plamienia albo krwawienia w ciąży sie zdarzają ze wszystko bedzie ok bez żadnych leków przychodzić na drugi dzien na badania i ten sam lekarz ci mówi ze nie jest juz ok i to jest jego wina mimo ze sie nie przyzna
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #6224 13 lipca 2016, 8:11

tandem Supermama
Dzień dobry!

mala_ala współczuję bardzo! dobrze, że mąż jednak sam ogarnął jedzenie. Jak się dzisiaj czujesz? Kiedy jakiś lekarz ??

Taszka przykro mi... mam nadzieję,że jednak zasnęłaś?

duszka, póki @ nie ma, jest nadzieja! powodzenia z przepisami! my z mężem od poniedziałku na diecie owocowo-warzywnej :) nawet chyba jemu łatwiej to przychodzi. Dziś idziemy na grilla, więc musimy sobie przygotować sałatki, cukinie :)

Zgłoś nadużycie #6225 13 lipca 2016, 8:19

madzia90krk Fajna mama
Kiwi trochę pokrętne myślenie ... jasne że sa to wspomagacze a nie lekarstwa ale przecież wymyśl je lekarz. Medycyna idzie do przodu. Nie raz natura nie może być wyrocznią bo i ona lubi platac figle. Co to za natura która jednej da czwórkę dzieci a drugiej nie pozwoli mieć wcale.. i ona ma się z tym pogodzić bo natura tak chciała.. uważam ze nie. Na ile się da powinna jej pomoc . Stąd sztuczne hormony zastrzyki na pęknięcie pęcherzyków tabsy wywołujące owulacje. I nie można mówić że kobiety podtrzymujące ciążę walczac z naturą mają duże szanse urodzić chore dziecko lub później i tak mieć nie powodzenie tej ciąży. Bo napisałaś że się nie zdziwisz..
To takim tokiem myślenie ja sztucznie podtrzymujące trzy razy dziennie dufastonem moja ciążę mam się już przygotowywać ze na usg będzie coś nie tak z fasolką ? Nie można rzucać takich słów i siać w dziewczynach niepokoju.
Nie lubię takiego myślenia .. przepraszam. Miałam koleżankę która chciała mnie wyklnac bo cesarka ingerowalam w naturę a przecież ona najmadrzejszA.. i co miałam wisieć na wyciagu pół roku później ale wszystko by było tak pięknie zaplanowane przez naturę. Bzdura.
Trzeba iść do przodu brać leki jak to mówisz wspomagacze i wierzyć że się uda w końcu.

Zgłoś nadużycie #6226 13 lipca 2016, 8:19

Sofi Fajna mama
Kiwi nie miałam czterech poronień tylko dwa i jeden martwy poród, w sumie trzy nieudane ciąże, pisałam o mojej przyszłej czwartej ciąży, a nie że miałam już 4, badaliśmy się z mężem genetycznie i wyszło że jesteśmy zupełnie zdrowi pod tym względem, ale nie były to bardzo wnikliwe badania, a właśnie o to chodzi, że czasem tak jest, że jak są jakieś problemy w ciązy to ciężko jest się w porę dostać do lekarza
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #6227 13 lipca 2016, 8:23

Aniaaaa38 Gotowa na wszystko
Dzień dobry wszystkim

Nie nadrobiłam Was jeszcze bo mi net w domu wyłączyli, a w pracy tylko na chwilkę wpadłam
Wczoraj dowiedziałam się, że mam bolerioze :( tak w skrócie tą gorszą wersję i jestem załamana
Dzwoniłam wczoraj do mojego gin i jest na wakacjach więc do poniedziałku czekam na jego powrót
21 lipca termin na @ także antybiotyki na boleriozę ( na początek 60 szt na 30 dni) odpuszczam najpierw chcę wiedzieć czy się udało
Od kilku dni nie pije kawy choć pierwsze kroki z rana szły zawsze w stronę kuchni, dziś zrobiłam kawkę i wypiłam jednak w mdłościach i do teraz mnie trzyma. Piersi bolą, kłują, jajniki na zmianę dają o sobie znać. Jestem rozdrażniona, ale to może nerwy z powodu choroby.
Polecam zróbcie sobie badania na to świństwo IgG i IgM

Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #6228 13 lipca 2016, 8:29

Sofi Fajna mama
moja mama ma boreliozę od dwóch lat, brała tez różne antybiotyki, ale nadal to ma, na szczęście się jak na razie nie objawiło, nie ma żadnych objawów, mam nadzieję, że można z tym żyć i nic się nie będzie działo, Ania dobrze robisz że czekasz z tymi anty na potwierdzenie ciąży, to kiedy testujesz?

Zgłoś nadużycie #6229 13 lipca 2016, 8:31

mala_ala Gotowa na wszystko
Dzień dobry :)

Taszka przykro mi z powodu @ :(

Dziękuje dziewczyny, dziś lepiej bo jeszcze nie miałam okazji się dobrze rozruszać, wstałam tylko do łazienki to czułam delikatny ból, a co będzie dalej zobaczymy, najbliższy lekarz 28 września, ale jak ból się powtórzy to w następnym tygodniu wizyta prywatna.
Też miałam bolerioze ale juz jej nie ma :) chyba :) badania musze powtorzyc :)

Zgłoś nadużycie #6230 13 lipca 2016, 8:40

Aniaaaa38 Gotowa na wszystko
Sofi mam objawy neurologiczne od 10 lat ale dopiero teraz dostałam skierowanie na badanie gdyz mój ortopeda rozłożył ręce z powodu objawów
Testuje 21 lipiec od razu na bete idę