Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #6191 12 lipca 2016, 14:41

tandem Supermama
Tak, to bardzo przykre... Życzę sił na ten trudny czas.
A co do duphastonu: a masz generalnie niski progesteron? bo mi przepisywali go sami w obu miejscach.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #6192 12 lipca 2016, 15:12

kamila19880 Fajna mama
Madzia tort z malinami masa śmietanowo mascarpone
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #6193 12 lipca 2016, 15:40

Sofi Fajna mama
Tandem czy o tym duphastonie to do mnie? nie wiem jaki mam progesteron, ale w ciaży jak miałam krwawienie to później miałam duphaston brać aż do końca, i wiem, że jak któraś ma plamienie to od razu zapisują właśnie to i nospę
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #6194 12 lipca 2016, 15:45

tandem Supermama
tak Sofi bo pytałaś czy prosić profilaktycznie; chyba, że źle zrozumiałam?

kamila brzmi smakowicie :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #6195 12 lipca 2016, 17:19

kiwi Fajna mama
Ale popisalyscie niedoprzeczytania, a w pracy nie mam jak podczytywac; (
Dziewczyny może sie na mnie obrazicie ale ja jestem zdania ze profilaktycznie to można lykac witaminy a nie lekarstwa ktore sa na recepte! Jezeli lekarz zaleca to owszem trzeba brać ale jak nie ma medycznych wskazać to po co ingerowac w organizm? Przecież to wszytsko sie odbija na zdrowiu, rozwala uk . hormonalny. Ja pomimo ze nie mogę mieć dziecka jestem daleka od tych sztucznych hormonów i z wielka nieufnością je zażywam jak lekarz kaze. Po za tym podobnie jak lekarz Alemakota uważam ze po cos jest natura a podtrzymywanie na sile ciazy powoduje wiele wad genetycznych u dzieci ktore bez lekow by sie nie urodziły. To samo z ciaza prawda jest taka ze jak kobieta ma problem w nia zajsc i zachodzi z lekami to praktycznie do końca sa komplikacje z utrzymaniem.. to ze ktos nie może mieć dzieci jest z jakiegos powodu- matka natura wiw co robi :) .

Zgłoś nadużycie #6196 12 lipca 2016, 17:53

Vam Fajna mama
Tak Tandem za goraco tam :-D poza tym mloda ma wakacje wiec wtedy moze przyjechac.

Mysle ttoche podobnie do Kiwi. Tzn z tym lykaniem profilaktycznie lekarstw. Uwazam ze jesli lekarz zaleci to tak. A niestety choc bardzo chcemy dzieci to poronienia sie zdarzaja i nie kazda ciaze da sie utrzymac. Tak swoja droga to zastanawiam sie ile z tych moich spoznionych okresow to byla ciaza?

Zgłoś nadużycie #6197 12 lipca 2016, 18:13

Katrina13 Gotowa na wszystko
Vam nie popadajmy w paranoję....... spóźniony okres każdej się może zdarzyć, wystarczy zmiana klimatu, więc od razu doszukiwać się ciąży i poronienia? Zresztą wiele z nas robi testy przed @ i wychodził negatyw, a testy aż tak się nie mylą....
Wiadomo od razu się faszerować lekami gdy jest zdrowa ciąża to nie warto, z tym się zgadzam. Ale np. w moim przypadku plamienie zaczęły się po dniu gdy ciężko dźwigałam , może i by obyło się bez luteiny, ale lekarze wolą dmuchać na zimno w takich przypadkach. Usg nic niepokojącego nie wykazało.

Zgłoś nadużycie #6198 12 lipca 2016, 19:13

Sofi Fajna mama
Oczywiście miałam na myśli branie duphastonu dopiero w momencie gdyby wystąpiło plamienie a nie przy zdrowej ciąży, po drugie jest wiele sytuacji w których ciąże się traci z powodu kobiety, dźwiganie, gorąco, stres itd itp. to że natura wie co robi to racja, ale w przypadku gdy zarodek jest chory, a tak naprawdę nigdy nie wiadomo jaka jest przyczyna plamienia, tak sobie wytłumaczyłam moje straty ciąż, że natura wie co robi, ale ileż można przeżywać śmierć dzieci i nic nie robić? idąc tym tokiem myślenie to może nie powinnyśmy w ogóle ratować ciąż, nawet na pogotowie nie jechać, tylko spokojnie czekać aż zarodek wyleci do kibelka i spuścić wodę? przy czwartej ciąży jak będę mieć poronienie to, delikatnie mówiąc, nie wiem czy sobie z tym poradzę, na pewno nie wybaczyłabym sobie gdybym miała możliwość uratować, gdyby było genetycznie zdrowe, a z mojej winy by coś się stało i nic bym nie zrobiła, będę wolała mieć duphaston czekający w pogotowiu na półce
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #6199 12 lipca 2016, 19:20

madzia90krk Fajna mama
Tandem dziękuję mam nadzieję ze tak będzie.
Vam dziękuję.
Sofi Nie to moja prZyjaciółka mama chrzestna amelki :) Tak martwię się bo nie jestem w stanie nic jeść i pewnie nie dostarczam tylu witamin co powinnam. Rozmawiałam z lekarzem powiedział że dzieci wyciągam z nas to nam będzie wszystkiego brakowało . Z naszych magazynów witaminowych dziecko będzie czerpać a później nam wypadają włosy po ciazh itp itd
Ja zazywam witaminy co drugi dzień .. wiem jak to brzmi ale nie jestem w stanie się zmusić i tak je zwymuotuje więc..
Kiwi ja mam w połowie podobne zdanie do Ciebie
Też bym nigdy nie brała hormonow bez konkretnego zalecenia jestem chodzący przykładem.ile złego mogą zrobić . Jak bardzo rozlegulowac gopodarke. Jednak dziewczyny które się starają długo szukają przyczyn próbują i w ten sposób podtrzymać domniemana nie raz ciążę i ciężko im się dziwić. To ich największe marzenie. W nosie mają swoje hormony chcą dziecka.
I nie zgodzę się też ze na siłę się pomaga naturze jasne że organizm wypiera nie raz dzieci z wadami ale wtedy mówi się o ciąży biochemiczne maks 5 tydz. Później jeśli sa jakieś plamienia mama czuję że coś jest nie tak trzeba ratować i brać ten nieszczęsny dufaston. I nie raz bez lekarza bo lekarz to tylko lekarz ja się o tym przekonałam parę razy i mówiłam wam już o moich przeżyciach. Trzeba słuchać serca. A serce mamy wie.

Ja padam dziś mdłości wymeczyly mnie maksymalnie . Za chwilę kąpiel córki i mam nadzieję ze padnie.

Wiem że kiedyś któraś prosiła o radę w sprawie prezentu .. ja nie wzięłam udziału w dyskusji bo jestem w tym temacie słaba. Teraz sama potrzebuje rady..
Za dwa dni..
50 taty. .

I teraz żeby było trudniej Tata ma wszystko... heh Jakby to knabrniw nie brzmiało..
Mą permuferie kosmetyków ful pod ręką.
Ciuchow Mą opór .
Słodyczy nie je.
Zegarki itp ma zresztą mnie nie stać..

Proszę poradzcie. .prezent do 200 złotych..

Zgłoś nadużycie #6200 12 lipca 2016, 19:37

Sofi Fajna mama
nie wiem czemu mnie rozumiecie na opak :/ przecież nic nie pisałam o braniu hormonów przed okresem, tylko w ciąży w przypadku plamienia, zanim się potwierdzi ciążę to można uznać że jej nie ma, miałam na myśli np 10 lub 15 tydzień

ja z moim tatą też mam zawsze problem co mu kipić

Zgłoś nadużycie #6201 12 lipca 2016, 19:45

Sofi Fajna mama

madzia90krk napisał(a)

Tandem dziękuję mam nadzieję ze tak będzie.
Vam dziękuję.
Jednak dziewczyny które się starają długo szukają przyczyn próbują i w ten sposób podtrzymać domniemana nie raz ciążę i ciężko im się dziwić. To ich największe marzenie.

Dzięki madzia, że masz mnie za taką co chce obsesyjnie podtrzymywać urojoną ciążę

Zgłoś nadużycie #6202 12 lipca 2016, 19:58

tandem Supermama
Sofi madzia pewnie nie miała Cię na myśli, tylko napisała tak ogólnie. To już bardziej mogła myśleć o mnie :)
ja łykam przed okresem, ale ścisłą ilość dni - nic nie poradzę, skoro mam za niski progesteron... :/
To co napisałaś o sobie brzmi bardzo rozsądnie i nie dziwię się, że czułabyś się bezpieczniej mając tabletki pod ręką, szczególnie, że przecież pisałas, że zadzwoniłabyś do lekarza - po prostu reakcja byłaby szybsza.

Madzia może jaki grupon na coś szalonego typu skok ze spadochronu (ale to droższe), jazdę na torze wyścigowym? Weekend gdzieś? Bilety na koncert zespołu z czasów młodości (najlepiej dwa - z żoną). Książkę/album/czytnik książek?

:)

Zgłoś nadużycie #6203 12 lipca 2016, 20:00

mala_ala Gotowa na wszystko
Dziewczyny ledwo chodzę, nie moge usiąść tak boli mnie prawy jajnik! Dzis 9dc, a ból nie do zniesienia. Z cyklu na cykl czuję to coraz mocniej.

Zgłoś nadużycie #6204 12 lipca 2016, 20:04

duszka Fajna mama
Dobry wieczór!

Ja już padam . Byłam dziś u kuzynki , dwa Aviomariny mnie wykonczyly

Zgłoś nadużycie #6205 12 lipca 2016, 20:44

Sofi Fajna mama
dzięki Tandem że chociaż Ty rozumiesz o co mi chodziło

Zgłoś nadużycie #6206 12 lipca 2016, 20:58

Vam Fajna mama
Oj nie obrazajcie sie :-) po pierwsze zgadzam sie z braniem lekow jesli lekarz przepisuje :-D po drugie tak tylko glosno mysllam o tych ciazach i poronieniach bo nigdy tak co rusz testow nie robilam zeby sprawdzic :-)
Moj mlody spi. Mama w kuchni obok kolacje je a my z m zmne piwko w ogrodzie pijemy. Jak milo :-)

Zgłoś nadużycie #6207 12 lipca 2016, 21:00

madzia90krk Fajna mama
Sofi ... tandem

Ale mi właśnie chodzi o to ze ja Rozumiem dziewczyny które biorą dufaston asekuracyjne ! Zagmatwalam wypowiedź ale właśnie ccualam wyrazić sprzeciw do postu kiwi. A domniemana a urojna chyba jest różnica ? Miałam m myśli ze dziewczyny zazywaja po owu biorąc pod uwagę ze ciąża może być i by jej pomoc a nie ze urajaja sobie coś . Daleką jestem by tak o kim myśleć.

Zgłoś nadużycie #6208 12 lipca 2016, 21:04

madzia90krk Fajna mama
Przeczytałam swoją wypowiedź jesCze raz bo aż mi się źle zrobiło ze mogłam kogoś urazić zwłasZcza was starajace się i nie rozumiem.. przecież jasno pisze że nie ma się co dziwić ze dziewczyny biorą horomnh ze chcą czuć ze coś robią ku utrzymaniu ciąży wręcz napisałam że nie ma co słychać lekarzy ( któraś mówiła że nie podejmują się podtrzymania ciąży do któregoś tygodnia licząc na naturalne selekcja ) tylko słuchać siebie i brać dufaston.

Sofi tandem napiszcie proszę czym was mój post tak poruszył? Nie chciałam was urazić o przykro mi że zostałem tak zrozumiana.

Zgłoś nadużycie #6209 12 lipca 2016, 21:04

Mika29 Fajna mama
Właśnie wróciliśmy z urodzin. Mała szczęśliwa, brudna i zmęczona. Urodzinki były na świeżym powietrzu więc dzieci się wybiegaly.

Co do brania leków profilaktycznie to jak ja miała plamienia w ciąży to nawet chwili się nie zastanawiałam czy coś zabrać.

U mnie skok tempki niby był ale tak o 2 - 3 kreski a zawsze było nawet tak do 6 kresek. Dziś 3 dzień.

Od paru dni strasznie bolą mnie zatoki. Dziś już poszłam do apteki po tabletki bo nawet mam problem żeby spojrzeć na dół.

Madzia co do prezentu miałam ten sam problem w lutym. Pytałam taty to oczywiście nic nie chce bo lepiej pieniądze zostawić dla dziecka. Też tata ma wszystko więc kupiliśmy bardzo dobry alkohol w takiej ozdobnej butelce w drewnianej skrzyni. Stwierdziłam, że to jest coś takiego, że samemu szkoda wydać większą kwotę pieniedzy. Oczywiście narazie stoi i jak to mój tata mówi, że czeka na szczególną okazję.

Zgłoś nadużycie #6210 12 lipca 2016, 21:07

madzia90krk Fajna mama
W prawdzie w pierwszych słowach napisałam że mam podobne zdanie ale podkreśliłem ze w polowiedodalam.później ze dla starających się duphaston nie raz jest jak lek na całe zło i ratuje życie fasolki której natura by się pozbyla a nie koniecznie przyczyną musiałby by być genetyczne choroby a np niski progesteron jak u tandem. I gdybym miała taka sytuacja też miała bym ten lek zawsze pod ręką !

Ah i tak pewnie zostanę na opak zrozumiana.