Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #6171 12 lipca 2016, 11:49

Alemakota Zaprawiona w bojach
Duszka obecnie bratowa na urlopie ale jak tylko wróci popytam ja o dietę ;)

Tandem dobrze ze wyniki są ok :) teraz tylko dużo przytulania :D
Madzia i katarina może coś w tym jest ze chłopak jak ciągnie do solnego i kwaśnego :D

Taszka życzę żeby po @ kolejna nie przyszła przez kolejny rok :D

Ania tez tak miałam w poprzednim cyklu z tym sluzem i boleścia piersi i okazało się ze beta była dodatnia :) także życzę dwóch kresek :)

A z tymi plamieniami to sama nie wiem co myśleć. Lekarka mi powiedziała ze to taka selekcja naturalna. Jak zarodek silny to się utrzyma. W niewielu krajach jest podobno praktyka żeby podawać odrazu Luteine. Choć sama pewnie przy kolejnych plamieniach będę wolała pomoc trochę tej naturze odrazu; )

Zgłoś nadużycie #6172 12 lipca 2016, 11:54

Katrina13 Gotowa na wszystko
Alemakota ja się nie zgadzam z Twoją lekarką........... ile jest kobiet które bez progesteronu by ciąży nie donosiły.... bo mają niski jego poziom itp. Im dziecko się nie należy? Po coś chyba są lekarze i te leki? Po co medycyna? Uważam, że takie podejście to może było, ale chyba w średniowieczu.....

Zgłoś nadużycie #6173 12 lipca 2016, 11:56

U nas w szpitalu od razu dostałam opiekę i lekarze mieli całkiem inne podejście niż twoja lekarka. Może to zależy od tego w którym tygodniu ciąży się jest......

Zgłoś nadużycie #6174 12 lipca 2016, 12:07

Ale ona tak powiedziała ale i tak Luteine mi przepisała; ) nie jest z tego typu co mówią kategorycznie nie ;) ale powiedziała ze jedli będę dobrze się czuła nie będzie plamien itp to żebym profilaktycznie jej nie brała. To że teraz poronilam to mogly być jakieś wady genetyczne i nie ma pewności ze przy kolejnym zapłodnieniu będzie tak samo.

Tez znam wiele osób które tylko dzięki luteinie ciążę donosiły. Ale mam też koleżanki które odrazu zaczęły brać Luteine lub duphaston mimo że wyniki były dobre plamien nie było. Tak profilaktycznie.

Mnie martwił niski poziom profesteronu, ale wyjaśniła mi ze to hormon skokowy i to ze miałam tak niski w tamtym momencie nie oznacza ze ogólnie był niski.

U mnie przyczyną poronienia mógł być polip. Wydalil się razem z zarodkiem i przy kolejnej próbie może się okazać że wszystko będzie super i leki nie będą potrzebne ;)

Zgłoś nadużycie #6175 12 lipca 2016, 12:09

Katarina tydzień tez pewnie ma znaczenie. U mnie był to 5 tydzień. Czyli można powiedzieć ciąża biochemiczna czy jakoś tak. Na tym etapie często poronienia się zdarzają i pewnie duża część osób która nie planuje dziecka może pomylić takie poronienie z okresem ;)

Zgłoś nadużycie #6176 12 lipca 2016, 12:10

tandem Supermama
madzia to trzymam kciuki za zniknięcie torbieli i koniec duphastonu! dziękuję za nadzieję co do skutków ubocznych :)

Alemakota dziękuję :) póki co przytulanki tylko nadprogramowe, czekamy na test :)
Jest dokładnie jak piszesz, za granicą często do 12tc nie pomagają niczym. Ciężka sprawa. Bo czasami to maluszek jest słaby i chory - i nie przetrwałby, ale czasami to tylko jakiś brak u mamy a maluszek mógłby być w pełni zdrowy.

Katrina dokładnie to miałam na myśli. Brakuje progesteronu i wystarczyłaby tabletka a bywa, że nie chcą dać.
W wątku 2016 mamy dziewczynę, która w ciąży bliźniaczej po in vitro, w Szwajcarii - nie chcieli jej w niczym pomóc przed 12tc (!).

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #6177 12 lipca 2016, 12:10

Vam Fajna mama
O masz dziewczyny znow naskrobalyscie!
Tandem na Cyorze bylam raz z mama i bratem jak mialam 12lat i raz sama jak mialam 17 i ciocia rodzila moja kuzynke. A teraz sa tu obie juz z Mariny pannica.
Przejrzalam was tylko pobieznie ale rozumiem ze wyniki nie sa zle?

Ja modle sie by druga ciaza byla taka ja moja pierwsza no super w sumie sie czulam ale niestety moze byc roznie. Choc licze na spokojna bo przy tym moim synku to nawet nie poleze hihi

Werkaa super ze masz chomika. Ja kiedys baardzo chcialam i dostalam a byl taki wredny ze na rece sie nie dal wziac.

Kamila piekne zdjecia corcia taka kochana :-D

Zgłoś nadużycie #6178 12 lipca 2016, 12:15

tandem Supermama
Alemakota to dobrze, że już po polipie i trzymam kciuki, by teraz było tylko pozytywnie!

ja ogólnie niski progesteron mam :( wiec można powiedzieć, że biorę profilaktycznie. Ale przepisała mi go zarówno lekarka napro jak i prof w szpitalu. Więc wygląda na to, że taka jest potrzeba.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #6179 12 lipca 2016, 12:16

Tandem ja zastanawiam się czy z kolejnym testem jak nie dostane @ nie poczekać chwili dłużej... przez ostatnie dwa cykle tak nie mogłam wytrzymać i juz nawet z 2 dni przed terminem był robiony. Teraz tak myślę że poczekam aż okres będzie mi się spóźnial co najmniej tydzień. Nie wiem czy chciałabym sobie robić nadzieje po raz kolejny gdyby miałoby się okazać że z ciąży nici ...

Zgłoś nadużycie #6180 12 lipca 2016, 12:17

tandem Supermama
Vam tak, wyniki dobre. Trzeba czekać i działać gdy czas ku temu :) To fajnie, że byłaś na Cyprze, podobało Ci się? To teraz ciąża i polecicie z maluchami za rok lub dwa? :) póki bilety tańsze dla dzieci!

Zgłoś nadużycie #6181 12 lipca 2016, 12:27

Alemakota trzymam kciuki by kolejna ciąża była od razu i żebyś nie miała już żadnych problemów:* Na pewno tak będzie:* Wierzę w to :*
U mnie to był 7 tydzień i biło serduszko to może wtedy lekarze podchodzą do tematu poważnie...

Zgłoś nadużycie #6182 12 lipca 2016, 12:32

tandem Supermama
Alemakota tak, chyba warto dotrwać do terminu @. Ale życzę, by tym razem wszystko poszło dobrze!

Katrina najważniejsze, że wszystko już dobrze!

Zgłoś nadużycie #6183 12 lipca 2016, 12:35

Vam Fajna mama
Madzia mialam napisac ladne zdjecia :-D

Zgłoś nadużycie #6184 12 lipca 2016, 12:36

Mika29 Fajna mama
Witam dziewczyny :-)

Tandem bardzo się cieszę, że wyniki ok. Teraz przełączyć się na luz i działać.
Moja Jula pierwszy raz tak długo wytrzymała ale wczoraj jak przyjechaliśmy z plaży to poszła spać coś ok 18 i spała do prawie 9.

Kamila piękny tort. Gratuluję zdolności.

Madzia bardzo współczuję dolegliwości ale chyba wiem co czujesz.

My dziś idziemy na urodziny do chrześniaka więc musieliśmy przyjechać do domu na jeden dzień. Najważniejsze, że Jula się cieszy bo będzie tam dużo dzieci.

Zgłoś nadużycie #6185 12 lipca 2016, 12:36

Vam Fajna mama
Ciocia na cale wakacje co roku tu leci a m wtedy wlasnie ma urlop wiec jak narazie sie nie zapowiadaja wczasy hehe

Zgłoś nadużycie #6186 12 lipca 2016, 12:43

tandem Supermama
Mika dziękuję. Fajnie, że odespała później ;) Zazdroszczę dziecięcych imprez - ja mam chrześniaka, niedługo ma 2 latka. Ale jest tam tylko jego brat.

Vam no to na macierzyńskim polecisz najwyżej sama z dziećmi ;D a cioci tam latem za ciepło?

Zgłoś nadużycie #6187 12 lipca 2016, 13:45

Sofi Fajna mama
od razu pomyślałam, że będziecie mieć chłopaków jak piszecie o tym słonym i słodkim :)

Madzia fajnie przy takiej fontannie, tam w białej dłuższej bluzce to Ty? :) współczuje takich strasznych mdłości, to musi być wykańczające, na pewno martwisz się o fasolkę, że dostaje mało witamin, skoro wszystko zwracasz

U mnie wczoraj był dziwny dzień bo najpierw jechałam kupić roślinę do jednej szkółki i facet sprzedawca około 45 lat zaczął mi opowiadać o swoich chorych rodzicach, o tym jak swojej mamie kupuje pieluchy, żal mi tego pana... potem na stacji benzynowej miałam stłuczkę, nie z mojej winy, niby żadnej ryski nie ma, ale przestraszyłam się mocno, potem w domu mieliśmy gościa, kolegę mojego męża i zostałam z nim sama, bo mąż pojechał w pole traktorem, myślałam, że ten kolega dokończy ciasto i pójdzie sobie, ale zaczął opowiadać o tym że ma stwierdzoną schizofrenie i przez to zostawiła go żona, i jeszcze przez 5 godzin gadał o swoim życiu... biedny chłopak, bardzo zagubiony jest, aż mój mąż wrócił i chciał mu delikatnie zasugerować żeby sobie poszedł, a ten jeszcze z nim gadał 2 godziny, głównie tez o tym że należy się bać upadłych aniołów i o tym jakie sakramenty sa ważne, chłopak ma wizje, że widzi duchy i inne religijne rzeczy, przez to wieczorem byłam niespokojna i bałam się :/
a dziś się okazało że jednak jest szkoda z tej stłuczki i muszę jakoś załatwić z ubezpieczenia naprawę, dobrze, że wzięłam wtedy kontakt do gościa i jest w porządku facetem, potem mi mąż przypadkiem przytrzasnął prawą dłoń w drzwiach samochodu i teraz mnie to dość mocno boli, więc raczej już nic nie zrobię a miałam iść do pszczół, ale nawet klamki mi ciężko nacisnąć :/ to chodakowska odwołana do odwołania, może pobiegam dziś.
na dodatek teściowa sie rozwodzi i mój mąż będzie musiał zeznawać :( to będzie rozbity przez jakiś czas
a z dobrych rzeczy.. :) sprzedaż drzewek nawet idzie :) i deszcz idzie :) ja lubię deszcz bardziej niż upał :)
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #6188 12 lipca 2016, 13:53

tandem Supermama
Sofi to dobrze, że z tego wszystkiego choć pogoda i roślinki poprawiają Ci humor! :) współczuję bardzo przytrzaśniętej dłoni...! a rozmowy, zwierzenia - to bardzo trudne przerwać, by osoba nie poczuła się odtrącona...
I jeszcze ten rozwód - smutna sprawa.Najgorzej gdy trzeba zeznawać przeciwko (?) swoim bliskim

Zgłoś nadużycie #6189 12 lipca 2016, 14:27

Sofi Fajna mama
jak myślicie czy to dobry pomysł, że na pierwszej wizycie u gin a z ciążą od razu poprosić o receptę na duphaston, żeby w razie plamień od razu móc wziąć? bo jak będę znów w ciąży to będę się chyba czuć bezpieczniej, jak będę mieć takie zapasy, żeby zainterweniować od razu, wtedy wystarczy zadzwonić do lekarza i przez telefon skonsultować
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #6190 12 lipca 2016, 14:32

Sofi Fajna mama
Tandem to prawda, że ciężko przerwać, a ja nawet nie chciałam przerywać, może miała trochę wyrzuty ze po winnam pracować, ale lubię jak mi ludzie opowiadają o sobie :) no z rozwodem nie będzie lekko, a mój m będzie w trudnej sytuacji, między młotem a kowadłem, sądzę że będzie się starał bardzo sprawiedliwie opowiedzieć prawdę i nie będzie po żadnej ze stron, ja ogólnie nie rozumiem procesów rozwodowych, dlaczego się szuka winnego i dlaczego trzeba az tyle dowodów na stwierdzenie winy, to jest naprawdę przykre