Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #5891 6 lipca 2016, 14:28

Alemakota Zaprawiona w bojach
Madzia w piątek idę do swojej ginekolog to pewnie zrobi usg ;) na razie będę cierpliwie czekać. W piątek robiłam progesteron wyszło około 14-15 wiec chyba nisko jak na 1 trymestr ? Jaki Ty miałaś na początku ?
Bety nie robiłam tutaj , w piątek zrobię jak będę już w Warszawie.
W Olecku tez jak na złość chmury i deszcz. Pogoda na urlop wyśmienita.... :p Kolejne wolne dopiero we wrześniu na ślub mam nadzieje ze wtedy choć ładna pogoda będzie.

Zgłoś nadużycie #5892 6 lipca 2016, 14:31

Alemakota Zaprawiona w bojach
Vam ja od owu tez chodzę obsypana jak 15 latka a zawsze miałam cerę ładna przed okresem co najwyżej jedna krostka wyskoczyła. W której fazie cyklu jesteś ?

Zgłoś nadużycie #5893 6 lipca 2016, 14:38

werkaa Fajna mama

Sofi napisał(a)

Werka super efekt :) ile razy ćwiczyłaś?
Duszka to może spytaj tego przyszłego narzeczonego czy też go to wkurza, a dla Miłosza może znajdziesz fajne półkolonie w Twoim mieście?
ja biorę euthyroksu od bardzo dawna dawkę 62,5, a tsh mam 1,24
Alemakota to dobrze że trzymasz się dzielnie :) najlepiej wstawaj tylko do kibelka, nigdzie więcej, dobrze że już masz duphaston, szkoda że lekarz nie chciał sprawdzić na usg, może mają stary sprzęt, a może nie chciał Cię martwić jakby nic nie było widać

Ćwiczyłam w piątek, poniedziałek i wtorek i 2 razy kręciłam hula hopem przez 40 minut :)

Zgłoś nadużycie #5894 6 lipca 2016, 14:47

Vam Fajna mama
Dzis 11dc i twarz to masakra.

Zgłoś nadużycie #5895 6 lipca 2016, 14:49

madzia90krk Fajna mama
Almakota ja robiłam progesteron żeby sprawdzić czy w ogóle miałam owu jakoś 10-13 dni po niej i wyszedł mi 11 i dziewczyny tu mówiły że bardzo niski . A byłam w ciazy. Ten hormon jest skokowy rano zbadasz a wieczorem może osiągnąć całkiem inna wartość tak mi mówił lekarz ze to nie jest miarodajne. Nie martw się .. stres jest najgorszy dużo dziewczyn ma delikatne krawienia na pocZątku niektóre nawet pierwsze trzy miesiące i nie raz mylą z miesiaczka tylko mniej obfita nie wiedząc o ciąży . Każda z nas jest inna. Ja wierzę że twoja fasolinka ma się dobrze ! Do piątku nie daleko !

Zgłoś nadużycie #5896 6 lipca 2016, 14:55

Vam Fajna mama
W pierwszej ciazy w pierwszych tygodniach mialam jeszcze gorzej bo krostki i na ramionach i plecach mialam a potem jak reka odjal i do porodu gladziutka jak nigdy i wlosy grube piekne nic nie wypadaly. Ah hormony rzadza naszym zyciem.

Zgłoś nadużycie #5897 6 lipca 2016, 15:05

tandem Supermama
vam współczuję problemów "twarzowych"

alemakota mi w klinice napro mówili, że progesteron na samym początku ciąży powinien być powyżej 19. Tutaj masz link do norm npr http://naprotechnologia.wroclaw.pl/poziom-progesteronu-w-ciazy-normy/ Więc u Ciebie mogłoby to aktualnie być około 22 nawet. Ale nie martw się, masz już duphaston, czyli wsparcie, a normy npr są bardziej wyśrubowane :) tak jak madzia pisze, każda jest inna.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #5898 6 lipca 2016, 15:13

sangmama Gotowa na wszystko
Dziewczyny a ja myślałam, że tylko za granicą kontakt z ginekologiem to prawie jak cud. Widzę, że w Polsce też nie lepiej z tymi lekarzami. Tutaj jest tak, że wszystko załatwiam z położną (nawet poród) i podczas ciąży ginekologa nawet na oczy nie widzę. Tak jak tutaj mówią - ginekolodzy są tylko od patologii :) ... a norma jest tutaj pojęciem szeroko rozumianym :) :D :D :D

Zgłoś nadużycie #5899 6 lipca 2016, 15:40

duszka Fajna mama
Ciężko mi to wszystko ogarnąć , smutno mi że ciągle ze wszystkim mam pod górkę . Jutro dowiem się na 100% co z tym sanatorium. Ta kasę która mieliśmy wydać zostawimy i za rok pojedziemy w jakieś fajne miejsce . Taka mam nadzieję

Zgłoś nadużycie #5900 6 lipca 2016, 16:13

Mika29 Fajna mama
Ja też mam twarz w samych wągrach. Tyle co ja teraz różnych kosmetyków używam a i tak efekt znikomy. Trudno trzeba to przetrwać. Moja mama ma 50 lat i też ciągle jej coś wyskakuje.

Alemakota odpoczywaj i trzymam kciuki za wizytę w piątek.

Duszka mam nadzieję, że wszystko Ci się poukłada.

Zgłoś nadużycie #5901 6 lipca 2016, 16:20

Taszka Gotowa na wszystko
Tak słabo i źle się dziś czuję, że zostałam w domu, nie będę się męczyć w pracy. Bardzo często mam pryszcze i wagry na twarzy.

Zgłoś nadużycie #5902 6 lipca 2016, 16:47

dana32 Zaprawiona w bojach
Taszka odpoczywaj, fajnie masz ze nie musisz isc do pracy.
Ja to nigdy nie mialam problemow z cera nawet jako nastolatka kilka pryszczy na krzyz :) .Dwa razy w roku chodze na kwasy a takto jakis krem zalezy od pory roku i nie mam co narzekac.
Duszka dobrze mowisz schowaj pieniadze za rok musi juz byc lepiej.
Teraz sobie pomyslalam jak to u mnie bedzie za rok czy juz bede miec dziecko czy moze w ciazy bede albo nadal staranie.Jedna wielka niewiadoma.
Jak mialam troche po 20 chodzilam z kolezanka do wrozki brala "co laska"bylam chyba ze 3 razy.Ale czlowiek byl naiwny zawsze tak mowila ze chcialo sie isc znow.Jak sobie to przypominam to smieje sie sama z siebie ;)

Zgłoś nadużycie #5903 6 lipca 2016, 19:27

Kolejna wiadomosc od Kamili: 06,07,2016 (data kiedy pisze) taszka super ze wyniki ok :) bede czekała na pozytyw teraz u cb :) Duszka nie załamuj sie trzeba byc dobrej mysli ze sie uloży z mężem Tandem 3 mam kciuki za badania . no wiec nie bede odpisywała kazdej bo to nie ma sensu tak w tabelce i tak na biezaco nikt nie sprawdza wiadomosci wiec nie beda na czasie :) ale miło że taszka przekazała wiadomość :) poki co nie działa dalej sprawdzalam na 3 laptopach tablecie i iphonie wiec dupa... :( Napisze w skrócie co u mnie wiec Jak taszka zobaczy to przekaze :) Jedynie co moge robic na forum to klikac dziekuje (wiec to znak ze czyatalam wiadomosci :) Nie moge tez odpisywac na prywatne wiadomosci bo to samo pisze :( wiec jestem odcieta od świata(czty Was) no wiec nie wytrzymalam przedwczoraj mialam 21 dc i duzo sluzu zrobiłam test owulacyjny i wyszedl pozytywny wiec wczoraj dzialalismy i dzis powtórka może szansa bedzie :) i nie zapozno, ten tydzien robimy remont u mego wojka (ten co zmarł) zeby odnowic i mozna by bylo na wioske odpoczac przyjechac :) ale długa droga przednami bo to stary drewniany 60 lat ma ten dom i jedynie pokoje otapetowane byly z 20 warstw tapety bylo bo nie zrywali tylko dokladali kiedys heheh i robimy tylko lazienke kuchnie i jeden pokoj reszta za rok na wakacje zostana jeszcze 3 pokoiki :) Wiec jak zobaczycie wiadomosc tzn taszka to skopjuj i przekaz bo tylko ty masz dostep do tabelki :) a ja pozniej napisze kolejna w tabelce jak nie odblokuje mi. Nawet nie wiecie jaka to udręka wlasnie siedze i czytam posty i nie moge odpisywac :( :( :( tylko Dziekuje i dziekuje:::: :) , a co u staraczki i gagatki nie odzywaly sie bo mialy juz dawno testowac: ?? ?

Zgłoś nadużycie #5904 6 lipca 2016, 19:31

Kamila szkoda, ze nie mozesz dodawac postow, ale bez obaw, bede wchodzila do tabelki i wklelala twoje teksty ;) Ja w Polsce tez czasami mam problem z zalogowaniem, ale zawsze jakos znowu zadziala.
Kamila to owocnego serduszkowania zycze :) To macie roboczy urlop, skad ja to znam hihi. To przyjemnej pracy, ale nie zapomnijcie wypoczac :)

Zgłoś nadużycie #5905 6 lipca 2016, 20:57

madzia90krk Fajna mama
Kamila super że test pozytywny i objawy też sa ! Trzymam kciuki i zarazam! Oby już więcej @ nie było !

Zgłoś nadużycie #5906 6 lipca 2016, 20:58

madzia90krk Fajna mama
Taszka a jak twoje samopoczucie ? Coś lepiej ?

Zgłoś nadużycie #5907 6 lipca 2016, 21:59

duszka Fajna mama
Znów cały wieczór mąż siedział w komórce i gadał z siostrą. Napisałam jej wprost ze on więcej wie co się dzieje u niej niż u mnie ale nic do niej nie dotarło . Muszę sobie dac spokój i przyzwyczaić się do tego . Zawsze tak było, więc czego mam się spodziewać więcej

Zgłoś nadużycie #5908 6 lipca 2016, 22:03

Madzia jutro idę do lekarza. Chyba grypsko mnie dopadło. Ja w domu siedzę, a ba dworze upał dziś był.

Zgłoś nadużycie #5909 7 lipca 2016, 6:31

Mika29 Fajna mama
Dzień dobry :-)
Miłego dnia.

Zgłoś nadużycie #5910 7 lipca 2016, 7:43

Aniaaaa38 Gotowa na wszystko
Dzień dobry wszystkim za 5 min wychodzę do pracy i nie nadrobiłam Was jeszcze później usiądę
Czy miałyście takie cyrki, że w 10 dc plamiłyście?
To było takie dziwne jakby krew zmieszana ze śluzem tzn tylko przy podcieraniu lekko różowe, żadnych nitek
od 11dc bolą mnie piersi ale nie są nabrzmiałe tylko wrażliwe i jajniki bolały wczoraj mocno i brzusio wydęty choć nic takiego wzdymającego nie jadłam. Dzisiaj od rana znów kłócie w jajnikach.
Czyżby owu ? Przy 24 dniowych cyklach możliwe?

Miłego dnia do jutra z samego rana Was poczytam