Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #5811 5 lipca 2016, 13:06

tandem Supermama
Taszka to wspaniale! Czyli widzisz, nie można się załamywać :) skoro u obydwojga wszystko w porządku to tylko trzymam kciuki! jaki moment cyklu masz teraz?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #5812 5 lipca 2016, 13:21

Mika29 Fajna mama
Taszka super!!! Gratuluję :-) Teraz to się będzie działo :-) Powodzenia.

Zgłoś nadużycie #5813 5 lipca 2016, 13:21

Taszka Gotowa na wszystko
Prawie tydzień temu była owulacja, planowo za 10 dni mam dostać @, ale wcale się nie obraze jak wogole nie przyjdzie ;) W zamian chciałabym 2 kreseczki zobaczyć ;)

Zgłoś nadużycie #5814 5 lipca 2016, 13:25

madzia90krk Fajna mama
Taszka super wieści !!! Bardzo się cieszę i mocno trzymam kciuczki! Aaa i wysyłam mnóstwo ciazowych wiruskow ! Dla wszystkich :)
Ja dalej w kolejce... dam znać po wizycie. Buziaki

Zgłoś nadużycie #5815 5 lipca 2016, 13:35

dana32 Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny.
Sofi zaradna babka z Ciebie.Kobieta to zawsze sie umie odnalesc w kazdej sytuacji.
Duszka to moze wez tylko syna i jedz z nim zawsze to innaczej odpoczniesz niz w domu.Gratulacje codziennych spacerow.
Werka powodzenia w przygotowaniach.Macie jakies orkiestry na oku sprawdzone?
Tandem a wiesz jakie badania beda Ci zobic w tym szpitalu?
Mika  19dc to jeszcze spokojnie nie jest za pozno na owu.Masz sluz to dobry znak a test rob dalej.
Madzia dej znac jak po lekarzu.
Sangmama przykro mi.
Ja to juz zglupialam z tymi testami owu robie od 11dc i ciagle negatyw tz.slaba druga a wczoraj juz nic zero II  kreski.Sluzu podnego wogole nie zauwazylam.
Ogolnie to plan jest taki ze przerywamy starania do czasu przeprowadzki.Tak ustalilismy skoncze spokojnie te szkolenia w pracy na jesien bedzie spokojniej, przeprowadzimy sie  i wtedy skupie sie na staraniach.Teraz to juz zadnych obserwacji ani testow nic.Oczywiscie bedziemy kochac sie bez zabezpieczen kiedy jest ochota.Ulzylo mi jak moj m zgodzil sie na ten plan.Byle do piatki bo wracam ze szkolenia.Ciekawe jak tam dom wyglada
Zycze milego popoludnia.Dzis kupilam sukienke na wesele brata :)

Zgłoś nadużycie #5816 5 lipca 2016, 13:36

Alemakota Zaprawiona w bojach
Cześć dziewczyny. Ja nadal na mazurach. Wracamy dopiero w piątek bo mamy składać wniosek kredytowy do kolejnego banku no i udało mi się zapisać do gina. To będzie prawie 6 tydzień. Może będzie juz coś widać...

Trochę się martwię. Niby druga beta wskazała dobry wzrost a jednak mam brązowe plamienia juz od kilku dni. Nie są mocno intensywne ale są... moja mama miała takie do 3 miesiąca i dlatego nie podejrzewała ze jest w ciąży nawet....
Do tego pobolewa mnie brzuch, czasami trochę jajnik, dziś tak trochę jak na okres.
Mam nadzieje ze uda się utrzymać ciążę. Staram się nie dźwigać itp.

To moje pierwsze wakacje bez alkoholu a jesteśmy w dość dużym gronie. Ciężko tak z pijanym ludźmi wytrzymać. Przez dwa wieczory miałam kryzys :p

Zgłoś nadużycie #5817 5 lipca 2016, 13:37

Taszka gratulacje i czekamy na efekty w postaci fasolki :)

Zgłoś nadużycie #5818 5 lipca 2016, 13:40

Alemakota trzymam kciuki za dbaj o siebie.Ale moze powinnasc udac sie tam na calodobowke z tymi plamieniami.Ja chyba tak bym zrobila.

Zgłoś nadużycie #5819 5 lipca 2016, 13:54

Sofi Fajna mama
Dziewczymy piszecie mi o dziurawieniu prezerwatyw, więc czuję potrzebę wyjaśnienia Wam mojej sytuacji, Mój mąż już nie boi się dziecka tak jak kiedyś, a nawet bardziej chce niż się boi, wczoraj spytał czy to już czwarta ciąża będzie, a potem, że no w końcu musi sie udać, i ma nadzieję, że to będzie tym razem, i nawet on by wolał już sie nie zabezpieczać, pomimo tego że jeszcze trochę się boi, to wie, że już nie jesteśmy pierwszej młodości i w końcu trzeba się zdecydować na ten odważny krok, widzę on się czuje na to gotowy, na imprezach rodzinnych bawi się z dziećmi kuzynek, nawet takim półrocznym bobaskiem, i pyta mnie kiedy w końcu nam się uda. Więc jak tylko rzucam hasło, że dziś bez gumki, to on się tylko cieszy, bo też lubi bez :) więc nie chodzi o to żeby dziurawić. To nie jest tak że on nie chce dziecka, a ja chcę więc muszę robić podchody, kiedyś musiałam, ale on już się zmienił, teraz razem chcemy, A te gumki były tylko dlatego że lekarz zalecił pół roku, a przynajmniej 3 miesiące czekać przed następną ciążą, więc w tej sytuacji, stosowanie dziurawych gumek byłoby dziwne :)

Tandem w tym szpitalu to pomyśl sobie że dla dziecka przetrwasz wszystko, nawet wenflon :) a nawet wenflon i inne zastrzyki to pikuś z tej perspektywy, jak byłam w szpitalu ostatnio rodzić, to na następny dzień po porodzie pielęgniarka mnie spytała czy boje się zastrzyków bo musi mi pobrać krew... taki zastrzyk to jest nieporównanie mały pikuś przy porodzie, jakby komar przeleciał :) tez myślałam o miejscach w krk bo mieszkałam tam 5 lat, na pewno warto zwiedzić muzeum Czartoryskich, tylko na to trzeba sobie zarezerwować przynajmniej 5 godzin, bo jest co oglądać, potem kopiec Kraka, 30min spacer z rynku przez Kazimierz i widać panoramę miasta (tam miałam zaręczyny :D ) warto tez zobaczyć Zakrzówek to takie jezioro wśród skał, a dalej od Krk to zamek w Niepołomicach, bardzo tani wstęp z przewodnikiem i pięknie zachowany zamek

Madzia jak masz doła to nie za dobrze, że czytasz takie przygnębiające rzeczy, nasze maleństwa w brzuszkach czują nasze emocje i też mają stres, może lepiej posłuchaj swojej ulubionej radosnej muzyki, to Ci może trochę poprawi nastrój :) , a kobiety, które nie są w ciąży to jak poczytają taka stronę to mogą być lepiej potem przygotowane gdyby zaczęło się coś dziać złego w ciąży, bo najczęściej poronienie jest zaskoczeniem i kobiety są zupełnie zdezorientowane, w panice i nie wiedzą co robić, a trzeba jak najszybciej iść na pogotowie, mogłabym więcej porad napisać ale to chyba zbyt przygnębiające, swoją droga uważam że niepotrzebnie w naszym społeczeństwie jest to temat tabu, bo potem gdy kobietę to spotyka to ona czuje się bardzo wyjątkowo pokrzywdzona przez los, a tak naprawdę jest to bardziej normalna sprawa niż się wydaje, moim zdaniem gdyby młode dziewczyny były uświadamiane że istnieje coś takiego jak poronienie, to brały by to jako coś normalnego i potem jako kobiety nie cierpiały by tak bardzo, po prostu taka jest natura
daj znać co u gina ;)
sądzę że to dość ciężko nadążyć w dwóch wątkach, jak będę w ciąży to sama nie wiem czy dam radę, z jednym wątkiem czasem mam problem, więc wcale to nie dziwne jakbyś pisała teraz też w innym i nie dawała rady nadążyć w tym :)

Werka znam świetnego DJ byłam dwa razy na weselu które prowadził i to były najlepsze imprezy na jakich byłam, ma talent, jak chcesz to dam Ci numer :) kiedy testujesz?
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #5820 5 lipca 2016, 14:06

Sofi Fajna mama
Taszka trzymam kciuki żeby @ nie przyszła :)

Alemakota może uda Ci się tam znaleźć lekarza? ja bym nie wytrzymała tyle dni niepewności

Dana to dobrze, że masz jasny plan :) i że oboje się zgadzacie :) może fasolka zjawi się wcześniej :)
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #5821 5 lipca 2016, 14:23

Sofi Fajna mama
Może to zabrzmiało kontrowersyjnie jak napisałam że śmierć ciąży jest normalna... miałam na myśli to, jak np umierają dziadkowie lub nawet rodzice, to jest nam bardzo smutno, trzeba przejść żałobę, ale to nie jest powód do depresji, albo do nienawiści osób, które mają dziadków lub rodziców przy życiu, to jest ta różnica, dobra koniec tego smutnego tematu :)

Zgłoś nadużycie #5822 5 lipca 2016, 14:30

tandem Supermama
http://www.boredpanda.com/mcghee-sextuplets-recreate-photo/ zobaczcie sześcioraczki :)

Taszka no to świetnie, czekamy na pozytyw!

madzia współczuję kolejki i dziękuję za wiruski :)

dana pochwalisz się sukienką? życzę by odpuszczenie starań zaowocowało fasolką :) dokładnie nie wiem jakie zrobią mi badania. Ważne, że bezpłatnie. Na pewno napiszę Wam po.

Alemakota fajnie,że zapisałaś się do gina. Masz duphaston albo luteinę? życzę wytrzymałości. Mnie właśnie widok pijanych ludzi zniechęca do picia :)

Sofi to bardzo dobrze,że oboje chcecie, to o wiele lepsze dla kobiecej psychiki. Mój też bawi się z maluchami nawet, a wcześniej wolał tylko z takimi 3+ (żeby dało się z nimi dogadać).
Wiem, że wenflon to pikuś, próbowałam być nawet honorowym krwiodawcą no i ostatnio miałam tyle razy badania, że mam normalnie dziurki po wkłuciach w zgięciu łokcia. Ale ten szpitalny klimat- same wiecie... Ja byłam na weselu z widokiem na Wawel :) na zaręczyny - pięknie

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #5823 5 lipca 2016, 14:34

tandem Supermama
Sofi nie martw się, nie zabrzmiało to kontrowersyjnie. Ale nawet jeśli chodzi o reagowanie typu iść do szpitala czy nie, tego typu rzeczy - taka wiedza powinna być bardziej dostępna.

Zgłoś nadużycie #5824 5 lipca 2016, 15:02

werkaa Fajna mama

tandem napisał(a)

werkaa obsługa jest bardzo ważna, więc dobrze zrobiliście; my zdecydowaliśmy się na dja ale wybór i tak nie był łatwy. Trzymam kciuki. I za wyregulowanie cykli! masz problemy z prolaktyną lub progesteronem?

madzia to miło, że nie planujesz nas opuszczać :) przyszłe mamy są tu bardzo mile widziane - jako tchnienie nadziei :) powodzenia u gin i daj znać! nie czytaj tamtej strony, jeżeli wpływa na Ciebie tak dołująco... chyba,że to nie tylko to?
Dobczyce - tam nie byłam, muszę sprawdzić. Resztę widziałam, Krk też znam w miarę dobrze, mam tam rodzinkę (na śdm wyjeżdżają i zostawiają nam mieszkanie), ale boję się, że będzie mocne zatłoczone, dlatego chcę wykorzystać okazję i zobaczyć jakieś mniej popularne miejsca w okolicy :) Dziękuję, mam nadzieję, że ten weekend "badawczy" będzie dużym krokiem w dobrą stronę.

Nigdy nie miałam problemów.
U mnie właśnie zawitała @ dość niespodziewanie :)

Zgłoś nadużycie #5825 5 lipca 2016, 15:12

Vam Fajna mama
Tandem tez nie przepadam za szpitalem i zastrzykami ale w sumie lezalam tylko raz na badaniach a drugi raz na porod. Byl i wenflon i cewnik i powiem Ci ze nie trzeba o tym myslec da sie zniesc :-)

Alemakota trzymam kciuki za Ciebie i fasolke. Na pewno bedzie dobrze!

Sofi wiec trzymam kciuki za serduszkowanie! Skoro m podjal juz decyzje znaczy sie ze jest gotowy i na pewno zdania nie zmieni i ttzeba tylko z tego korzystac :-)

Madzia daj znac jak po wizycie :-) ciesze sie ze zostaniesz. To fajnie tak trzymac sie i sluchac jak rozwija sie ciaza.

A tak poza tym dziewczyny ktore byly juz w ciazy jak dlugo staralyscie sie zanim zaszlyscie?

Zgłoś nadużycie #5826 5 lipca 2016, 16:14

Tandem oby jak najwiecej tych badan i wiadomo wazne ze na fz.
Zdjecie sukenki zamieszcze ale musze ja miec na sobie bo na wieszaku nie wyglada tak ladnie(nie mam tu butow na obcasie wiec nie bede teraz foto robic)O zdjeciu domu pamietam czekam az nam pomaluja i ociepla i wtedy Wam pokaze dom :) Przychodza do poniedzialku  wiec niedlugo.
Vam ja jestem w trakcie staran i nie mam pojecia ile to potrwa.Na razie same przeszkody (praca po12 lub24h+nadgodziny + obecnie szkolenie wyjazdowe +infekcja-wyleczona)
Sofi to juz niedlugo zaczynacie. :)

Zgłoś nadużycie #5827 5 lipca 2016, 16:41

madzia90krk Fajna mama
Ja już po wizycie wszystko ok tsh spadło bardzo ale lekarz mówi że to przez wymioty i progesteron który zazywam. Kolejna wizyta za dwa tygodnie. Póki mam torbiel muszę się częściej kontrolować. 25 genetyczne usg nie mogę się doczekac w pierwszej ciąży już wtedy lekarz potwierdził nam plec mimo iz dał 70 procent to sprawdziło się. Ciekawe jak będzie tym razem.

Sangmama to jednak zaczęłaś k rwawic przeprasZam nie doczytałam.

Hej dana dawno Cię nie było
Fajnie ze kupiłaś sobie sukienkę :) czekam na zdjęcia :) jak już się odrobiez z pracą to na pewno szybko się uda zajść :)

:) miłego popołudnia wszystkim :*;*

Zgłoś nadużycie #5828 5 lipca 2016, 16:42

Dziewczyny dzieki za cieple slowa. Bardzo sie ciesze, ze w koncu nie ma przeszkod. Musze jeszcze troche tsh obnizyc. Mam nadzieje, ze teraz to sprawnie pojdzie i szybko pojawi sie fasolka ;)

Werka przykro, ze @ znowu zawitala. Na kiedy ci kolejna wpisac?

Alemakota to na kiedy masz termin u gina? Bedziemy trzymac kciuki.

Madzia jak po wizycie?

Zgłoś nadużycie #5829 5 lipca 2016, 16:44

Madzia super, ze wszystko w porzadku i ze fasolka rosnie :)

Zgłoś nadużycie #5830 5 lipca 2016, 16:44

duszka Fajna mama
Taszka bardzo się cieszę że badania są lepsze :)