Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #5371 28 czerwca 2016, 13:08

tandem Supermama
mika trzymam kciuki! a gdzie kupowałaś te testy? może też się kiedyś skuszę

kamila to życzę powodzenia w poszukiwaniach! ciężko będzie chyba coś znaleźć już w sezonie? możesz mnie w tabelce już postarzyć, niestety urodziny mają także swoje niemiłe konsekwencje :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #5372 28 czerwca 2016, 13:11

tandem Supermama
kamila możesz wpisać mi długość cykli: 31, tak teraz średnio przyjmuję.
W tabelce wciąż niejasna sytuacja u pelnej.nadziei, karoli i alemakota :(
a najbliższe testowanie u werki i malej_ali

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #5373 28 czerwca 2016, 13:30

kamila19880 Fajna mama
No na dziewczyny musimy czekac az nam dadzą znac ;) Oo a kiedy urodziny mialas? Pewnie przegapiłam w postach ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #5374 28 czerwca 2016, 13:37

tandem Supermama

kamila19880 napisał(a)

No na dziewczyny musimy czekac az nam dadzą znac ;) Oo a kiedy urodziny mialas? Pewnie przegapiłam w postach ;)

wczoraj :)

Zgłoś nadużycie #5375 28 czerwca 2016, 13:42

sangmama Gotowa na wszystko
Mika29 - do testowania mam jeszcze sporo czasu, tzn. 8 lipiec dopiero (za półtorej tygodnia)
Jak niektórym koleżankom powiedziałam, że zaczynamy starać się o dzidziusia to mi odpowiadają.... a to jeszcze poczekasz, a ja milczę i o swoich przeczuciach nie mówię :P :)
Ja tez przed staraniami mocno się odchudzalam i zajęło mi to aż pół roku. Schudłam 15 kg i wyrobiłam się dosłownie na czas, że tak powiem. Dlaczego?... bo jak robiłam sobie zdjęcia przed lustrem w bieliźnie przed i po to (jak się nam uda tym razem) na tym szczuplejszym ujęciu jestem w ciąży a tam gdzie jestem gruba to nie :D :D :D ironia losu- hahahaha

Alemakota - nie chcę Ci robić jakiejś nadziei ale jak na moje oko to ciąża :) Nawet śladowa kreska to kreska, w porównaniu do testów owulacyjnych

PaulaPe - Witamy :) W kupie raźniej :)

Taszka z tego co sie orientuję to test owulacyjny jak pokazuje silne dwie kreski to oznacza,, że owulacja pojawi się dzień lub dwa dni PO tym teście..... także jak dla mnie idealnie...

Mika29, tandem - a robicie sobie z tego jakieś notatki? tzn. może piszcie sobie w którym dniu cyklu była owu przy jakiej długosci cyklu i za miesiac znowu, bo najczęsciej cykle sa raz z lewego jajnika a raz z prawego i byc moze u was to byc jakas roznica... sama nie wiem... tak mi przyszło teraz do głowy :P

.

Zgłoś nadużycie #5376 28 czerwca 2016, 13:55

tandem Supermama
sangmama ja ma notatki z trzech lat ponad, przy naturalnym planowaniu rodziny i napro nie można inaczej :) ale o tym, by porównać sobie co drugi cykl nie pomyślałam, dziękuję za wskazówkę

Zgłoś nadużycie #5377 28 czerwca 2016, 13:59

ja pamiętam, że u mnie co drugi cykl piersi zaczynały mnie boleć od dnia jajeczkowania a do drugi cykl bolały dopiero od 3 dni przed okresem i przy pewnym cykly wyczułam ból jajnika i już wiedziałam, że cykle I, III, V itd. są lewojajnikowe a II, IV, VI prawojajnikowe... tak mi się własnie przypomniało.. dlatego piszę i cieszę, że skorzystasz z rady :)

Zgłoś nadużycie #5378 28 czerwca 2016, 14:04

Mika29 Fajna mama
Tandem ja zamówiłam taki: http://allegro.pl/show_item.php?item=6190601381. Zobaczymy jakie będą.

Sangmama ja codziennie mierzę tempke i z wykresu wiem kiedy była owu. Zapisuje też śluz i ból jeśli występuje. Ale w ostatnim cyklu wszystkie objawy były a wzrost tempki powolny dlatego kupiłam testy żeby zobaczyć co z tą owu się dzieje. U mnie narazie chyba każdy cykl jest inny bo jestem po odstawieniu antyków chociaż już powinien zacząć się regulować.

Zgłoś nadużycie #5379 28 czerwca 2016, 14:09

tandem Supermama
sangmama na pewno się takim ewentualnym prawidłowościom przyjrzę, choć bólu okołoowulacyjnego nie mam :( więc to mi nie pomoże

mika dziękuję, pytam tak "w razie czego"; i życzę, by taka pomoc zaowocowała w Twoim przypadku pozytywem :)

Zgłoś nadużycie #5380 28 czerwca 2016, 14:10

Mika29 no to widzę dziewczyny, że nie tylko ja kalendarzyki prowadzę... u mnie w prawdzie tylko jeden cykl ale tak mi jakoś było się przyznac a ja tu widzę, że nie dość że nie jestem sama to i jeszcze wy prowadzicie dłużenj niż ja :) No no... dziewczyny to się ceni :) wytrałość Wam to na pewno wynagrodzi :) Macie moje słowo :)

Zgłoś nadużycie #5381 28 czerwca 2016, 15:44

Sofi Fajna mama
Sangmama 15kg?!? w pół roku ?? jak to zrobiłaś? zawzięłaś się i ćwiczyłaś? plus dietka? to gratuluje wytrwałości! :D
Duszka życzę, Ci by przyszłość była tylko coraz lepsza :) a na pewno będzie jak teraz chodzisz z kijkami i ograniczasz jedzenie :) moja rada jest taka, żeby nie było efektu jojo, to jak będziesz na granicy załamania i sięgnięcia po czekoladę lub pizzę to miej w domu awaryjne owoce, zawsze lepiej zjeść 3 jabłka i banana niż kilka kostek czekolady ;) moim sposobem na podjadanie jest też woda z miodem lub sokiem, jak piję słodką wodę to jestem mniej głodna na inne rzeczy, np kanapki albo batoniki, łatwiej się wtedy oprzeć słodyczom, kolejny sposób to mielone siemie lniane, dodaję je do płatków owsianych, mieszam, a potem dodaje jogurt, nie jest to może super smaczne ale za to super sycące, bez siemienia po tym byłabym zaraz głodna, a sienie pęcznieje w żołądku i nie jestem głodna przez kilka godzin, i ma dużo witamin :) ale trzeba pic dużo wody, jaką trasę robisz z kijkami?

Mala ala sądziłam, że witaminy zaspokajają zapotrzebowanie na mikroelementy i jest się mniej głodnym, ale zaczęłaś przez nie tyć, a u mnie bez zmian, a miałam nadzieję, że będę mniej głodna, niestety nic z tego

Madzia dużo zdrowia życzę, byle to przeziębienie nie zaszkodziło dzidzi

Paulina Pe bardzo mi przykro z powodu strat, to dobrze, że masz siłę sie starać o kolejnego maluszka :) życzę powodzenia :)

Mika Twoje hasło przypomniało mi inne "Twój pot to łzy Twojego tłuszczu" :)

Taszka mam nadzieję, że nie marnujesz tej ovu :)

Kamila czy myślałaś nad tym, żeby wybrać się pod namiot i jeść kiełbaski z ogniska? ;) albo ryby

Przedwczoraj wracaliśmy z wyjazdu i widzieliśmy okropny wypadek, jestem wstrząśnięta i muszę o tym opowiedzieć. Widzieliśmy to miejsce już kilka godzin po zdarzeniu i stał tam doszczętnie spalony tir, który blokował połowę autostrady, cały pas w jedna stronę był zablokowany, zgnieciona osobówka, kilka wozów strażackich i koparka ktróa zgarniała banany które wysypały się z tira, na szczęście jechaliśmy w przeciwna stronę bo po drugiej stronie był korek na nie wiem ile km, wczoraj czytałam o tym w necie i sie dowiedziałam, że w tym tirze uszkodziło sie koło i zjechał na środkowy pas zieleni, przebił barierki potem wjechał na przeciwległy pas ruchu, miał czołowe zderzenie z osobówką i przewrócił się, apotem zapłonął i kierowca się spalił :'( :'( a w osobowym jechała rodzina, 4 osoby, jechali 120km jak to na autostradzie a tu nagle czołówka z tirem :'( :'( walczą o życie, no nie mogę dojść do siebie jak to zobaczyłam, ludzie w korku stali od 13 do 20 w upale :(
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #5382 28 czerwca 2016, 16:05

CukiCuki Świeżo upieczona
Może i ja się przywitam :) Część dziewczyny! Wszystkim Wam mocno kibicuje, a w swoim czasie może i mnie się uda.
Mam 30 lat i właśnie zaczęłam starania żeby zostać mamą. Wprawdzie mamą czworonogów już jestem ale marzę żeby zostać teraz najprawdziwszą. Dopiero jedna próba za nami, w prawdzie nie celowana stricte w owulację. Moja siostra starała się o dziecko 2 lata i teraz ja to mam z tyłu głowy przez co zapewne się blokuje że i u nas nie pójdzie łatwo. Mam wykonane podstawowe badania, zażywam kwas foliowy, powinno się udać :) zobaczymy :)
Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #5383 28 czerwca 2016, 16:15

Sofi - przyznaję, że z moim odchudzaniem to była ciężka walka i motywował mnie fakt, że jak nie schudnę i zajdę teraz w ciążę to będę miała prawie 100 kg a ten fakt przerażał mnie na tyle że motywacja była ogromna. Ważyłam 81,6 a teraz 65,4 (dokładnie to jest 16,1 kg) ale mówię już że 15 kg.
Co robiłam? Pierwsze 4 miesiące nie miałam w ustach żadnego chleba, ziemniaków, kasz, ryżu i makaronów - żadnego! Nawet brązowego i ciemnoziarnistych. Wiedziałam, że mam "zatkane" jelita i chciałam odtruć całkowicie organizm. Pierwsze dni były najbardziej hardkorowe bo oczyszczanie organizmu jakimiś zielonymi szejkami które były dla mnie paskudne a później dieta wg Montignaca, która zwraca uwagę na indeks glikemiczny pokarmów (zawartość cukru w danym pokarmie co przeklada się na ilość insuliny we krwii)
Do tego 4 razy w tygodniu wieczorami 1h siłowni i 1 h basenu.
Uważam, że na tak wielki wysiłek jaki podjęłam to i tak mało schudłam.... były tygodnie z zastojem.... było dużo tygodni z zastojem ale ja wytrwale robiłam swoje.... a ostatnie dwa miesiące już nie dawałam rady i wprowadziłam do swojej diety już kaszę gryczaną do obiadów
Teraz uczę się nowego życia na zdrowym odżywianiu... tzn jak gotuję zupę to wiadomo, na warzywach ale te 3 ziemniaki na cały garnek też wrzucę... ciemnego ryżu odważyłam się teraz jeść i mieszać go ze szpinakiem do obiadu ...
Były też upadki..... a nawet powiedziałabym ile okresów tyle upadków (jak nie więcej)... to jak miałam gorszy dzień to brałam sobie łyżeczkę mała miodu prawdziwego i maczałam sobie w jogurcie naturalnym i zlizywałam ten jogurt z łyżeczki z miodem jak lizaka i znowu maczałam łyżeczkę... albo jak już nie mogła wytrzymać to śliwki suszone jadłam z orzechami dodatkowo, albo owoce mrożone (maliny i truskawki i jagody) i takie na pół mrożone jadłam z jogurtem albo same :)

Zgłoś nadużycie #5384 28 czerwca 2016, 16:15

Witaj CukiCuki

Zgłoś nadużycie #5385 28 czerwca 2016, 16:16

Taszka Gotowa na wszystko
Tandem to wszystkiego najlepszego z okazji urodzinek :)

Sofi to faktycznie jest wstrzasajace jak widzimy taki obraz. Ja bym tez po tym byla roztrzesiona.

Sagmama gratuluje efektow. 15kg mniej to bardzo duzo :)

Zgłoś nadużycie #5386 28 czerwca 2016, 16:20

kamila19880 Fajna mama

tandem napisał(a)

wczoraj :)

ooooo to 100lat, 100 lat niech żyje żyje nam :) :) a kto TANDEM :) :) :)
sang 15 kg jak powiedz mi jak ja 8 nie moge :////
sofi jakos namioty mnie nie kreca na jedna noc ok ale nie na dłużej nawet nie posiadam namiotu heheh
kalendarzyka nie prowadzę wcześniej na tej stronie ovu frend zapisywałam wszystko i temp itp ale juz 2 cykl nie robię nic, i u mnie zabardzo nie da sie zauwarzyć kiedy mam owu.
Znalazłam pokoik z łazianką w Mikołajkach kuchnia wspólna w tym domu tylko 3 pokoje sa do wynajecia 460 zł za 3 noce :) Zaliczke zapłaciłam a dla męża nic nie powiem niech ma niespodziankę :) :) ( tylko pytanie czy wytrzymam nic nie mówić) hehh
Witam nowe kobitki :) zycze wam abyście sie nie nudziły na forum długo tylko uciekły na ciążowe
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #5387 28 czerwca 2016, 16:43

mala_ala Gotowa na wszystko
Witaj Cukicuki :)

Tandem, wszystkiego najlepszego :) spełnienia wszystkich marzeń :*

Sangmama, super! 15 kg, rewelacja :) gratuluje tej wytrwałości :)

Kamila, super niespodzianka dla męża będzie :)

Zgłoś nadużycie #5388 28 czerwca 2016, 17:04

madzia90krk Fajna mama
Hej :)
Tandem spóźnione ale szczere życzenia przyjmij też odemnie. Życzę Ci spełnienia wszystkich marzeń zwłaszcza tych fasolkowych w jak najbliższym czasie !
Trzymam kciuki aby szpital był takim krokiem do przodu w tych działaniach .

Sangmama brawo pięknie zgubilas kg! Ja swego czasu trzy cztery lata w tyl. Z 58 kg w miesiąc schudłam na 44. Wyglądała jak dziecko. Mama mówiła do mnie przeszczep afrykański hehe głupota z koleżanką pilysmy tylko sok nera czy jakoś tak plus jadlysmy yjogurty i mega dużo litrów wody. Obie wylądowaliśmy z problemami z nerkami w szpitalu. I niej skończyło się na kolce u mnie na kamieniach. Za głupotę się płaci. Później efekt jo-jo rozstępy itp :) także po ciąży jak się wezmę za siebie to bbędę szukać i was porad na zdrowa dietę.
Kamila zazdroszczę wyjazdu ! Mężowi szykuje się superniespodzianka.
Sofi ciężkie są takie wypadki nawet dla tych którzy w pobliżu mogli sobie tylko to wyobrazić. Moja mama przechodziła na zielonym.świetle do autobusu zmieniło się czerwone i jej koleżanka z pracy chciała przebiegnac szybko jechał rozpedzony motor tak dostała że z butów wyskoczyła dokumenty po całej ulicy. Walczyła o życie w szpitalu i wygrała te walkę ale teraz z pracy nigdy nie idę na tamten przystanek mimo iz mama najbliżej . Obie mają traumę.

U mnie mdłości mdłości mdłości wymioty wymioty wymioty. Odrzucilo mnie tak od jedzenia ze ciężko mi dziecko nakarmić masakra. Ucho już ciut lepiej. Mezus z młodą na spacerku ja pod kocem odpoczynek :) miłego poopolufnia

Zgłoś nadużycie #5389 28 czerwca 2016, 17:08

Mika29 Fajna mama
Tandem sto lat :-)

Sangmama gratuluję wyniku.
Porównując moja wagę z przed pierwszej ciąży a teraz to 14 kg mniej :-)
Jednak u mnie to różnie bywa z powodu tarczycy.

Sofi masakra jakaś z tym wypadkiem. Hasło też mega :-)

CukiCuki witamy :-)

Zgłoś nadużycie #5390 28 czerwca 2016, 17:23

Sofi Fajna mama
Tandem 100 lat! :) i dzidziusia albo dwóch :)

Sangmama oczy zrobiłam jak talerze na to co napisałaś, naprawdę gratuluje wytrwałości! ale bardzo motywujące to jest :) teraz mam ochotę się trochę poodchudzać, ale nie tak hardkorowo, bo chyba bym się czołgała zamiast chodzić, a muszę pracować :) wyjazd wybił mnie z biegania, więc teraz muszę do tego wrócić, ile posiłków dziennie jadłaś/piłaś? możesz podać składniki do przykładowego koktailu? :) a płatki owsiane jadłaś?
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...