Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #5291 26 czerwca 2016, 18:05

kamila19880 Fajna mama
Jutro juz nie ma strajków ;)
A co do lekarzy tak jest ja jak w niedziele test pozytywny pojechałam na pogotowie ze plamienia powiedzieli ze sie zdarza w środę pojechałam znow bo zaczęłam krwawić tez powiedzieli ze sie zdarz( ta sama lekarka mnie przyjmowała) powiedziała zebym sie nie martwiła ze bedzie dobrze nic nie dali w kazała betę powróżyć tylko na drugi dzien poszłam powtórzyłam beta spadła poroniłam lekarka przyszła powiedziała gadała z mężem po fr i sie pyta mnie czy po ang ma przetłumaczyć ja powiedziałam ze nie trzeba bo zarycząlana byłam bo zrozumiałam po fr cyfry i wiedziałam ze spadła i co to znaczy. Szmata jedna nie chciała mi dac nic i przez nią straciłam a powinna dac bo to nie pierwsze poronienie. Tymbardziej plamienie moze oznaczać słaby progesteron to powinna dac na podtrzymanie
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #5292 26 czerwca 2016, 18:37

Atka_1987 Zaprawiona w bojach

dana32 napisał(a)

Atka to taki troche niedzisiejszy ten lekarz.Przeciesz po to są leki i medycyna robi postepy żaby pomagać w takoch przypadkach.Selekcja naturalna była za czsów naszych mam i babć.

Cóż odesłam mnie z niczym. Rownież uważam jak ty. Ogólnie ciezko znaleźć godnego zaufania lakarz, który cieszyłby sie dobra opinia. A jak juz znalazłam nie przyjmuje nowych pacjentów. Wiec na chwile obecna jestem znudzona na niego. Ale na potwierdzenie ciazy innym razem lecę do jakiegoś Niemca.

Zgłoś nadużycie #5293 26 czerwca 2016, 19:21

duszka Fajna mama
Miłego wieczorku !
Ja wróciłam z imienin teścia , mało pojadlam bo wzięłam się wreszcie za siebie ;) jestem mega głodna ale nie dam się !

Zgłoś nadużycie #5294 26 czerwca 2016, 19:52

tandem Supermama
nyna dziękuję :) wesele było bardzo udane :)

sofi dziękuję. Skoku na bungee się boję. Ale mam już różne plany. Powoli godzę się z tym, że się nam nie udaje, szczególnie, że jutro kolejny punkt zwrotny. Muszę się z tym oswoić.
Podobnie staram się jeść tylko zdrowe rzeczy ze sprawdzonych źródeł, ale od jakiegoś czasu, nie widząc poprawy, to się złamałam kilka razy - i to właśnie na chipsy (bo to takie uosobienie wszystkiego co najgorsze).
Zazdroszczę dostępu do księgarni! :) ja podobnie przeżywałam młodość, choć czytałam głównie po nocach, za dnia biegając na świeżym powietrzu i bawiąc się w indian (np. :) ; również ulubionych autorów czytałam po kilka razy, wszystkie pozycje jakie były w bibliotece. Terakowska też jak najbardziej, a wcześniej to L.M.Montgomery - ta od Ani z Zielonego Wzgórza, wszystkie serie, wszystkie książki :)
Co do pingwinów ;) Dokładnie taką lokalizację dla tej ksiązki planuję :) i tam ma być łóżeczko (spoglądam na to miejsce z utęsknieniem...). Po prostu zamontuję sobie niedługo półkę na ścianie, która ma być docelowo nad przewijakiem (hihi) i na niej wyeksponuję książkę. Może dotrze do mnie już na urodziny? :)
Gratuluję zlecenia! Super, że możesz obsłużyć tak kompleksowo, projekt i rośliny - to z pewnością jest wygodne dla klientów. Ja właśnie nie mam żadnego zaplecza wykonawczego, więc robię rozeznanie pośród znajomych, żeby nawiązać jakąś współpracę i móc oferować coś więcej niż projekt i doradztwo. Pochwalisz się projekatmi?

Mika na pewno. Bardzo, bardzo gratuluję wyników wyzwania! Ja się w trakcie mojego podłamałam i pozostałam przy tańcu brzucha oraz bieganiu co kilka dni. Ale mam plany, jak zacznę je z powodzeniem realizować, to się odezwę. Trzymam kciuki za kolejne wyzwanie!

Vam bardzo mi przykro! ja też zdecydowanie wolę książki papierowe :) życzę pięknej pogody i przyjemnego pobytu!

alemakota trzymam kciuki. Może wstawisz nam fotkę testu?

kamila dziękuję na weselu się wytańczyłam. A brat z dziewczyną złapali muchę i welon :) Wiem, kolejna szansa. Wiesz jak to jest, już nie potrafię się cieszyć zbytnio z szans...

mala_ala gratuluję pierogów! nie zrobiłyście przypadkiem o 400 za dużo? :)

sangmama trzymam kciuki, by przeczucia się spełniły!

duszka współczuję kłopotów i trzymam kciuki, by było lepiej! no i trzymam kciuki za dietę!

aniaa trzymam kciuki za betę jutro!

dana dziękuję, fakt na wesele niefajnie, ale dałam radę :) dużo siły na nockę! potem masz chwilę przerwy?

co do luteiny i duphastonu: ja dostałam i miałam łykać od 3 i 5dpo do 14dpo - wtedy test i jeśli negatywny, to odstawić. Mam niski progesteron, więc dlatego mam łykać. No ale nie miało czego podtrzymywać, po odstawieniu po 1,5 dnia przyszła @.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #5295 26 czerwca 2016, 19:57

Mika29 Fajna mama
Dana dziękuję bardzo. Wiesz ja jestem bardzo dumna z mojego M i za to Go kocham bo wiem, że mu na nas bardzo zależy. Jednak też uważam, że ( nie chce żeby to dziwnie zabrzmiało) mamy praktycznie wszystko co jest materialne i potrzebne do szczęścia czyli np. mieszkanie, samochód, stać nas na wakacje i wszystkie nasze zachcianki i naprawdę więcej nie potrzebuje a dziecko ojca tak i to bardzo.

Duszka życzę wytrwałości. Ja zmieniłam od wczoraj ćwiczenia i dziś strasznie bolą mnie mięśnie ud.

Zgłoś nadużycie #5296 26 czerwca 2016, 20:02

duszka Fajna mama
Ja dietkuje i chodzę z kijami

Zgłoś nadużycie #5297 26 czerwca 2016, 20:03

Mika29 Fajna mama
Tandem jak zawsze wymiata długim postem :-)

Super, że wesele udane. Ja naprawdę podziwiam ludzi którzy biegają bo ja niestety tego nie cierpię .

Zgłoś nadużycie #5298 26 czerwca 2016, 20:44

tandem Supermama
Mika nie wymiatam, bez przesady, po prostu chcę odpowiedzieć ;)
ja podziwiam, że masz w sobie tyle samomotywacji, by ćwiczyć codziennie. Również nie lubiłam nigdy biegać. Ale spróbowałam po przeprowadzce raz, drugi, w lepszych butach, kupiłam sobie stanik sportowy, by nie czuć dyskomfortu przy każdym kroku, wychodzimy z domu pobiegać razem z mężem, powietrze jest takie rześkie, park ma dobry układ alejek, by robić sensowne pętelki a w razie czego zawrócić... I zaczęłam odkrywać radość w tym bieganiu. Którego się zawsze bałam, gdyż mam problemy ze stawami. Nie traktuję więc tego priorytetowo, ale jako dodatek.
Co do mężowskiej odpowiedzialności za chleb powszedni. Wiadomo, że męża, który się tej odpowiedzialności podejmuje, należy być dumnym. I ja jestem również. Ale faktycznie linia między braniem odpowiedzialności o pomijaniem rzeczy najistotniejszych, jest niezwykle cienka. Życzę więc, by udało się Wam wypracować jak najlepiej równowagę między życiem zawodowym a rodzinnym.

duszka super, a jakąś konkretną dietę masz na myśli czy bardziej jako ograniczanie ilości?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #5299 26 czerwca 2016, 20:51

duszka Fajna mama
Tandem ograniczam ilość i widzę efekty

Zgłoś nadużycie #5300 26 czerwca 2016, 20:55

tandem Supermama
duszka no to super, najważniejsze, że efekty są :) jak długo już jesteś na diecie? :)
ja myślę o wyprawie do dietetyka, bo po akcjach z tarczycą jakoś nie mogę się ogarnąć, często mam też zgagę :/

Zgłoś nadużycie #5301 26 czerwca 2016, 20:56

Vam Fajna mama
Sama nigdy nie poronilam wiec nie wiem jak to jest ale w pierwszej ciazy na pierwszej wizycie w 6 tygodniu gin kazala mi sie cieszyc ciaza choc powiedziala ze naturalne poronienia zdarzaja sie nawet do 10tc. Hmm wydalo mi sie ze przeciez mozna dawac leki ja nie musialam ale ciekawi mnie czy moja gin by mi je przepisala.

Zgłoś nadużycie #5302 26 czerwca 2016, 21:00

duszka Fajna mama
Tandem i mnie wkurza tarczyca i częściej mam zgage może coś w tym jest. Planowałam wybrać się w lipcu do dobrego endo ale narazie postanowiłam zmienić dietę i zobaczyć co będzie

Zgłoś nadużycie #5303 27 czerwca 2016, 7:24

Aniaaaa38 Gotowa na wszystko
Kiwi pewnie masz rację jednak od dwóch lat staramy się o dzidziolka i w zasadzie nawet często nie wiemy czy to okres czy poronienie i czy problem aby zajść czy utrzymać. Tym razem to nie jest zwykły okres od ponad 10 lat nie odczuwałam żadnych bóli z powodu @ dlatego podjęłam taką decyzję.

Po nocy wkładka dość mocno zabrudzona jednak to tylko cieniutka wkładka higieniczna, nie typowa podpaska
Brzusio już nie boli jak wczoraj jednak boli, pobrzdękuję, jajniki od czasu do czasu zakłują i słabo się czuję
Noc nie łatwa, bo ból choć do zniesienia nie pozwalał spokojnie przespać nocy po mimo iż wzięłam na noc jeszcze jedną no-spe

Atka przy granicy ze Szczecinem od strony Lubieszyna :) Okolice Grambow
Dana dziękuję, na nic się nie nastawiam jednak lepiej wiedzieć

Kamila 19880 Twoje doświadczenia mówią same za siebie , warto poznać siebie i swój organizm co nie koniecznie musi oznaczać popadanie w paranoje. Po to się obserwujemy, mierzymy temperaturę, sprawdzamy śluz i inne objawy. Prosiłam lekarza o skierowanie na poziom progesteronu stwierdził, że szkoda kasy, a jednak przepisał luteinę od 15dc

Tandem dziękuje, że podzieliłaś się swoimi doświadczeniami

Rano wzięłam 2szt no-spa i 2szt luteiny aby przetrwać do 16-tej

Pozdrawiam wszystkie koleżanki i życzę miłego dnia

Zgłoś nadużycie #5304 27 czerwca 2016, 8:09

duszka Fajna mama
Dzień dobry !
Miłego dnia ;)
Ania powodzenia !!

Zgłoś nadużycie #5305 27 czerwca 2016, 8:22

tandem Supermama
witam się i ja :)

duszka a to ciekawe, może rzeczywiście to od tarczycy? ja w dzieciństwie miałam alergie pokarmowe, teraz jest lepiej, mogę właściwie wszystko jeść, ale nie w dużych ilościach (np po łyżce kremówki boli mnie brzuch). Ale ponoć w dorosłym wieku też ujawniają się np. nietolerancje pokarmowe. Nie wiem, ale chcę popróbować. Jeśli to miałoby poprawić samopoczucie, zdrowie, wagę albo zaprosić fasolkę. Tyle, że poleconą dietetyczkę mam dość daleko i jakoś nie mogę się wybrać ;/

vam zawsze możesz zapytać :) ja od napro dostałam leki właściwie na podtrzymywanie - więc jest to zdecydowana "ingerencja w naturalną selekcję".

aniaa może właśnie fakt ten luteiny przyjmowanej tak "na oko", może przed owu wpłynął na takie pogmatwanie? a brudzenie na ciemno? Trzymam kciuki, żeby to jednak była fasolka. Dziś beta?
Mnie bolało przed @ i @ bardziej niż zwykle, gdy łykam duphaston/luteinę - bo one powstrzymują start nowego cyklu i stąd nietypowe odczucia, tak sądzę.

Zgłoś nadużycie #5306 27 czerwca 2016, 8:22

Mika29 Fajna mama
Dzień dobry dziewczyny :-)

Ania czekamy na wynik bety. :-)

Zgłoś nadużycie #5307 27 czerwca 2016, 8:26

duszka Fajna mama
Ja dziś stanelam na wadze po bardzo długim czasie. No trochę się zmartwilam. Obawiam się ze z tarczyca ciężko będzie mi schunac ale się nie dam

Zgłoś nadużycie #5308 27 czerwca 2016, 8:48

tandem Supermama
duszka ja w domu nie mam wagi i ważę się gdy jestem o teściowej :) od lipca zeszłego roku do kwietnia przytyłam 10kg. Ostatnio gdy się ważyłam, to udało mi się zatrzymać wzrost i nawet jakieś -1kg osiągnąć. To było miesiąc temu.
Trzymam kciuki, wiadomo, że damy radę, bo jak nie my, to kto? :)

Zgłoś nadużycie #5309 27 czerwca 2016, 9:20

duszka Fajna mama
Tandem dzięki kochana . Mi cały czas się wydaje ze mam zła dawkę . W lipcu zbieram się do dobrego endo tylko nie wiem czy dam radę finansowo. Zobaczymy

Zgłoś nadużycie #5310 27 czerwca 2016, 9:48

tandem Supermama
duszka mi niby dobrał już dawkę, teraz mam iść na kontrolę dopiero w grudniu. Na szczęście taki "zwykły" endo wydaje się, że sobie z moją tarczycą poradził, tsh mam 1,03. Mam super możliwość, że chodzę do wielu specjalistów za darmo z ubezpieczenia grupowego, więc bardzo współczuję Ci tych opłat... To jest niezwykle trudne nie poddawać się i szukać pomocy u wciąż nowych specjalistów...
trzymam kciuki, by Ci się udało!

ja w końcu zgłosiłam się do szpitala na 8.7., niestety weekendowo piątek-poniedziałek, ale skoro było miejsce to w końcu idę. Muszę jeszcze przełożyć wizytę u napro (miała być 9.7.). Nie lubię szpitali!