Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #5211 24 czerwca 2016, 13:42

mala_ala Gotowa na wszystko
Wczoraj nad moim domem latał bocian :) mam nadzieję ze to dobry znak :) a moja córka ucieszona od razu bo na pewno bocian przyniósł jej rodzeństwo :)

Zgłoś nadużycie #5212 24 czerwca 2016, 14:07

kiwi Fajna mama
Tandem nie wiem dokładnie jak z tym duphastonem ja wzielam go tylko w jednym cyklu mialam go brac do 10 dpo i 5 dni pozniej przyszla@ . Jak zwykle sie naczytalam o roznych skutkach i wiecej go nie bralam, poprzednia ale lekarka mi go przepisala w slepo. Ale np. Pijąc ziola ojca Grzegorza mialam bardzo ładny progesteron 7 dpo 20 bez duphastonu wiec nawet sie ludzilam glupia ze się udalo:/
Katrina wspaniałe przeżycie. .. ja nie potrafię sobie tego wyobrazic... nie wiem czy emocje zachowań dla siebie czy moze sie porycze. U mnie lzy sa odswieta raczej dusze emocje w sobie lub mecze organizm do granicy wytrzymałości :)
Na poczatku starań tez kupiłam dla mojego dzidziora czarno biala książeczkę obrazkowa moze stad moj pech. Co więcej dziewczyny jako ze lubie byc na cos nowego przygotowana to kupiłam sobie ksiege ciazy i jezyk niemowląt. Ta druga niestety lezy i sie kurzy, czeka na swoj czas.

Zgłoś nadużycie #5213 24 czerwca 2016, 14:12

Mika29 Fajna mama
My mieszkamy na 3 piętrze i mamy 3 pokoje więc też nas zawsze ciągnie do rodziców nad jezioro. Właśnie jutro jedziemy na 2 dni :-)

Uwielbiam czytać książki ale niestety mam mało czasu na to. Zawsze czytam na urlopie.

Tandem ja też bym korzystała z tych szkoleń. :-)

Mala ala życzę żeby to bym dobry znak.

Zgłoś nadużycie #5214 24 czerwca 2016, 14:41

Atka_1987 Zaprawiona w bojach

kiwi napisał(a)

Mała ala chyba też skorzystam z Twojego przepisu :) lubię zapiekanki , dziś u mnie duszonki (ziemniaki, marchewka, kapusta, boczek, kiełbasa duszone w garnku żeliwnym nad ogniem ) z ogniska :)
Tandem dam znać, za tydzień będę miała wyniki z posiewu , lekarz mnie nie pocieszył bo powiedział, że jak ten antybiotyk, który miałam z mężem nie pomoże to już racze nic nie jest dostępne na rynku co by mnie z tego wyleczyło :( (( i nie wiem co wtedy ze staraniami :( bo wolałam narazie nie pytać.
Ja bez kawy nie mogę żyć :) ale staram się trochę ograniczyć :)
Madzia czekamy na zdjęcia :) udane wycieczki na plac zabaw :) Mój mąż twierdzi , że ciast piec nie potrafię więc skutecznie mnie zniechęca i jak chce coś wypasionego np na święta to sobie musi sam upiec. Mi jedynie wychodzi torcik bezowy :) )
Tandem udanej imprezy na Festynie :) i powodzenia w załatwianiu spraw szpitalnych :)
Vam ja też odpoczywam na ogrodzie:: mam hamak i mąż rozkłada basen :)
Kamilka to może zorganizuj dziś jakiś dzień dla siebie, małe SPA itp :)
Atka może kiedyś też sobie sprawie taki wypasiony, ja mój kupiłam już parę lat temu i akurat na taki było mnie wtedy stać :) Wiem o tym czerwonym pojemniczku i wylewam z niego wodę przy każdym czyszczeniu. Dziś zrobiłam latte i o dziwo nie kapię więc może gdzieś tam był kamień. Tak jak Ty moje koleżanki w większości dzieciate no ale i ja młoda nie jestem więc czego się dziwić. Życzę Tobie , żebyś szybko zobaczyła2 kreseczki i tym razem żeby wszystko dobrze się skończyło za 9 m :)
Ania - powodzenia, pamiętam Cię z staraczek 2016 :)
Co do książek to ja czytam Wołanie w Górach, polecam też Wataha w podróży Himalaje na czterech łapach :) jak ktoś lubi przygodowe, przyrodnicze itp :)

Nie myśl w ten sposób. Moj maz ma zdiagnozowana oligospermie. Żaden lekarz nie dawal szans na naturalne zapłodnienie. Ponad rok brał leki przeciwzapalne i nic nie pomagały. Reszte znasz. Uda nam sie zajść w ciążę. Chodź jednym pewnie zajmie  więcej czasu niż byśmy chciały.

Zgłoś nadużycie #5215 24 czerwca 2016, 15:47

madzia90krk Fajna mama
Hej :)
My po baseniku młodą zachwycona nie mogłam jej z wody wyciągnąć zapomniałam telefonu żeby zdjęcia porobić ale ciocia trochę nagrywala na snapa to zrobiłam scrreny ( jakość niestety słaba ) 
Teraz drzemka  a później jedziemy.kupić basen dla młodej do ogrodu jeszcze dla niej bo za rok matka planuje zrzucić ciało i samaskupić dla wszystkich basen heheh póki co waze tyle co w 26 tyg  z Amelka eh ale pilnuje się i później będę walczyć :p o

Zgłoś nadużycie #5216 24 czerwca 2016, 15:58

Atka_1987 Zaprawiona w bojach

madzia90krk napisał(a)

Hej :)
My po baseniku młodą zachwycona nie mogłam jej z wody wyciągnąć zapomniałam telefonu żeby zdjęcia porobić ale ciocia trochę nagrywala na snapa to zrobiłam scrreny ( jakość niestety słaba ) 
Teraz drzemka  a później jedziemy.kupić basen dla młodej do ogrodu jeszcze dla niej bo za rok matka planuje zrzucić ciało i samaskupić dla wszystkich basen heheh póki co waze tyle co w 26 tyg  z Amelka eh ale pilnuje się i później będę walczyć :p o

Super, że wypadzik sie udał. Jakie fajne zdjęcia. 😀

Zgłoś nadużycie #5217 24 czerwca 2016, 16:13

Vam Fajna mama
Madzia super ze udala sie wycieczka :-) dzieci uwielbiaja wode. Swietne zdjecia :-)

Zgłoś nadużycie #5218 24 czerwca 2016, 17:47

tandem Supermama
woda jest najlepsza w takich upałach :) u nas na festynie też dzieciaki się bawiły w fontannie :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #5219 24 czerwca 2016, 18:59

nyna Gotowa na wszystko
hej dziewczyny nie nadarzam ostatnio za wami :)

katrina super że z fasolka wszystko ok :)

Tanden przykro mi ale niepoddawaj sie nadzieja umiera ostatnia a w niedziele zagałam do idziego wiec kto wie :)

A ja dziś po jezdzie były łzy i smiech nerwy mi pusciły i sie poplakałam bo nadal tego nieumiem i teraz juz wpadam w panike jak tylko mam zaparkowac :/ no i moj instruktor mial zemnie ubaw :)

I u nas upał straszny chlopaki całe popołudnie szaleli w basenie wiec mam nadzieje ze dzis szybko padna :)

ktoś testuje na dniach?

Zgłoś nadużycie #5220 24 czerwca 2016, 20:47

tandem Supermama
do mnie @ przyszła, skręcam się z bólu, a jutro wesele... ale przynajmniej już nie czekam i wygląda na to, że u mnie 1,5 dnia po odstawieniu duphastonu i luteiny jest (pytałam jak u was, więc może komuś się przyda).

kamila możesz zmienić mi w tabelce, tak jak wpisałam w 2016

nyna dziękuję, muszę właśnie pomyśleć o jakimś dodatkowym ratunku z góry, może właśnie Idzi w weekend? ;) zamówiłam też pasek św Dominika i dostałam od sióstr z Krakowa. Zobaczymy.
Ale ma z Tobą ten instruktor :D melisę pijesz przed? :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #5221 24 czerwca 2016, 21:45

madzia90krk Fajna mama
Tandem współczuję @ :( i bolu byle do dni plodnych !
Nyna powolutku i wszystko opanujesz :*

Padam na twarz p omagalam mamie przy imieninach babci i nie mam sil. Ważne ze babcia zadowolona
Jutro testujemy basenik na ogrodzie a później piknik lotniczy :)
Miłego wekendu :)

Zgłoś nadużycie #5222 24 czerwca 2016, 22:35

Mika29 Fajna mama
Tandem współczuję bólu ale dobrze, że @ już przyszła bo możesz zacząć nowy cykl.

Nyna głowa do góry z każdą jazdą będzie lepiej.

Zła jestem na mojego M. Za punkt honoru postawił sobie żeby utrzymać rodzinę na dość dobrym poziomie i siedzi wiecznie w pracy. Dziś szedł na 7 i jeszcze go nie ma. Wczoraj mieliśmy poważną rozmowę na ten temat i obiecał, że dokończyć to co ma i na lato robi sobie przerwę. Wkońcu pieniądze dziecku taty nie zastąpią. Zobaczymy.

Zgłoś nadużycie #5223 24 czerwca 2016, 23:15

tandem Supermama
dziękuję dziewczyny :) tak, najważniejsze, że zaczął się kolejny cykl i kolejna szansa.

madzia nie zamęczaj się już tak więcej! miłego testowania jutro! :)

mika współczuję sytuacji; to na pewno trudne bo mężczyźni biorą sobie to często za punkt honoru a pomijają najważniejsze... może puść mu film, który o tym mówi? ostatnio oglądałam taki głupkowaty ale z przesłaniem właśnie w tym temacie babysitting (2014)

Zgłoś nadużycie #5224 25 czerwca 2016, 8:10

mala_ala Gotowa na wszystko
Dzień dobry, ja już biegam z kawką i szykuje pranie, po praniu zaraz zabieramy się za te pierogi :) więc pewnie odezwę się wieczorem albo jutro. Ostatnio zamówiłam sobie nie wiem jak to się ładnie nazywa, ale słoik z uchem i przyszły wczoraj normalnie rozwalone w drobny mak!! jestem taka wściekła bo tak je chciałam plus dla mnie ze nie ufam sprzedawcom na allegro i biorę zawsze pobraniową przesyłkę :) ogólnie mamy ostatnio jakiegoś pecha z mężem, ponad 2 letni tv nam się popsuł, wyświetlacz w telefonie itd.

Tandem, współczuje bóli @, ale trzymaj się kochana mocno :*

Nyna, pomału a do przodu wszystko pomału opanujesz :) a egzamin lada dzień :) ja testuje 30, albo dzień wcześniej :) polecam pić melise :)

Dobrego dnia, pełnego uśmiechu dnia :)

Zgłoś nadużycie #5225 25 czerwca 2016, 9:06

Vam Fajna mama
Hej dziewczyny. Tandem wspolczuje!! Ale oby jutro nie bolalo wesele sie udalo a naspny cykl byl owocny.

Mika Tobie tez wspolczuje. W koncu jest jak mowisz dziecko pieniedzy nie widzi tylko brak taty.

U mnie dzis 30dc jak wytrzymam to chyba bede testowac jutro albo w poniedzialek.

Zgłoś nadużycie #5226 25 czerwca 2016, 10:07

tandem Supermama
mala_ala dziękuję i powodzenia z pierogai! współczuję zamieszania ze słoikiami...

vam dziękuję :) trzymam kciuki za owocny teścik! poproszę pozytywa na urodziny :D

Zgłoś nadużycie #5227 25 czerwca 2016, 10:38

nyna Gotowa na wszystko
Dzieki dziewczyny za wsparcie :) na was zawsze można liczyć :D

Tandem miłej zabawy :)

Vam trzymam kciuki a jakieś pozytywne objawy sa ?

Madzia oszczedzaj sie :) a malej basenik napewno napewno sie spodoba cieciaki uwielbiaja wode :D

Zgłoś nadużycie #5228 25 czerwca 2016, 10:45

Sofi Fajna mama
Tandem bardzo mi przykro, że znów @ :( może rzeczywiście brak uważania na siebie pomoże, może zrób coś szalonego? skok na bungee? ;) bo to okropne, że aż masz koszmary przez to staranie :(

Kiwi ja też bardzo dbam o to żeby zdrowo jeść, tzn bez chemii, sama sobie hoduję warzywa, ograniczam wędliny i słodycze, czytam składy, unikam gtlutaminianów, aspartamu i warzyw które mogą mieć związek z rundupem, i jak widać moje hormony nadal szwankują, a ciąże są patologiczne, więc ostatnio zastanawiam się czy olać te uważanie i kupić sobie chipsy
Ludzie jak znajdą się w takiej sytuacji, że mają coś co ktoś chce mieć, to żeby nie robić większej przykrości to nie chcą się tym przechwalać, tylko narzekają na to. Wielu ludzi ciągle narzeka bo boi się zazdrości innych. Jak straciłam Różę to znajomy tak narzekał na swoje córki, że aż było przykro słuchać, tak jakby ich naprawdę niechciał. Co mają powiedzieć kobiety w ciąży do swoich koleżanek, które długo się starają? "Patrz jak mam fajnie!!" ? Sądzę, że nie ma dobrych słów, i tak jak zrobiłaś jest najlepiej, czyli ograniczyć kontakt. Moja dobra znajoma, z którą często gadałam na fb była w ciąży wtedy kiedy ja, różnica 1 miesiąc i jak dowiedziała się o chorobie, to przestała do mnie pisać, sama do niej zagadywałam, bo mnie ciekawiło jak tam poród, urodziła córeczkę, ja życzę jej bardzo dobrze, bardzo ją lubię, i chcę żeby była szczęśliwa, ale ciężko nam się teraz rozmawia, ona też albo narzeka na dziecko, albo nic nie pisze, jak będę w zdrowej ciąży to mam nadzieję, że nasz kontakt wróci do normalności

Aniaa czekamy na wyniki bety :)

Kamila dlaczego masz przymusowe wolne? przez te strajki?

Katrina, to jest wspaniałe uczucie, słyszeć serce, ja na początku ciąży, płakałam za każdym razem :)

Książki czytałam w młodości, teraz już mam tego dość, moja mama prowadzi księgarnię, więc zawsze miałam książek pod dostatkiem, czytałam pierwszą część harrego pottera w podstawówce jak jeszcze nie był popularny, moich ulubionych autorów czytałam wszystkie książki, niektóre po kilka razy (np Kurt Vonnegut, Dorota Terakowska, William Worton). Ale byłam wtedy dość samotna i w końcu kiedyś dotarło do mnie, że tylko siedzę zamknięta w pokoju i czytam o czyimś wspaniałym życiu, o przygodach, a moje życie było samotne i nudne, nie miałam znajomych i poza nauką to nic nie miałam. Stwierdziłam, że zamiast czytać o czyimś życiu to chcę przeżywać swoje, chcę wyjść z pokoju i zacząć żyć. :) od tamtej pory to czytam raczej tylko poradniki. Tandem tą książeczkę o pingwinach to postaw najlepiej w sypialni po prawej stronie jak stoisz tyłem do drzwi, na środku ściany - to moja rada jako znawcy feng-shui, możesz tam zrobić kącik dla dziecka, obowiązkowo w białym kolorze (może być też beżowy i żółty), unikaj tam czerwonego i wszystkiego co kojarzy się z ogniem.

Moje objawy "ciążowe" zniknęły po odstawieniu turbowitamin na 3 dni ;) teraz będe brać je co drugi dzień :)
teraz jestem u rodziców na Śląsku, byliśmy wczoraj podziwiać ogrody Kapias, na tym mega upale chodziliśmy, ale nie mogłam się oderwać od kwiatów, bolała mnie głowa z gorąca ale chciałam zobaczyć więcej :D są dość ogromne, potem wkleję zdjęcia :)
Przedwczoraj w Krk odwiedziłam klientkę, której będę projektować ogród, okazało się, że jej sąsiadka też chce projekt :) w dodatku obie chcą żebym im wysłała wszystkie rośliny do ogrodu na paletach :D to będzie jednorazowo tyle roślin co teraz przez rok sprzedaję :D mam nadzieję, że będą mnie polecać i będę mieć następnych takich klientów :D

Postanowiłam teraz duchowo się przygotować na następne dziecko, czyli chcę częściej modlić się i mówić do tej nowej duszyczki o tym, że teraz nam się uda stworzyć piękne zdrowe ciało :) i chcę częściej robić takie ćwiczenie medytacyjne w którym się pracuje nad energetyką ciała, chcę się otworzyć dla nowej duszy :)

uf udało mi się odpisać, zajęło mi to 2,5 godziny, razem z nadrobieniem czytania :)
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #5229 25 czerwca 2016, 10:47

Mika29 Fajna mama
Witam :-)

Tandem i Vam dziękuję :-) Mam nadzieję, że słowa dotrzyma.

Vam życzę 2 grubych kresek.

Wczoraj skończyłam wyzwanie z Mel B. Efekty:
4 cm w biodrach
2 cm w udach
3 kg mniej.
Zrobiłam sobie zdjęcie przed i dziś więc po tym widzę jaka jest zmiana. Bardzo duża. Wszystkie zdjęcia jakie oglądałam w internecie są prawdą. Nogi, brzuch, pośladki i ręce. Sama jestem w szoku. Ciało wygląda zupełnie inaczej więc polecam. Niby po wymiarach nie ma szału ale wygląd i ujędrnianie ciała mówi wszystko.

Od dziś będę robić kolejne wyzwanie przez 30 dni. Zaczynam od 30 brzuszków, 50 przysiadów, 20 sek przysiad przy ścianie i 60 sek deska. Mam zamiar codziennie dokładać wszystkiego po 5.

Zgłoś nadużycie #5230 25 czerwca 2016, 10:49

Mika29 Fajna mama
Sofi mega post :-)