Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #5131 22 czerwca 2016, 22:10

kamila19880 Fajna mama
Ja sobie mecz ogladam Szwecja belgi i jakoś słabo im idzie kanapę podaliśmy do pl bo chcemy nią kupic i tydzin musimy sie męczyć siedząc na ziemi w salonie bo w pl kupimy nowa heheh
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #5132 22 czerwca 2016, 22:33

kamila19880 Fajna mama
Nie mówiłam wam ostatnio w sobote Belgia grała i miały buc zamachy w 3 miejscach w strefie kibica ale w piatek w nocy złapali ich bo obserwowali ;) i jedno miejsce mieli z karabinami wpasc to akurat tam pracowałam wtedy a w 2 innych to niby bomby
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #5133 22 czerwca 2016, 23:29

kamila19880 Fajna mama
Karola90 ja tam? Tamdem czekam na pozytywna jutro ;) Alama kota jakieś przeczucia?

Zgłoś nadużycie #5134 23 czerwca 2016, 6:32

Aniaaaa38 Gotowa na wszystko
Dzień dobry wszystkim
tandem jestem w 23dc cykle mam 24-26 dni, skusiłam się na bete wczoraj i niestety nic, dziś dzień ojca byłby miły prezent :)
zazwyczaj w 15-16dc bolą mnie piersi tym razem nic
w popszednim cyklu @ trwała 10 dni jak u rzeźnika, a cykl 24 dni
w tym cyklu @ 4dni skąpa
podbrzusze napięte, senność od dwóch tygodni, brak apetytu, wrażenie mdłości,
Pije sobie kawkę i podchodzi mi do gardła
Jak do niedzieli nie przyjdzie @ w poniedziałek powtórzę bete
w ubiegłym roku bazowaliśmy na testach z apteki tym razem nie chcę mieć wątpliwości i nie mam pewności czy nie doszło do samoistnego poronienia przynajmniej 2 razy
Nie ma co popadać w paranoje jednak warto być czujnym

w sprawie tematu dotyczącego zangażowania się w dzieci...
Każda z Was koleżanki ma racje... nie ma złotego środka
jak za dużo z siebie dajesz to chcą więcej, jak za mało są nie dopieszczone, umiar i równowaga we wszystkim są ważne
warto pamiętać o sobie i być ważnym dla siebie

Zgłoś nadużycie #5135 23 czerwca 2016, 6:45

Mika29 Fajna mama
Kamila dobrze, że udaremnili te zamachy bo mogło znowu dojść do tragedii.

Tandem jaki wynik testu ?

Zgłoś nadużycie #5136 23 czerwca 2016, 6:46

mala_ala Gotowa na wszystko
Dzień dobry!!

Tandem, czekamy na wyniki testu :)

My ostatni dzień zbieramy się do przedszkola. jutro zakończenie roku :) a później trzeba zaplanować córce wakacje :)

Zgłoś nadużycie #5137 23 czerwca 2016, 8:26

tandem Supermama
madzia gratuluję :) to kiedy planujesz się wybrać na tą wizytę?

Sofi moi rodzice zabrali nas na pierwsze wakacje nad morze tak,że najmłdoszy brat obchodził roczek na plaży :D

katrina piękny prezent masz dziś dla męża :) dobrze, że kalafior i spacer pomógł; koniecznie daj znać po wizycie!

kiwi najważniejsze, że masz diagnozę, leki, wiesz o co się starasz i na pewno będziesz niedługo tulić swojego maluszka!

mika piknik świetna sprawa :) zazdroszczę

kamila masakra z tymi zamachami! ale dobrze, że powstrzymali w porę. Współczuję przejść kanapowych :) jaki macie plan zakupowym, model wybrany?

aniaa współczuję negatywnej bety. Coś krótką masz tą fazę po owulacji, powinno być między 12 a 16 dni... może w tym jest problem?

mala_ala a jakie macie opcje wakacyjne?

tak, dziś test. dziękuję wszystkim za wiarę, niestety u mnie niewątpliwy negatyw, więc odstawiam luteinę i progesteron.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #5138 23 czerwca 2016, 8:51

kamila19880 Fajna mama
Tamdem przykro mi ;( a moze zawxzesnoe ? Jeszcze nie wybralismy jedna mamy na oku znajomi kupili w brw i nawet niezła bo poduch noe ma a one szybko sie odkrztalacaja

Zgłoś nadużycie #5139 23 czerwca 2016, 8:56

kiwi Fajna mama
Tandem b. Mi przykro mialam nadzieje ze Tobie sie uda :(
U mnie to wstepna diagnoza jak po 3 cyklach sie nie uda to lekarz mi juz mówił ze kolejny krok to droznosc ale nie wiem czy się zdecyduje.

Zgłoś nadużycie #5140 23 czerwca 2016, 8:58

kamila19880 Fajna mama
Czemu nie? Lepiej sprawdzic chyba?

Zgłoś nadużycie #5141 23 czerwca 2016, 8:58

mala_ala Gotowa na wszystko
Tandem, przykro mi z powodu negatywa, ale może jeszcze nic straconego :(
Plany wakacyjne jak na razie marne, na pewno babcia, namioty i woda i tyle, nie wiadomo jak będzie z urlopem mojego M. i na ile sobie będziemy mogli pozwolić.

Zgłoś nadużycie #5142 23 czerwca 2016, 9:11

tandem Supermama
kamila dziękuję, niestety nie jest na pewno za wcześnie... 14dpo, 32dc; miałam sprawdzić, żeby wiedzieć co z tabletkami, no i wiem, że nie mam łykać i czekać na @. za 2 tygodnie, w sobotę, mam wizytę znów u napro, będziemy rozszerzać diagnostykę, nie wiem jeszcze jak...
My mamy kanapę z ikei, to była moja z pokoju panieńskiego, ale chyba będziemy ją zmieniać, bo na nasze mieszkanie jest za duża :) choć dla gości do spania super i ma skrzynię, kolor też nam odpowiada itp.
O brw dużo dobrego słyszałam, siostra ma meble w sypialni od nich.

kiwi dziękuję! no niestety... ale poprzedni cykl miałam sfiksowany i chorowałam, pewnie to wciąż ma wpływ... choć gdy pani dr mówiła, że do lipca się uda, to chciałam w to wierzyć... smutno mi ale co poradzić. Trzymam kciuki, żebyś zobaczyła pozytyw w te wakacje i nie musiała iść na drożność!

mala_ala dziękuję. Te plany o których piszesz, to dla dziecka najlepsze możliwe :) więc nie pisz, że marne :) choć smutno, gdy się nie składa z mężem terminowo... u nas też tak wyjdzie, że wspólny urlop będziemy mieć 1 tydzień... no trudno :/ (a miałam być na l4 ciążowym i być cały czas z mężem...)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #5143 23 czerwca 2016, 9:36

Mika29 Fajna mama
Tandem bardzo mi przykro :-(

My mamy brw kanapę, pufy i fotel a rodzice mają całe mieszkanie wyposażone w ich meblach. Jesteśmy bardzo zadowoleni :-) więc polecam.

Zgłoś nadużycie #5144 23 czerwca 2016, 9:58

tandem Supermama
mika dziękuję.

a kanapy w salonie macie rozkładane czy nie?

Zgłoś nadużycie #5145 23 czerwca 2016, 9:58

kiwi Fajna mama
Bez sensu to wszystko... a najgorsze są właśnie plany... ja też miałam swoje gdyby wszystko się udało, leki zadziałałay żadne bakterie nie wyszły to może też od końca czerwca byłabym na l4 :)
no ale nic z tego:/
są dni kiedy jest z mi z tego powodu b. przykro :( ale coż zrobić i tak nie mamy na to żadnego bezpośredniego wpływu...
Tandem a czy w Twojej rodzinie były problemy z płodnością?
I czy ew przeszłaś jakieś infekcje , które mogłby spowodować u Ciebie niedorożność?
Może problem "siedzi" w głowie za bardzo chcemy,albo stresu za dużo mamy... ja nawet jak próbowała się denerwować w pracy czy nie stresować to się nie da :(
Życie poprostu jest niesprawiedliwe ilu pijaków, meneli ma dzieci i to po kilka, a ja żyję zdrowo wykluczyłam chemię w kosmetykach i gospodarczą, jem zdrową żywność, nie palę i nie piję alkoholu prawie w ogóle,  a i tak mam problemy ze zdrowiem!
to dodatkowo dobija...
Jak ktoś z łatwością zachodzi w ciąże to może tego nie rozumie ale to wielkie
SZCZEŚCIE!

Zgłoś nadużycie #5146 23 czerwca 2016, 10:08

tandem Supermama
kiwi dokładnie, planowanie jest do kitu :( pierwotnie mieliśmy rocznicę w sierpniu obchodzić z maluszkiem w ramionach... potem te marzenia się przesuwały i przesuwały...
Kuzynka ma pcos, ale to nie jest wystarczające powiązanie. Obie babcie, wszystko ok, siostrę mam młodszą, mama ma dwurożną macicę, ale najpierw urodziła naszą trójkę, z zachodzeniem nie miała problemu, dopiero potem traciła kolejne ciąże, ale to wada budowy i ja jej nie mam.
Nie wiem nic o czymś co mogłoby spowodować niedrożność... Jeszcze nie wiem w sumie do końca co mi się działo w maju, wtedy miałam gorączkę, wymioty, niby wirus, cykl skrócony do 22 dni. Pozytywa nigdy nie widziałam.
I jak już pisałam na 2016: jutro otwierają miejski basen zewnętrzny 500m od naszego mieszkania. Chyba oleję wszystkie zasady, przestrogi i nie będę się bać infekcji, tylko będę sobie pływać, opalać się, biegać, pójdę na jump arenę, o czym marzę i ogólnie odpuszczę sobie. No bo skoro wyniki ok, to jak fasolka będzie się chciała pojawić, to się pojawi, a jak nie, to dlaczego mam marnować sobie życie i oszczędzać się na każdym kroku, prawda?
już nie wiem co...

Zgłoś nadużycie #5147 23 czerwca 2016, 10:12

tandem Supermama
kiwi dokładnie, szczęście... a ja całe życie zbieram cztero(i wiecej)listne koniczyny, też nie piję, nie palę itp., jem żywność tylko nieprzetworzoną (ze wsi od rodziców), staram się dbać o sen, nie zarywać nocek na imprezach czy cokolwiek i... nic.

Ale: musimy sobie powtarzać wciąż, że się uda, na pewno!

Zgłoś nadużycie #5148 23 czerwca 2016, 10:15

kamila19880 Fajna mama
Tandem dokładnie nie ma co sie oszczędzać tymbardziej tyle czasu juz sie rok staracie nie?
Jak sie ma pojawić fasolka to sie pojawi bez względu na wszystko :)

Zgłoś nadużycie #5149 23 czerwca 2016, 10:15

kamila19880 Fajna mama
Tandem dokładnie nie ma co sie oszczędzać tymbardziej tyle czasu juz sie rok staracie nie?
Jak sie ma pojawić fasolka to sie pojawi bez względu na wszystko :)

Zgłoś nadużycie #5150 23 czerwca 2016, 10:21

kiwi Fajna mama
My będziemy mieć w sierpniu 4 rocznicę ślubu :)
Masz rację ja np w tamtym roku na rolkach jeździłam tylko do owu , później się bałam upadku itp teraz już w ogole nie zwracam na to uwagi co przed , a co po owu jedynie ten basen zrezygnowaliśmy bo wcześniej każdego roku w zimie chodziliśmy regularnie na zamknięty i saune. I nie złapałam uroplasmy i chlamydii a czy Ty robiłaś badania na te bakterię i czystość? Z basen zrezygnowaliśmy w te wakacje ale jak pojedziemy nad ciepłe morze to napewno nie zrezygnujemy z kapieli nie można dać sie zwariować.
Ja u poprzedniej lekarki nie mogłam się doprosić badań na bakterię tzn ona nie zajmuję się niepłodnością i zmieniłam na klinikę ale też mam mieszane uczucia co trochę dziwnie mnie tam traktują ostatnio miałam sytuację gdzie chcieli mnie przepisać do innego lekarza, teraz z wizyty kontrolnej , która jest tańsza nagle zrobiła się długa wizyta. Nie wiem co myśleć i czy tam zostanę. Chociaż lekarz którego wybrałam z polecenia wydaję się konkretny i ma jakiś plan działania.
U mnie w rodzinie też nie było problemu z posiadaniem dzieci.