Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #5111 22 czerwca 2016, 14:42

kamila19880 Fajna mama
Kurczę dana ja ci oddam kilka kilo chcesz ?? ?? ? Powiedz ze chcesz proszę :D
Mi lekarz powiedział ze powinnam schudnąć ale słabo idzie chociaż nie jestem jakaś gruba bmi jeszcze mam w normie ale nie wierze ze waga u mnie jest problemem bo za przeproszeniem tyle "grubych" kobitek ma dzieci i jakoś zaszły w ciaze
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #5112 22 czerwca 2016, 15:06

dana32 Zaprawiona w bojach
Kamila to tak 4 kg poprosze.Najlepiej 3kg w cycki i 1 kg w pupe i bedzie idealnie :) .
Tandem pierwsze mysli to oczywiscie fast food!.Wiem ze to bez sensu,bo niezdrowo, zreszta chyba bym sie porzygala,nie jem takich rzeczy.Ja jestem dietetykiem to byl moj pierwszy zawod ale nie podobalo mi sie to i bardzo krotko pracowalm w tym zawodzie.
Nie mam pomyslu wiem ze mam problem z regularnymi posilkam i od tego zaczne.
Kamila i Katarina ja tez mysle ze niewielki wachania w ta czy tamta strone nie sa problemem a przyklady zapwene kazda zna.

Zgłoś nadużycie #5113 22 czerwca 2016, 15:21

tandem Supermama
dana to fakt, fast food to raczej nie najlepszy pomysł :) trzymam kciuki za regularne posiłki i więcej snu!

kamila to prawda, też znam różne "przypadki" jeśli chodzi o wyjściową wagę ciężarnej, no ale cóż, jak się nie udaje, to staramy się wyeliminować wszystkie przypuszczalne powody

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #5114 22 czerwca 2016, 15:30

kamila19880 Fajna mama
Wiec chyba aż tak mi nie zależy bo jakoś nie próbuje welminowac swojej wagi tzn chciałabym sama dla siebie ale jakoś z motywacja słabo co wcześniej ćwiczyłam ale pózniej ten 2 okres to cały tydzien nie robiłam nic a w tym juz nie moge wrócić do porządku dziennego
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #5115 22 czerwca 2016, 15:44

Atka_1987 Zaprawiona w bojach
Czesc dziewczyny. Alez aie rozpisalyscie. Biore sie za czytanie.
Fajnie, ze kazda ma swoje zdanie i stoi przy nim murem. Kazda para ktora planuje dziecko, wie z czym to sie wiaze i ma swiadomosc jak to wyglada. A jak bedzie przekonamy sie po wszystkim.
Kiwi- doczekasz sie szybciej niz myslisz. 😆

Zgłoś nadużycie #5116 22 czerwca 2016, 15:48

Atka_1987 Zaprawiona w bojach

kamila19880 napisał(a)

Moj tez juz przestał gadac na temat dziecka wiec myśle ze tez stwierdził ze nie ma sensu sie starać i tak nic z tego .

My tez tak mielismy, bo maz mial nie najlepsze wyniki. Mielismy zaczac swiadome starania na urlopie, a tu w maju II kreski na tescie. Wiec nie ma sie co zalamywac. Cos sie odblokuje i wtedy jest. W najmniej oczekiwanym momencie.
Z ta waga to chyba bywa różnie,  ja sama mam 2-3 kg nadwagi.  Nic mi lekarz nie mowil, ze mam zrzucic.
ja tez bym chętnie zaczęła bym  odchudzanie,  ale przy staraniach to jest niekorzystne.  Musze trzymac wagę,  diety bede robic po ciazy.
Moja przyjaciółka po ciazy schudła w pol roku 25 kg.

Zgłoś nadużycie #5117 22 czerwca 2016, 15:56

tandem Supermama
kamila nie dziwię się, że się zniechęciłaś, po takich atrakcjach nie jest łatwo się zmobilizować. ale będzie dobrze, dasz radę!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #5118 22 czerwca 2016, 16:21

Sofi Fajna mama
Sangmama Twoje dylematy są normalne, chyba każda kobitka starająca się takie przechodzi, ja też. Powiedziałam sobie, że dopóki nie mam dziecka to wykorzystam ten czas na maksa, na firmę i na talenty. Jak pojawi się kruszynka to z kolei ten czas wykorzystam na maksa, czyli w pełni sie oddam wychowaniu, (może uda się wtedy trochę pracowac na komputerze) jak dziecko będzie miało 3 lata to będzie mogło iść do przedszkola i wtedy wrócę do firmy i talentów. Więc dziecko to nie jest porzucenie swojch zainteresowań i hobby na zawsze, przeciez nie będziesz się nim opiekować 24h na dobę do końca życia, tylko przez pierwszy rok, może trzy. Moi rodzice pojechali na wczasy na 2 tygodnie ze mną i moim bratem jak moja siostra miała chyba 2 lata albo mniej, ona została w domu z ciocią.  Oczywiście każde dziecko jest inne, niektóre potrzebują więcej uwagi,  nawet gdy sa starsze, ale gdy dziecko ma 10 lat, to już nie wymaga takiego zaangażowania. Teraz sądze, że lepiej jest być młodą mamą pod tym względem, że werwę młodości wykorzystuje się na opiekę nad dzieckiem a później jak dzieci sa już odchowane to się jest mądzrejszym i ma się więcej kasy na swoje talenty i zainteresowania. Pomyśl o tym tak, że Bóg oferuje nam tyle świetnych rzeczy w życiu, że nie wiadomo na co się zdecydować! Życie jest przeobfite :D za dużo dobrego to też problem :)
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #5119 22 czerwca 2016, 16:38

sangmama Gotowa na wszystko
Sofi super tekst. Zdecydowanie się z nim zgadzam. Podsumowując go: "carpe diem", bo na wszystko przyjdzie przecież swój czas :) Bardzo fajnie napisane :) Dziękuje Sofi!

Zgłoś nadużycie #5120 22 czerwca 2016, 16:54

madzia90krk Fajna mama
Sofi mądre słowa !!

Ja już po wizycie. Wszystko ok. Karta ciąży założona :) z badaniami mam być za dwa tygodnie :) usg genetyczne między 11 a 13 tygodniem :)

Zgłoś nadużycie #5121 22 czerwca 2016, 17:06

mala_ala Gotowa na wszystko
Sofi!! super :) bardzo dobrze to napisałaś :)

Madzia, super ze wszystko w porządku :)

Zgłoś nadużycie #5122 22 czerwca 2016, 17:28

Vam Fajna mama
Madzia super wiadomosci! To super uczucie zobaczyc fasolke na usg :-)

Aj wszystkie wy piszecie tak madrze. Kazda z was ma racje. Grunt to zyc z soba w zgodzie.

Zgłoś nadużycie #5123 22 czerwca 2016, 17:49

Katrina13 Gotowa na wszystko
Madziu super , że wszystko z Wami w porządku :) Ja jutro ujrzę swoje maleństwo :) mam nadzieję , że serduszko będzie już bić :) Maż był z Tobą? Ja oczywiście zabieram mojego, będzie miał prezent na Dzień Ojca: zdjęcie fasolki :) Rodzina już wie? Ja postanowiłam nic nie mówić puki nie skończę 3 miesiąca. Wie tylko mąż , córcia i rodzice.
Po kalfiorze poczułam się znacznie lepiej, a może po tym , że sobie w końcu dobrze pojadlam :) jeszcze teraz jadłam resztki z obiadu :) Byliśmy na krótkim spacerku: mąż robił za strongmena - czyli niósł zakupy, a córcia zadowolona jeździła na swoim nowym rowerku :) Dotlenienie na mnie dobrze podziałało :)
Tandem teksty dzieci są często powalające , moja mała jeszcze tak fajnie akcentuje swoje wypowiedzi :) Jak np. mąż jej nie chce czegoś dać to mówi: NO Tatooooo nie bąź taki, podziel się, no podziel. Trzeba się dzielić, prawdaaaaaaa?

Zgłoś nadużycie #5124 22 czerwca 2016, 18:27

Vam Fajna mama
Dzieciaki sa boske to fakt :-)

Zgłoś nadużycie #5125 22 czerwca 2016, 18:40

mala_ala Gotowa na wszystko
Katrina super, że już Ci lepiej :) świeże powietrze zawsze dobrze robi a do tego kalafior, PYCHA!! też miałam dziś kupić, ale zdecydowałam się na brokuła na zapiekankę na jutro na obiadek :) zazdroszczę chwil z rodzinką, mój M. nie zdążył nawet obiadku zjeść z nami bo już ktoś do niego przyjechał, córa poszła d babci to ja mam chwile do ogarnięcia domku :)

Zgłoś nadużycie #5126 22 czerwca 2016, 19:52

kiwi Fajna mama
Dziewczyny kazda z Was Madzia , Katrina,  Malaala i Dana przepraszam jak ktoras pominelam dobrze pisze. Opis Dany na pewno w tej chwili jest mi blizszy ale nie wykluczam ze gdy dziecko sie pojawi będę myslec jak Madzia,  Katrina i Malaala.
Sofi trzymam kciuki za pozytywny test. Chociaz co do wczesnych objawow to ja tak jak Kamila napisala kazdego zaklocia w brzuchu, duzych cyckow czy wrazliwosci na zapach dopatrywalam sie ciazy. W ty. Cyklu zakaz staran a podobne mam degliwosci i mysle ze sa to normalne objawy tylko jak sie czlowiek nie stata o dziecko to w ogóle nie zwraca na to uwagi.
Madzia gratuluje dobrych wiadomosci od gina, za wizyte Katriny trzymam kciuki.
Tandem jutro tescisz ;) ?
Dana ja tez mam stresujaca,  nerwowa pracę ogólnie po 8h jestem niedozycia.
Sangmama co do wątpliwości czy czas jest dobry na dziecko to ja tez mam rozne obawy i dylematy czasem chce bardziej pozniej mniej może to tez od hormonów zalezy ;)

Zgłoś nadużycie #5127 22 czerwca 2016, 20:01

kiwi Fajna mama
Dana a może u Ciebie w wyregulowaniu cykli pomóglby niepokalanek lub ziola ojca Grzegorza u mnie sie nie sprawdziły ale może cos tam cykle wyrownaly tylko u mnie pozno jest owu i mam zaburzona równowagę między lh i fsh oraz wysoki cukier i cholesterol i lekarka zdiagnozowala pcos

Zgłoś nadużycie #5128 22 czerwca 2016, 20:19

Katrina13 Gotowa na wszystko
Kiwi życzę Ci aby Twoje marzenia się spełniły :) żebyś zobaczyła 2 krechy na teście, pokochała do szaleństwa swoje dziecko, ale mimo to realizowała swoje zawodowe ambicje:* Mąż Ci na pewno pomoże, skoro macie podobne prace podzielicie się rodzicielskimi obowiązkami :)
Tutaj dziewczyny szanują każde zdanie:*

Zgłoś nadużycie #5129 22 czerwca 2016, 20:47

Mika29 Fajna mama
Dana zeczywiscie jesteś szczupła. Ja przy takim samym wzroście mam 10 kg więcej ale co zrobić :-)

Madzia cieszę się, że wszystko dobrze. :-)

Katrina super, że już lepiej się czujesz :-)

My właśnie wróciłyśmy z pikniku. Było Juli kuzynostwa no i oczywiście pełno atrakcji. 5 godz na świeżym powietrzu a moja córka właśnie stwierdziła, że ją energia rozpiera. Ale nic kąpiel i spać bo jutro do przedszkola.

Zgłoś nadużycie #5130 22 czerwca 2016, 21:45

kiwi Fajna mama
Dziękuję Katrina:*