Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #5071 22 czerwca 2016, 10:54

tandem Supermama
Kiwi nawet z telefonu ładnie ubierasz w słowa :) to z tymi hybrydami mamy podobnie :) mam nawet lakier 3w1 i nie mogę się ogarnąć by go użyć ;) też mamy dużo zainteresowań, ale obydwoje potrzebujemy tego spełnienia z dzieciakami, więc jeśli nie będziemy mieli własnych, to może nawet bez adopcji, ale ten rodzinny dom dziecka założymy i ja będę ciocią na pełen etat dla gromadki potrzebujących miłości maluchów.
Nie wiem.

Póki co wierzę, że wszystko jest po coś i niedługo WSZYSTKIE będziemy odliczać dni do porodu :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #5072 22 czerwca 2016, 11:18

kamila19880 Fajna mama
Tandem masz talent do języków brawo ;) tez bym tak chciała ;) kiwi idealnie ujęłaś co chciałam napisać bo to tez nie do koca chodzi o ciaze bo sie zastanawiałam czy bym mogła mieć surogatkę czy bym sie zgodziła i stwierdzilabym ze tak jeżeli by moje i męża geny były ale tez nie wiem czy pozwoliłabym obcej nosić moje dziecka bardziej siostra albo ktoś z rodziny. Wiec idealnie trafiłaś ale życie pokaże
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #5073 22 czerwca 2016, 11:33

Sofi Fajna mama
hej dziewczyny, chyba jestem w ciąży,
- niedobrze mi, szczególnie wieczorem, najpierw myślałam, że to z powodu kiełbaski z grilla, ale następnego dnia to było po truskawkach, a następnego to po niczym, wczoraj to mi się zbierało cały dzień, kilka razy myślałam, że już żygnę, jeszcze powtarzałam sobie że to w powodu upału, ale
- przez 3 dni byłam na zmianę wściekła i płakałam bez powodu, być może przez różne problemy, ale
- dziś wyczułam z daleka zapach brudnej z wyschniętego kefiru miseczki... niemożliwe

dziś jest 13 dzień cyklu, musiałabym mieć bardzo przyspieszoną owulację, okres miałam 3 dniowy, to super krótki jak na mnie, ale tak szybko objawy? nawet gdybym miała owulację w 7 dniu cyklu to żeby beta wzrosła aż tak żeby dawać objawy to musi minąć kilka dni, zabezpieczaliśmy się dopiero w hipotetyczne dni płodne czyli od 10dc, więc jeśli owu było wcześniej to plemniczki mogły już tam czekać
chyba tak bardzo chcę już mieć dziecko i być w ciąży że szukam objawów na siłę, pomimo tego, że rodziłabym w marcu, czego wolałam uniknąć, w kalkulatorze ciąży w necie miałam napisane że jestem w ciąży urojonej :) hhahah może,
teraz wyjeżdżam na kilka dni, i w przyszłym tygodniu jeśli nadal będę mieć te objawy to zrobię betę

ale jeszcze nie mam dwóch objawów, które zwykle miałam od początku, czyli
-sikanie w nocy i
-senność

a może mi niedobrze od tych rakietowych witamin które jem? może już przesyt któregoś elementu? czuje to od soboty, czyli juz 5 dzień
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #5074 22 czerwca 2016, 11:36

tandem Supermama
kamila dziękuję :) trzymam kciuki

sofi to rzeczywiście niesamowicie wcześnie na objawy, ale w sumie wszystko jest możliwe. Niezbędne jest jednak czekanie ;) wyjeżdżasz daleko? trzymam kciuki !

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #5075 22 czerwca 2016, 11:41

kamila19880 Fajna mama
Sofi życzę ci ciąży z całego serca ale ja takie objawy mam kilka dni juz po owu ( jeżeli wiem kiedy była) i co miesiac takie mam wrażliwość na zapachy itd czasami nawet przed owu sie zaczynaja a ostatnio mam senność i zgagę a o dopiero 9 dc a przecież miałam ostatnio 2 okresy i modlić mnie tez często mdli wieczorami poprostu tak chcemy dziecko ze nam podświadomość płata figle tym bardziej ze jeżeli jestes w ciąży i masz objawy to test powinien pozytywny byc tak myśle
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #5076 22 czerwca 2016, 11:44

Katrina13 Gotowa na wszystko
Sofi wszystko jest możliwe, dzień po owulacji zaczęły mnie boleć piersi, stały się twarde i większe , nigdy tak nie miałam (ani przed@, ani w 1 ciąży).Więc mogę podejrzewać, że to był pierwszy i błyskawiczny objaw. Każda kobieta jest inna, owulację mogłaś mieć jeszcze wcześniej, są różne przypadki. Poczekaj i zrób badanie:* 3mam mocno kciuki by to była ciąża:*

Zgłoś nadużycie #5077 22 czerwca 2016, 11:45

Mika29 Fajna mama
Tandem gratuluję głowy do języków. Ja niestety umiem tylko angielski. Trzymam kciuki za test :-)

Kamila gratuluję zdamego egzaminu.

Sofi dość szybko na objawy ale trzymam kciuki.

Zamówiłam sobie testy owulacyjne i w tym cyklu będę próbować bo ostatni cykl dał mi trochę do myślenia.

Biorę się za ćwiczenia do końca wyzwania zostały mi tylko 3 dni. :-)

Zgłoś nadużycie #5078 22 czerwca 2016, 11:49

tandem Supermama
Mika dziękuję. Znasz jeszcze polski! :D gratuluje wyzwania, napiszesz nam jak zmieniły się Twoje wymiary? ja przerwałam, ale biegam za to. I wczoraj ostatnie zajęcia z tańca brzucha.
może też spróbuję z testami owu...
albo odpuszczę całkiem kolejny cykl

katrina kazda kobieta jest inna i na dodatek często każda ciąża jest inna :)

Zgłoś nadużycie #5079 22 czerwca 2016, 12:03

Każdy tata musi się udzielać w życiu dziecka, pomagać w jego wychowywaniu. Każda sytuacja rodzinna jest inna, u mnie w domu, mąż utrzymuje rodzinę (odkąd urodziłam), ma ciężką i niebezpieczną pracę....i nie da się pogodzić opieki nad dzieckiem pół na pół :/ Mąż bawi się z córcią, wygłupiają się razem tak niesamowicie, że ja tak nawet nieraz nie potrafię :) To dwa takie małe głuptasy :D Odkąd się urodziła tatuś jest w córcię tak zapatrzony... jest to piękne. Wiem i czuję, że mąż Nas kocha, pracuje ciężko by niczego nam nie brakowało, poświęca weekend by iść nieraz do pracy. Jak mała miała np. kolki lub była chora a mąż miał na rano (po 4 wyjeżdza do pracy ) to czuwanie nocne nad dzieckiem spadało na mnie, mąż jako tako musiał się wyspać, żeby trzeźwo w pracy myśleć, żeby nie zrobić sobie i pracownikom krzywdy przez np. nieuwagę. Także nie zawsze można podzielić obowiązki, wszystko zależy od okoliczności. Gdy pojawia się dziecko wszystko zmienia się na lepsze:* Dziecko jest z mamą od samego poczęcia, rośnie, rodzi się, to mamie kładą na piersi noworodka , nie tacie, dlatego więź matka-dziecko jest większa, dziecko uspokaja się czując zapach mamy, a nie taty. Mówię tu o takim małym dzieciątku, a nie większym.
Gdy córcia urosła, to mam więcej czasu dla siebie, robię sobie wypady z koleżankami na zakupy, a jak maluję paznokcie to z córcią :) Tata nie maluje paznokci, nie ma tylu kosmetyków więc pod tym względem mama jest ciekawsza :) Pewnie dla synka Tatuś ma ciekawsze sprzęty :D hihi

Zgłoś nadużycie #5080 22 czerwca 2016, 12:03

madzia90krk Fajna mama
Tak na zakończenie już tematu całkiem dodam tylko bo nie chciałabym być źle zrozumiana mój mąż po pracy zje obiad i zawsze jest z dzieckiem ja mam czas na kąpiel itp itp nocy jak była malutka on przewjjal ja karmilam teraz go nie budzę bo i po co. Robi wszystko zasługuje na tytuł super taty. W moich postach miałam tylko na myśli relacje mamę z dzieckiem nie brak obowiązków dla taty na jej rzecz.
Zdarza się ze córka płacze jak nie chce gdzieś dłużej być ( nawiązując do imienin) i wychodzimy bo jeśli wszelkie zabawianie nie pomaga chodzimy źli zmęczeni ona płacze a towarZystwo patrzy z wymowna mina idźcie już to tak nam wygodniej. Jednak dzieje się to rzadko staramy się byśmy to my wyznaczyli zasady itp chociaż chyba musimy z tym poczekać aż młodą zacznie więcej rozumieć żebyśmy mogli jej wiele wytłumaczyć póki co jest malutka.

Tandem pewnie że tak jeśli chodzi o podróże z dzieckiem są inne niż te bez ale jakże piękne! Za granicę bym się jeszcze samolotem nie wybrała balabym się . Ale w górach byliśmy wiele razy mamy nosidlo bondolino ( polecam!) I zawsze było super :)

Sofi przepraszam ze nie odp na prywatną wiadomość mam jakiś problem z wyslalaniem jej z telefonu postaram się to zrobić wieczorem z komputera. Bardzo bym chciała byś była w ciąży zdrowej donoszonej ! Trzymam kciuki. Ja też miałam objawy tuż po owu.

Kamila nie poddawaj się. Wierzę że i wam się uda !

Zgłoś nadużycie #5081 22 czerwca 2016, 12:05

madzia90krk Fajna mama
Katrina pięknie powiedziane :* zgadzam się z tobą w stu procentach !

Zgłoś nadużycie #5082 22 czerwca 2016, 12:06

Tandem zazdroszczę, że znasz tyle języków :) niezły z Ciebie mózg :D
Kamila świetny wynik testu, gratulacje:*
Dziewczyny trzymam kciuki za Wasze pozytywne testy!!!

Zgłoś nadużycie #5083 22 czerwca 2016, 12:10

Madziu, na którą masz wizytę u lekarza? 3mam kciuki:* Ja mam jutro ;)

Zgłoś nadużycie #5084 22 czerwca 2016, 12:12

madzia90krk Fajna mama
Na 14 40. Dziękuję :* dam znać jak wrócę :) Ty masz jutro pierwsze usg prawda ? Trzymam kciuki za kropeczka z serduszkiem :)

Zgłoś nadużycie #5085 22 czerwca 2016, 12:14

dana32 Zaprawiona w bojach
Dziewczyny ja mam inne zdenie niz wypowiadajace sie tu mamy.Bo chociasz kocham bardzo swoje dziecko to gdy bylam w domu i skupialam sie na spacerach,obiadkach,pieluchach,nie bylam szczesliwa.Dopiero gdy zaczelam wychodzic na zakupy,spotkania z kolezankami,basen poczulam sie lepiej.To chyba zalezy od charakteru mam kolezanke co jest zadolowona i spelniona zajmujac sie domem i dziecmi.Ja mam innaczej.Odstawienie od cycka i powrot do pracy choc szybszy niz planowalam dal mi satysfakcje.Pewnie mnie nie zrozumiecie ale takie moje doswiadczenie.I boje sie ciazy i pierwszych miesiecy dziecka ale wiem ze karmic nie bede.Ja mam dosc duze ambicje zawodowe mam tak naprawde 3 zawody i nie chce po tylu latach nauki siedziec w domu.Teraz bede miala szkolenie akurat w dni plodne, trudno ciesze sie ze akurat ja jake bo to sa dla mnie nowe mozliwosci.
Ja juz po wizycie nic nie powiedzial nowego tyle ze stres i niedowaga i niereguralny tryb zycia tak nie rozregulowalo ostatnie cylke.
Sofi kto wie moze masz racje.Oby zycze Ci tego.
Tandem masz talent jezykowy podziwiam ja angielski i niemiecki ale duszo wysilku kosztowala mnie ta nauka.
Trzymam kciuki za test.
Kamila gratulacje zdanego egzaminu.I zycze Ci szybkiego pozytywnego zaskoczenia :)
Mika pochwal sie koncowymi rezultatami a co dalej po tym wyzwaniu?Kolejne?
Zycze Wam milego popoludnia.

Zgłoś nadużycie #5086 22 czerwca 2016, 12:16

Vam Fajna mama
Ah kazdy rodzic chce najlepiej i kazdy robi bledy pewnie :-) ja tez jak mlody plakal i stroil himery czasem wychodzilam z imprezy czy od znajomych bo nie mialam sily i nastroju sie z nim uzerac ale nie raz tez siedzial w kacie za swoje zachowanie wiec raczej nie wychowuje go bezstresowo. Podsumowujac kazde dziecko jest inne i kazda mama tez nie ma co sie wiec porownywac :-)

Sofi trzymam kciuki! A myslalas ze moze ten trzydniowy okres byl plamieniem w ciazy? Kiedy robilas test?

Zgłoś nadużycie #5087 22 czerwca 2016, 12:22

madzia90krk Fajna mama
Dokładnie każdy rodzi inny i każde dziecko.
Dana ja jestem w stanie Cię zrozumieć mimo odmiennego zdania . Ale to właśnie o to w tym chodzi. By każda robiła zgodnie ze swoim przekonaniem ze swoimi potrzebami . Nie czyni to nikogo gorszym. A innym. I nie ma co porównywać. Inności są potrzebne. Jestem pewnie że twoje dziecko jest sCzesliwe bo Ty jesteś. Moje bo ja. Gdybym ja płakała za nim w pracy byłoby mi źle to i ona była smutna. A gdybyś Ty posiwecala się dłużej w domu a chcialabys rozwijać kariere będąc przy tym dobra mama po pracy to byś nie czuła się dobrze i dziecko też by To czuło.

Róbmy tak jak nam serduszko podpowiada :)

Zgłoś nadużycie #5088 22 czerwca 2016, 12:23

kamila19880 Fajna mama
Katrina a czym zajmuje sie twoj maz ?

Zgłoś nadużycie #5089 22 czerwca 2016, 12:32

tandem Supermama
Katrina no tak, kosmetyki mamy są ciekawsze :) i dziękuję ;) powodzenia na usg!

madzia dziękuję za radę na przyszłość :) wstępnie myśleliśmy o czymś takim jak na zdjęciu poniżej, bo widzieliśmy na szlakach, ale czas pokaże :) powodzenia na usg!

dana dziękuję. Każda kobieta jest inna i ma inne potrzeby, więc dobrze, ze doszłaś do tego jakie są Twoje potrzeby, byś czuła się spełniona :) też mam kilka zawodów i dopiero pracuję nad tym, by je wszystkie w pełni wykorzystywać, poza pracą na etacie intensywnie kombinuję nad rozwojem swojej firmy w kilku branżach, coś związanego z dziećmi też będzie, więc wizja ciąży/macierzyńskiego nie przerażałaby mnie zawodowo a wręcz pomogła :)
Powodzenia na szkoleniu i wiadomo, jeśli nie tym razem, to w kolejnym cyklu będzie szansa. Szkoda, że gin nie pomógł za bardzo no ale rzeczywiście organizm może być zmęczony taką ilością pracy. Jak było przy pierwszym dziecku u Ciebie?

Vam też tak właśnie pomyślałam teraz o tym plamieniu u Sofi.
Na pewno nie wychowujesz bezstresowo, bo tego podstawą jest właśnie brak wychowania :) a dzieci bywają nieprzewidywalne, więc czasami trzeba odpuścić, dla własnego spokoju ;)

Zgłoś nadużycie #5090 22 czerwca 2016, 12:47

mala_ala Gotowa na wszystko
ja swojej relacji z córką, nie zamieniłabym na nic, owszem pracowałam, ale na dłuższą metę nie dawałam rady, czasem jak nie mogłam być z córką w domu czy przedszkolu gdy się coś działo (choroba, rozwalony nos, oko, wymioty) płakałam w pracy, ba płakałam wyłam!! rzucałam wszystko i musiałam po prostu iść bez względu na konsekwencję. Nie jest rozpuszczonym dzieckiem, jest wspaniałą i mądrą dziewczynka :) Wie że jak idziemy na zakupy to to albo to nie wszystko i tak było od początku :)