Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #5011 21 czerwca 2016, 12:48

dana32 Zaprawiona w bojach
Pierwsze slysze ciekawa sprawa z ta patafiada :)
Ja mam noc w pracy to raczej nie obejrze meczu.
Gratulacje podpisania umowy a na jaki okres?Gdze idziecie mecz ogladac?Wszystko idzie w dobrym kierunku,wyniki dobre,umowa,wyjazd.Takie przygotowanie na przyjecie nowego czlonka rodziny :)

Zgłoś nadużycie #5012 21 czerwca 2016, 13:00

Vam Fajna mama
Jak moj syn skonczyl dwa lata zaczelam miec chec na drugie ale dopiero w tym roku sie zdecydowalam. Nie wyobrazam sobie miec dzieci rok w rok. Moja tesciowa urodzila czworke dzieci co rok a potem ostatnie trzy lata po reszcie. Dla mnie to sajgon. I rowniez podpisuje sie pod tym zeby korzystac z wolnosci. Bo choc dziecko to nie wiezienie to sporo sie zmienia i glownie mysli sie o nim :-)

Zgłoś nadużycie #5013 21 czerwca 2016, 13:09

tandem Supermama
nocka ciężka sprawa... będziemy ogladać u znajomych, potem mąż będzie kończył szuflady pod łóżko a ja wracam do miasta na taniec brzucha. Umowa ma być najpierw na rok, potem nieograniczona. Tak mam nadzieję, że fasolka wreszcie zauważy, jak wszystko dla niej szykujemy :) mieszkanie już prawie całe urządzone (brakuje 3 lamp, szafki w łazience :) )

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #5014 21 czerwca 2016, 13:24

mala_ala Gotowa na wszystko
Dana u nas parafiada jest pierwszy raz w roku, zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie :) u nas jest inaczej maja być jakieś występy dzieci ze szkoły, zaproszona orkiestra dęta i inne zespoły, zabawy dla dziec i takie inne atrakcje, będą sprzedawane placki, pierogi, kiełbaska z grilla i piwo, bo wszystko odbywa się po za terenem kościoła a później będzie zabawa do białego rana :) i każdy ze wsi wszystko robi charytatywnie, goście zaproszeni za posiłek :) a pieniążki idą na kościół chyba :)

Tandem,jeszcze raz gratulację dla męża :) mój mąż też zmienił prace w kwietniu, na lepsza i podpisał od razu umowę na czas nie określony :) i wtedy umówiliśmy się ze zaczynamy starania na poważnie, chodź wcześniej też były próby. :)

My w ogóle nie oglądamy meczu, interesuje mnie tylko wynik na końcu :)

Zgłoś nadużycie #5015 21 czerwca 2016, 13:38

Katrina13 Gotowa na wszystko
U nas nie ma takich festynów, a szkoda. W mieście nikomu się nie chce pomagać;/

Zgłoś nadużycie #5016 21 czerwca 2016, 13:47

tandem Supermama
mala_ala to u was parafiada taka w pigułce, ale może za rok będzie większa? ważna jest inicjatywa, zaangażowanie i dobra zabawa :) my zwykle też niemeczowi, ale skoro są nadzieje na awans, koledzy zapraszają, a mąż lubi towarzystwo, to pomyślałam, że skoro tak chce świętować umowę, to niech tak będzie :)
to gratuluję Twojemu mężowi pracy! mój też na lepsze, w zeszłym roku skończyliśmy studia, więc u niego to był proces, ale wspina się po drabince, jestem bardzo dumna :) szczególnie, że aż takiego stanowiska się nie spodziewaliśmy i o dzieciach myśleliśmy i tak. Teraz to właśnie mąż motywuje mnie bardziej, żeby po macierzyńskim od razu załapać się na kolejne l4 ciążowe. Ja studzę zapał i czekam na pierwsze :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #5017 21 czerwca 2016, 13:49

tandem Supermama
Katrina to prawda, że w miastach jest inaczej, ludzie są bardziej anonimowi, ale u mnie mam odczucie, że inicjatywy są, tylko trudniej z zauważeniem ich, bo dzieje się tyle różnych rzeczy...

zamówiłam taką koszulkę dla taty, co myślicie? :) (pierwszy raz taki "zabawny" prezent mu robię)

Zgłoś nadużycie #5018 21 czerwca 2016, 13:52

Katrina13 Gotowa na wszystko
Tandem superowa koszulka! świetny pomysł :) Tata np. może w niej spać :)

Zgłoś nadużycie #5019 21 czerwca 2016, 13:58

tandem Supermama
Katrina dziękuję :) mam nadzieję, że się ucieszy i może założy ją np. ... na parafiadę :D ale do spania też może być :)

Macie pomysł co dać kuzynowi na 30. urodziny? Zaprasza na urodziny, takie rodzinne, ma żonę i córkę, lubi rowery, geocaching, podróże. :) będę wdzięczna za pomysły!

Zgłoś nadużycie #5020 21 czerwca 2016, 14:17

nyna Gotowa na wszystko
hej dziewczyny niezagladałam kilka dni i jak zwykle jestescie już niedoogarniecia :) umnie napiety terminarz przed egzaminem ciagle jazdy a wiadomo puzniej trzeba reszte ogarnać a wieczorkiem już padam. Coś mnie omnineło jakieś nowe fasolki ?

Madziu nieprzejmuj sie złe samopoczucie minie, puzniej jest lepiej choć nie łatwo ale staraj sie odpoczywać jak tylko możesz i wyreczać kim tylko możesz :) to jest Twój czas

Zgłoś nadużycie #5021 21 czerwca 2016, 14:48

Mika29 Fajna mama
Mala_ala podziwiam taka ilość pierogów :-o szacu :-) U nas też są takie festyny kościelne.

Gratuluję nowej pracy i umowy.
Tandem koszulka super. Niestety brak pomysłu na dobry prezent.

My właśnie wróciłyśmy z przedszkola. Byliśmy dziś całą grupą na sali zabaw i stwierdziłam, że ostatnio mam jakieś dziwne szczęście. Byliśmy uzgodnieni na cenę a dziś chce płacić za grupę a pani mi mówi, że mamy wszystko gratis razem z napojami i kawą dla pań. Pytam dlaczego? A pani mówi mi z bardzo miłym uśmiechem, że tak bez okazji. :-) dziwne ale przyjemne.

Zgłoś nadużycie #5022 21 czerwca 2016, 15:15

tandem Supermama
Mika o to super, że się tak Wam trafiło "bez okazji" :) cieszę się, że jest kolejny głos, że koszulka ok. A prezent dla kuzyna - mam nadzieję, że ktoś jeszcze podpowie! Impreza w niedzielę :)

nyna a kiedy egzamin? trzymam kciuki!

Zgłoś nadużycie #5023 21 czerwca 2016, 15:25

mala_ala Gotowa na wszystko
Mika, to super że się Wam tak udało :) dobro wraca zawsze :)
Tandem za rok mam nadzieję że będzie większa, im więcej się ludzi za angażuję tym więcej wszystkiego :) Super koszulka :) tata będzie zachwycony :) pomysłu na prezent i mi brak :( skoro Twój M. będzie świętować umowę to musisz z nim być bo jest co oblewać ;)

w tym miesiącu jeszcze 5 testujących :)

Zgłoś nadużycie #5024 21 czerwca 2016, 15:38

tandem Supermama
mala_ala dokładnie, z takiego założenia wyszłam i dlatego, choć to dla mnie logistycznie niewygodne, to jadę z nim na ten mecz :) będę trzymać kciuki za pierogi i za rozwój waszej parafiady :) u nas to już było z 10 co najmniej i co roku jest coraz większa, naprawdę trwa 2 tygodnie, z 3 weekendami. Mieliśmy już nawet kilka razy rozgrywki Polska-Węgry na nich z naszymi bratankami, których dopiero co znów odwiedzaliśmy :)

5 testujących w tym miesiacu i oby w każdym kolejnym coraz mniej (a dużo pozytywów!)

Zgłoś nadużycie #5025 21 czerwca 2016, 16:21

Mika faktycznie szczescie :) .Ty pracujesz w panstwowym czy prywatnym przedszkolu?Pytam bo koniec roku i w panstwowych przynajminej u mnie to w lipcu panie zmieniaja sie bo maja dyzury a sierpien mamy zamkniete. Ty jak pracujesz w wakacje?
Mala ale kiedy to parafiada u Was?
Tandem koszulka swietna :) .Co do prezentu ja zawsze facetom kupuje alkohol z tzw.gornej polki.

Zgłoś nadużycie #5026 21 czerwca 2016, 16:53

Ciekawe co tam u duszki?Dawno nie odzywala sie!
Duszka odezwij sie co tam slychac u Ciebie.
Ja pije kawe i wlasnie czekam az wlosy mi wyschna.Suszarka odmowila mi posluszenstwa,od dawna sie psula.

Zgłoś nadużycie #5027 21 czerwca 2016, 17:55

kiwi Fajna mama
Dziewczyny dzisiaj szalejcie jak przeczytalam wszystko to zapomnialam co komu mialam odpisac :)
Tandem fajnie ze wyjazd sie udal , czekam na Twoj test :) Co do kapieli w basenach nie wiem jak jest z jeziorami, morzem to moja gin po badaniach na chlamydie i uroplasme nam zabroniła na czas stran.
Katrina nie strasz nas, wiadomo ze pojawienie sie dziecka wszystko zmienia ale dlaczego odrazu pisac ze ogranicza. .. nie jestem wprawdzie mama ale czytam duze na ten temat i wszytsko zalzy od organizacji, dziecko po za matka ma przecież jeszcze ojca... po za tym ja ma inne podejście w teorii dla mnie nie byłoby problemem zabrać kilku miesięczne dziecko na wakacje za granicę czy robic inne rzeczy które dla większości mam sa absurdem i wgich oceny meczeniem dziecka. Zdecydowanie jestem zwolenniczka "chlodnego" wychowania bez zbednych sentymentow i rozczulania i mam tylko nadzieje ze jak zajde w ciaze i urodze to mi nie odbije ;) ))) a i do tego jedzenia oczywiście wg uznania al trzeba pamietac ze te kg nie ida we wszechświat tylko trzeba sie później porządnie napracować zeby je zrzucić.
U mnie tez nigdy takich imprez nie bylo Malaala wspolczuje lepienia 1500 pierogow chociaż cel szczytny.

Zgłoś nadużycie #5028 21 czerwca 2016, 18:07

Atka_1987 Zaprawiona w bojach
Czesc dziewczyny, nawet nie miałam czasu wczoraj do was zajrzeć. Korzystając, że mój czeka na mecz, postanowiłam się odezwać.
Kiwi - podziwiam. ja mam kiepska kondycję. Mecze się prowadzeniem roweru haha.
Fajnie mieć dzieciaczki rok po roku. Chodź kazda kobieta, która ma juz dziecko ma świadomość co ja czekam. Początki sa zawsze ciężkie. Ja bym tez chciała jedno po drugim. Fajnie Madzia, ze sie zdecydowalas.
Co do prezentu, to kwestia zainteresowań solenizanta. Co lubi, jakie ma zainteresowania?
Taszka - ja z Polski zawsze wracam umeczona do Niemiec. Zawsze tam brakuje mi czasu ehh.
Nikt nie testuje?
ja w czwartek ma kontrolę u ginekologa. Juz go o wszystko wypytam. Z pewnością już się nie dowiem dlaczego stracilam ciążę. Może zrobie badania hormonów, meza wysle na badaniw nasienia.
Juz bym mogla wrocic do staran. Psychicznie czuje sie dobrze.
Zamówienie sobie testy owulacyjne. I zobaczę jak to wszystko będzie wyglądać.

Zgłoś nadużycie #5029 21 czerwca 2016, 19:05

madzia90krk Fajna mama
Hej
Kiwi zmieni Ci się po urodzeniu dziecka. Katrina nie miała na myśli na pewno takiego ograniczenia jak Ty rozumiesz. Ale ja również uważam że dużo zmienia się mając dziecko i nie wolno patrzeć egoistyczne na zasadzie " mam Cię kocham ale to ja rządzę dostosuj się do mnie ". To my mamy musimy tak przeorganizowac życie by ten maluch był szczęśliwy. Nasze szczęście też jest ważne
Wedle powiedzenia szczęśliwa mama szczęśliwe dziecko chociaż ja uważam że szczeliwa dziecko to i mama szczęśliwa. Z dziećmi często jest tak ze w najgorszym momencie się rozchoruja ( czyt np wyjazd) z tatą nie zawsze zostaną bo mamoooo mamooo trzeba brać różne opcje pod uwagę. I myślę że mimo iz nie imprezuje jak dawniej za granicę dziecka na wakacje też nie wzięłam nie maluje paznokci codziennie na inny kolor i nie prosruje na spacery włosów to nie tęsknię za tamtymi czasami. :) wolę misie książeczki i uśmiech cory. I mówię to z całą odpowiedzialnością za swoje słowa. Gdybym miała robić to bo tak trzeba i zazdrościć innym wolności to nie decydowalabym się na dziecko.

Co do rodzeństwa z mala różnica ja już widzę po sobie ze mój organizm tak jak któraś pisała chyba do końca nie doszedł do siebie bo jestem słaba Bardzo i to jedyny minus. Cieszę się ze dzieci będą się chować razem mam nadzieję ze szybko Amelka ogarnie temat dzidziusia a ja dwójki i ze będziemy szczęśliwa rodzinka :) a przed 30 będę mieć odchowane dzieci wrócę do formy i będziemy podbijać świat hahah takie są plany !

Tandem nie mogę doczekać się Twojego testu ! Tak chciałabym by Ci się udało. Jakoś twoje wypowiedzi na forum sugerują że jesteś fajna babka !
Wszystkim wam życzę dwóch kreseczek ! :)
Mecz taki se.. Ale twardo oglądam z mężem. Córcia spacerują z babcią. Byliśmy w zoo ale moja gwiazdę bardziej niż żyrafy ciekawiło zeskakiwanie z krawężników obok zyraf także tak hehehe wrócimy do tematu za rok

Zgłoś nadużycie #5030 21 czerwca 2016, 19:05

madzia90krk Fajna mama
Arka kciuki za wizytę ! Dawaj znać !