Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #4991 21 czerwca 2016, 9:51

werkaa Fajna mama

tandem napisał(a)

dana pewnie, że same fit mamy będą :) a na co ten dzięgiel?
werkaa a często bywasz na Węgrzech? my mamy stałą współpracę między wsiami i co roku się z nimi widzimy, raz tam, raz u nas :)
madzia kuchnia węgierska dobra, ale nie na długo, bo kg by przybyło raz dwa :) no i alko tyle, że spotkania nie mogą trwać zbyt długo (ja nie piłam oczywiście) :) hm ja co chwilę mam przeczucia, więc już się do nich nie przywiązuję... ale nadzieja jest, byłoby pięknie, gdyby teraz się udało... wszystkie wyniki są już ok, taki limit na pozytyw dostałam, że przed wizytą 9.7., więc to ostatnia szansa

Jak mamy czas to jeździmy :) Mamy niedaleko   :)  Tylko czasem trudno się dogadać :D
Weekend majowy tam spędziliśmy i pewnie na wakacje też tam pojedziemy :)
Tylko nie wiem do jakiego miasta :)
A ja dzisiaj postanowiłam zrobić na obiad pierogi :D Był wczoraj u męża kolega i dostaliśmy ser biały :)

Zgłoś nadużycie #4992 21 czerwca 2016, 10:07

tandem Supermama
dana to trzymam kciuki za regulację! ja po pierwsze, biegam bez tel, tylko z kluczami w dłoni, po drugie, mój prywatny to nie android. Jeśli się kiedyś ogarnę i będę miała taką nerkę do biegania, to coś sobie ściągnę ;)

werkaa smacznych pierogów w takim razie! fajnie, że macie blisko, dla nas to jednak około 1000km... maksymalnie w ciągu roku to byłam 2 razy, a najrzadziej co 2 lata :) tym razem znów byłam przewodnikiem w Budapeszcie ;) w wakacje to najlepiej nad Balaton! albo gdzieś blisko jakichś term :D

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #4993 21 czerwca 2016, 10:21

Taszka Gotowa na wszystko
Witam Staraczki!
Ja juz wrocilam do Niemiec. Urlop szybko minal, ale musze przyznac ze bardzo mi sie przydal. Czuje sie teraz taka wypoczeta i zrelaksowana :) Jak bylam w Polsce to nad moim domkiem czesto krazyly bociany i jaskolki tez widzialam. Mam nadzieje, ze to dobry znak :)

Tandem to fajnie, ze wyjatd udany, tylko dlaczego tu jeszcze zadnych fotek od ciebie nie widze. Pochwal sie zdjeciami ;)

Madzia wspolczuje dolegliwosci ciazowych.

Zgłoś nadużycie #4994 21 czerwca 2016, 10:23

werkaa Fajna mama

tandem napisał(a)

dana to trzymam kciuki za regulację! ja po pierwsze, biegam bez tel, tylko z kluczami w dłoni, po drugie, mój prywatny to nie android. Jeśli się kiedyś ogarnę i będę miała taką nerkę do biegania, to coś sobie ściągnę ;)

werkaa smacznych pierogów w takim razie! fajnie, że macie blisko, dla nas to jednak około 1000km... maksymalnie w ciągu roku to byłam 2 razy, a najrzadziej co 2 lata :) tym razem znów byłam przewodnikiem w Budapeszcie ;) w wakacje to najlepiej nad Balaton! albo gdzieś blisko jakichś term :D

Kurcze rzeczywiście daleko. My do Miszkolca mamy jakieś 280km :)
Ja uwielbiam baseny termalne :) Wchodzę do basenu i nie trzęsę się z zimna jak na basenach w Polsce nie mówiąc już o morzu :D

Zgłoś nadużycie #4995 21 czerwca 2016, 10:34

tandem Supermama
werkaa no właśnie my też wcisnęliśmy w te kilka dni termy, żeby się wygrzać :) ja zwykle zimną wodę też lubię, ale ostatnio jakoś za zimno mi w zimnej :D
łoł super, że macie blisko, to jak ode mnie nad nasze morze :) my na Węgry wjeżdzamy od strony Gyor - czyli zupełnie inaczej niż Ty :) ta "nasza" wieś jest 1h jazdy na południe od Balatonu. Więc poza Budapesztem lubię bardzo Pecs, miasto już takie śródziemnomorskie. Na wschodzie nigdy nie byłam :/

Taszka coś powrzucam, obiecuję - na razie tylko z telefonu, bo aparat siostra wzięła i nic mi jeszcze nie wysłała :( super, że wypoczęłaś :D na Węgrzech też pełno bocianów! logo naszej grupy to właśnie bocian, bo lata w takim kierunku Pl-Hu :) a projektowałam je 9 lat temu :D

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #4996 21 czerwca 2016, 10:36

Mika29 Fajna mama
Tandem super, że wyjazd udany. Akumulatory naładowałaś to pewnie fasola będzie :-)

Dana to życzę żeby udało się wyregulować cykl.

Taszka niestety tak jest, że wszystko co dobre szybko się kończy.

Werkaa życzę smacznego.

Zgłoś nadużycie #4997 21 czerwca 2016, 10:37

mala_ala Gotowa na wszystko
Dzień dobry!! :)

Tandem, super że wycieczka się udała :) czekamy na jakieś fajne zdjęcia :)

Werka, u mnie własnie pierogi już gotowe czekają na gotowanie :) a w sobotę czeka mnie z 3 koleżankami zrobienie 1500 pierogów :) podołamy może :)

Dana co do włosów to nie odpuszczę im, jest fatalnie po prostu masakrycznie, moje piękne włosy są ciągle związane bo są źle obcięte i do tego ciemne, czuje się okropnie w tym kolorze :)

Madzia, współczuje dolegliwości ciążowych :( ale mam nadzieję że szybko minie. ja ciąży nie miałam żadnych dolegliwości, a poród tez nie był jakiś straszny bo i tak skończyło się na cc a po powrocie tylko towarzyszył mi ogromny stres jak ja sobie poradę ze wszystkim sama, ale dałam rade.

Katrina, super że już lepiej z córeczką :)

Miłego dnia, ja mam jeszcze trawę do wykoszenia, to się poopalam przy okazji bo słoneczko grzeje dziś :)

Zgłoś nadużycie #4998 21 czerwca 2016, 10:42

tandem Supermama
Wstawiłam już coś powyżej :) Budapeszt: krzesełko sukulentowe, widok z Budy na Pest, Dunaj i parlament, kościół Macieja, gdzie koronowana na cesarzową była Sissi, a wcześniej był meczet Sulejmana Wspaniałego; baszta Rybacka; haft z ornatu z II wojny światowej; widok na Balaton w Balatonboglar (z takiej kuli- punktu widokowego).

Mika, dziękuję, mam nadzieję :)

mala_ala dlaczego aż 1500? :) trzymam kciuki za włosy... i za opalanie :)

Zgłoś nadużycie #4999 21 czerwca 2016, 10:43

werkaa Fajna mama

tandem napisał(a)

werkaa no właśnie my też wcisnęliśmy w te kilka dni termy, żeby się wygrzać :) ja zwykle zimną wodę też lubię, ale ostatnio jakoś za zimno mi w zimnej :D
łoł super, że macie blisko, to jak ode mnie nad nasze morze :) my na Węgry wjeżdzamy od strony Gyor - czyli zupełnie inaczej niż Ty :) ta "nasza" wieś jest 1h jazdy na południe od Balatonu. Więc poza Budapesztem lubię bardzo Pecs, miasto już takie śródziemnomorskie. Na wschodzie nigdy nie byłam :/

Taszka coś powrzucam, obiecuję - na razie tylko z telefonu, bo aparat siostra wzięła i nic mi jeszcze nie wysłała :( super, że wypoczęłaś :D na Węgrzech też pełno bocianów! logo naszej grupy to właśnie bocian, bo lata w takim kierunku Pl-Hu :) a projektowałam je 9 lat temu :D

My jedziemy przez Słowację :)
Bo z Rzeszowa najbliżej do Barwinka :)

Zgłoś nadużycie #5000 21 czerwca 2016, 10:48

tandem Supermama

werkaa napisał(a)

My jedziemy przez Słowację :)
Bo z Rzeszowa najbliżej do Barwinka :)

macie chyba najkrótszą drogę na Węgry z całej PL :D my przez pół kraju, Czechy, Słowację i Węgry. Wszędzie winiety autobus musi kupować :D
w drodze powrotnej na granicy węgierskiej był korek, zatrzymywali busy i sprawdzali czy nie ma imigrantów (?); nas nie sprawdzali

Zgłoś nadużycie #5001 21 czerwca 2016, 10:49

tandem Supermama
Zobaczcie w poprzednim poście, jakie flagi mają tramwaje w Wiedniu

Zgłoś nadużycie #5002 21 czerwca 2016, 10:52

werkaa Fajna mama

tandem napisał(a)

macie chyba najkrótszą drogę na Węgry z całej PL :D my przez pół kraju, Czechy, Słowację i Węgry. Wszędzie winiety autobus musi kupować :D
w drodze powrotnej na granicy węgierskiej był korek, zatrzymywali busy i sprawdzali czy nie ma imigrantów (?); nas nie sprawdzali

To prawda :)
My nie kupujemy winiet :) Omijamy płatne drogi jadąc przez miasteczka :)

Zgłoś nadużycie #5003 21 czerwca 2016, 10:55

tandem Supermama
werkaa no niestety, autobus nie ma wyboru za bardzo, bo ma limit czasu pracy, a my po drodze chcemy jeszcze zwiedzać :D

duszka Tobie dedykuję 3. zdjęcie (dlaczego? w opisie odpowiedź :)

Zgłoś nadużycie #5004 21 czerwca 2016, 10:56

Katrina13 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny! Z córcią lepiej to mnie teraz dopadła choroba, ból gardła i pozostałych części ciała, dostałam leki dla ciężarnych w aptece, mam nadzieję, że pomogą ;/
Madziu głowa do góry ! te gorsze dni trzeba przeczekać, czasami lepiej pomarudzić i popłakać wtedy się robi lżej na sercu :)
Ja postanowiłam być twarda i się nie rozklejać, bo moja mała źle znosi gdy płaczę. Nie chcę jej martwić, to mądra dziewczynka, choć ma etap buntu ostatnio (jak na złość).
Tandem trzymam kciuki żeby ten cykl był właśnie tym szczęśliwym:*

Podziwiam dziewczyny takie jak Madzia , które decydują się tak szybko na drugie dziecko, wiadomo czym mniejsza różnica wieku między dziećmi, tym lepiej, czują większą więź. Ja myślę, że niestety bym nie podołała takiemu wyzwaniu, chyba dlatego, że moja mała dawała mi nieźle popalić od samego początku, do spokojnych dzieci nie należy. Tak od roku czuję się gotowa na drugie dziecko, to tyczy się też mojego męża. Takie decyzje trzeba podejmować wspólnie.

Zgłoś nadużycie #5005 21 czerwca 2016, 11:09

tandem Supermama
Katrina trzymam kciuki! i dziękuję :) jasne, że to musi być wspólna decyzja. Ja nie wiem, co będziemy myśleć po pierwszym porodzie, ale póki co mąż ma nastawienie, że jak najszybciej kolejne, a ja tu już kiedyś z kamilą doszłam do wniosku, że skoro tyle czasu zajmuje nam pierwsze, to o drugie zaczniemy starania od razu, skoro to może tyle trwać... Kiedyś myślałam, że miesiąc - dwa i się udaje, jednak jest inaczej... A chcemy mieć kilkoro dzieci. Gdyby udało nam się od razu gdy się zdecydowaliśmy, byłby teraz III trymestr

Zgłoś nadużycie #5006 21 czerwca 2016, 11:24

mala_ala Gotowa na wszystko
Tandem , 1500 bo mamy parafiadę u nas na wsi i będziemy je sprzedawać, a pieniążki później idą na kościół, nie było chętnych więc my się podjęłyśmy młode gospodynie ;)
piękne zdjęcia :)

Kartrina, ja również podziwiam takich ludzi co mają szybko dzieci widzę po mojej siostrze, 2 lata różnicy jest jej ciężko, nic nie może zrobić a jak już robi to w biegu jak rakieta starsze to mały dzikus, a młodszy nie odstępuje od piersi wiec załatwia się nawet z nim na rękach, czasem pisze mi że dziś zdążyła umyć włosy, dlatego gdy mogę to jadę nawet żeby się wykąpała i miała chwile dla siebie :)
i życzę dużo zdrówka :)

Zgłoś nadużycie #5007 21 czerwca 2016, 11:44

tandem Supermama
mala_ala to powodzenia z pierogami! w mojej rodzinnej parafii też jest parafiada :)
moja mama miała trójkę co dwa lata; generalnie kilka lat wyjętych z życiorysu, bo wszyscy naraz mali, ale potem wszyscy już byliśmy duzi, co też było wygodne :) no i mając 4 lata pomagałam w opiece nad młodszą dwójką :D

Zgłoś nadużycie #5008 21 czerwca 2016, 12:16

dana32 Zaprawiona w bojach
Co to jest parafiada?
Katarina zdrowia zycze :)
Ja dopiero teraz chce miec drugie,wczesniej nie chcialam myslec nawet o tym.Przed ur.Wiki myslalam o 3 ale potem powiedzialam sobie zadnych wiecej dzieci.Teraz odmienilo mi sie chce jeszcze jedno.Pamietam jak Wika miala 6 miesiecy a potem 13 i myslalam ze w ciazy jestem.Co ja przechodzilam,poszlam do gina po tabletki po juz balam sie kochac z m z obawy przed ciaza.
Zrobilyscie mi smaki na pierogi mam mrozone od mamy z truskawkami :)

Zgłoś nadużycie #5009 21 czerwca 2016, 12:18

Katrina13 Gotowa na wszystko
Mała ala masz wielkie serce, pomagaj siostrze, bo i na pewno ona Ci się odpłaci tym samym gdy będziesz mieć drugie maleństwo:* Życzę Ci tego z całego serduszka.
Do dziewczyn starające się o pierwsze dzieciątko:
Gdy będziecie w ciąży, skupcie się na sobie, odpoczywajcie i relaksujcie się jak najwięcej, nie odmawiajcie sobie bezpiecznych przyjemności i jedzenia. Wolny czas już nigdy nie wróci gdy będzie dzidziuś, wszytkie to wiemy, ale dopiero jak już jest dziecko to do nas naprawdę dociera. Każdy etap w naszym życiu jest piękny, gdy nie ma dziecka trzeba korzystać z wolnego czasu. Natomiast gdy pojawi się maleństwo trzeba skupić się na nim, żęby było szczęśliwe i uśmiechnięte :) Przy dziecku często nawet nie ma kiedy włosów umyć, wyprostować, pomalować paznokci itp. Wtedy marzy się o tym żeby porządnie się wyspać, a nie pomalować:*
Chyba ciażowe hormony się we mnie budzą, że takie refleksje tu wypisuje.
Co do szybkiej decyzji o drugim dziecku. Gdybym się długo o pierwsze starała, to ze strachu o powtórkę, też by drugie było od razu po pierwszym. Wiadomo po ciąży, szybko się zachodzi w kolejną, to samo tyczy się mam karmiących- szybko zachodzą w kolejną ciażę. Wszystko też zależy od finansów rodzinnych, od warunków mieszkaniowych itp. Dużo by o tym pisać :) Dla kobiety jedna ciąża po drugiej też nie jest bezpieczna, organizm musi się zregenerować po porodzie, a to nie jest takie proste:* i wymaga czasu.

Zgłoś nadużycie #5010 21 czerwca 2016, 12:30

tandem Supermama
dana u nas parafiada to taka olimpiada parafialna, czyli rozgrywki sportowe organizowane przy parafii; u nas są to dwa tygodnie podczas wakacji, jest mnóstwo dyscyplin i przedziałów wiekowych, są też konkurencje rodzinne (piłka nożna, siatkówka, badminton, biegi, bule francuskie, rowery, ping pong, dart, nordic walking...); dzieci z rodzin, których nie stać na wyjazdy wakacyjne, mają 2 tygodnie co robić :) i zawsze jest też festyn, zbiórka np. na wakacje dla biedniejszych dzieciaków, albo wygranych :)

mala_ala też pomyślałam sobie, że to pięknie, że pomagasz siostrze :) mojej mamie siostry nie pomagały i wspomina to czasami do dzisiaj.

katrina refleksje dobra rzecz :) i wiadomo, ze decyzja zależy od wielu czynników. Najpierw pragnę, by udało się nam z pierwszym maluszkiem, potem będziemy myśleć co dalej (no, chyba, że trafiłyby się bliźniaki jednak :) ).

Oglądacie dzisiaj mecz? ja miałam wybór albo być sama w domu do późna, albo pojechać z mężem na mecz, to pojadę. Szczególnie, że dziś podpisuje umowę o pracę :)