Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #4851 16 czerwca 2016, 15:10

mala_ala Gotowa na wszystko
MamiMami udanego wypoczynki :) :* trzeba korzystać póki jest wolne, a takie spontaniczne wyjazdy są najlepsze :)

Zgłoś nadużycie #4852 16 czerwca 2016, 15:11

kamila19880 Fajna mama
Hejka tak średnio jest skonczylam wlasnie prace bo sie zwolniłam 2 h wcześniej ale jutro bede musiała odrobić to ale moze bedzie lepiej. My jedziemy za 2 tyg do pl na wakacje na 3 tyg a pózniej juz zarezerwowalam w we wrześniu ha Hiszpanie zaliczkę wpłaciłam ;) wiec spoko ;) wakacje beda wkoncu
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #4853 16 czerwca 2016, 15:13

MamiMami Zaprawiona w bojach
Kamila to może umów się w pl na wzyte do giną.

Zgłoś nadużycie #4854 16 czerwca 2016, 16:08

kamila19880 Fajna mama
tak napewno pojde
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #4855 16 czerwca 2016, 16:14

Taszka Gotowa na wszystko
MamiMami udanego wypoczynku! Takie spontany są najlepsze ;)

Madzia super, że serduszko było widać. A torbiel napewno się wchłonie.

Kamila ty za niedługo do Polski, a nam się urlop kończy i w niedzielę wracamy do Niemiec. A Hiszpania to super pomysł. Też bym się wybrała.

Zgłoś nadużycie #4856 16 czerwca 2016, 16:19

madzia90krk Fajna mama
Dziękuję dziewczyny za słowa pocieszenia. Tak myślę że będzie dobrze . Lekarz kazał mi dużo leżeć i zażywać progesteron tyle przez telefon resztę w środę na wizycie.
Sofi Nie uważam by to że Amelka była na piersią można by nazwać zechcianka statszaka. Owszem Masz dużo racji w tym co piszesz i jestem tego swiadomowa ze jest we mnie nowe życie i muszę o nim myśleć a moja córka już jest duża i jakoś to razem przezyjemy. Ale coś co daje jej od pierwszych minut życia coś gdzie zawsze szuka ukujenia jak Jest jest źle coś dzięki czemu i ja i ona odczuwamy ze sobą duża bliskość ( myślę że wiesz o czym mówię bo dałaś się poznać jako bardzo wrażliwą osobą ) i na samym końcu w końcu coś co daje jej jeść nie można nazwać zachcianka. Moje dziecko pomimo innych wielu prób nie umie pić z butelki ze smoczkiem nie chce pić żadnych innych mlek i to też jest spory problem. Więc na własne życzenia mam małego ssaka. I moja w tym głowa by przeżyła odstawienie bezbolesne raz z powodów emocjonalnych takoemu dziecku ciężko wytłumaczyć czemu mama 15 M daje a nagle mówi nie. A dwa jakoś zadbać by nie miała niedoborów wapnia. W końcu i dzieci do dwóch lat mleko to podstawa.
Mimo wszystkich tych argmunetow wiem że muszę i wiem że masz dużo racji poprostu nie spodobało mi się okeeselenie tego zachcianka.

Kamila oby jutro było już lepiej !

Mamimami udanego wypoczynku!

Zgłoś nadużycie #4857 16 czerwca 2016, 16:47

dana32 Zaprawiona w bojach
Madzia ja akurat nie rozumnie problemu bo ja to strasznie nie lubialam karmic odstawilam Wike bez zalu szybko i bezbolesnie.Dostawala flache a tak ok roku jadla geste kaszki a mleka juz nie pila.Jedyne co moge Ci poradzic to moze nie dawaj jej mleka do picia tylko rob kaszki je chyba sie na mleku robi.U mnie sie sprawdzily a pila herbatki w kubeczku a z niekapka rzadko bo nie lubia.Twoja jest na tyle duza ze powinno Wam sie udac.W kazdym razie powodzenia! :)
Dbaj o siebie o fasolke ale oczywiste jest ze nie moze na tym cierpiec juz obecne dziecko.O mezu tez nie zapominaj :) .Dacie rade tylko cierpliwosci :)

Zgłoś nadużycie #4858 16 czerwca 2016, 17:02

dana32 Zaprawiona w bojach
Kamila lekarka to beznadziejna i w szpitalu tez tak olali Twoj problem.Szkoda ze tak Ci sie trafilo.Dobrze ze lepiej sie czujesz a egzamin jak Ci poszedl?To masz wakacje podzielone na dwa Polska a potem Hiszpania.Super jak zrelaksujesz sie na maxa :)
Sander beta piekna.
Mamimami udanego odpoczynku :) .
Tandem dom parterowy wrzuce jakies fotki wkrotce :)
Taszka a jedziecie jeszcze gdzies czy to juz po urlopie?                                     Mala ala tyle dni staran i jeszcze nie odpuszczasz to musi sie udac :)
U mnie nadal @ brak dzwonilam do gina. ide w srode do niego.Twierdz ze to nie przez leki tylko moja waga i tryb zycia ale okaze sie po badaniu.Nie wiem czy on ma taka dobra pamiec czy jak zadzwonilam to sobie mnie wpisal w liste pacjentow i juz wszystko wie.W kazdym razie znowu czekanie :( .

Zgłoś nadużycie #4859 16 czerwca 2016, 17:23

Vam Fajna mama
Madzia doskonale rozumiem Ciebie. Sama karmilam 14mcy syn sam pewnego dnia powiedzial ze nie chce a ja to wykorzystalam i po trzech dniach on zapomnial a mi zmiekly cyce. Uwielbialam karmic i nie wiem jakbym miala sama odstawic. Syn tez kompletnie nie chcial butelki. Robilam mu kaszki na gesto i karmilam lyzeczka. Po odstawieniu cyca raz w nocy jadl kasze a jak skonczyl 2 lata zrezygnowal i z niej. Wiem ze ciezko ale jesli chcesz odstawic moze zachecaj do picia kaszy czy mleka z niekapka albo kubka z rurka. Powiedz ze cyce sa zepsute albo cos podobnego. Sama na Twoim miejscu mialabym ogromny dylemat wiec trzymam kciuki i zycze zdrowia i cierpliwosci :-)

Zgłoś nadużycie #4860 16 czerwca 2016, 18:09

Sofi Fajna mama
Madzia przepraszam za to określenie, mam nadzieję że będe karmienie piersią przeżywać tak jak Ty :)
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #4861 16 czerwca 2016, 19:33

Katrina13 Gotowa na wszystko
Madziu z tym karmieniem ciężka sprawa, a ile razy na dobę Ją karmisz piersią? Może na śnie jej dawaj butelkę z kaszką na mleku ? Odstawienie od piersi to trudne jak i oduczenie smoka, ale wszystko da się zrobić, uwierz , trzeba się nie poddawać, tym bardziej , że nosisz pod sercem kolejne maleństwo. Musisz być stanowcza, mała jak zgłodnieje to zje z łyżeczki lub z butli pociągnie. Jeśli jej teraz nie oduczysz to będzie Ci coraz ciężej, a gdy drugie przyjdzie na świat to co oba będą ciągnąć? A jak pójdziesz rodzić i będziesz 3 doby w szpitalu, to mała cyca mieć nie będzie....

Zgłoś nadużycie #4862 16 czerwca 2016, 19:36

sangmama Gotowa na wszystko
Dziewczyny jestem z Wami i was czytam a jedyne co mogę napisać to to że czytam o waszych odczuciach i problemach przy karmieniu i chłonę od was wiedzę o tych krwiakach, karmieniach itp. Na prawdę ciesze się ze tu jesteście i piszecie o sobie. Ja nie mam co pisać bo jeszcze nie mam takiego doświadczenia

Zgłoś nadużycie #4863 16 czerwca 2016, 19:39

Sangmama jeszcze tych doświadczeń będziesz miała nieraz dosyć, ale dla takich chwil warto żyć :)

Zgłoś nadużycie #4864 16 czerwca 2016, 19:44

Sofi Fajna mama
Duszka coś nie piszesz, jak się czujesz?
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #4865 16 czerwca 2016, 19:45

MamiMami udanego wypoczynku, spontany są najlepsze, cieszcie się sobą :)

Zgłoś nadużycie #4866 16 czerwca 2016, 19:52

Mika29 Fajna mama
MamiMami wyjazd super :-) odpoczywaj.

Kamila trzymam kciuki żeby jutro było już lepiej.

Co do karmienia to moja mała bardzo szybko nauczyła się więc brak mi doświadczenia w różnych metodach żeby dziecko przestało wołać cyca. Znam różne pomysły z opowiadać np. smarowanie piersi musztardą albo co gorsze papryką chilli. Jak dla mnie to masakra ale każdy robi jak uważa.

Zgłoś nadużycie #4867 16 czerwca 2016, 19:58

madzia90krk Fajna mama
Sofi Nie przepraszaj:* być może ja jakaś nas wrażliwą w tym temacie jestem. Ale wydja dni się ze im dziecko starsze tym gorzej. Moja nie je tyle żeby się nasycić co żeby być blisko.. Tak czuję. I ja też ta bliskość lubię bardzo może to dla niektórych was nie zrozumiałe jest ale gdzieś mi ciężko na sercu mimo iz wiem że muszę to zrobić tak już mam :)
Katrina karmię tylko w nocy baardzo mało ona się obudzi i chce na minutke poczuć bliskość w dzień nie dostaje. Jedynie teraz kiedy była chora i nic nie jadła plakala cały dzień to się domagała tak to w dzień może nie istaniec piersc. Zastapimy to przytulankem c alowaniem itp. Może będzie tak że ja to bardziej przeżyje niż ona ( oby) po prostu jakiś głupi nieracjonalny głos z tyłu głowy mówi mi i daje obawy ze córka poczuje się przez to odrzucona. A kocham ja całym sercem nie chce by pomyślała że mamie nie chce jej Dax bo nie . Będziemy od poniedziałku walczyć. Mąż ma urlop ..mam nadzieję ze pomoże. Nosić jej też nie mogę. Więc nie wiem jak będzie wyglądało zasypianie kiedy będzie rozzalona o pierś. Mam nadzieję ze szybko pójdzie. Przepraszam ze was meczylam Tym tematem.
Sofi Nie chciałam.Cię urazić itp. Ja może aż za bardzo przeżywam fakt karmienia ale dla mnie to ważny element mojej bliskości z nią i życzę Ci jeśli sCzerzd to pisałaś żebyś czuła taka więź z dzieckiem bo jednak to nie tylko dawanie dziecku jeść.

Zgłoś nadużycie #4868 16 czerwca 2016, 20:00

madzia90krk Fajna mama
Vam dziękuję. Mam.w planach zawinąć cyce w bandaż i powiedzieć córci ze sa chore. Mam nadzieję ze tydzień maks dwa i damy radę :)

Zgłoś nadużycie #4869 16 czerwca 2016, 20:05

Madziu chcemy dla Was jak najlepiej. Rozumiem , że czujesz ogromną więź, lecz są momenty, że trzeba coś skończyć, choć to bardzo boli...A smoka jej dajesz?

Zgłoś nadużycie #4870 16 czerwca 2016, 20:32

Vam Fajna mama
Smok to mega pocieszyciel.jak Dawid rzucil cyca to nie zasnal bez smoka. Wyrzucil go do smieci orzed drugimi urodzinami i po dwoch dniach zapomnial za to przyswoil butelke. Nie chcial z niej nic jesc le zobaczl jak wyrzucalam i namietnie pil z niej wode. Mial prawie 2,5 roku jak przestal i uwazam ze wtedy dojrzal juz bardzo bo ani cyc ani smok ani butelka niw byly potrzebne.