Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #3991 6 czerwca 2016, 13:44

dana32 Zaprawiona w bojach
Mika sliczna corka podobna do Ciebie czy meza?Moja Wika to cala ja tylko wlosy ma blond,ale pewnie jej sciemnieja bo moj m ma brazowe(ja czarne).Stroj genialny :)
Kamila dej znac jak cos bedziesz wiedziala najgorzej to tak niewiedziec co i jak i dlaczego akutat tak :( .
Staraczka nowy cykl staran i czekania oby ostatni :) .
Sander najlepiej zrob sobie jeszcze morfologie i tarcztce i prolaktyne.Ja biore folik kosztuje malo nie pamietam dokladnie ile i olej z wiesiolka ja mam kapsulki a po owu to pije siemie.Ja mam malo sluzu i dlatego ojej i siemie.A robilas toksoplazmoze i cytomegalie w pietwszej ciazy?Bo jak nie to powinnas zrobic a jak mialal oba przeciwciala ujemne to tez powinnas powtorzyc.

Zgłoś nadużycie #3992 6 czerwca 2016, 13:53

duszka Fajna mama
Sander tsh, ft3, ft4 , i można zrobić przeciwciała na Hashimoto czyli antyTG i antyTPO. Wizytę mam dopiero sierpniu tzn jak byłam ostatnio to kazała mi przyjść za 3-4 miesiące ale mam wrażenie że pójdę wcześniej . Z 4,5 w miesiąc spadło mi na 0,5 i jak byłam na ostatniej wizycie to myślałam że mi zmniejszy dawkę Euthyroxu bo taki szybki spadek norma jest od 0,27 więc mogę wpaść w nadczynność . Kurcze okropnie się czuję i chyba się wcześniej zbadam zobaczę jaki będzie wynik jak ok to poczekam do sierpnia

Zgłoś nadużycie #3993 6 czerwca 2016, 13:56

Mika29 Fajna mama
Dana gratuluję rozpoczęcia 200 strony :-)
Córka podobna jest trochę do mnie, do męża podobno wcale ale to jest wykapana moja mama. Wszyscy się śmieją, że to jest właśnie córka mojej mamy a nie moja :-)

Zgłoś nadużycie #3994 6 czerwca 2016, 13:57

kamila19880 Fajna mama

sangmama napisał(a)

Dziekuje Wam dziewczyny za tak ciepłe przyjęcie mnie do grona :)
dana32 - podoba mi się Twoje podejscie do życia i do obowiązków :)
Kamila19880 już piszę:
Beata, 28 lat, data@ 2016-06-08, przypuszczalna data porodu: 2017-03-15, za granicą, jeszcze 0

duszka - na suwaku jest ze jeteśmy łącznie ze soba 10 lat ale w samym malżenstwie to 5 lat jestesmy :) :P

a dokładnie za jaka granica mieszkasz?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #3995 6 czerwca 2016, 14:17

duszka Fajna mama
Ja chyba przesadzam ostatnio z kawą , od kilku dni drga mi powieka , masakra

Zgłoś nadużycie #3996 6 czerwca 2016, 14:32

dana32 Zaprawiona w bojach
Duszka to brak magnezu a jezeli magnez masz ok to zrob sobie bolerioze bo mama moja ja ma a pierwsze objawy to opadajaca powieka i mruganie.Ja tez duzo kawy pije dwie czerne z ekspresu i i 4 duze z mlekiem.
Teraz pije czarna.Oczywiscie w pracy na nocy tez pije kawe ale tych to nie licze :)

Zgłoś nadużycie #3997 6 czerwca 2016, 14:36

duszka Fajna mama
Dana kiedyś badałam boleriozę i było ok, ale od tego czasu mogło się coś zmienić. Od dziś zaczynam pić magnez :) szewc bez butów chodzi ;)

Zgłoś nadużycie #3998 6 czerwca 2016, 15:03

tandem Supermama
duszka, dana, madzia dziękuję :) wypady na odpoczynek są fajne, ale ten nasz nie wiązał się z odpoczynkiem nic a nic - działka stała pusta, a my całą sobotę (w dwójkę!) ją ogradzaliśmy. ALe się udało :)
podjechaliśmy tylko na plażę i wróciliśmy od razu do domu, to znaczy do rodziców. Ale wciąż czuję zmęczenie, jestem pogryziona przez muchy końskie, a mąż ma spalone plecy :/

Sofi dziękuję. Dokładnie, żyć w realu też trzeba!
jelonek słodki, oby przetrwał! Fajnie, że mąż taki wrażliwy i opiekuńczy :) Sofi musisz być jeszcze silna, tak jak dotąd, na pewno doczekacie się swoich upragnionych maluchów!
Bardzo mi przykro z powodu kwiatów Róży...

mala_ala dziękuję. I jak idzie z ćwiczeniami?

kamila torcik super!

madzia trzymam kciuki by na wizycie było ok! to już tylko 10 dni :)

Sander fajnie, że córeczka zaliczyła test na starszą siostrę :) i trzymam kciuki za pozytywa jak najszybciej ;)
progesteron jest niezbędny by fasolka się zagnieździła i utrzymała, więc żeby zajść w ciążę jest potrzebny i żeby ją utrzymać też.
Badania tarczycy to minimum tsh, potem ft3, ft4 a już najlepiej to jeszcze atpo i atg. Ale teoretycznie jeśli tsh jest ok, to nie trzeba badać reszty ;)

fiore przykro mi. tsh około 1, albo troszkę mniej, prolaktyna poniżej 25, więc wyniki masz ok :)

sangmama witaj, napisz coś o sobie. Do tabelki 2017 może wpisać tylko kamila, podaj jej swoje dane.

dana super, że czujesz się szczęśliwa, to najlepszy krok w drodze do pozytywu :) ja zdążyłam dziś powiesić pranie przed pracą :)
Chyba musi to być super uczucie, gdy dziecko jest podobne do Ciebie, co? :) ja sobie tego jeszcze nie wyobrażam.

staraczka jeśli masz możliwość, to idź też do endo, powinien Ci już coś przepisać na to tsh.

mika nie załapałam się na fotkę :(

Za to załapałam się jeszcze na 200 stronę :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #3999 6 czerwca 2016, 15:19

kamila19880 Fajna mama
Do sekretarki wkoncu sie dodzwoniłam lekarka dzis nie przyjmuje wieczorem jej przekaże wiadomość z moim numerem telefonu i niby ma zadzwonić do mnie
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #4000 6 czerwca 2016, 15:31

Mika29 Fajna mama
Kamila napisz później co Ci powiedziała.
Tandem specjalnie dla Ciebie :-)

Zgłoś nadużycie #4001 6 czerwca 2016, 15:37

tandem Supermama

Mika29 napisał(a)

Kamila napisz później co Ci powiedziała.
Tandem specjalnie dla Ciebie :-)

dziękuję! córka idealna mała indianka :) strój super :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #4002 6 czerwca 2016, 15:50

madzia90krk Fajna mama
Witam się ponownie tym razem z lepszym humorem i samopoczuciem oraz z micha truskawek w ręku hihi ( ,tak ciążowe zachcianki przywitaly)

Kamila daj znać co po rozmowie z lekarzem. Ciężka pewnie diagnoza przez telefonem ale przynajmniej się dowiesz o co chodzi z tym krwawieniem i przypuszczeniem owulacji jednocześnie. Dziwne w sumie. Może faktycznie jak dziewczyny mówią hormonu swriuja. Chociaż przy krwawienie ednomettium się przecież zluszcza to raczej owulacja będzie bezowocna jeśli to nawet ona bo zarodek nie miałby jak się zagniezdzic
Zwłaszcza ze mówisz że się @ rozkrecila nie jest to tylko plamienie. Niestety Ale hormony które przyjmujemy potrafią rozlegulowac cala gospodarkę i niby mając zrobić coś dobrze robią źle. Ja ten cały duphaston wyklinalam w pierwszej ciąży strasznie. Zarzekalam się ze nigdy więcej.. i co.. dwa razy dziennie lykam to go... . Już czuję skutki uboczne.

Sander cieszę się ze doszlas z mezulkiem do porozumienia w sprawie potomatwa kolejnego. Oby nie zmienił.zdania tak jak mówisz ale skoro raz tak postanowił i zgodzi się to na pewno tak będzie ! Ja uważam że nie można być gotowym finasnowo na dziecko tzn można... Ale jeśli jakoś się żyje do tej pory to z dzieckiem też się da radę. Wiadomo co innego jak ktoś nie ma co do gara wrzucić to inna sprawa i brak odpowiedzialności jeśli statalaby się o dziecko..Ale nie rozumiem nie raz kobiet które dążą do kariery pieniądzu perfekcyjnej sylwetki jak najdłużej a potem budzą się z ręką w nocniku bo w pewnym wieku o dziecko już nie tak łatwo.

Staraczka pracowity wekend pracowity tydzień a kiedy kochana jakiś odpoczynek i relaks ??

Duszka ja też mam hashi. Ale hormony w normie i nie zazywam nic. Mi zaczęło się od nadczynnosci twój wynik właśnie na nią by wskazywał i wydaje mi się ze taką dawką leku tylko to pogłębia. Dziwi mnie jedno ja mając podobne tsh chudlam w oczach również miałam źle samopoczucie zmęczenie itp a Ty mówisz że tyjesz czy waga stoi w miejscu. Idź najlepiej do endorkynola i sprawdz tarczyca jest bardzo ważna a już przy staraniach w ogóle.
Ja też slyszalam ze do zajścia idealne jest 1.,5 maks. Min 1. U mnie się to sprawdziło Tsh 1,2.

Sangmama nie przywitalam się w ostatnim poście. Witam się więc teraz :*:*

Mika córka na medal ! Gwiazda śliczna ! Mama też brawo za piękny strój !

Dana bratki za 200 stronę :P

Tandem yo zamiast odoczac pracowalas. Ale z mezulkiem na łonie natury na pewno było miło :) końskie muchy są wredne u nas na wsi też ich mega pełno i gryzą ! A na plecki męża kremik zoneczka musi posmarować :)

Brzuszek już nie boli :) Ale stracha mi zrobił bardzo ! Jutro powtórzę betę :)

U nas słonecznie ale już nie gorąco spacerowalysmy bawiliśmy się z córeczką teraz obie odpoczywamy :)

Zgłoś nadużycie #4003 6 czerwca 2016, 15:58

tandem Supermama
madzia truskawek zazdroszczę :) ale jak dobrze pójdzie, to będą mogły być moją zachcianką w środku zimy :D
kremik jakiś znalazłam, ale przydałby się i kefir na te plecy. Wspólna praca na łonie natury wiele daje, podróż - szansa na rozmowę. Ale za duże zmęczenie dobre nie jest, pod koniec ciężko było się nam dogadać już :/ ale jest już dobrze.
Uważam dokładnie tak samo, że w sprawie decyzji o dziecku trzeba rozsądku.

Duszka w niedoczynność (czyli wysokie tsh) się tyje a w nadczynności chudnie, więc rzeczywiście jakieś zamieszanie jest u Ciebie.

Zgłoś nadużycie #4004 6 czerwca 2016, 16:13

sangmama Gotowa na wszystko
Kamila. Holandia

Zgłoś nadużycie #4005 6 czerwca 2016, 16:16

duszka Fajna mama
Właśnie i ja widzę że coś jest nie tak . Byłam przekonana że na ostatniej wizycie dawka zostanie zmniejszona i zdziwiłam się że zostawiła mi tak jak było. Cieszyłam się wynikiem 0,5 bo nigdy takiego nie miałam. W tym tygodniu pójdę na badania , może powinnam zmienić lekarza ...

Zgłoś nadużycie #4006 6 czerwca 2016, 16:17

Patrzyłam na wasze starania i widzę że każda próbuje juz któryś raz a ja naiwnie wierze ze za pierwszym się uda.

Zgłoś nadużycie #4007 6 czerwca 2016, 16:22

madzia90krk Fajna mama
Sangmama to ja pocieszajac będę tym optymistycznym przypadkiem kroremu z dwójką udało się na pierwszym razem :) także przesyłam wiruski!

Zgłoś nadużycie #4008 6 czerwca 2016, 16:23

Duszka jak sama nie popytasz innych lekarzy i nie weźmiesz sprawy w swoje ręce to z twoim zdrowiem me być różnie. Lekarzom nie zależy na Twoim zdrowiu tak jak Tobie zależy także trzymam kciuki abyś nauczyła się samej siebie i dobrze potrafiła wyczuć ile w danym sezonie potrzebujesz

Zgłoś nadużycie #4009 6 czerwca 2016, 16:25

Madzia90krk trzymam za słowo i dziękuję za miłe słowa... za dwa tygodnie mniej więcej w okresie owu będzie pierwsza próba także będziecie na bieżąco :)

Zgłoś nadużycie #4010 6 czerwca 2016, 16:26

duszka Fajna mama
Sangmama u mnie 28 cykl leci... oby Tobie udało się szybciej :) Jutro wybiorę się do laboratorium i jak będzie coś nie tak to szukam innego lekarza