Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #3911 5 czerwca 2016, 9:54

MamiMami Zaprawiona w bojach
Dzień dobry 😊
My właśnie jedziemy do moich rodziców a po drodze zajedziemy do mini zoo. Wczoraj zamiast treningu intensywny czterogodzinny spacer (na więcej młody) nie pozwolił).
Kamila tort śliczny.
Mika z niecierpliwością czekam na efekt pracy.
Sofi jak bambi przeżył noc. Biedna sarenka. A męża masz super. Taki opiekuńczy świetny będzie z niego tata.
Madziu ja bym nie wytrzymała i zaraz po dodatnim teście bym poszła na Usg chociaż pewnie nic by nie było widać.
Pisze z telefonu i nie pamiętam co jeszcze miałam napisać.
Dojeżdżamy wiec miłego dnia

Zgłoś nadużycie #3912 5 czerwca 2016, 10:12

mala_ala Gotowa na wszystko
Dzień dobry!! zapowiada się mega upalny dzień :) ja jeszcze w łóżku z kawa :) Dziś też jadę do mamy bo wróciła z Austrii z pracy :) później festyn u nas z okazji dnia dziecka :)

Mika czekam na zdjęcia nocnej pracy :)

MamiMami udanego wypoczynku u rodziców :)

Sofi, mąż super postawa co do sarenki :) bardzo opiekuńczy jest i na pewno będzie super tatą!!

Miłego dnia :*

Zgłoś nadużycie #3913 5 czerwca 2016, 10:13

duszka Fajna mama
Kochane życzę Wam miłego dnia , widzę że szykują się Wam same atrakcje :)

Zgłoś nadużycie #3914 5 czerwca 2016, 10:21

madzia90krk Fajna mama
Hej dziewczyny.
Z ginekologiem wygląda to tak że tego który prowadził mi ciążę mam daleko ( przyjaciel mojego taty dlatego fo wybrałam a właściwie to pomógł mi kiedy miałam podejrzenie ciąży pozamacicznrj i tak zostało ) tam muszę jechać pierw na usg później na wizytę i dlatego teraz poszłam do innego starając się o dziecko żeby zobaczyć jak po cc i bardzo fo polubiłam. Jest blisko i mam go M miejscu. No ale nie mogę mieć dwóch bo byłyby pewnie problemy.
Mami ja zrobiłam ten błąd w pierwszej ciąży od razu po pozytywnym teście poszłam na usg i też miałam torbiel ale mniejsza o było podjerzenie ciąży pozamacicznej.
Więc teraz czekam cierpliwie i idę 16 to będzie już 7 tydzień skończony więc liczę ze będzie wszystko ok.

Miłej niedzieli wszystkim i tym aktywnie spedzajacym czas i tym leniuszkujacym!
My dziś spacerki wizyta i teścia odpoczynek w ogrodzie :) buziaki :*

Zgłoś nadużycie #3915 5 czerwca 2016, 11:26

pinglon Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny! Czasem Was podczytuję i trzymam za wszystkie staraczki mocno kciuki, żeby Wam się szybko udało zobaczyć upragnione kreseczki!

Do odezwania zmotywował mnie post Madzi - masz rację, nie możesz mieć 2 lekarzy na NFZ bo to wszystko jest w systemie i fundusz nie zapłaci lekarzowi za Twoje badanie... Jeżeli zrobisz badanie krwi na NFZ zlecone przez jednego lekarza, a potem pójdziesz do innego i weźmiesz zlecenie na to samo badanie to za to badanie zapłaci ten drugi lekarz z własnej kieszeni. W czasie ciąży przysługują konkretne badania, w konkretnym tygodniu ciąży i fundusz nie przyjmie żadnych odstępstw od tego, więc lepiej wybrać takiego lekarza, któremu się po prostu ufa, albo jak koniecznie chce się go sprawdzić to iść prywatnie. Mój ginekolog miał właśnie ostatnio kilka takich przedsiębiorczych pacjentek i wolałabym nie być w ich skórze jak do niego przyjdą na kolejną wizytę...
A Madzia, jak pójdziesz w 7 tygodniu to na bank już zobaczysz serduszko! :)

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam, ale to naprawdę jest nie fair takie naciąganie lekarza...

Miłej niedzieli!

Zgłoś nadużycie #3916 5 czerwca 2016, 12:10

staraczka33 Supermama
Czesc
Sofi jaka sliczna sarenka :-)
Kamila cudny torcik mniam zjadlabym takie cudo

Zgłoś nadużycie #3917 5 czerwca 2016, 12:18

madzia90krk Fajna mama
Pinglon dziękuję. Ja nawet nie byłam tego świadoma. Zresztą ja jak dostaje badania krwi to i tak robię prywatnie u siebie w przychodni bo tak jak pisałam tam mam za daleko. I tak całą ciążę robiłam badania na własną kieszeń. Usg dokładniejsze też. Ale właśnie tak zrobię ze do tamtego lekarza pójdę prywatnie ( o ile przyjmuję ) a zostań i tego którego prowadziłam pierwszą ciążę. Dziękuję że naswietlilas mi trochę sytuacje. I mam nadzieję że żadna tu mi pomyślała o mnie w złych kategoriach bo broń Boże nie chciałam nikogo narażać na koszta. Po prostu po ciąży wybrałam tego lekarza ze względu na ogledglosc bardzo go polubiłam i stąd wahania i którego zostać ale ze względu na znajomosc tamtego z tatą dość bliską zostanę już u niego. A badania będę robić i tak u siebie prywatnie bo za daleko mam tam jeździć .
Bardzo liczę na serduszko już :)

Zgłoś nadużycie #3918 5 czerwca 2016, 12:22

staraczka33 Supermama

madzia90krk napisał(a)

Pinglon dziękuję. Ja nawet nie byłam tego świadoma. Zresztą ja jak dostaje badania krwi to i tak robię prywatnie u siebie w przychodni bo tak jak pisałam tam mam za daleko. I tak całą ciążę robiłam badania na własną kieszeń. Usg dokładniejsze też. Ale właśnie tak zrobię ze do tamtego lekarza pójdę prywatnie ( o ile przyjmuję ) a zostań i tego którego prowadziłam pierwszą ciążę. Dziękuję że naswietlilas mi trochę sytuacje. I mam nadzieję że żadna tu mi pomyślała o mnie w złych kategoriach bo broń Boże nie chciałam nikogo narażać na koszta. Po prostu po ciąży wybrałam tego lekarza ze względu na ogledglosc bardzo go polubiłam i stąd wahania i którego zostać ale ze względu na znajomosc tamtego z tatą dość bliską zostanę już u niego. A badania będę robić i tak u siebie prywatnie bo za daleko mam tam jeździć .
Bardzo liczę na serduszko już :)

Jutro powtarzasz bete?

Zgłoś nadużycie #3919 5 czerwca 2016, 12:29

Sander Gotowa na wszystko
Cześć! Jak tam sarenka się miewa? Heh Nasza forumowa maskotka ;-) ja też bym nie wytrzymała z tym usg tak długo, z Isia to się dowiedziałam kolo 6 tygodnia, po 3 dniach na usg i serduszko było. wczoraj byłam u rodziny gdzie była dziewczynka 22 miesiące Iza pięknie się z nią bawiła i pomagała jej, zdecydowanie może być starszą siostra. Ja tez z nimi dobrze dawałam sobie rade, wiec chyba nie będzie tak źle z dwójką. Chyba mogę się wreszcie dopisać do tabelki, bo mój mąż się zgodził!!!! Ale niestety chyba wcale nie mam owulacji, testy cały czas negatywne :-( , cały czas 1 kreska...

Zgłoś nadużycie #3920 5 czerwca 2016, 12:42

Mika29 Fajna mama
Oj ale dziś gorąco. My leżymy w strojach i się grzejemy na słoneczku.

Madzia ja też w następnej ciąży pójdę ok 6-7 tyg. Przynajmniej jest pewność, że już widać serduszko.

No właśnie prosimy o relacje jak sarenka. :-)

Zgłoś nadużycie #3921 5 czerwca 2016, 14:10

madzia90krk Fajna mama
Staraczka powtarzalam trzy razy i ostatnia była ponad tysiąc więc sama nie wirm czy jest sens powtarzać znowu.. już czuję że jestem włączyły mi się smaki humorki. Może koło środy powtórzę dla świętego spokoju.
Sander to super nowiny ! A ile już dni robisz testy?
Mika miłego opalania!

Zgłoś nadużycie #3922 5 czerwca 2016, 14:18

kamila19880 Fajna mama
Hejka wie od co wlasnie ze mnie śluz wypadł i zrobiłam test owu i wyszedł pozytywny wiec czy mam znow brać w tym cyklu progesteron ? Dzis 30 dc mówiłam ze mi przestawi sie przez lekarkę ;(
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #3923 5 czerwca 2016, 14:39

Zaczęłam robić testy w 12 dc, 12 i 13 dc były dwie kreski ale ta druga słabsza ( zdjęcie w załączeniu) a od 14 dnia do dziś 21 dc 1 kreska....

Zgłoś nadużycie #3924 5 czerwca 2016, 14:44

Kamilka to dopiero teraz miałaś owu? Powiedz mi proszę po co się bierze progesteron, bo ja się na tym nie znam... Z resztą testach owu tez nie... Dopisz mnie proszę do tabelki - Sandra, woj. Kujawsko-Pomorskie, termin @ na 16.06, choroby brak jak na razie, wiek 29

Zgłoś nadużycie #3925 5 czerwca 2016, 14:57

Sofi Fajna mama
sarenka ledwie podnosi głowę, usiłuje wstać ale jej ta głowa jakoś opada i przewraca się :( wygląda na chorą :( ale mój m mówi, że jest osłabiona i jak będziemy ja karmić to w końcu wstanie, on twierdzi, że za kilka dni będzie hasać, a ja niestety w tym przypadku nie patrzę zbyt optymistycznie :/
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #3926 5 czerwca 2016, 15:40

Mika29 Fajna mama
Kamila to nic tylko działać :-) Powodzenia :-)

Zgłoś nadużycie #3927 5 czerwca 2016, 15:41

kamila19880 Fajna mama
sander załaczam moj pozytyw dzisiejszzy :) tak dopiero bede miala owulacje, progesteron sie bieze (powinno po owu przy problemach z ciałkiem żółtym i zeby podniesc progesteron i pomaga niby przy zagniezdzeniu, powinno sie brac po owulacji 10 dni i pozniej test i jak negatyw odstawiasz i czekasz na okres mi kazala brac 15do25 dc mimo ze mowilam jej ze zablokuje mi owulacje wiec 5 dni po odstawieniu progesteronu mam owulacji 30 dc
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #3928 5 czerwca 2016, 15:47

kamila19880 Fajna mama
sander ilosc cykli starań? i dlugosc cykli zeby ewentualna date porodu

Zgłoś nadużycie #3929 5 czerwca 2016, 15:48

kamila19880 Fajna mama
pełnanadziei odezwij sie jak u cb ?? ??
staraczka jak tam test pozytyw czy dostalas?

Zgłoś nadużycie #3930 5 czerwca 2016, 16:01

kamila19880 Fajna mama
dziewczyny czy to mozliwe test owu pozytywny wczoraj negatywny duzo sluzy płodnego a bylam w lazience i krwawie ?? ?? to okres czy owulacja ?? ?? jestem 5 dni po odstawieniu progesteronu dodam ze wczesniej nie odnotowałam owulacji