Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #3591 31 maja 2016, 21:46

kamila19880 Fajna mama
mika29 ja to w plywaniu nie mam duzej wprawy umiem żabka tylko i na plecach samymi nogami ale dzis np 40 min pływałam miałam jakies przerwy bo ja to na basenie rzadko ale chcem chodzic teraz min 3 razy w tyg wkoncu wprawy nabiore
dana32 no teraz własnie chcem jak mam wolny dzień bez robot chodzic na basen a jak pracuje to na siłke żeby codziennie cos robic bo basen tylko do 19.30 wiec zanim wroce z roboty to sie nie wyrobie ale zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #3592 31 maja 2016, 21:46

Vam Fajna mama
Duszka to jak u mnie. Zwykle ja wyciagam reke eh

Zgłoś nadużycie #3593 31 maja 2016, 21:50

kamila19880 Fajna mama
a ja jestem tak zawzięta ze to mąż wymięka w koncu po kilku dniach bo nie ma gotowania prania sprzątania jak sie pokłócę i sam se musi radzić :) bo jeszcze tego by brakowało żebym mu gotowała :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #3594 31 maja 2016, 21:51

dana32 Zaprawiona w bojach
Duszka ktos musi schowac dume do kieszeni przykre ze zawsze Ty wyciagasz reke.
Tak sobie pomyslalam ze moze jest mu glupio ze nie dal rady(wspomnialas kiedys ze chcieliscie rano ale on nie dal rady)meska duma ucierpiala czuje ze Cie zawiodl.Pogadajcie i napisz jakie efekty rozmowy tylko pamietaj spokuj i opamowanie bez krzykow nawet jak on sie unosi Ty badz spokojna.Pisze Ci to z wladnego doswiadczenia bo tez nie umialam sie dogadac z m ale u nas to ja bylam ta" rozdarta".
Powodzenia :)

Zgłoś nadużycie #3595 31 maja 2016, 21:55

Mika29 Fajna mama
Kamila to i tak nieźle dałaś radę. Trzymam kciuki za powodzenie :-)

U nas to przeważnie mąż pierwszy wyciąga rękę bo ja w tych sprawach to trochę zaraza jestem ;-)

Dobranoc idę spać bo jutro ciężki dzień mnie czeka :-)

Zgłoś nadużycie #3596 31 maja 2016, 22:01

Sofi Fajna mama
Kamila co za wyczyn :D to chyba Ci żołądek w kręgosłup wchodził, mój by się chyba wyprowadził gdybym poszła na basem przed śniadaniem, nie ma szans, umarłby :) ja przed bieganiem muszę coś zjeść bo zaraz się zużywa paliwo, mój żołądek jest bardzo pracowity, ciągle chce nowe jedzenie do trawienia :) dobrze że dojrzewają już truskawki to mam czym go zająć :) nie mogę się doczekać na czereśnie :D

Mika ja też podziwiam wytrwałość :) ale dzięki Tobie my tez będziemy bardziej wytrwałe :) dziś poszłam biegać drugi dzień pod rząd co mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło :) i mam plan biegać codziennie bo Wy ćwiczycie codziennie :) a jak będzie deszcz to Chodakowska, może jutro wkleję zdjęcia z mojej trasy do biegania bo jest piękna :) Mika zmotywowałaś nas dziękuję :D

Madzia jaką działalność prowadzisz? od jak dawna? brałaś dotację?
aborcja w Polsce wygląda inaczej, opowiadała mi znajoma położna, że jest wywoływanym porodem przez podanie oksytocyny, lub innych takich, opowiadała, że kobieta się zdecydowała na aborcję bo dziecko miało mieć ciężką wadę serca, i poszła na wywołanie porodu w 18 tygodniu (można do 21) i to dziecko żyło po porodzie jeszcze 5 godzin, leżało na podgrzewanym łóżeczku a moja znajoma się skręcała w środku że jak tak można je zostawić samo, mówi, że gdyby było chore to nie żyło by tak długo :/ w sumie nie dziwię się że położne z dłuższym stażem to mają taką znieczulicę, bo ile można przeżywać takich dramatów

u mnie burze przechodzą bokiem, prawie nie ma deszczu i to nie dobrze, bo drzewka będą gorzej rosły jak będzie susza
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #3597 31 maja 2016, 22:13

kamila19880 Fajna mama
masakra sofi decyzja o abrorcji jest bardzo trudną nie wiem jak bym postąpila :( i oczywiscie jestem za w tyc 3 przypadkach a w innych potępiam, tutaj w bxl jest legalna całkowicie do któregoś tam tygodnia, koleżanka chodziła ze znajomą małolata mając 18 zaszła usuneła rok pozniej znow wpadła tylko urodziła juz

Zgłoś nadużycie #3598 31 maja 2016, 22:16

Sofi Fajna mama
Mała Ala trzymam kciuki za test za dwa dni :) forum już odczarowane to teraz się posypia fasolki :)

Nie wiem jak to się dzieje, ale z moim m się bardzo rzadko kłócimy, tzn tak żeby się nie odzywać to prawie nigdy, może ze try razy się zdarzyło i to ja byłam taka obrażona o coś tam, i wtedy mi przynosił jakieś kwiatki. a tak to codziennie mamy jakieś mocniejsze wymiany zdań, ale umiemy sobie do końca zawsze wyjaśnić o co chodzi :) od ślubu się nie kłóciliśmy tak poważniej ani raz, czyli od 6 miesięcy :)
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #3599 31 maja 2016, 22:25

Sofi Fajna mama
ja jestem przeciwna aborcji w każdym przypadku, bo prawda jest taka, że jak się zobaczy swoje dziecko zaraz po porodzie to wybucha wielka miłość do tego dziecka, największa jaka istnieje na ziemi, niezależnie od tego jak bardzo jest chore, lub kto jest ojcem, niezależnie od wszystkiego, i jak któraś się zdecyduje usunąć to nie ma już szansy na poznanie tej miłości, na pokochanie tego dziecka, co mnie dziwi to istnienie kobiet, które nie kochają swoich już urodzonych dzieci, nie mieści mi się to w głowie, ale i tak lepiej dla tych dzieci, że mają możliwość poznać życie jakiekolwiek by nie było

Zgłoś nadużycie #3600 31 maja 2016, 22:50

Sofi Fajna mama
nigdy bym nie zabiła dziecka, nawet gdybym była zgwałcona przez stado muzułmanów, miała najgorszy poród świata i urodziła 5 raczki z zespołem edwardsa które żyły by 30 lat, byłabym szczęśliwa że je mam

Zgłoś nadużycie #3601 31 maja 2016, 23:27

kamila19880 Fajna mama
to jest indywidualne podejście kazda ma swoje zdanie na temat ja nie wiem co bym zrobiła nigdy nie byłam w takiej sytuacji i mam nadzieje ze nie bede ale szanuje wolnosc wyboru kobiet ktore sie na to zdecydowały w którymś z tych 3 przypadków bo nie uważam ze ktokolwiek inny mogl by decydowac za moje ciało zdrowie i psychike :)

Zgłoś nadużycie #3602 31 maja 2016, 23:33

kamila19880 Fajna mama
i jeszcze sobie poczytalam ze te moje bole moga swiadczyc o torbieli, co by sie zgadzalo jak ta lajza zablokowała mi owulacje pecherzyk nie pek i bede miala torbiel i bede musiala miec zabieg i kolejny jajnik przestanie dzialac i zostane bezplodna

Zgłoś nadużycie #3603 1 czerwca 2016, 0:37

tandem Supermama
duszka to trzymam kciuki tym bardziej, że tyle badan za wami! jesteś rak tak jak ja, to niedługo urodziny!? :)
u mnie po burzy wcale nie jest lepiej :/ trzymam kciuki za poprawienie nastawienia męża!

sofi ogrodnictwo bardzo fajnie, ale rozumiem o co chodzi z nauką w praktyce... mój kierunek był na wydziale ogrodnictwa i arch krajobrazu, problem był taki, że dużo różnych dziedzin po trochu i też już od osobistej pracy zależy kto co po tych studiach umie. Rysujesz, masz artystyczne zapędy :) bardzo fajnie. A w jakim programie projektujesz? czy ręcznie? :) kontaktu z roślinami na co dzień zazdroszczę, ja od 1,5 roku (od ślubu) mieszkam w mieście i to przeżywam bardzo :)
jakie są dobre słodycze z Ukrainy? :) ja już mam czereśnie :) zdjęcia z trasy biegowej wklej! :)

mala_ala i jak ciasto? ja z truskawek dziś robiłam koktajl i sałatkę (nie owocową). Trzymam kciuki za przeczucia męża! :) i fit to będziesz, ale po ciąży, razem z madzią :)

vam współczuję problemów z kamieniami i dolegliwości ciążowych, oby się nie powtórzyły tak silnie! :)

dana współczuję grafiku na ostatnią chwilę :( ale odpocznij sobie chociaż! Też myślałam o rolkach ale po dzisiejszych ćwiczeniach muszę dać odpocząć udom :)

mika miłej wycieczki! ćwiczyłam, pierwszy dzień wyzwania za mną :) do tego 1h tańca brzucha. Od razu lepiej się poczułam (placebo takie endorfinowe) :)

kamila gratki za basen i melb, ja też ćwiczyłam, taki zestaw rozgrzewka+abs+brzuch+pośladki ;) trzymam kciuki za wytrwałość pływacką, trzy razy w tygodniu to by było super; ważne, że wzmocni też mięśnie podtrzymujące kręgosłup :)
kamila bez pesymizmu proszę! trzymam kciuki, by Twój czarny scenariusz się nie spełnił ani trochę!

madzia odpoczywaj i nie oglądaj więcej takich strasznych rzeczy! :( dziękuję za kciuki jako jedna z firankujących na dniach :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #3604 1 czerwca 2016, 6:06

duszka Fajna mama
Dzień dobry ! Nic się wczoraj nie dowiedziałam od mojego...
Miłego dnia

Zgłoś nadużycie #3605 1 czerwca 2016, 6:46

Mika29 Fajna mama
Dzień dobry :-)
Super dziewczyny, że ćwiczymy razem. W grupie raźniej :-)
Tandem ćwiczysz też z Mal B? Jak dziś mięśnie? Mnie na początku tak bolały, że mąż się śmiał, że chodzę jak robot :-)

Sofi ja podziwiam ludzi którzy biegają to jest jedyna rzecz do której nie mogę się zmobilizować. Podziwiam :-)
To Ty taka jeszcze świeża mężatką jesteś :-) gratuluję ślubu. My mamy rocznicę we wrześniu ale już 6 lat po ślubie a razem jesteśmy 14 lat. Prawie połowa mojego życia :-)

Piszcie dziewczyny na bieżąco jak dajecie radę.

U nas narazie leje deszcz. Mam nadzieję, że przestanie bo wycieczka będzie kiepska.

Też uwielbiam truskawki. Robie jeszcze dżemy na zimę. Pycha :-) Uwielbiam zaprawiać wszystko co można. Zawsze mi brakuje miejsca w piwnicy. Trochę pracy przy tym jest ale zimą super sięgnąć bo takie pyszności.

Zgłoś nadużycie #3606 1 czerwca 2016, 6:48

Mika29 Fajna mama
Duszka trochę to przykre ale mam nadzieję, że wkońcu mu przejdzie :-)

Zgłoś nadużycie #3607 1 czerwca 2016, 7:02

duszka Fajna mama
Mika on nigdy nie był wylewny . Mało się odzywa a jak już coś powie to aż w pięty idzie . Pomyślałam sobie że teraz ja trochę przestanę gadać . Cały cas mi zarzuca ze ja tylko "pytluje" językiem więc przestałam się przejmować i mi narzucać i teraz widzę już wyraźnie ze on ma mnie w dupie ;)

Zgłoś nadużycie #3608 1 czerwca 2016, 7:12

Dzien dobry :) .
U mnie piekne sloneczko :)
Ja lubie biegac,biegne,sluchawki w uszach i odlanczam sie od wszystkiego :) .No ale dwa dni pod rzad to nie,Sofi podziwiam a ile km robisz? i czy zawsze ta sama trasa?
Duszka szkoda ze taki zawziety.Takie atmosfere pewnie Milosz doczuwa :(
Glowa muru nie przebijesz.
Kamila badz dobrej mysli przeciesz bylas nie dawno u lekarza i nie mialas torbieli!Na pewno tak szybko nie urosla zeby byl zabieg potrzebny.Przeciesz Madzia tez ma torbiel i co FASOLKA.

Zgłoś nadużycie #3609 1 czerwca 2016, 7:16

Pisalas ze nie masz lekarza troch dziwnie ze leczenie bez kontroli :( a co kraj to obyczaj.

Zgłoś nadużycie #3610 1 czerwca 2016, 7:27

kamila19880 Fajna mama
Ja zadzwonie sie umówić na wizytę ale to kwestia 4-5 tyg albo poprostu zadzwonie jak nie przejdzie mi i powiem dla sekretarki żeby przekazała jej wiadomość bo bezpośrednio do niej nie moge. I tak zamierzam dzwonić żeby przekazała ze nie miałam owulacji przez ten jej progesteron i ze nie bede przyjmować go od 15 dc bo takim sposobem mija to sie z celem miała mi pomoc zajść a nie blokować owulacje