Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #3531 31 maja 2016, 8:01

duszka Fajna mama
Taszka dzięki :)
M się budzi i zbieramy się do szpitala , mamy być na 9 .
Mika ja nie mogę zabrać się za ćwiczenia a pasuje , może jakiegoś kopniaka mi zasadzisz; )

Zgłoś nadużycie #3532 31 maja 2016, 8:13

dana32 Zaprawiona w bojach
Duszka a masc tez Regenerum i gdzie kupie drogeria
czy apteka?
Dej znac jak bedziecie po szpitalu.

Zgłoś nadużycie #3533 31 maja 2016, 8:24

dana32 Zaprawiona w bojach
Jeszcze zapomnialam dodac ze wyleczylam infrkcje i moj gin. powiedzial ze nie powinno sie uzywac tamponow bo oprucz krwi "wysysaja" takze dobre bakteria i przez to jest sie bardziej narazonym na infekcje a takze wysusza szyjke i jest mniej sluzu.
Musze zrezygnowac z tamponow a ja juz latami tylko to uzywam.

Zgłoś nadużycie #3534 31 maja 2016, 8:45

Sofi Fajna mama
Tandem cieszę się że wróciłaś :)
Duszka daj znać co u lekarza
Ja też muszę się zająć stopami
Miłego południa :*
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #3535 31 maja 2016, 9:10

Vam Fajna mama
dana32 dokladnie. Ja juz od lat nie uzywam tamponow bo co i rusz infekcja i chyba tez uczulona jakas jestem bo dyskomfort mega mialam. Choc podpaski wcale nie wygodniejsze eh. Gdzie ta ciaza? :-D

Zgłoś nadużycie #3536 31 maja 2016, 9:27

kamila19880 Fajna mama
dana juz własnie nie mam lekarza mam sie zglosic jak zajde w ciaze przez 3 mies brania progesteronu a jak nie to pozniej mam klinike nieplodnosci w bxl szukac,
duszka no własnie jaj jej sie pytalam czy nie zablokuje mi owulacji i dzis miezylam temp i nie mam nie mialam wiec mialam racje chyba sie nie zna kazała brac od 15-25 dc gdzie jej mowilam ze owu mam (ostatnio 27, wczesniej 21 a jeszcze wczesniej 25dc) duszka a co do meza moj tak samo akurat wie kiedy dostaje @ bo sie zamykam i rycze w sypialni heheh ale po wizycie słowem sie nie zapytał co bylo u lekarza po 3 dniach focha mu wygarnełam a po kolejnym tyg dopiero powiedziałam mu bo pow ze nie mam ochoty o tym gadac za kare.
Dodam ze zmiewzyłam temp dzis i owu nie było niska temp a brzuch boli
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #3537 31 maja 2016, 9:33

Mika29 Fajna mama
Dziękuję Taszka.

duszka to dalej do dzieła. Będziemy zdawać relacje jak nam idzie to jeszcze może inne staraczki się dołączą.

Co do stóp to ja mam też duży problem. Praktycznie codziennie muszę robić zabiegi pielęgnacyjne oczywiście w domu ale nie mam produktu z którego była bym zadowolona. Może wypróbuj te skarpetki.

Zgłoś nadużycie #3538 31 maja 2016, 9:36

mala_ala Gotowa na wszystko
Dzień dobry.

Tandem dobrze ze jesteś :) i najważniejsze że jakoś poukładałaś sobie to wszystko pomału :) czasem dobrze się tak odciąć od tego wszystkiego :)

Duszka, daj znać jak po szpitalu :)

U nas ciepło, ale bez słoneczka :( jeszcze dwa dni do @, jak się ciągnie strasznie :(

Zgłoś nadużycie #3539 31 maja 2016, 9:40

Taszka Gotowa na wszystko
Mika ja też się dołączam do ćwiczeń. Od dwóch dni trenuje. Mam nadzieję, że wejdzie mi to w nawyk i będę codziennie ćwiczyć.
Podobno jak się robi przed ciążą ćwiczenia na brzuch to lepiej znosi się poród i można szybciej wrócić do formy ;)

Zgłoś nadużycie #3540 31 maja 2016, 9:59

tandem Supermama
Mika to trzymam kciuki nie tylko za wytrwałość ale i za efekty! :) chyba też spróbuję, skoro tyle się już dołączyło :)

dana oj, rzeczywiście masz ciężko... ja nie daję rady wstawać z mężem, nawet gdy jest to pół godziny wcześniej tylko. Też wolę aktywnie wypoczywać na plaży. A smażing uprawiam tylko pod białym prześcieradłem a i tak wychodzę z tej bitwy jako przegrana ;)
Wiem, że nie można odnosić sukcesów wszędzie, ale właśnie muszę zacząć odkrywać co w ogóle tym sukcesem jest, bo podłamałam się, że nic nie wychodzi... Mam teraz właśnie czas na docenianie męża jako takiego :)

kamila ja też miałam brać dopiero po owu, więc nie wiem... współczuję przebojów z drugą połówką.. Ale cieszę się, że nie wycofałaś się ze starań całkowicie, jak już myślałaś o tym wcześniej. Trzymam kciuki!

duszka gratuluję wygranej! szkoda, że mąż tak nieładnie się zachowuje... powodzenia na badaniach!
może też spróbuję tego regenerum :)

Taszka dziękuję :) tu nie chodzi o długość posta tylko o długość mojej nieobecności, zależy mi żeby przeczytać wszystko do tyłu, nie chcę nikogo pominąć i tak wychodzi później ;)

Sofi również miłego! :)

mala_ala dziękuję. Tobie się ciągnie do @, a mnie zaskoczyła 10 dni wcześniej - wniosek jeden: i tak źle, i tak niedobrze ;)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #3541 31 maja 2016, 10:28

Mika29 Fajna mama
Super dziewczyny. :-) to ruszamy razem i piszcie co ćwiczycie. Może razem będzie nam łatwiej się mobilizować. Ja mam dziś 6 dzień jeszcze 24 i wyzwanie wykonanie a później zobaczymy co dalej :-)

Zgłoś nadużycie #3542 31 maja 2016, 10:49

madzia90krk Fajna mama
Hej dziewczyny nie dam rady odnieść się do wszystkich postów bo tyle napisalyscie nie mam takiej głowy jak tandem żeby to spamietac hehe a pisze z telefonu bez opcji poglądu. Sofi oglądałam wczoraj aukcje super te roślinki to jest to czym się zajmujesz jako źródło utrzymania czy taki dodatkowy zarobek ? Ja strasznie lubię takie rzeczy zwłaszcza kwiaty ale słaba jetem w pielęgnowania ich. Chyba nawet kaktusa bym zabiła. Za to moja 86 letnią babcia uprawia całe pole koło domu. Także jazynki i owocki mamy swoje niedługo ja się będę chciała poduczuv w tej materi.
Zazdroszczę wszystkim cwiczacym dziewczyna. Samej sprzydalo by mi zrzucić sadelko a się nie zapowiada raczej w drugą stronę. Ale po drugiej ciąży biorę się za siebie. A za was juzdzis trzymam kciuki za uciekając kilogramy.
Tandem bardzo się cieszę że wróciłaś naprawdę brakowało Ciebie. Gdzieś doczytałam że szukujesz się na marcowe dzieciątko hihi dzieci z marca sa super mówi ci to mama marcowej dziewczynki !
Duszka daj znać jak po szpitalu ! Trzymam kciuki za poprawę relacji z mężem. Od chłopów nie ma co wymagać tyle empati. Oni są inni . Ja wczoraj mówię do swojego żeby się zajął teraz chwilę dzieckiem bo zmęczona jestem a on na to czym przecież siedzisz z dzieckiem w domu .. ja mówię.. no to powiedz z nią.. ( moje dziecko to wulkan energi) plus jestem w ciąży.. a on na to nie przesadzaj dopiero 4 tydzień jeszcze nie możesz czuć zmęczenia. Pogadali.
Mała Ala a może @ nie przyjdzie !
Kamila ja jak miałam dostać teraz okres też miałam zażywać progesteron od 16 do 25 cyklu ale nie wiem w jakim celu i czemu tak. Zazywam teraz na wszelki wypadek i czuję się po nim koszmarnie. Tak samo jak w pierwszej ciąży. Cera z dnia na dzień gorsza. .

Córka śpi ale pewnie zaraz wstanie byłyśmy na rowerki bo wózek oddałam do reklamacji pękła regulacja oparcia i do soboety jestem bez wózka.. eh
Już mam dość upałów chce umoarkowe temperatury.

Zgłoś nadużycie #3543 31 maja 2016, 10:49

Ja znalazłam na Youtube trening na płaski brzuch w 15min. Polecam :)

Zgłoś nadużycie #3544 31 maja 2016, 11:19

tandem Supermama
Mika ja dziś będę miała pierwszy dzień, jeśli się uda :)
Taszka a wieczorem idę na taniec brzucha, lekcja trzecia. :) te ćwiczenia, które znalazłaś, to kto prowadzi?

madzia całkiem niewyrozumiały ten mąż, jak może :) niech posiedzi z córką cały dzień sam i potem porozmawiajcie :) Ty teraz o ćwiczeniach nie myśl tylko dbaj o siebie i fasolkę! :)
Dziękuję, miło, że tak piszesz. Ucieszyłabym się, gdyby się udało, bo przecież pani doktor powiedziała, że w tych dwóch cyklach się uda, ale skoro ten wyszedł jakiś dziwny krótki i tyle chorowałam, mimo wsparcia lekami, to już nie robię sobie zbyt wielkich nadziei...
U nas w rodzinie nikt się w marcu nie urodził, więc przynajmniej maluch miałby sam urodziny, też miło :) bo jakoś tak mamy kumulacje, najwięcej osób ze stycznia, czerwca, sierpnia i listopada. Biorę pod uwagę całe kuzynstwo itp. - w pozostałe miesiące tylko pojedyncze osoby są :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #3545 31 maja 2016, 11:31

Sofi Fajna mama
No z tymi mężami to różnie, rok temu jak byłam na początku ciąży w sierpniu były okropne upały a mamy tunel foliowy co ma 200m2, tam było gorąco nie do wytrzymania i musiałam tam podlewać konewką 10l dwa razy dziennie, raz w południe, (to dlatego, że oszczędzaliśmy wodę i braliśmy ze studni, teraz już nie oszczędzam i podlewam z sieci wężem :) ) jak mu powiedziałam, że nie mogę być teraz w takim cieple i jeszcze nosić ciężarów to oczywiście wkurw że on nie będzie wszystkiego robił za mnie :/ w kolejnej ciąży planuję znaleźć artykuł w necie na temat tego co jest niebezpieczne w ciąży i dam mu do przeczytania

ale i tak lubię życie na wsi, nawet jak ostatnio czyściłam taczki którymi mój m woził gnój z kurnika, to myślałam sobie że życie na wsi jest fajne 100 razy lepsze niż na blokach na których się wychowałam, nigdy bym nie chciała tam wrócić

Madzia ciesze się, że podobają Ci się rośliny, to jest moje jedyne źródło utrzymania (no czasem projekt ogrodu się jeszcze trafi), mój mężuś zajmuje się produkcją a ja sprzedażą, ale praktycznie wszystkie rośliny co mam na aukcjach to są nie nasze tylko znajomego szkółkarza, płacę mu dopiero jak coś się sprzeda :) mój ukochany to produkuje raczej drzewka owocowe i sprzedajemy je tylko wiosną i jesienią, 90% to orzechy włoskie odmianowe :)
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #3546 31 maja 2016, 11:39

Sofi Fajna mama
Mama mi ostatnio doradziła, że teraz mogę sobie zaplanować jaki znak zodiaku chcę urodzić :D wiem, że w marcu są ryby a ja się średnio dogaduję z rybami bo są bardzo wrażliwe na brak uwagi, a ja raczej żyję własnym życiem i Ryby się przy mnie czują wiecznie zranione brakiem zainteresowania, wiem, że pasuję do wagi, bliźniąt i wodnika :) a podoba mi sie jeszcze lew baran, i byk, bo są przedsiębiorcze i zdecydowane i nie bujają w obłokach jak skorpiony, ja wodnik i tez bujałam ale już się wyleczyłam z tego :)

Zgłoś nadużycie #3547 31 maja 2016, 11:42

Sofi potrafisz zaprojektowac ogrod? To super. Moze sie do ciebie zglosze jak bede na tym etapie :)

Wrzucam link do mojego treningu, moze ktoras sie jeszcze skusi ;)
https://www.youtube.com/watch?v=PCB9F8AyLL0

Zgłoś nadużycie #3548 31 maja 2016, 11:46

Sofi Fajna mama
Na projekt zapraszam :) ja zawsze chętnie :)

Zgłoś nadużycie #3549 31 maja 2016, 11:55

madzia90krk Fajna mama
Sofi mam w domu dwie ryby męża i dziecko i oboje potrzebują nadmiar uwagi hahaha masz rację przy tym oboje uparci jak osły córka nie zrezygnuje z tego co sobie ubzdura męża też nie przegada . Wczoraj pół wieczora tłumaczyłam mi ze jestem w 4 tygodniu nie 2 bo tak się liczy to nie wierzy i tłumacze pokazuje i co chwilę słyszę a dobra dobra ja wiem swoje. Niech se wie. A jesCze mam hustawr hormonów i tak mnie wkurza jak nie ma wiedzy a nie da sobie powiedzieć. Na koniec strzelił ze jak co drugi tydzień liczę to urodze szybciej niż jego kuzynka która ma na sierpień hahaha chłopy... teraz się śmieje bo przecież ti śmieszne ale wczoraj na wieczór zmęczenie i hormonu myślałam że go udusze ale robił to specjalnie jeszcze się śmiał że hormonki.

Zgłoś nadużycie #3550 31 maja 2016, 12:03

duszka Fajna mama
My już w domu , obiad się gotuje :) na wyniki mamy czekać do piątku , wiem tylko ze sledziona powiększona . Jestem bardzo zadowolona z obsługi w szpitalu , nie spodziewałam się
Dana Regenerum i maść kupisz w aptece ;)