Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #2651 18 maja 2016, 9:31

duszka Fajna mama
madzia ja np miałam taką zwiadowczą co i jak tam wygląda , wtedy pobrali mi wycinek do badań i dowiedziałam się że mam drobne ogniska endometriozy, plus zostały uwolnione drobne zrosty

Zgłoś nadużycie #2652 18 maja 2016, 9:36

Sofi Fajna mama
Madzia lekarze się często mylą, powiedział Ci, że oba nie pracują, ale przecież sama czułaś owu kilka dni temu i jeszcze pisałaś że ciąża byłą, to niby jak bez owu? Po za tym ci lekarze to na usg widza co chcą, Jeden lekarz zobaczył u Róży wielkie cysty w mózgu, a dwa tygodnie później na usg połówkowym miała idealnie zdrowy mózg, za to na tym połówkowym to że niby zrośnięte palce i zniekształcone dłonie i stopy, a po urodzeniu sie okazało, że po 5 palców wszędzie i małe paznokietki na każdym palcu. Ja już nie ufam usg, ostatnio jak niby zobaczył puste jajo na 2mm, to mi się wydaje, że tam już nic nie było, a te 2mm to jakaś tam kropka na ekranie, tak jak Kamila pisała, że przy tak niskim b hcg to raczej niemozliwe. Dobrze że chodzisz do kilku lekarzy. A jeszcze najlepsza historia, jak miałam plamienie pod koniec ciąży i poszłam na izbę przyjęć to mi 3 lekarzy patrzyło w usg i stwierdzili, że jest łożysko przodujące i dlatego plamienie, załamałam się bo nie chciałam cesarki, powiedzieli, że mam jechać do szpitala bardziej specjalistycznego, czyli ProFamilia, a tam godzinę później lekarz stwierdził, że łożysko jest w dnie macicy, czyli zupełnie w innym miejscu, to nie możliwe żeby się tak szybko przesunęło. Lekarze naprawdę nic nie widzą na usg. Mój ulubiony lekarz to nie ściemnia i mówi, że na usg ciężko stwierdzić i raz mi powiedział, że tętno płodu jest już bardzo słabe, ale on do końca nie wie i kazał przyjść za 2 godziny na inne usg, a na tym innym usg się okazało, że te słabe tętno to było moje tętno, a dzidzia juz nie miała, żadnego. Nie chcę myśleć ile razy lekarze się mylą i mówią kobietom bzdury. Moja znajoma położna mi mówiła, że ci starzy lekarze to to najgorzej sobie z tym radzą, a najlepiej ci świeżo po studiach. Więc Madzia nie ma sie co załamywać, najważniejszym wskaźnikiem jest to co czujesz, nasza kobieca intuicja najlepiej nam podpowiada co tak naprawdę się dzieje. Mi najwięcej siły daje myśl, że dla moich dzieci mogłabym zabijać smoki gołymi rękami, a Ty masz żywe dziecko, więc tym bardziej masz dla kogo czuć siłę. :D
Pełna Nadziei jak masz złe przeczucia co do wyjazdu to uważaj na muzułmanów
Tandem te witaminy kosztowały 17zł na allegro, za 60 tabletek
Czy założycielka tematu jest teraz w ciąży?
Widze, że dużo osób tutaj buduje domy, mam nadzieję, że mi tez się to kiedyś uda, chociaż rozwój mojego i m interesiku idzie bardzo powoli.
Duszka, nie wiem co napisać, jest mi bardzo smutno, że tak się załamujesz. :(
Mika przykro mi z powodu chorej córci :(
Ja wczoraj pisałam na forum poronienie.pl i ostro pokłóciłam się z adminem :/ ostatecznie admin napisała, że jestem dobrym kompanem do sprzeczek i chyba polubi się ze mną droczyć, ale mi wcale nie było miło, i teraz mi smutno, że mam tylko wirtualny kontakt z ludźmi, smutno mi, że potrzebuję forum, bo bez niego czuję się samotnie, bo nie mam prawdziwych koleżanek, mam na Śląsku, a tu na Podkarpaciu to jest trochę inna mentalność i nie znajduję wspólnych tematów z nikim, w dodatku większość dziewczyn w moim otoczeniu jest 10 lat młodsza
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #2653 18 maja 2016, 9:37

Mika29 Fajna mama
Madzia podoba mi się taki plan :-) JESTEM ZA :-)

Zgłoś nadużycie #2654 18 maja 2016, 9:43

mala_ala Gotowa na wszystko
jak ja miałam to szłam na 3 dni do szpitala, pierwszy dzień był na badania drugi zabieg a 3 wypis, sam zabieg nie jest bolesny, dla mnie samej było najgorsze wypicie tego środka przeczyszczającego i cewnik :/ na znieczuleniu ogólnym przez pępek. Miałam tak ogólnie bo miesiączki miałam mega bolesne i nie mogłam kochać bo wszystko mnie bolało i mój gin zlecił mi laparoskopie, ból ustąpił ale dopóki brałam leki hormolalne, później odstawiłam i wszystko wróciło i trwa do teraz.

Zgłoś nadużycie #2655 18 maja 2016, 9:50

i lekarze tez wykryli u mnie wtedy endometrioze :(

Zgłoś nadużycie #2656 18 maja 2016, 9:50

Zgłoś nadużycie #2657 18 maja 2016, 9:50

Zgłoś nadużycie #2658 18 maja 2016, 9:57

Taszka Gotowa na wszystko
Madzia przykro mi z powodu zlych wiesci. Ale ja bym nie bazowala na tym co powie ci jeden lekarz. Sama sie wczoraj przekonalam, ze wiekszosc z nich to nic nie wiedza. Skoro 2 lekarzy (urologow) ogladalo wyniki meza i powiedzieli, ze slabe, ale zadnej przyczyny nie znalezli, a moj gin od razu ze 2 infekcje sa i antybiotyk przepisal. Lepiej konsultowac wszystko u kilku specjalistow.

Zalozycielka forum jest w ciazy, tez widzialam, a nawet sie nam nie pochwalila :/

Zgłoś nadużycie #2659 18 maja 2016, 10:17

tandem Supermama
Taszka to ja tak samo, między innymi obniżam prolaktynę i podwyższam progesteron.

Sander trzymam kciuki za kolejny cykl! i pięknego dnia matki życzę, oraz nowego podejścia męża :)

fiore to życzę spełnienia marzeń budowlanych i rodzinnych :)

ojej Mika i co z małą? zdrowia życzę!

madzia ojej... trzymam kciuki, by torbiel szybko zniknęła i zrobiła miejsce dla fasolki. Nie martw się córeczką, kochana jest, że potrafi tak pocieszać.

ja w nocy wymiotowałam, mam gorączkę... nie poszłam do pracy, a po 12 idę do lekarza.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #2660 18 maja 2016, 10:26

kamila19880 Fajna mama

madzia90krk napisał(a)

Kamila bardziej lekarzowi chodziło o to ze nie torbiel jest przez karmienie tylko żeby starać się o drugie dziecko z czystym kontem żeby nic nie przeszkadzało bo karmienie jednak powoduje jakieś skurcze macicy. Ale mam koleżanki które całą ciążę karmily. Później zadzwonię do mojego gin i pogadam co o myśli. Trzy miesiące szybko mina i zaczniemy starania. Mama nadzieję tylko ze zejdzie ta torbiel po tych lekach. Może nawet szybciej mówił lekarz ze może w pierwszym cyklu. Może być tak że przy tej miesiaczce sama. Ale wątpię bo jest duża dość.

Pełna nadzieji dokładnie też tak myślę. Ale gdzieś w głębi jest rozczarowanie i smutek .

Mika będziemy się razem starać po wakacjach zajdziemy we wrześniu a na czerwiec będziemy mieć piękne dzieci ! :)

Któraś z was miała laparoskopie? Lub leczyla hormonalnej torbiel?

Ja miałam ;) nie polecam jak masz możliwość hormonami to lecz u mnie nie było wyjścia bo hormony nic nie dały miałam 3 torbiele endometrialne w prawym każdy zabieg na jajniku moze powodować ze przestanie działać im wiecej zabiegów tym szybciej przestaje ;( moj prawy jajnik jest o polowe mniejszy i chyba nie działa bo ile byłam u lekarza razy to mowil ze jajnik czysty pusty mniejszy a w lewym pecherzyki i zawsze sie zapominałam spytać czy działa wogole
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #2661 18 maja 2016, 10:28

tandem Supermama
Sofi współczuję sytuacji z brakiem koleżanek, ja mam w sumie wszystkie "pod ręką" ale żadna nie jest po ślubie, a tym bardziej nie myśli o dzieciach, tylko jedna ma dwie "wpadki" i wychowuje sama, więc o staraniach też pogadać nie mogę :/
KMSU jest w ciąży :) chwaliła się ale na starackach2016.
O umiejętności odczytywania usg myślę podobnie jak Ty, bardzo trudno jest trafić na kogoś kompetentnego. Madzia powinna jeszcze skonsultować się z kimś innym. Sofi z Różą to rzeczywiście nieźle Cię wkręcali... :/

mala_ala współczuję tych bóli...

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #2662 18 maja 2016, 10:35

kamila19880 Fajna mama
Tandem a czemu ty tak chorujesz co ci znowu te wymioty dopiero co jelitówką mialas? Ja to dzis tylko do kibla latałam cis mnie przegoniło chyba ale poki co spokój tylko taki żołądek twardy
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #2663 18 maja 2016, 10:38

madzia90krk Fajna mama
Sofi na pewno często się mylą itp sama wiem bo też miałam podjerzenie ciąży pozamacicznrj podczas gdy moja dzidzia się rozwijała prawidłowo prawidłowo prawidłowym miejscu. Ale Tu chyba nie mam co mieć złudzeń i nie potrzebnej nadzieji. Nadzieji muszę szukać w leczeniu. Usunięciu tego dziadostwa i sraraniu się.
Mała Ala a po laparoskopi można się starać od razu ?
Kamila jak to było u Ciebie ?

Od czego zależy czy lekarz podejmie decyzję czy hormony czy laparoskooia jak myślicie co lepsze..?
Mika jak córeczka?
Tandem oj tak córeczka jest lękiem na całe zło. Szczerze powiem ze gdyby nie fakt ze ja mam a sytuacja w jakiej się znalzlam.chyba bym się z alamala. Tym bardziej was wszystkie starajacr się o pierwsze dziecko podziwiam. I chyba jestem za słaba. Bo bardzo szybko się załamuje. Nie miałabym tyle siły co Wy. Wiem jak to brzmi.. Ale tak jest.. słaby ze mnie czlowieczek. A może to dlatego że Amelka tak łatwo nam przyszła. Raz dwa miesiąc po ślubie zaszlam. I to rozczarowanie teraz ze musimy czekać . Po mężu widziałam że Jest też mi smutno mimo że tak naprawdę on chciał większa różnice wieku ja namawialam go to gdy już postanowiliśmy bardzo się nastawil że będzie jak z młodą. Czuję się jakbym go zawiodła.. chociaż wiadomo że tak nie jest :( :(

Zgłoś nadużycie #2664 18 maja 2016, 10:41

kamila19880 Fajna mama
Madzia dopisałam do poprzedniego

Zgłoś nadużycie #2665 18 maja 2016, 10:41

madzia90krk Fajna mama
Kamila aha.. to znowu myślałam że laparoskopia będzie lepsza. Ze usuna i z głowy. Ponoć nie dotyka ścian jajnika więc myślałam że rach ciach i po sprawie. Hormonów się boję strasznie źle znoszę.. nigdy nie stosowalam antykoncepcji bronialam się jak mogłam.

Zgłoś nadużycie #2666 18 maja 2016, 10:42

madzia90krk Fajna mama
Duszka a długo dochodzilas do siebie ? Jak ze staraniami po laparoskopi?

Zgłoś nadużycie #2667 18 maja 2016, 10:46

madzia90krk Fajna mama
Tandem skonsulruje na pewno a i tak serduszkowac będziemy. I wtedy co pokazał się pozytywny test też dzialalismy. Czy po owu zostają w jajniku jakieś mniejsze pęcherzyki ? Czy lekarz może nie zauważyć ze była owu? Powinien chyba widzieć ciałko żółte prawda? Więc chyba faktycznie nie było owu ale endomentrium wskazuje ostatnia faze cyklu

Zdjęcie z opisemW

Zgłoś nadużycie #2668 18 maja 2016, 10:50

Pelna.nadziei Zaprawiona w bojach
tandem duzo zdrowka zycze :)
Madzia nie mysl tak ze go zawiodłas..ja tak myslalam jak wszystko wskazywało na to ze ja nie moge miec dziecka..nawet nie chciałam do tesci chodzić bo myslalam ze mnie znienawidzili bo nie dam im wnuka...załamana bylam na kazdym kroku..a u mnie wszytsko sie poprawilo i teraz wyszło ze M. nie moze..i wiem co on teraz czuje..pewnie tak samo mysli jak ja predzej ze mnie zawiodł itp..chociaz on mi tego nie powie, a ja mu co chwile mówie ze wszystko bedzie dobrze..wyleczymy i bedziemy miec dzidziusia predzej czy pozniej, i powiedzialam mu nawet zebym sobie czasem nie myslał ze z tego powodu go zostawie, bo tak nigdy nie bedzie..dla mnie to nie jest JEGO problem..lecz to jest NASZ problem i razem z tym bedziemy walczyc.

Zgłoś nadużycie #2669 18 maja 2016, 10:51

tandem Supermama
madzia to po to właśnie masz Amelkę, by było Ci łatwiej :) trzymam kciuki by się udało. Mój miał tak samo, zwlekał a gdy nastawił się, to chciał by udało się od razu, po kolejnej mojej wizycie chciał się poddawać, ale ja twardo dążyłam do celu i znalazłam panią doktor, z pomocą której wierzę, że nam się uda.

kamila no nie mam pojęcia o co chodzi! czuję się okropnie... udało mi się umówić do tej pani doktor, ona jest napro i internistką.

Zgłoś nadużycie #2670 18 maja 2016, 10:52

Mika29 Fajna mama
Dzięki dziewczyny. Idziemy do lekarza na 11.50 i zobaczymy co powie. Teraz jest dobrze ale jeszcze działają leki przeciwgorączkowe. Mam nadzieję, że wyzdrowieje bo już i tak opuści dwie wycieczki w przedszkolu jutro i w piątek. A we wtorek mają dzień mamy i taty. A najważniejsze jest żeby nie cierpiała.

Tandem Ty to jesteś biedna. Może jakieś witaminy są na poprawienie flory bakteryjnej w organizmie. Biedna wykończyć się :-(