Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #2311 12 maja 2016, 7:46

werkaa Fajna mama

karola.90 napisał(a)

dziewczyny dziękuję za miłe przyjęcie :)
p.s. czy tutaj są dwie tabelki? :)

Jedna jest na Staraczkach 2016 :)
A druga na 2017 :)

Zgłoś nadużycie #2312 12 maja 2016, 7:48

dana32 Zaprawiona w bojach
Dzien dobry.
Z tymi cyklemi to roznie jest po odstawieniu tabletek szybko sie uregulowalo tak samo po odstawienniu Wiktori od cyca ;) .
Wiadomo jak sie stara to lepiej krotkie bo wtedy jest wiecej cykli w roku czyli wieksza szansa.
Ja nie mialam kiedys 3 miesiace dziwnie bylo po za granica bylam 10 miesiecy i bylo ok a po powrocie cisza.Dopiero poszlam do lekarza to dal mi tabletki na wywolanie.Mialam tez kiedys infekcje i tez chyba ze 40 dni czekalam.Stres tez robi swoje przynajmniej u mnie.
Dzis piekny dzien zapowiada sie fajnie bo mam wolne.
Milego dnia dziewczyny :) .

Zgłoś nadużycie #2313 12 maja 2016, 8:05

Sofi Fajna mama
Test negatywny
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #2314 12 maja 2016, 8:09

madzia90krk Fajna mama
Hej dziewczyny ale miałam nadrobienia! !!

Sofi rysunki mega zazdrosszcze talentu ! Sa śliczne. Jaka ciąża pozamaciczna? Puste jajo? Skąd takie pesymistyczne podejście ! Więcej nadzieji dziewczyno! Zrobiłaś test?

Dana też słyszałam o wiesiolku a mój lekarz powiedział ze ten sztucznie zrobiony nie jest taki produktywny co nas i wystarczy trochę by plemnik przeżył i nie musisz zaobserwować go na bieliźnie wystraczy przy szyjsce.

Werka miłej nauki !

Kamila powodzenia w prowadzeniu tabelki ja bym nie dała rady ! Mąż dalej ma Focha? A to uparciuch!

Karola witaj! Powodzenia w staraniach ! Na testowanie poczekaj jeszcze trochę !

Pełna nadzieji co tak wcześnie wstałaś? Chyba za jasno już na dworze moja córka też o 6 pobudka.. a zawsze była o 8.

U nas ok. Dzisiaiaj do mnie przywoza dziecko do opieki więc dużo dużo łatwiej . Później wam opowiem jak było wczoraj bo dziecko już nudzi :) miłego dnia

Zgłoś nadużycie #2315 12 maja 2016, 8:10

madzia90krk Fajna mama
Sofi kolejna szansa w przyszłym miesiącu ! Tylko gdzie @ ? Może jakiś stres ja opoznil lub podróż.?

Zgłoś nadużycie #2316 12 maja 2016, 8:36

Madzia wiesiolek na pewno nie zaszkodzi bo ma wiele innych zalet.A ja jak czytalam to pisalo ze jakosc i ilosc sluzu poprawia i pewnie jakby tak popytac to jedni by mowili ze pomaga inni nie ;) .Czytalam tez ze dobre jest siemie lniane ale nie bede przeciesz wszkiego na raz stosowac ;) .Przetestuje na sobie zobacze.
Sofi szkoda ze negatywny :( .
Co teraz zrobisz czekasz az przyjdzie @ czy moze idziesz do lekarza?

Zgłoś nadużycie #2317 12 maja 2016, 8:38

werkaa Fajna mama

Sofi napisał(a)

Test negatywny

Sofi o nie :(
Przykro mi :(

Zgłoś nadużycie #2318 12 maja 2016, 8:41

madzia90krk Fajna mama
Dana pewnie że nie zaszkodzi sama myślałam o nim bo po porodzie mam skromny śluz ale lekarz mnie zbil z tropu. Zobaczymy ten cykl bez a później może też wypróbuję.

Zgłoś nadużycie #2319 12 maja 2016, 8:48

tandem Supermama
Pelna.nadziei te 50dc to było okropne... miałam testować w sylwestra, w Zakopanem a to się ciągnęło i ciągnęło potem :/

karola dokładnie tak, moja tabelka jest ze staraczkami 2016, bo nie wszystkie zdążyłyśmy się załapać na 2016, choć taki był plan :/ Więc teraz pilnuję tabelkę, by wszystkie w niej ze staraczek zeskoczyły do mam :)

Sofi przykro mi

madzia powodzenia w opiece nad dziećmi! Ja jutro wieczorem jadę pilnować chrześniaka i jego brata (prawie 2 i 4 lata)

dana no właśnie ja jestem chyba tym przypadkiem, któremu wiesiołek nie pomaga :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #2320 12 maja 2016, 9:13

madzia90krk Fajna mama
O tandem to się wprawiaj !! :*:*:*

Zgłoś nadużycie #2321 12 maja 2016, 9:27

Kamila mam jeszcze jeden pomysl(ja mialam mega kryzys w maluzenstwie i wiem jak to jest jak nie da sie dogadac jakie trudne sa rozmowy z tym ze u nas to problem byl taki ze ja bylam ta zawzieta :( ).Tak jak pisalam mi pomogl psycholog a po drugie moj M kupil mi ksiazke o jak to napisac o samodoskonaleniu o popatrzeniu na swoje zachowania z innego punktu.Oczywiscie jak przeczytalam o czym to jest to obrazilam sie ale przeczytalam bardzo lubie czytac.Dalo mi to myslenia.I pracuje ciagle nad soba.Nie pamietsm tytulu ani autora pozyczylam siostrze bede dzis u niej to podam.
Moze kup taka ksiazke moze to dziwnie brzmi ale ja po sobie widze ze pomoglo :) Moze Twoj skusi sie poczyta.
Tandem tak to juz jest jednemu pomoze innemu nie potestuje zobacze jaki efekt.

Zgłoś nadużycie #2322 12 maja 2016, 9:33

Mika29 Fajna mama
Sofi przykro mi. Miałam nadzieję, że brak@ to dobry znak.

A co do wiesiołka to na ostatniej wizycie moja endo zapisała mi właśnie oeparol bo to działa bardzo dobrze na cały organizm a nie tylko na śluz.

Tandem pamiętaj praktyka czyni mistrza :-)

U nas dziś znowu pięknie trzeba korzystać bo zapowiadają pogorszenie pogody. Moja mała dziś już do przedszkola a ja cały dzień zajęty. Na samą myśl już jestem zmęczona :-)

Zgłoś nadużycie #2323 12 maja 2016, 9:36

tandem Supermama
dana pewnie :) książki też bardzo lubię. Ale sama wspomniałaś, że skusiłaś się, bo lubisz czytać, tak z ciekawości, Mężczyźni chyba rzadziej tak sięgają po książki... :( ale spróbować warto

madzia taki mam plan, będę musiała ich położyć spać :) Ja często pilnowałam kiedyś dzieci, ostatnio już tylko u rodzinki, która ma... 7 dzieci. Najmłodszy ma 8 miesięcy. Tam to dopiero jest wyzwanie :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #2324 12 maja 2016, 10:19

Sander Gotowa na wszystko
Mika29 wysłałam Ci wiadomość na priv ale nie wiem czy doszła

Zgłoś nadużycie #2325 12 maja 2016, 10:26

Sofi Fajna mama

dana32 napisał(a)

Sofi szkoda ze negatywny :( .
Co teraz zrobisz czekasz az przyjdzie @ czy moze idziesz do lekarza?

Dziś idę do endokrynologa i jeśli hormony w porządku, to jutro do gin, nie che mi się robić bety bo musiałabym daleko jechać najpierw na oddanie krwi i drugi raz po wyniki, w dodatku nie wiem gdzie to można i szkoda mi 40zł, w dodatku obawiam się że wynik będzie negatywny (był negatywny przy pustym jaju) jutro jak mnie przyjmie gin to na usg będzie wszystko jasne i to na fundusz i mniej czasu mi to zajmie

Zdarzyło Wam się, żeby okres spóźniał się 2 tygodnie bez powodu?
Wiara czyni cuda! :D   https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-svizjWq-Rvnq82WGolNkvRmWf03lhXZLhW21rjK...

Zgłoś nadużycie #2326 12 maja 2016, 10:39

tandem Supermama

Sofi napisał(a)

Dziś idę do endokrynologa i jeśli hormony w porządku, to jutro do gin, nie che mi się robić bety bo musiałabym daleko jechać najpierw na oddanie krwi i drugi raz po wyniki, w dodatku nie wiem gdzie to można i szkoda mi 40zł, w dodatku obawiam się że wynik będzie negatywny (był negatywny przy pustym jaju) jutro jak mnie przyjmie gin to na usg będzie wszystko jasne i to na fundusz i mniej czasu mi to zajmie

Zdarzyło Wam się, żeby okres spóźniał się 2 tygodnie bez powodu?

Mi. miałam 50dc, zwykle teoretycznie 31dc. Owu się lekko przesunęła, ale i tak faza po owu trwała 21 dni a nie 12-16, jak powinna. Testy negatywne, beta też - więc na pewno nie to było powodem. @ przyszła sobie i dalej znów normalnie.

Zgłoś nadużycie #2327 12 maja 2016, 10:42

Sofi ja mialam kiedys 40 dni mialam infekcje grzybicza ale nieduza bo nawet nie odczuwalam tego.Nie dawno 39 to zapewne stres raz ze praca a dwa zaczelam myslec o drugim dziecku.A u jeczcze jak wocilam do pracy na normale zmiany tzn. nocki i dniowki po 12 a czasem 24h tez przestal byc reguralny nie pamietam ile cylki i jak dlugi one byly ale nie miescily sie w normie.Dobrze ze idziesz jutrodo lekarza bedziesz wiedziec co i jak.
Tandem a Ty masz malo sluzu?Podobno siemie jest dobre na to ja jeszcze nie pilam ale jak wiesiolek nie pomoze po 2 cyklach kupuje siemie ;) .

Zgłoś nadużycie #2328 12 maja 2016, 10:58

tandem Supermama
dana dokładnie tak, o siemieniu lnianym wiem, mam nawet olej, ale jakoś jeszcze nie zaczęłam :) mam całą taką kartkę a4 z kliniki napro co zrobić by zwiększyć jego ilość i skupiłam się najpierw na pozostałych punktach, plus ten wiesiołek nadal.
Rzeczywiście przy takim systemie pracy jak Twój, organizm może szaleć, obserwacje temp utrudnione i w ogóle pewnie gubi się, kiedy ma spać a kiedy działać i dlatego tak. W sumie, z ciekawości, muszę się zorientować, co z pomiarami temp w takim przypadku jak Twój.

Zgłoś nadużycie #2329 12 maja 2016, 11:12

Vam Fajna mama
Hej przy braniu tabletek miałam "okres" co do godziny, a tak wcześniej zawsze był nieregularny. Jak przestałam brać tabletki przed pierwszą ciążą to cykl wydłużył mi się z 28 do 30 a po dwóch miesiącach pach zaszłam. Okres też miałam 3-4 dni z tym że trzeciego dnia to tak ledwo ledwo. Teraz nie wiem. Czekam na pierwszy okres po odstawieniu i nie mam pojęcia kiedy dostanę i czy w ogóle :) Nawet nie wiem kiedy robić test. Powinnam dostać ok. 21.05 a jak nie dostanę do końca miesiąca to zrobię test. Już mam. Dwa.

Aha i czy uważacie że to prawda, że po tabletkach w pierwszym cyklu kumulują się jajeczka i zwiększa się szansa na ciążę mnogą? Moja gin mówi, że nie.

Zgłoś nadużycie #2330 12 maja 2016, 11:13

Vam Fajna mama
aha chciałam też powitać nową koleżankę :)