Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania Zostać Mamą w 2017 roku

Zgłoś nadużycie #2211 10 maja 2016, 22:56

MamiMami Zaprawiona w bojach

madzia90krk napisał(a)

Hej dziewczyny
.sofi a może zrobisz hcg z krwi skoro testy wychodzą negatywnie a okresu wciąż brak ?
Super to hobby z rysowaniem taka odskocznia nożna się wyciszyć :) mega. Niestety mi bozia nie dała takiego talentu a i pewnie z cierpliwością było by kiepsko.
Babcia rządzi !!! Pewnie niech żyje pełnią życia ze jest starsza ze była sama nie znaczy ze ma już czekać na śmierć ! Moja ma 86 a na drzewa wychodzi.. także tak hehehe
Co do depresji dużo moich znajomych przeszło.. ja nie miałam takiego problemu i nikomu nie życzę. Wiem jakie to ciężkie uczucie. Zwłaszcza jak te mamy z depresją muszą uczyć się kochać dziecka.. niewyobrażalne.. pewnie dla nich w ciazy też tak było już kochaly a tu taki bach.. serce swoje rozum swoje..
Katrina brak @ to dobry znak !!

Gagatka ja też słyszałam że co drugi dzień lepiej. Tak zaszlam z córką..właściwie to kochalidmy się raz w największym dniu plodnym. :)

Ja właśnie wróciłam. . Torbiel Jest 4 cm na 4 :( mamy się starać dwa miesiące zobaczymy co będzie .. mówił ze drugi jajnik powinien owulowac bez problemu itp.. później ewentualnie antykoncepcja na dwa trzy miesiące i powinna się wchłonąć i wtedy się starać. Ale jak będzie zobaczymy.. trochę mi to podcielo skrzydła. Tak pięknie was pocieszalam szczerze itp.. a teraz sama jakoś nastrój gorszy mam..słyszała któraś żeby udało się zajść z Torbiel a?

Madziu przykro mi z powodu torbieli,ale moja koleżanka też starała się dziecko,lekarz stwierdził torbiel i ze raczej się nie wchlonie;dostala skierowane do szpitala na zabieg. Na szczęście przy przyjęciu do szpitala zrobili jej Usg bo okazało się że jest w ciąży. A torbiel miała wyciętą w czasie cv. Wiec głowa do góry.

Zgłoś nadużycie #2212 10 maja 2016, 23:02

tandem Supermama
Dziewczyny nadrobię rano. Chciałam napisać tylko, że taniec brzucha udany, chcę iść na kolejne zajęcia :)
dostałam dziś od rodziców świeżą natkę pietruszki i coś mnie tknęło, by sprawdzić co w niej siedzi, same zobaczcie: http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/natka-pietruszki-wartosc-odzywcza...
żelazo, wit C (więcej niż w cytrusach!), kwas foliowy a dodatkowo pomaga w leczeniu kamieni nerkowych (!), więc mąż ma co jeść w najbliższym czasie :D

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #2213 10 maja 2016, 23:06

MamiMami Zaprawiona w bojach
Mika biedna Twoja córeczka oby jak najszybciej jej przeszło.
Witam nową koleżankę 😉
Vam my w zasadzie nie staraliśmy się ani też nie zabezpieczaliśmy się i jakoś się udało.

Zgłoś nadużycie #2214 11 maja 2016, 7:04

Mika29 Fajna mama
Tandem super, że jesteś zadowolona. Takie zajęcia dobre na odstresowanie.

MamiMami dziękuję. Będzie lepiej jak zacznie padać. Deszcz lepiej działa niż leki. Dzisiaj jesteśmy w domu bo nie mam serca dawać jej w takim stanie do przedszkola.

Zgłoś nadużycie #2215 11 maja 2016, 8:13

Pelna.nadziei Zaprawiona w bojach
Czesc dziewczyny !!
tandem to swietnie ze jestes zadowolona :) az jestem ciekawa jak to wygląda :)
mika współczuje ze córeczka cierpi, dobrze ze zostajecie w domu.
ja dzisiaj jade to tańszej apteki po witaminki dla M..ciekawe ile zapłace heh :/

u mnie słoneczko i piekna pogoda..chyba okna umyje bo szkoda az takiej pogody :)
milego dnia!!

Zgłoś nadużycie #2216 11 maja 2016, 9:34

tandem Supermama
Udało mi się nadrobić :)

Mika jak córka dziś, lepiej? Co tańczy? Super, że w takim wieku już rozwija swoje pasje :) Dziękuję za dobrą pamięć, tak to ja miałam skierowanie do szpitala. Zadzwoniłam wczoraj powiedzieć, że mam grypę żołądkową i nie przyjdę w tym miesiącu (tak, żeby nie zmarnować skierowania). Biorę teraz antybiotyki, jestem też w trakcie globulek. W szpitalu musiałabym to wszystko przerwać. Więc zdecydowaliśmy, że damy szansę tym lekom i jeśli się nie uda, będę się znów zgłaszać do szpitala.

Sofi świetnie, że jest szansa na spełnienie Twoich planów lokalowych, trzymam kciuki! Fajny pomysł w ogóle.

madzia przyjemności w pracy :)

Vam witaj i powodzenia!

Pelna.nadziei trzymam kciuki, by kolejne wyniki męża były lepsze :)

Kamila ojej... ale on się teraz to już raczej na pewno nie domyśli skąd ten foch :(

Taszka trzymam kciuki za kolejną wizytę!

mala_ala to jak to robicie, że jecie razem obiad? współczuję, to nie jest przyjemnie być samotnie, u nas często mąż wraca po 19 z pracy. Albo ja mam do 21 :/

Ale dużo tu osób z okolic Rzeszowa, ciekawe :) byłam tam tylko w drodze w Bieszczady, ale muszę się wybrać jeszcze, bo stamtąd pochodził mój dziadek

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #2217 11 maja 2016, 10:05

kamila19880 Fajna mama
Tamdem wczoraj w nocy mu wygarnelam ze tak sie interesuje żona i przyszłym dzieckiem ze nawet sie nie zapyta a wiecie co on ani słowa nie powiedział dalej sie nie zapytał tylko dupa sie odwrócił
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #2218 11 maja 2016, 10:09

tandem Supermama

kamila19880 napisał(a)

Tamdem wczoraj w nocy mu wygarnelam ze tak sie interesuje żona i przyszłym dzieckiem ze nawet sie nie zapyta a wiecie co on ani słowa nie powiedział dalej sie nie zapytał tylko dupa sie odwrócił

ojej to już przykro :( ale w sumie często mężczyźni nie rozumieją, że się kobieta tak przejmuje dzieckiem, którego jeszcze nie ma (o fikcji, że tak powiem, a nie o konkrecie). Może jak będzie wyspani, spróbuj na spokojnie z nim porozmawiać? Po nas widzę, że takie wieczorne rozmowy to nie zawsze dobry pomysł, bo mąż "odpływa" i jest zły bo zmęczony, a ja zła, bo nie chce rozmawiać (a nie jest już w stanie po prostu) i łatwo się w takiej sytuacji nakręcać negatywnie na siebie.
Trzymam kciuki za Wasz rozejm! :)

Zgłoś nadużycie #2219 11 maja 2016, 10:16

kamila19880 Fajna mama
Ja nie bede z nim rozmawiała nie zamiezam to on powinien przyjsc na kolanach z kwiatami i przepraszać ;D innego scenariusza noe widze. Skończyły sie obiadki wiec długo nie pociągnie
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ph4SmteBn2oDPUu3ilhg5jyza8jUpRkOci1ddP57...

Zgłoś nadużycie #2220 11 maja 2016, 11:39

Pelna.nadziei Zaprawiona w bojach
kamila cieżka sprawa z Twoim mezem, i z waszymy fochami. ja bym tak nie umiała :P jak moj M. ma focha i dlugo nie przychodzi do mnie to predzej czy pozniej ja pekam i przychodze :) ale w wiekszości po naszych kłotniach on przychodzi a ja nie umiem odrazu zapomniec i mimo ze przeprosi lub cos to ja dalej mam humor do dupy :P ostatanio zauwazyłam ze on chce mi pokazac jak ja sie zachowuje po kłotni i mimo ze widze ze chce przyjsc pogadac, przytulic to trzyma sie z całych sil i czeka az ja podejde hehe ale ogolnie to my zadko sie kłocimy a jak juz jest jakis zgrzyt to szybko sie godzimy :) zycze Ci kamila zeby u was tez tak było..czasami trzeba schowac dume do kieszeni :) pogadacie jeszcze raz na spokojnie.

Zgłoś nadużycie #2221 11 maja 2016, 12:16

Mika29 Fajna mama
Tandem myślę, że dobra decyzja też bym tak zrobiła.
Moja mała ćwiczy taniec narazie przez zabawę trochę balet połączony z innymi stylami. Tak naturalnie stwierdzają później do jakiego stylu dziecko ma predyspozycje. Ale moja Julia jak narazie idzie troszkę w kierunku baletu. Kocha to. Pani w przedszkolu mówi, że wszystko robi z układem tanecznym. Nawet jak uczą się piosenki to na końcu wymyśli do tego taniec :-)
A co do alergii to właśnie jeździłam 2 godz za jednym lekiem który niby w końcu ma jej pomóc. Niestety cierpi teraz a latem ma wysyp atopowy na skórze.

Kamila powiem Ci, że żal mi Ciebie. Masz ciężki orzech do zgryzienia z Twoim mężem. Ciężko coś tu mądrego doradzić. Jedynie mogę Ci życzyć wytrwałości i cierpliwości.

Zgłoś nadużycie #2222 11 maja 2016, 12:27

dana32 Zaprawiona w bojach
Kamila emocje opadna i porozmawiajcie na spokojnie.Ktos musi byc madrzejszy.Dam Ci jedna rade.Nie wiem jak u Was wyglada rozmowa po klotni ale ja dawniej jak zaczynalismy rozmowe ;) to jak tylko moj maz powidzial jedno slowo ktore mi nie pasowalo od razu mu przerywalam i zsczynala sie klotnia na nowo.Teraz jest innaczej czekam az powi co ma powiedziec nasze rozmowy sa latwiejsze teraz.U nas ja jestem ta wybuchowa i bardziej zawzieta ale pracuje nad soba.Takze wysluchaj go chocbys w srodku sie gotowala a potem powidz Ty .Spokojna rozmowa bez emocji a konkretna.
Madzia szkoda ze masz torbiel ale drugi jajnik drozny to bedzie ok napewno.
Tandem ja tez chodzilam na taniec brzucha,teraz to szkoda mi pieniedzy(budujemy dom) takze cwicze w domu a tak to rower,rolki czasem basen.Moja zmora tez byl brzuch ale teraz jest ok a co wazniejsze kondydce mam dobra (przebiegam 15 km bez wiekszego zmeczeni) a myslalam ze po zimie bedzie gorzej
Sofi to super okazja chyba lepsza Wam sie nie trafi,namawiaj meza coz czasem wszystko sie zuca i wyjezdza zaczynajac od  zera jak nie zaryzykujecie pewnie kiedys bedziecie tego zalowac.                               Mika biedna corka a tu ni jak dziecku pomoc moze glupie pytsnie ale ja nie mam nikogo z taka alergia z tego sie wyrasta?

Zgłoś nadużycie #2223 11 maja 2016, 13:05

kamila19880 Fajna mama
Dana u nas jest inaczej to on nie da mi skończyć a ju zaczyna swoje gadanie. Chociaż mu tłumacze najpierw ja pózniej ty to nie działa musi sie w wbijać w odpowiedzi i kłótnia na nowo sie zaczyna bo on mi zacznie przerywać i bede próbowała skończyć rozmowę i wtedy sie znow nienodzywal do Noego ;)

Zgłoś nadużycie #2224 11 maja 2016, 13:29

Mika29 Fajna mama
Dana więc z tą alergią co ma na wiosnę lekarze mówią, że niby się nie wyrasta ale ja znam dwie osoby co po okresie dojrzewania im przeszło. A atopową skórę ja miałam w dziecinstwie i teraz nie ma śladu po tym paskudztwie wiec jestem dobrej myśli.

Zgłoś nadużycie #2225 11 maja 2016, 13:35

kamila19880 Fajna mama
Ja z alergi na pyłki tez wyrosłam ;) jeszcze w liceum miałam na gryzonie ( chomiki) a teraz sama mam małego ;) a atopowe zapalenie to jak byłam mała nie miałam zrobiło mo sie ok 4-5 lat temu i trzyma dalej

Zgłoś nadużycie #2226 11 maja 2016, 13:46

Mika29 Fajna mama
Kamila z pyłkami mnie pocieszyłaś. A co do atopowej skóry to moja alergolog mówiła, że dziecko może wyrosnąć z tego :-) a trochę gorzej to wygląda z dorosłymi. :-( ale i tak myślę, że to jest loteria. Co ma być to będzie. Tylko żeby były takie leki które pomagają a jak narazie to trochę błądzimy bo nic nie działa tak na 100%.

Zgłoś nadużycie #2227 11 maja 2016, 14:22

dana32 Zaprawiona w bojach
Kamila nie pomylalam ze moze byc na odwrot to klopot ja teraz ja juz nie przerywam tylko slucham a jak ktos wchodzi mi w slowi to az sie gotuje.Ciezko sie tak rozmawia.Trudny orzech do zgryzienia masz :( .Moze go cos martwi a woli trzymac to w sobie niz rozmawiac.Ludzie dociearaja sie latami tylko trzeba rozmowy.Trzymam
kciuki zebyscie dali rade dogadac sie ze soba.
Mika to dobrze ze sa szanse na wyzdrowienie bo zamiast cieszyc sie wiosna to czeka sie na deszcz zeby ulzyc.

Zgłoś nadużycie #2228 11 maja 2016, 14:32

Mika29 Fajna mama
Dana jest dokładnie tak jak piszesz codziennie sprawdzam pogodę kiedy będzie padać.
Chociaż dostała dzisiaj dodatkowy lek i jest troszkę lepiej. Może wkońcu coś da radę złagodzić objawy.

Zgłoś nadużycie #2229 11 maja 2016, 14:51

Vam Fajna mama
A jakie są objawy alergii oprócz kataru?

Zgłoś nadużycie #2230 11 maja 2016, 15:20

kamila19880 Fajna mama

Vam napisał(a)

A jakie są objawy alergii oprócz kataru?

U mnie to był katar kichanie ciagle łzawienie oczu i ból głowy przez zatkany nos