Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #97371 4 sierpnia 2014, 18:33

mama.aniolka85 Gotowa na wszystko

agulinka28 napisał(a)

Hej dziewczyny. Dzis robilam badanie hcg i wyszlo 177,40 wiec ciaza. Jeszcze dzis mam wizyte u ginekologa.

gratuluje :D

A ja miałam dzis mały wypadek i uderzyłam zdrowo głową - u lekarza chcieli mi zrobić CT, ale jak usłyszeli że okres mi się spóźnia i podejrzewam ciążę - bez mrugnięcia okiem zlecili beta HCG - jest na poziomie 80! - i teraz się troszkę martwię czy nie za mało? (jestem 3-4 dni po terminie, ostatnio beta na poziomie 80 jednostek miałam 2 dni przed spodziewanym terminem)
jak byłam w pierwszej ciąży to beta na poziomie 180 jednostek tez była w dzień spodziewanej @... nie wiem co o tym myśleć?
ale póki co cieszę się że beta wskazuje na ciążę - jest nadzieja :D

Zgłoś nadużycie #97372 4 sierpnia 2014, 18:50

magdalena20 Fajna mama

agulinka28 napisał(a)

Dziekuje :)

To otwieraj forum kwietniowek i pociagnij za soba reszte dziewczyn : )

Zgłoś nadużycie #97373 4 sierpnia 2014, 18:52

magdalena20 Fajna mama

mama.aniolka85 napisał(a)

A ja miałam dzis mały wypadek i uderzyłam zdrowo głową - u lekarza chcieli mi zrobić CT, ale jak usłyszeli że okres mi się spóźnia i podejrzewam ciążę - bez mrugnięcia okiem zlecili beta HCG - jest na poziomie 80! - i teraz się troszkę martwię czy nie za mało? (jestem 3-4 dni po terminie, ostatnio beta na poziomie 80 jednostek miałam 2 dni przed spodziewanym terminem)
jak byłam w pierwszej ciąży to beta na poziomie 180 jednostek tez była w dzień spodziewanej @... nie wiem co o tym myśleć?

Ojej :-)
pewnie ze jest nadzieja
Trzymam kciuki zeby beta podrosla i badz kwietniowka kochana :-)

Zgłoś nadużycie #97374 4 sierpnia 2014, 19:11

mala24 Supermama

agulinka28 napisał(a)

Hej dziewczyny. Dzis robilam badanie hcg i wyszlo 177,40 wiec ciaza. Jeszcze dzis mam wizyte u ginekologa.

gratulacje :)

Zgłoś nadużycie #97375 4 sierpnia 2014, 19:13

mala24 Supermama

trzymam kciuki oby to była wymarzona ciąża i niech zdrowo rośnie :)

Zgłoś nadużycie #97376 4 sierpnia 2014, 19:13

takasobieja Fajna mama
gratuluje dziewczyny!! :D

Zgłoś nadużycie #97377 4 sierpnia 2014, 19:13

magdalena20 napisał(a)

Ojej :-)
pewnie ze jest nadzieja
Trzymam kciuki zeby beta podrosla i badz kwietniowka kochana :-)

zastanawiam się czy jutro lub za 2 dni nie przejść się na betę prywatnie?
w końcu teraz (jeszcze bez wskazań ciążowych) do końca tyg jestem na zwolnieniu ;) (ze względu na uraz głowy)

Zgłoś nadużycie #97378 4 sierpnia 2014, 19:17

magdalena20 Fajna mama

zastanawiam się czy jutro lub za 2 dni nie przejść się na betę prywatnie?
w końcu teraz (jeszcze bez wskazań ciążowych) do końca tyg jestem na zwolnieniu ;) (ze względu na uraz głowy)

Idz za 2 dni bedziesz miala porownanie jak beta ladnie rosnie :-)
skoro dzisiaj ci robili to lepiej za 2 dni bedzie wiekszy wzrost :-)

Zgłoś nadużycie #97379 4 sierpnia 2014, 19:18

takasobieja Fajna mama

magdalena20 napisał(a)

Agulinka28 wszystko bedzie okej :-)
ja mam konflikt serologiczny i jakos wszystko jest dobrze dlatego u Ciebie tez bedzie :-)

a masz juz dziecko? Bo konflikt jest konfliktem jeśli Twoje pierwsze, bądź kolejne dziecko ma/miało grupę krwi ojca... wtedy wytwarzają się przeciwciała...Możesz być 10razy w ciąży, ale jeśli każde dziecko ma Twoją grupę to nie ma przeciwciał :)

Zgłoś nadużycie #97380 4 sierpnia 2014, 19:24

takasobieja Fajna mama

malgos napisał(a)

hej.wiem,że malo komu się udaje za pierwszym razem ale miałam taka cicha nadzieje,że to własnie nam. ale niestety nie.
jaki ten los jest. jak ktos nie chce to wpadnie za pierwszym razem bez wiekszych problemów a jak chesz to próbujesz i się starasz i nic.
a wam po jakim czasie się udało?
czy wyliczałyscie dni czy na spontan?
a może macie jakies specjalne rady?

Rozwaliłaś mnie... z całym szacunkiem, ale zdrowa kobieta i mężczyzna (zakładając, że są zdrowi) mają tylko 25%szans w cyklu na zajście... do 30 rż. Nie wiem ile masz lat... ale jesteś po pierwszym cyklu i już masz myśli, że innym się udaje, a Ci nie? Co mamy powiedzieć my, które staramy się po kilka lat... ( ja blisko 3, po wszystkich możliwych badaniach, mąż po laparoskopii) ... mam żal do Boga, przyznaje się... niczego w życiu bardziej nie pragnę jak zdrowego dziecka, to samo mój mąż... Wyluzuj, jeśli jesteście zdrowi to wszystko przyjdzie samo. To dar od Boga... Może akurat obdarzy Cię nim w tym drugim cyklu. Ksiądz mi kiedyś powiedział, że Bóg każe czekać tym, którzy są silniejsi, bo wszystkim od razu dać nie może. :) Ma racje, ale ja już nie mam siły... Płakać mi się codziennie chce, ale wiem, że jeśli będę miała zajść to zajdę... oby nie za 10lat. :) Jeśli chcesz to radzę na allegro zamówić sobie testy owulacyjne na dobry początek...

Zgłoś nadużycie #97381 4 sierpnia 2014, 19:25

Konto usunięte
Hej wam! Kurka, jak mnie nie ma to wszystkie nagle w ciazy :p ewcia gratulacje!!! Ja wczoraj zatescilam bo tempka mnie zadziwia ale totalny negatyw to nic nie mowilam :) teraz czekam cierpliwie do piatku, jak tempka bedzie na takim poziomie to wczwartek kupie tescik :)

Dziekuje ze o mnie pamietacie :*

U nas rano bylo pochmurno, ale pojechalismy nad jezioro Inskoi sie wypogodzilo wiec wrocilismy do siebie. Ja sie opalalam na pomoscie, a maz lapal rybki takze oboje zadowoleni :) buziaczki!!!! :)

Zgłoś nadużycie #97382 4 sierpnia 2014, 19:29

magdalena20 Fajna mama

takasobieja napisał(a)

a masz juz dziecko? Bo konflikt jest konfliktem jeśli Twoje pierwsze, bądź kolejne dziecko ma/miało grupę krwi ojca... wtedy wytwarzają się przeciwciała...Możesz być 10razy w ciąży, ale jeśli każde dziecko ma Twoją grupę to nie ma przeciwciał :)

To moje pierwsze i wlasnie wykryto przeciwciala wiec czeka mnie zastrzyk w dupe po porodzie haha :-D

Zgłoś nadużycie #97383 4 sierpnia 2014, 19:32

takasobieja Fajna mama

motyl1909 napisał(a)

Hej wam! Kurka, jak mnie nie ma to wszystkie nagle w ciazy :p ewcia gratulacje!!! Ja wczoraj zatescilam bo tempka mnie zadziwia ale totalny negatyw to nic nie mowilam :) teraz czekam cierpliwie do piatku, jak tempka bedzie na takim poziomie to wczwartek kupie tescik :)

U nas rano bylo pochmurno, ale pojechalismy nad jezioro Inskoi sie wypogodzilo wiec wrocilismy do siebie. Ja sie opalalam na pomoscie, a maz lapal rybki takze oboje zadowoleni :) buziaczki!!!! :)

oho... :D było za wcześnie na teścior widocznie :D

Zgłoś nadużycie #97384 4 sierpnia 2014, 19:32

takasobieja Fajna mama

motyl1909 napisał(a)

oho... :D było za wcześnie na teścior widocznie :D

Zgłoś nadużycie #97385 4 sierpnia 2014, 19:33

takasobieja Fajna mama

magdalena20 napisał(a)

To moje pierwsze i wlasnie wykryto przeciwciala wiec czeka mnie zastrzyk w dupe po porodzie haha :-D

już? A jakim cudem?

Zgłoś nadużycie #97386 4 sierpnia 2014, 19:38

Motyl - w suwaczku masz jeszcze kilka dni do testowania - więc spokojnie...

Zgłoś nadużycie #97387 4 sierpnia 2014, 19:45

Maaagda Supermama
No a ja dzisiaj dzwoniłam z wynikami cytologii do mojej lekarki i jutro jademy z całą rodzinką do kliniki, ona mi tam zobaczy dokładnie jak ten polip wygląda i przez tel mi mówiła, że może da mi skierowanie do szpitala od razu na laparaoskopię i wtedy 2 w 1 mi zrobi, usunięcie i zobaczy jajowody. Ale to wszystko jutro będę wiedzieć :)

Zgłoś nadużycie #97388 4 sierpnia 2014, 19:53

mala24 Supermama

takasobieja napisał(a)

Rozwaliłaś mnie... z całym szacunkiem, ale zdrowa kobieta i mężczyzna (zakładając, że są zdrowi) mają tylko 25%szans w cyklu na zajście... do 30 rż. Nie wiem ile masz lat... ale jesteś po pierwszym cyklu i już masz myśli, że innym się udaje, a Ci nie? Co mamy powiedzieć my, które staramy się po kilka lat... ( ja blisko 3, po wszystkich możliwych badaniach, mąż po laparoskopii) ... mam żal do Boga, przyznaje się... niczego w życiu bardziej nie pragnę jak zdrowego dziecka, to samo mój mąż... Wyluzuj, jeśli jesteście zdrowi to wszystko przyjdzie samo. To dar od Boga... Może akurat obdarzy Cię nim w tym drugim cyklu. Ksiądz mi kiedyś powiedział, że Bóg każe czekać tym, którzy są silniejsi, bo wszystkim od razu dać nie może. :) Ma racje, ale ja już nie mam siły... Płakać mi się codziennie chce, ale wiem, że jeśli będę miała zajść to zajdę... oby nie za 10lat. :) Jeśli chcesz to radzę na allegro zamówić sobie testy owulacyjne na dobry początek...

piszę z wami od niedawna ale widzę że prawie każda Twoja odpowiedź jest nieco chamska, ktoś się zapyta to od razu tak "wrednie" odpisujesz, nie mają niektóre dzieci to się pytają, widać niektórzy w pierwszym cyklu zachodzą inne później

Zgłoś nadużycie #97389 4 sierpnia 2014, 19:59

Sama jestem przykładem - z córeczką zaszłam w 1 cyklu... z synkiem to było nieplanowane (więc można powiedzieć, że za pierwszym razem)... pozniej 2 cykle od porodu sie staraliśmy - nie zagniezdzilo sie, teraz znowu sa 2 cykle od niezagnieżdżenia się - mam nadzieję, że tym razem się uda :-)

Nie można ludzi opieprzać za to, że mają nadzieję...

Zgłoś nadużycie #97390 4 sierpnia 2014, 20:06

nati123 Fajna mama
Takasobieja wyluzuj wiem przez co teraz przeszlas ta nadzieja ale faktycznie nie każda kobieta ma taką wiedzę jak Ty. Dziewczyna napisała ze miała poprostu nadzieje ze uda jej się za pierwszym razem. Każda z nas ma taką nadzieję ja również ją miałam.