Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #102991 31 stycznia 2015, 8:29

Szpilkka Supermama

angel napisał(a)

Test owulacyjny z teraz

Pomimo tego, że dziwnej jasnej barwy są te kreski to są identyczne, więc test wydaje się być pozytywny. Mam nadzieje, że serduszkowaliście :-)

Zgłoś nadużycie #102992 31 stycznia 2015, 12:06

buka87 Supermama
Szpilka a Ty dlugo sie staralas o swoje malenstwo? :) Stosowaliscie testy? Wiesz w ktorym dniu cyklu sie Wam udalo? :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #102993 31 stycznia 2015, 12:24

Szpilkka Supermama

buka87 napisał(a)

Szpilka a Ty dlugo sie staralas o swoje malenstwo? :) Stosowaliscie testy? Wiesz w ktorym dniu cyklu sie Wam udalo? :D

My staraliśmy się 12 miesięcy. W 2 cyklu starań udało się, ale poronienie samoistne w 6tc, i potem dopiero udało się w 12 cyklu starań. Tylko u nas nie w każdym cyklu udało się trafic w płodne bo mój mąż pracuje w delegacji, i to mnie bardzo denerwowało, praktycznie miałam już dosyc bo kiedy nadchodziła owulacja to mój mąż musiał wyjechac. Jeśli chodzi o obserwacje to prowadziłam wykres na OvuF, mierzyłam temperaturę, i robiłam testy owulacyjne. Stąd wiem, że zaszłam ok 10 listopada - wtedy była owulacja - w 37 dniu cyklu. Spodziewałam się nadchodzącego okresu, ale zrobiłam test owulacyjny i wyszedł mega pozytywny, akurat mąż był w domu i zaskoczyło :D

Zgłoś nadużycie #102994 31 stycznia 2015, 17:15

Shibuya Zaprawiona w bojach
Dziewczyny a od czego może zależeć, że jeżeli będę robić testy owulacyjne i powiedzmy w dzień który trzeba (czyli w owulacje) będziemy się kochać z mężem a i tak się nie uda? My zaczęliśmy dopiero od nowego roku starania, czyli doświadczenie mam prawie żadne. Chciałabym zajść jak najszybciej, więc nie chce 'zdać się na los' tylko dobrze to zaplanować..

Zgłoś nadużycie #102995 31 stycznia 2015, 18:48

buka87 Supermama
Shibuya ja tez sie nad tym zastanawialam i oto moje teorie :D :
-to ze test owu wychodzi pozytywny nie oznacza, ze pęcherzyk pęknął, bo on wskazuje tylko pik LH
-za mało sluzu płodnego i plemniki nie maja jak sie dostać do jaja :)
-sluz zlej jakosci, za malo rozsciagliwy i utrudnia plemnika przemieszczanie sie
-slabe plemniki (za częste starania, przeziebienia itd)
-moze zła pozycja? :) czytalam, ze pare dziewczyn zaszlo przy zmianie pozycji podczas starań
Co myslicie o moich teoriach? :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #102996 1 lutego 2015, 10:00

angel Fajna mama
Dzien dobry :-) jakie plany na niedziele ?? My jeszcze w łóżku mąż chrapie a ja obudzilam się po 7mej i juz nie moge usunac... I tak się krece z boku na bok. A któraś teraz testuje ?? ? Mamy tabelke ??

Zgłoś nadużycie #102997 1 lutego 2015, 10:03

angel Fajna mama

buka87 napisał(a)

Shibuya ja tez sie nad tym zastanawialam i oto moje teorie :D :
-to ze test owu wychodzi pozytywny nie oznacza, ze pęcherzyk pęknął, bo on wskazuje tylko pik LH
-za mało sluzu płodnego i plemniki nie maja jak sie dostać do jaja :)
-sluz zlej jakosci, za malo rozsciagliwy i utrudnia plemnika przemieszczanie sie
-slabe plemniki (za częste starania, przeziebienia itd)
-moze zła pozycja? :) czytalam, ze pare dziewczyn zaszlo przy zmianie pozycji podczas starań
Co myslicie o moich teoriach? :)

Napewno coś w tym jest my nie raz trafiliśmy w owulacje i nic nie wyszło wiec trudno stwierdzić dlaczego tak się dzieje

Zgłoś nadużycie #102998 1 lutego 2015, 10:17

Shibuya Zaprawiona w bojach
teraz czekam na okres, powinnam dostać jutro - zobaczymy czy w tym cyklu się udalo, a jak nie to kupuję testy owulacyjne i próbujemy dalej :)

Zgłoś nadużycie #102999 1 lutego 2015, 10:37

buka87 Supermama
Shibuya trzymamy kciuki! :) Dawno nie slyszalam o dwoch kreseczkach na forum wiec weź w koncu to odczaruj :P Ja mam mieć @ 8.02 wiec jeszcze tydzien czekania.
Ja dzis mam w planach domowe spa :) Peelingi, maseczki, malowanie paznokci, henna itd :D Full serwis sobie robie :)
Co do tych problemow ze testy pokazują owu a ciazy nie ma u mnie to podejrzewam, ze u mnie przeszkoda moze byc to, ze nie wiem czy pęcherzyki pękają i że mam malo sluzu :(
Angel jak zrobilas pasek z odliczaniem do @? Widze ze sa tylko z odliczaniem do porodu, wiekiem dziecka itd.

Zgłoś nadużycie #103000 1 lutego 2015, 11:02

sabull Gotowa na wszystko
Buka wlasnie z tych paskow się robi. Tylko wpisujesz w nie co chcesz odliczać i one się dopasuja...
Ja czekam na okres. Mam dostac 5 lutego... ale może jutro zrobie sobie test z rana... :)
znajac siebie sama to zrobie na pewno. Mialam ladny pecherzyk w tym cyklu i staralismy się, ale przez te moje polipki to moglo się jajeczko nie zagniezdzic... taki chyba jest nasz problem bo przebadalismy się od stóp do glow razem z mężem i wszystkie wyniki mamy dobre. Trzymajcie kciki dziewczyny choc czuję raczej że mam objawy jak na malpę :/

Zgłoś nadużycie #103001 1 lutego 2015, 14:52

Szpilkka Supermama

Shibuya napisał(a)

Dziewczyny a od czego może zależeć, że jeżeli będę robić testy owulacyjne i powiedzmy w dzień który trzeba (czyli w owulacje) będziemy się kochać z mężem a i tak się nie uda? My zaczęliśmy dopiero od nowego roku starania, czyli doświadczenie mam prawie żadne. Chciałabym zajść jak najszybciej, więc nie chce 'zdać się na los' tylko dobrze to zaplanować..

To już jest wyższa szkoła jazdy, dlaczego się pomimo tego nie udaje .....Test owulacyjny wychodzi pozytywnie cos okolo 24 godziny przed owulacją. Możesz mieć na przykład tak mało płodnego śluzu, że jeśli w tym czasie nie ma plemników to nie mają jak przeżyć. Albo odwrotnie, twój facet może mieć tak słabe nasienie że nie daje rady dotrzec aż do jajeczka. Możesz mieć też cykl bezowulacyjny. Testy owu pokazują ci, że twoje ciało przygotowuje się do owulacji, ale nie pokazują czy do owulacji faktycznie doszło. To możesz sprawdzic tylko przez monitoring u ginekologa. Przyczyn mogą byc dziesiątki, ale czasem jest tak, że wszystko z nami wporządku a jednak blokada psychiczna robi swoje i nie da się zajsc.....

Zgłoś nadużycie #103002 1 lutego 2015, 15:36

angel Fajna mama
My juz od dawna nie obchodzimy walentynek ale jakby się nam udało tym razem to byłby fajny prezent dla męża wiem ze to graniczy z cudem ale one też się zdążają wkoncu po to się staramy żeby się udało wiec nadzieje trzeba mieć. :-)

Zgłoś nadużycie #103003 1 lutego 2015, 15:40

angel Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

To już jest wyższa szkoła jazdy, dlaczego się pomimo tego nie udaje .....Test owulacyjny wychodzi pozytywnie cos okolo 24 godziny przed owulacją. Możesz mieć na przykład tak mało płodnego śluzu, że jeśli w tym czasie nie ma plemników to nie mają jak przeżyć. Albo odwrotnie, twój facet może mieć tak słabe nasienie że nie daje rady dotrzec aż do jajeczka. Możesz mieć też cykl bezowulacyjny. Testy owu pokazują ci, że twoje ciało przygotowuje się do owulacji, ale nie pokazują czy do owulacji faktycznie doszło. To możesz sprawdzic tylko przez monitoring u ginekologa. Przyczyn mogą byc dziesiątki, ale czasem jest tak, że wszystko z nami wporządku a jednak blokada psychiczna robi swoje i nie da się zajsc.....

Z ta blokada psychiczną świata racja mi kiedyś gin zasugerował ze to może być przyczyną bo pierwsza ciąża była zagrożona ciągły stres puzniej druga identycznie i obumarcie ciąży także to może być dużym problemem

Zgłoś nadużycie #103004 1 lutego 2015, 17:17

angel Fajna mama
Dzisiejszy czyli już po...

Zgłoś nadużycie #103005 2 lutego 2015, 6:16

Niestety negatywny :/ Robilam tym o czułości 10 wiec wydaje mi sie że to pewny wynik. No ale i tak z resztka nadziei w sercu czekam do 5 na okres... ;-)

Zgłoś nadużycie #103006 2 lutego 2015, 7:07

angel Fajna mama

sabull napisał(a)

Niestety negatywny :/ Robilam tym o czułości 10 wiec wydaje mi sie że to pewny wynik. No ale i tak z resztka nadziei w sercu czekam do 5 na okres... ;-)

Ojej przykro mi ale dopóki nie ma @ jest nadzieja...

Zgłoś nadużycie #103007 2 lutego 2015, 15:50

PiksiDiksi Początkująca
sabull trzymam kciuki z Tobą i nadziejujemy :) ja czekam na @.odstawiłam luteine...ten jeden raz niech wyjatkowo przyjdzie szybko ze by mozna bylo dzialac w nowym cykluuu
PiksiDiksi

Zgłoś nadużycie #103008 2 lutego 2015, 16:30

Dzięk za slowa otuchy dziewczyny :)
Rano bylo mi przykro ale juz jest ok. Postanowilam zadbac o siebie i zrobilam dla siebie wiele przyjemności. A że dzień jeszcze młody to może to nie koniec przyjemnosci na dziś...
Rozmawialam dzis z moja gin przez tel w sprawie tych poliopow. Powiedziala ze mam przyjsc po miesiaczce jeszcze raz na usg i że jeśli polipy dalej tam będą to bede miala zabieg usuwania endometrium. Pytalam czy dlugo się na tak zabieg czeka ale ona mnie uspokoiła że ppodobno tylko jakies 2 tygodnie.

Zgłoś nadużycie #103009 2 lutego 2015, 16:44

izabela23 Supermama
Hej... Sabull to jak nie teraz to po zabiegu będzie bobo :D
JA ostatnio słabo się czuję przez ten brak okresu, czuję się jakaś nijaka, ciągle śpiąca do tego mam jakieś objawy okresu (ból jajników, mdłości itd) a okresu jak nie było tak nie ma dalej. Powtórzyłam już nawet test,bo już 63 dzień cyklu, ale oby do poniedziałku... Wynik oczywiście negatywny...

Do tego czuję jakąś depresję w powietrzu...

Zgłoś nadużycie #103010 2 lutego 2015, 16:46

izabela23 Supermama
Chyba już dawno nie marzyłam tak o tym,aby pojawiła się w końcu @.