Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #102951 28 stycznia 2015, 17:28

sabull Gotowa na wszystko
Calkowicie Cie rozumiem Iza. Ja jak dowiaduje się o kolejnych ciązach to mam mieszane emocje. Zawsze najpierw czuję coś w rodzaju uklucia zazdrosci i moze takie rozzalenie... potem staram sie myslec racjonalnie i dopiero wtedy dochodzi do glosu rozsadek no i oczywoscie życzę tym osobom jak najlepiej ale tez wtedy znow jestem bardziej przy sobie iswoim smutku... Teraz moja siostra cioteczna zaszla w ciąże. To 5 tydzien. Tak jak za poprzednim razem zaszla za pierwszym staraniem. Jak mi mama o tym powiedziala to w pierwszej chwili bylo mi przykro...teraz trzymam kciuki zeby bylo serduszko za dwa tygodnie na usg. Jednak jestem tylko czlowiekiem i mam prawo do zwyczajnej ludzkiej zazdrosci. Nie mylic z zawiscia bo zawistna nie jestem :)
I jeszcze wkurza mnie brak myslenia i empatii u innych. Naszczescie naucztlam się sobie z tym radzic i teraz konfrontuje taka ''bezmyslna'' osobe jeslisprawia mi przykrosc swoim gadaniem :)

Zgłoś nadużycie #102952 28 stycznia 2015, 20:52

Leena Fajna mama
Sabull...tak jakbym siebie czytala :) nauczylam sie cieszyc z cudzych ciaz ale to nie znaczy ze jest to latwe.
Dla mnie najgorszym momentem byl ten gdy z jakies chyba 3 tyg po poronieniu dowiedzialam sie ze 2 kuzynki w ciazy a jeszcze tydzien pozniej ze jeszcze jedna tez w ciazy...i tylko ja stracilam dziecko :( zal i bol byl tak ogromny ze usunelam kontakty np z fcbk. Nie moglam patrzec na rosnace brzuszki i szczesliwe usmiechy przyszlych mam gdy mi zostaly tylko testy ciazowe z 2 kreskami... do dzis neguje obecnosc tych dzieci poprostu odsunelam sie bo musialam sie pozbierac...
po prawie roku dalej udaje ze ich nie ma ale na wiadomosc o cudzych ciazach umiem przeczekac chwile zazdrosci aby cieszyc sie radoscia innych.

Zgłoś nadużycie #102953 28 stycznia 2015, 20:54

Leena Fajna mama
Dziewczyny ja sobie mysle tak... teraz one sie ciesza z ciazy i malych dzieci ale kiedys te dzieci beda starsze i "nudne" a wtedy ja bede mialam swojego Maluszka nad ktorym wszyscy beda sie rozczulac ;)
Kazde wytlumaczenie dobre aby dodac sobie otuchy ;)

Zgłoś nadużycie #102954 28 stycznia 2015, 21:27

Nancy Gotowa na wszystko
Leena, dołączam się do bezstresowego cyklu. Ja tylko mierzę temp, nie chce mi się już nic kompletnie czytać o staraniach. Dużo pracuję, wieczorem padam nieprzytomna do łóżka. Będzie dobrze! :)

PiksiDiksi, witamy i trzymamy kciuki :)

Zgłoś nadużycie #102955 28 stycznia 2015, 21:29

Nancy Gotowa na wszystko
Powinnam na dniach znów zrobić hcg kontrolnie po poronieniu. Czy myślicie, że jeśli tydzień temu dostalam @ i zaczęłam normalnie kolejny cykl muszę jeszcze robić hcg? Chyba zadzwonię do gin i zapytam, bo nie bardzo mogę się urwać z pracy na badania, a prywatnie wieczorem nie chcę wydawać kasy

Zgłoś nadużycie #102956 28 stycznia 2015, 21:45

buka87 Supermama
Zadzwon zadzwon, ale chyba beta powinna juz byc
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #102957 29 stycznia 2015, 6:14

Ja bym zadzwonila i zapytala.

Zgłoś nadużycie #102958 29 stycznia 2015, 7:19

Aaa, i calkiem bym zapomniała! Przyszly wyniki badan genetycznych i sa dobre. Nie znaleziono wad w hromosonach moich i męża. Wiem że te badania troche o kant dupy potluc i nic nie wnoszą do naszej sytuacji, ale fajnie dla odmiany miec dobre wtniki badan :)
Miłego dnia lasencje :)

Zgłoś nadużycie #102959 29 stycznia 2015, 8:48

izabela23 Supermama

buka87 napisał(a)

Powiem Ci, że wcale tak wesoło jej nie było bo generalnie finansowo beda mieli bardzo ciężko. Jutro ide do endokrynologa i poproszę o komplet badań morfologie i hormony, B12 i prolaktyne i zobaczymy czy wszystko gra.

Ja się nie dziwie,że do śmiechu jej nie było, bo to wielkie szczęście,ale troje na raz to meega ciężko finansowo,ale i do tego fizycznie sama nie ma szans chyba sobie poradzić...
A miałaś już badane wcześniej te hormony?
Ja wcześniej tam coś miałam,ale chyba też poproszę gina czy byśmy powtórzyli,bo przez 2 lata mogło się coś zmienić...Wcześniej FSH itd niby w porządku miałam

Zgłoś nadużycie #102960 29 stycznia 2015, 9:00

izabela23 Supermama
Sabull superże badanka w porządku, mi i mężowi też to badano i też ok. Ja jak mi ktoś mówi,że ktoś urodził badź jest w ciąży to myślę sobie czasami- no i co z tego i po co mi to mówisz? :( :(

Leena ja też tak mam,że dzieciaki koleżanek,które miały się urodzić w tym czasie co mój Michałek dla mnie nie istnieją, wstyd mi za takie myślenie,ale nie mam na to wpływu,bo jak patrzę na znajome z wózkami to sobie myślę, dlaczego mój synek urodził się.....a nie jej? Mimo,że życzę im z głębi serducha jak najlepiej. :(

Zgłoś nadużycie #102961 29 stycznia 2015, 9:01

izabela23 Supermama
Ale dobra myślmy pozytywnie, bo coś marudno u nas jest :P
Niebawem WALENTYNKI trzeba coś wymyśleć. :)

Miłego dnia Wam życzę :*

Zgłoś nadużycie #102962 29 stycznia 2015, 10:30

angel Fajna mama
Witam to mój dzisiejszy test owulacyjny myślicie że można go uznać za pozytyw ??

Zgłoś nadużycie #102963 29 stycznia 2015, 10:34

skorpionek Supermama

angel napisał(a)

Witam to mój dzisiejszy test owulacyjny myślicie że można go uznać za pozytyw ??

Tak można uznać go za pozytyw :) Powodzenia :)

Zgłoś nadużycie #102964 29 stycznia 2015, 11:55

Angel. Ja gdy mialam wątpliwości to i tak byl seks a nastepnego dnia znow zrób i jesli będzie bledszy to tym bardziej ten dzisiejszy jest pozytywny :*

Zgłoś nadużycie #102965 29 stycznia 2015, 12:23

PiksiDiksi Początkująca
hej dziewczyny :) temat "zazdrości" na widok innych brzuchów jest cieżki...ja tez sie stram cieszyc szcesciem innych ale mam wrazenie, ze im gorzej u mnie tym lepiej u innych, w dodatku moja najbliższa przyjacióła zaszła w ciąże a wcale nie planowała...jakie to niesprawiedliwe.DO tego dla mnei trudne sa naciski rodziców..w sumie teściów....ja wiem ze nie chca źle ale ja im nie mowie o naszych staraniach i kłopotach ....wiec bo li mnie to ich gadanie a oni nieświadomi.NIe chce im mówic..bo wtedy pojawia sie ine pytania...i pewnei nie łatwiejsze...
Koniec smutów :)
POwiedzcie mi po ilu dniach po luteinie mialyscie krwawienie? bo przez ta zgadkę niczego nie moge wyliczyc..
A powiem Wam,ze na ten smutny czs oczekiwan na niewiadome kupiłam sobie hula hop i jak mma nerwa to krece az padne :D polecam- zmeczenie to dobry wentyl dla emocji..a dzis wymyslilam ze pomaluje nasza nowa sypialnie..jeszcze jaest w fazie przygotowan ale dwie sciany czekaja na malowanko....moj mnie zapewne ukatrupi jak wroci z pracy ale co tam :D zrobie taaadam i oczy kota ze shreka i moze jakos mi daruje :D miłego dnia babki i trzymam kciuki za nas wszystkie :)
PiksiDiksi

Zgłoś nadużycie #102966 29 stycznia 2015, 12:33

Szpilkka Supermama

angel napisał(a)

Zawsze robisz tak rano owulacyjne testy? Zrób go tak o 19 wieczorem i zobaczysz jaki ci wyjdzie

Zgłoś nadużycie #102967 29 stycznia 2015, 18:05

angel Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

Zawsze robisz tak rano owulacyjne testy? Zrób go tak o 19 wieczorem i zobaczysz jaki ci wyjdzie

Nie dzisiaj z ciekawości zrobilam bo wczoraj już był dość mocny i chcialam sprawdzić czy coś się zmieniło

Zgłoś nadużycie #102968 29 stycznia 2015, 18:20

angel Fajna mama
Ten jest z teraz

Zgłoś nadużycie #102969 29 stycznia 2015, 18:27

buka87 Supermama
Kurde no dziewczyny....kolejna koleznka w pracy w ciazy! To jakis obłęd!
My z mezem w ramach wlasnie no stress'u i presji dziecka porządzilismy troche w sypialni :D A wcale nie mam dni plodnych! :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #102970 29 stycznia 2015, 18:50

Szpilkka Supermama

angel napisał(a)

Ten jest z teraz

Dla mnie za jaśniutkie te kreseczki, ale te testy są różne ;/ po prostu nie zmarnujcie tego wieczoru, tak na wszelki wypadek ;-)