Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #102831 7 stycznia 2015, 18:16

Szpilkka Supermama
Nancy jestem z tobą duchem!! .... :-) Oby beta spadła bo w przeciwnym przypadku pewnie bys musiała isc do szpitala na zabieg ;/

Zgłoś nadużycie #102832 7 stycznia 2015, 21:51

kiwi Fajna mama
Dzieki za informacje w różnych artykułach polecają zaszczepić sie oczywiście na przynajmnien 6 miesięcy przed planowaniem ciąży i bylam ciekawa ile z kobiet planujac ciążę szczepi sie

Zgłoś nadużycie #102833 8 stycznia 2015, 9:23

sabull Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny. Co do szczepien to ja się nie zaszczepilam. I raczej juz tego nie zrobie... choc zapytam swoja ginekolog o to.
Duuuuużo wolnego mialam i mam jeszcze urlop do konca tygodnia. W niedziele albo poniedzialek dostane @ i juz się nie moge doczekac jej konca i badania co z tym polipem !?! Udalo mi się troche zdystansowac juz do tej sprawy i mysle raczej pozytywnie nie tracac nadzieji na lepsze czasy :)
wczoraj mialam coroczne usg piersi i tarczycy i wszystko ok. Mam przewlekly stan zapalny tarczycy ale to juz tak pewnie zostanie bo nie da się tego leczyc...
biore ten infolic i od 3 tygodni pije pylek kwiatowy. Mąż zrobil badanie nasienia i wyniki ma dobre (nawet lepsze niz 3lata temu) ale cos zbyt duza lepkość wyszla i w poniedzialek ma miec konsultacje u androloga w tej sprawie... On ma od lat stany zapalne prostaty i to wedlug lekarza stres jest podlozem tych stanow zapalnych. Tak wiec u nas ze staraniami luzujemy pewnie na jakies 2 cykle i może nawet dobrze nam to zrobi :) Milego dnia dziewczyny :*

Zgłoś nadużycie #102834 8 stycznia 2015, 21:08

Nancy Gotowa na wszystko
Sabull, trzymam kciuki za wyluzowanie i cierpliwe czekanie.

Ja byłam dziś u swojej gin, która zalecała mi wcześniej niepokalanka (z ciążą byłam u gin przyszpitalnej, która prowadziła moją poprzednią ciążę i dzięki której byłam traktowana w szpitalu jak"swoja") i powiedziała,że teraz to była ciąża biochemiczna, nie trzeba po niej czekać ze staraniami (2-3 miesiące czeka się po późniejszych poronieniach, zabiegach itp). Hcg może utrzymywać się jeszcze przez kilka dni. Natura sama wiedziała co robić i teraz na spokojnie znów jej trzeba zaufać. Nasze mamy i babcie testów nie robiły i nawet nie wiedziały dlaczego okres spóźniał się o kilka dni i czemu miesiączka była nagle bardzo obfita, a my niepotrzebnie się spinamy, testujemy nawet przed terminem i stresujemy potem podwójnie jak coś pójdzie nie tak. Dlatego, jej zdaniem, dzisiejsze pokolenie młodych kobiet powinno w takich przypadkach rozmawiać z mamą, zaufaną ciocią, a nie rówieśniczkami, bo te tylko straszą i nakręcają jeszcze bardziej :P

Znów mam brać niepokalanka, bo fakt, że byłam w ciąży świadczy najlepiej o tym, że zadział i ładnie regulował hormony. Do tego mam brać Pregna DHA i nie robić żadnych testów wcześniej niż kilka porządnych dni po terminie spodziewanej @, a najlepiej jeszcze później. Tak wczesne poronienia zdarzają się w około 50% ciąż, a ich przyczyną może być m.in. jakaś nieprawidłowość genetyczna, a nawet zwykły wirus przy przeziębieniu. Mam też wyleczyć zęby, bo często bakterie rozsiewane z nieleczonego uzębienia bywają powodem poronienia.

Ona jest zwolenniczką zakładania karty ciąży najwcześniej w 9 tc, co w porównaniu do krajów zachodnioeuropejskich i skandynawskich i tak jest wcześnie. Jest też sceptyczna co do podawania gestagenów (Duphaston, Luteina) bo coraz więcej mówi się o ich znikomym wpływie na podtrzymanie ciąży (chociaż przyznała, że standardowo nierzadko je przepisuje, bo taka jest procedura). Jej zdaniem byłoby mniej poronień i problemów patologicznych w ciąży gdyby kobiety rodziły w wieku lat 24, a nie 34, ale sama przyznała, że tego trendu raczej nie odwrócimy.

Dostałam lekki "opiernicz" za dżinsy noszone w mróz - robię sobie na pupie zimny pancerz, a to prosta droga do zapalenia przydatków. W lecie za to mam chodzić w sukienkach i unikać spodni. Teraz na pupę ciepłe rajstopy są the best :) i mam o siebie dbać, nosić czapkę, szalik, unikać zagrypionych ludzi, jeść kiszoną kapustę i gorące zupy :) I jako pracownik biurowy ruszać się dużo na świeżym powietrzu po pracy.

Lubię takie holistyczne podejście :)

A zatem: Carry on and LUUUUZZZZ and DBANIE O SIEBIE :)

Zgłoś nadużycie #102835 9 stycznia 2015, 6:46

angel Fajna mama
Dzien dobry :-) u mnie ostatnio ciagle praca i praca podczytuje was rano przewaznie. U mnie drugi spadek tempki wiec @ za rogiem... Milego dnia

Zgłoś nadużycie #102836 9 stycznia 2015, 9:32

Nancy,też już ostatnio mniej tu zagladalam bo zauważyłam że strasznie się tu na forum nakrecam. Wiadomo że chcę miec dziecko no ale bez przesady. Testy, tempki, badania, i najgorsze czytanie i szukanie onfornacji o wszystkim co w moim przypadku jeszcze bardziej mnie nakrecalo albo powodowalo niepokój. Stracilam zdrowy dystans do tej sprawy nawet nie wiem kiedy. Maz mi zwrocil uwagę że chyba troche przesadzam i że on się martwi o mnie. Teraz ten polip dal mi okazje do refleksji i sama się zdziwilam ze ostatnie miesiące żyłam w takim pancerzu przygotowan do ciąży i głównie tylko tym się otaczalam.
No ale jak to mowia lepiej późno niż wcale wiec ciesze się że się jednak ogarnelam :)
milego dnia :*

Zgłoś nadużycie #102837 9 stycznia 2015, 11:05

izabelka1987 Gotowa na wszystko
Nancy a mogę zapytać skąd jestes? ja też miałam taką ginekolog ktora mowiła prawie tak samo jak ta Twoja i mnie denerowowała bo zamiast zostac gin to powinna zostać psychologiem lub dietetyczką ;-)
8 tc (*) Kochamy Cię mocno ;* na zawsze w serduszku ;-*

Zgłoś nadużycie #102838 9 stycznia 2015, 21:06

Nancy Gotowa na wszystko
Izabelka, jestem z Lublina :)

Zgłoś nadużycie #102839 9 stycznia 2015, 21:12

Nancy Gotowa na wszystko
Sabull, u mnie to samo - mąż zaczął się martwić. Ale jest postęp - dziś nie chciało mi się rano zmierzyć temperatury :P (założyłam sobie, że zostawiam mierzenie do ewentualnych analiz u lekarza, gdyby dłużej coś szło nie tak) i mam kolejną już dziurę w wykresie. Jeszcze w grudniu nie było to do pomyślenia. I w końcu nie wchodzę na strony o płodności i nawet nie pamiętam który mam dzień cyklu. Jest dobrze ;)

Zgłoś nadużycie #102840 10 stycznia 2015, 15:24

buka87 Supermama
Cześć, mogę dołączyć? :) 27lat, rozpoczynam 5 cykl starań. Własnie dzis poczytalam o preparacie o nazwie INOFOLIC. Macie moze z nim jakieś doświadczenia? :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #102841 10 stycznia 2015, 18:19

Super Nancy. Gratuluje :)
Witaj Buka 87. No wlasnie ja biore infolic juz drugi cykl. Gin mi zalecil dwie saszetki dziennie.

Zgłoś nadużycie #102842 10 stycznia 2015, 18:36

buka87 Supermama
Sabulla a czy zauwazylas jakies zmiany dzieki niemu? nie wiem, więcej śluzu płodnego czy wyczuwalna owulacja? :) Ja sluzu wogole nie mam :( (
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #102843 10 stycznia 2015, 18:36

buka87 Supermama
Sabulla a czy zauwazylas jakies zmiany dzieki niemu? nie wiem, więcej śluzu płodnego czy wyczuwalna owulacja? :) Ja sluzu wogole nie mam :( (

Zgłoś nadużycie #102844 10 stycznia 2015, 20:51

Nie zauważyłam jeszcze żadnych zmian ale też nie spodziewam się widocznych zmian bo śluz mialam, regularne cykle też mialam no i hormony tez w normie.

Zgłoś nadużycie #102845 11 stycznia 2015, 8:59

angel Fajna mama
Dzien dobry u mnie dzisiaj 28dc test negatywny.

Zgłoś nadużycie #102846 11 stycznia 2015, 14:43

Dostalam @. Dawno juz tak na nia nie czekalam :) za okolo 6 dni bede miła badanie usg i mam nadzieje że w końcu wyjaśni się sprawa z polipem...

Zgłoś nadużycie #102847 11 stycznia 2015, 14:58

a no to nieee ;-) nie ta sama ;-) bo ja jestem z Białegostoku ;-)

Zgłoś nadużycie #102848 11 stycznia 2015, 14:58

Nancy napisał(a)

Izabelka, jestem z Lublina :)

a no to nieee ;-) nie ta sama ;-) bo ja jestem z Białegostoku ;-)

Zgłoś nadużycie #102849 13 stycznia 2015, 8:24

angel Fajna mama
Dzien dobry :-) ktos teraz testuje ?? Bo cisza tu straszna. Ja dalej czekam raczej na @ bo testy negatywne. Milego dnia

Zgłoś nadużycie #102850 13 stycznia 2015, 11:19

Justyna82 Gotowa na wszystko
witam wszystkie panie.
troche mnie nie było poniewaz byłam w sanatorium praca dom wiadowo obowiazki itd.założyłam sobie plan ze zostane mamą w tym roku ale chyba nic z tego nie wyjdzie niestety :( (((jestem juz znów o rok starsza i mam wątpliwosci bym mogła zajsc w ciąze nie dosc ze mamy te problemy to pewnie mój wiek tez juz swoje robi ze bedzie mi trudniej .jestem załąmana i nie wiem co robic i myslec o tym wszystkim.pozdrawiam serdecznie