Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #102811 2 stycznia 2015, 6:52

angel Fajna mama
Dzien dobry ja na chwilke przed praca moj organizm szaleje nic z tego juz nie rozumiem skoki i spadki tempki bardzo dziwne ... Moze z przemeczenia bo ostatnio mam strasznie duzo pracy. Milego dnia wam zycze :-)

Zgłoś nadużycie #102812 2 stycznia 2015, 17:51

Szpilkka Supermama
Dziewczyny ! Życzę Wam, aby ten nowy rok przyniósł same pozytywne wiadomości! Żebyście wszystkie cieszyły się z dwóch kreseczek na teście! :-)

Zgłoś nadużycie #102813 2 stycznia 2015, 19:09

olka281 Gotowa na wszystko
dzien dobry, dawno mnie tu nie bylo, widze dobre wiesci i straszne wiesci w ostatnich dniach. Dziewczynom ktore zobaczyly 2 krechy gratuluje. Nancy i Edka wspolczuje :( Wszystkiego dobrego dziewczyny w Nowym Roku

Zgłoś nadużycie #102814 3 stycznia 2015, 8:35

angel Fajna mama
Dzien dobry milego dnia wam zycze :-) i uciekam do pracy :-) a ovufrend wyznaczylo mi wkoncu owulacje na 17dc :-)

Zgłoś nadużycie #102815 3 stycznia 2015, 12:46

amath89 Fajna mama
Powodzenia wszystkim staraczkom w Nowym Roku! :)

Zgłoś nadużycie #102816 3 stycznia 2015, 18:18

mama.aniolka85 Gotowa na wszystko

Edka82 napisał(a)

Ja mam bezzarodkową, tez tu wracam, mnie niestety czeka szpital.... w piątek. Starania za jakieś dwa miesiące, może będę już mogła, ale tym razem, żadnych wykresów, temperatur, ziółek, witamin........Na 2015 chyba nie mam już co liczyć.....

Wpolczuje...i Nancy tez... ja poprzednia tez mialam bezzarodkowa (puste jajo plodowe)
teraz czekam na koniec 3ciego cyklu - nie bylo duzo przytulanek to nie mam za bardzo nadziei... ale moze moze... zobaczymy w najblizszych dniach.

Zgłoś nadużycie #102817 3 stycznia 2015, 22:25

Nancy Gotowa na wszystko
Witajcie w Nowym Roku! Niech spełniają się Wam marzenia, wiecie same jakie :)

Mi bardzo dobrze zrobił kilkudniowy wyjazd sywestrowo-noworoczny do rodziny męża. Nie myślałam, objadałam się, nie mierzyłam temperatury i psychicznie odpoczęłam. Po poronieniu krwawię już siódmy dzień, na szczęście coraz mniej. Podobno normą jest krwawienie do 14 dni, więc chyba jeszcze trochę przede mną. Poza tym nic się nie dzieje, czuję się dobrze, więc ryzyko zabiegu jest coraz mniejsze. Chcę już wrócić do pracy i do normy. Mam kilka postanowień na Nowy Rok (nie związanych z dzieckiem) i tego się trzymam :)

Zgłoś nadużycie #102818 4 stycznia 2015, 20:43

Konto usunięte
Ja jum mam dosc z tymi staraniami;( ile mozna ;( poddaje sie

Zgłoś nadużycie #102819 5 stycznia 2015, 14:02

Edka82 Fajna mama
Jestem po zabiegu. zrobili mi go wczoraj ok 23, bo dopiero krwawic zaczęłam, w piątek dali mi lek na wywołanie, ale nie ruszyło, w niedzielę powtórzyli. Ruszyło dopiero ok 20. Nie bolało jak zaczęłam ronić, nie boli mnie nic nawet teraz, znieczulili mnie ogólnie do zabiegu, w szpitalu personel przemiły, dobrze trafiłam. za ok 2 tygodnie, będą wyniki histo.-pato. Od nich zależy co dalej, jeśli ok to 2-3 cykle odczekać i starać się nadal :) Czuje się dobrze, psychicznie też. Jestem już w domu. Znikam na jakiś czas...muszę odpocząć od forum, wykresów i innych rzeczy, związanych ze staraniami, jak już będę mogła, to tylko spontan, bez mierzenia temperatur itp...

Zgłoś nadużycie #102820 5 stycznia 2015, 14:32

skorpionek Supermama
Hej mam problem od urodzenia dziecka jest prawie 8miesięcy okresu jeszcze nie dostałam :) Nie wiem jak poza temperaturą sprawdzić dni płodne bo powiem, że przy dziecku jest trudno mierzyć temp przed wstaniem z łóżka a po wyjściu z łóżka ta temp jest już nie pewna :( Co robić ??

Zgłoś nadużycie #102821 5 stycznia 2015, 15:13

motylek1909 Supermama

Edka82 napisał(a)

Jestem po zabiegu. zrobili mi go wczoraj ok 23, bo dopiero krwawic zaczęłam, w piątek dali mi lek na wywołanie, ale nie ruszyło, w niedzielę powtórzyli. Ruszyło dopiero ok 20. Nie bolało jak zaczęłam ronić, nie boli mnie nic nawet teraz, znieczulili mnie ogólnie do zabiegu, w szpitalu personel przemiły, dobrze trafiłam. za ok 2 tygodnie, będą wyniki histo.-pato. Od nich zależy co dalej, jeśli ok to 2-3 cykle odczekać i starać się nadal :) Czuje się dobrze, psychicznie też. Jestem już w domu. Znikam na jakiś czas...muszę odpocząć od forum, wykresów i innych rzeczy, związanych ze staraniami, jak już będę mogła, to tylko spontan, bez mierzenia temperatur itp...

Bardzo mi przykro Edka :( Trzymaj się - też to przechodziłam :( będzie lepiej, zobaczysz :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #102822 5 stycznia 2015, 17:54

sabull Gotowa na wszystko
Trzymaj się kochana :*

Zgłoś nadużycie #102823 6 stycznia 2015, 11:04

kiwi Fajna mama
Dziewczyny mam do was pytanie czy szczepilyscie sie przdciwko zoltaczce przed planowaniem ciąży? Chodzi mi o ew. Ryzyko zarazenia w trakcie porodu w tym cc.

Zgłoś nadużycie #102824 6 stycznia 2015, 15:57

Sandi91 Początkująca

kasia_tomeq napisał(a)

Dziewczyny mam do was pytanie czy szczepilyscie sie przdciwko zoltaczce przed planowaniem ciąży? Chodzi mi o ew. Ryzyko zarazenia w trakcie porodu w tym cc.

Z tego co wiem to warto, tak samo warto zorientować się jak wygląda ważność szczepienia na rozyczke bo też jest dużym zagrożeniem podczas samej ciąży. Ja niestety nie zdążyłam wiec teraz musze bardzo uważać ;) )

Zgłoś nadużycie #102825 7 stycznia 2015, 1:16

skorpionek napisał(a)

Hej mam problem od urodzenia dziecka jest prawie 8miesięcy okresu jeszcze nie dostałam :) Nie wiem jak poza temperaturą sprawdzić dni płodne bo powiem, że przy dziecku jest trudno mierzyć temp przed wstaniem z łóżka a po wyjściu z łóżka ta temp jest już nie pewna :( Co robić ??

a karmisz piersia?
ja karmilam i okres dostałam dopiero jak mala miala rok i 2 mies i to nieregulrany - przez nastepny rok co 2 mies/srednio... dopiero po roku sie uregulowalo i... po pol roku zaszlam w ciaze (nieplanowana - bardziej uwazalismy zeby nie zajsc, ale sie nie udalo :P )... ktora sie skonczyla niestety tragicznie... 
pozniej - po 3 mies od porodu - 2 mies staran - kolejna ciaza - biochemiczna... w 2 cyklu udalo sie zajsc - i puste jajo plodowe... teraz zaczynam 4ty cykl i cholewy dostaje :/
w dodatku ta @ jest dziwna - jakby sie czaiła - bo nie krwawię duzo, bez grudek, skrzepów, zywą (jasną) krwią... i nie wiem co o tym myśleć... moze się jeszcze rozkreci - to 2 dzień @ (wczoraj dostałam, a miałam nadzieje ze nie przyjdzie - ale wiedziałam, ze to prawie graniczyłoby z cudem bo nie było dużo przytulanek w okresie około płodnym)

Zgłoś nadużycie #102826 7 stycznia 2015, 1:21

...

Zgłoś nadużycie #102827 7 stycznia 2015, 6:15

skorpionek Supermama

mama.aniolka85 napisał(a)

a karmisz piersia?
ja karmilam i okres dostałam dopiero jak mala miala rok i 2 mies i to nieregulrany - przez nastepny rok co 2 mies/srednio... dopiero po roku sie uregulowalo i... po pol roku zaszlam w ciaze (nieplanowana - bardziej uwazalismy zeby nie zajsc, ale sie nie udalo :P )... ktora sie skonczyla niestety tragicznie... 
pozniej - po 3 mies od porodu - 2 mies staran - kolejna ciaza - biochemiczna... w 2 cyklu udalo sie zajsc - i puste jajo plodowe... teraz zaczynam 4ty cykl i cholewy dostaje :/
w dodatku ta @ jest dziwna - jakby sie czaiła - bo nie krwawię duzo, bez grudek, skrzepów, zywą (jasną) krwią... i nie wiem co o tym myśleć... moze się jeszcze rozkreci - to 2 dzień @ (wczoraj dostałam, a miałam nadzieje ze nie przyjdzie - ale wiedziałam, ze to prawie graniczyłoby z cudem bo nie było dużo przytulanek w okresie około płodnym)

Tak karmie piersią ale już coraz mniej maluch chce jeść ode mnie :)

Zgłoś nadużycie #102828 7 stycznia 2015, 14:48

Nancy Gotowa na wszystko
Skorpionek, nic nie robić, czekać aż samo wszystko wróci do normy. Ja dostałam @po 7 m-cach karmienia piersią, ale moja koleżanka po półtora roku, to sprawa bardzo indywidualna

Zgłoś nadużycie #102829 7 stycznia 2015, 14:54

Nancy Gotowa na wszystko
Edka, trzymaj się ciepło :* Życzymy Ci, żebyś nawet nie zdążyła to wrócić :)

Ja dziś byłam na hcg, po tygodniu od poronienia odrobinę ...wzrosło :/ Ze 118 w 2 dni po do 136 tydzień później. Za tydzień znów powtórka, szpital wciąż mi grozi, ale mam nadzieję, że jednak ominę zabieg. Krwawię już 11 dzień, ale bardzo słabiutko od dwóch dni, więc jestem dobrej myśli. Też musimy odczekać 2-3 miesiące. Temp mierzę, dla ewentualnych analiz później u lekarza, ale żadnych prochów i sumplementów już nie biorę, oprócz folika oczywiście. Też będę tu mniej zaglądać, żeby się nie nakręcać

Zgłoś nadużycie #102830 7 stycznia 2015, 15:00

Nancy Gotowa na wszystko

kasia_tomeq napisał(a)

Ja się nie szczepiłam i szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o takiej praktyce. Przecież jest tyle ciąż nieplanowanych, więc chyba niewiele kobiet mogłoby przewidzieć takie ryzyko. Dodam,że miałam cc, wszystko było w porządku