Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #102711 15 grudnia 2014, 13:04

amath89 Fajna mama

angel napisał(a)

Wczoraj szef mojego Wiktora zapytal sie go dlaczego my mamy jedno dziecko dlaczego nie staramy sie o nastepne ze jednemu to tak nudno

O matko, jak tak można... :/ Jak mało empatycznym człowiekiem trzeba być żeby zadawać takie pytania nie biorąc pod uwagę, że nie każdy może mieć dziecko na pstryknięcie palcami... Wstyd!

Zgłoś nadużycie #102712 15 grudnia 2014, 13:21

angel Fajna mama

amath89 napisał(a)

O matko, jak tak można... :/ Jak mało empatycznym człowiekiem trzeba być żeby zadawać takie pytania nie biorąc pod uwagę, że nie każdy może mieć dziecko na pstryknięcie palcami... Wstyd!

Dokladnie ale wydaje mi sie ze jezeli kogos ten problem nie dotyczy to nie bieze go pod uwage niestety.

Zgłoś nadużycie #102713 15 grudnia 2014, 14:33

Nancy Gotowa na wszystko
Angel, bardzo mi przykro... :( (( Rzeczywiście, bardzo długo się staracie :( Trzymam kciuki za następny piękny cykl zakończony pozytywnie :*

Sabull, sama jestem zdenerwowana tą Twoją betą, i to do wieczora trzeba czekać :P Oby wszystko było na pluuuus!

Zgłoś nadużycie #102714 15 grudnia 2014, 16:10

Edka82 Fajna mama
Dzieki za kciuki :) Dziś było widać tylko pęcherzyk ciążowy, nic więcej. Lekarz mówi, że do przodu, bo 2 tygodnie temu nie było nic, że tego się nie przyspieszy, trzeba czekać cierpliwie, kazał mi przyjść za tydzień, ale na innym sprzęcie mnie zbada, na dużo lepszym, czulszym i dokładniejszym. Więc czekam kolejny tydzień.

Zgłoś nadużycie #102715 15 grudnia 2014, 18:01

sabull Gotowa na wszystko

Edka82 napisał(a)

Dzieki za kciuki :) Dziś było widać tylko pęcherzyk ciążowy, nic więcej. Lekarz mówi, że do przodu, bo 2 tygodnie temu nie było nic, że tego się nie przyspieszy, trzeba czekać cierpliwie, kazał mi przyjść za tydzień, ale na innym sprzęcie mnie zbada, na dużo lepszym, czulszym i dokładniejszym. Więc czekam kolejny tydzień.

Ni to czekamy! Tak to jest z tyn 6 tygodniem ze czesto jeszcze nie widac a po tygodniu juz mocno bije maleńkie serduszko! Ale juz wiadomo ze sie ladnie w macicy zagniezdzilo.

Ja za 3 godziny mam wielką chwile prawdy... zaraz zniose jajko!!!

Zgłoś nadużycie #102716 15 grudnia 2014, 18:07

Szpilkka Supermama

sabull napisał(a)

Zrobilam badania :) mocz do analizy oraz tarczyce, prolaktyne, progesteron i... bete. O 21:00 wyniki mam mieć tak więc dziekuje za wszystkie kciuki bo napewno będą mi potrzebne. Milego dnia

Trzymam kciuki. Grzeje ci miejsce na sierpniówkach ;-)

Zgłoś nadużycie #102717 15 grudnia 2014, 21:02

amath89 Fajna mama
Sabull, i jaaak?

Zgłoś nadużycie #102718 15 grudnia 2014, 21:06

No niestety :( beta mniej niż 0,1. Miałabym jeszcze nadzieję ze może to dwa dni przed terminem to nie złapało ale chyba nie udało się bo progesteron jakiś taki niski (choć w normie) bo 24 w 24 dniu cyklu a dwa miesiące temu miałam w 21 dniu cyklu 65. Tarczyca mi mocno spadła z 1,380 do 852. Nie wiem czy teraz nie jest za niska. i prolaktyna znów urosła :( Jutro mam wizytę u gina to pogadam z nią co dalej? Może zrobią mi jakieś dodatkowe badania. Może monitoring cyklu? Mój mąż się podłamał tym dzisiejszym wynikiem i chce iść badać nasienie.
Dziś w planach mam pocieszające lody, winko i seks w wielkim mieście... Serdecznie dziękuje za wszystkie kciuki i proszę o nich pamiętać w nowym cyklu...

Zgłoś nadużycie #102719 15 grudnia 2014, 21:16

amath89 Fajna mama

sabull napisał(a)

No niestety :( beta mniej niż 0,1. Miałabym jeszcze nadzieję ze może to dwa dni przed terminem to nie złapało ale chyba nie udało się bo progesteron jakiś taki niski (choć w normie) bo 24 w 24 dniu cyklu a dwa miesiące temu miałam w 21 dniu cyklu 65. Tarczyca mi mocno spadła z 1,380 do 852. Nie wiem czy teraz nie jest za niska. i prolaktyna znów urosła :( Jutro mam wizytę u gina to pogadam z nią co dalej? Może zrobią mi jakieś dodatkowe badania. Może monitoring cyklu? Mój mąż się podłamał tym dzisiejszym wynikiem i chce iść badać nasienie.
Dziś w planach mam pocieszające lody, winko i seks w wielkim mieście... Serdecznie dziękuje za wszystkie kciuki i proszę o nich pamiętać w nowym cyklu...

Już trzymam za następny cykl!

Zgłoś nadużycie #102720 15 grudnia 2014, 21:21

Nancy Gotowa na wszystko

sabull napisał(a)

Sabull, tak bardzo mi przykro... :(

Dobrze, że porobiłaś te badania. Przynajmniej pójdziesz z czymś konkretnym do lekarza.

Trzymam kciuki za super wieści zaraz po Nowym Roku!

Zgłoś nadużycie #102721 16 grudnia 2014, 9:06

Hej dziewczyny. Piekna pogoda. Slonce świeci wspaniale. Odezwe sie po wizycie u gina. Udalo mi sie dzis umiwic do endokryniloga na dzis wieczor bi ktos odwolal !!! Od razu humor mi się poprawił. Tylko piersi mnie tak bolą ze mam wrazenue że w każdej chwili miga wybuchnąć :( tak strasznie to nigdy nie bolaly...
milego sloneczne dnia :*

Zgłoś nadużycie #102722 16 grudnia 2014, 14:07

amath89 Fajna mama

sabull napisał(a)

Hej dziewczyny. Piekna pogoda. Slonce świeci wspaniale. Odezwe sie po wizycie u gina. Udalo mi sie dzis umiwic do endokryniloga na dzis wieczor bi ktos odwolal !!! Od razu humor mi się poprawił. Tylko piersi mnie tak bolą ze mam wrazenue że w każdej chwili miga wybuchnąć :( tak strasznie to nigdy nie bolaly...
milego sloneczne dnia :*

Hej :)
Mnie bolały przez ostatnie trzy dni (aż musiałam chodzić po domu topless :P każdy materiał był zbyt drażniący), razem z bólami jajnika i niezbyt przyjemnymi objawami "toaletowymi" (nie zatrułam się niczym ani nie złapałam wirusa, także obstawiałabym albo hormony albo coś jeszcze innego). Miałam też niską temperaturę. Dziś objawy się złagodziły, zaś temperatura skoczyła. Jest 37. dzień cyklu. Dni płodne według moich obserwacji miałam około 25-30 dc (według OvuFriend - 30-34, ale w sumie nie wiem na jakiej podstawie, bo mam tam zbyt mało danych; chyba program kierował się wpisaną przeze mnie przewidywaną długością cyklu).
Test robię chyba 22.12, także tuż przed świętami. Trzymajcie kciuki za ten najfajniejszy prezent.

Zgłoś nadużycie #102723 16 grudnia 2014, 16:23

Hej. Ginekolo super. Pierwszy raz bylam u tej pani ale już wiem że nie ostatni. Od razu dala mi nr do siebie na komórkę i zaproponowala monitorowanie cyklu zeby sprawdzic co się dzieje. Mam tez brac infolic. Bierze lub brala ktoras z Was ten suplement lub jego zamienniki? Wieczorem mam jeszcze wizytę u endokrynologa.
Amanth trzymam mocno kciuki za Ciebie. To by byl piekny prezent gwiazdkowy!!!

Zgłoś nadużycie #102724 16 grudnia 2014, 16:48

amath89 Fajna mama

sabull napisał(a)

Hej. Ginekolo super. Pierwszy raz bylam u tej pani ale już wiem że nie ostatni. Od razu dala mi nr do siebie na komórkę i zaproponowala monitorowanie cyklu zeby sprawdzic co się dzieje. Mam tez brac infolic. Bierze lub brala ktoras z Was ten suplement lub jego zamienniki? Wieczorem mam jeszcze wizytę u endokrynologa.
Amanth trzymam mocno kciuki za Ciebie. To by byl piekny prezent gwiazdkowy!!!

Tak, już kiedyś tutaj o tym pisałam ;)

"Biorę co prawda Inofolic, ale dopiero od paru tygodni, także niestety nie ocenię jeszcze jego działania (też mam wagę w normie; ginekolog powiedziała, że mogę rozważyć przyjmowanie Inofolicu, jednak nie narzuciła mi tego jako czegoś niezbędnego. (...)
Jedyne co mogę poradzić, to że gdybyś jednak chciała/musiała go brać, to polecam apteki internetowe; ja kupiłam na drugs-pharm.com za 28 zł/20 saszetek. Czytałam różne artykuły i wypowiedzi lekarzy na temat tego leku, i wszędzie jest zgodność co do tego, że wystarczy brać jedną saszetkę dziennie (nie dwie), tylko trzeba oprócz tego brać pół standardowej tabletki samego kwasu foliowego (bo w jednej saszetce Inofolicu jest 200 mg kwasu, a staraczki powinny przyjmować 400 dziennie)."

Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #102725 16 grudnia 2014, 19:11

Maaagda Supermama
Nie wiem czy któraś mnie tutaj z nowych staraczek pamięta :) Ale chciałam podzielić się dobrą nowiną- udało nam się... :) o 5 rano robiłam test- pozytywny, od razu z rana do labo na tsh, betę i progesteron.. Beta 142- odpowiada 4 tygodniowi. Progesteron 163,00 ng/ml ( badanie wykonano 2-krotnie) :) Ja czekałam ponad 2 lata, Wam też się uda, wystarczy dobry lekarz :)

Zgłoś nadużycie #102726 16 grudnia 2014, 20:22

Maaagda napisał(a)

Nie wiem czy któraś mnie tutaj z nowych staraczek pamięta :) Ale chciałam podzielić się dobrą nowiną- udało nam się... :) o 5 rano robiłam test- pozytywny, od razu z rana do labo na tsh, betę i progesteron.. Beta 142- odpowiada 4 tygodniowi. Progesteron 163,00 ng/ml ( badanie wykonano 2-krotnie) :) Ja czekałam ponad 2 lata, Wam też się uda, wystarczy dobry lekarz :)

Gratulacje i wspanialej, szczesliwej ciąży Ci życzę!!!

Zgłoś nadużycie #102727 16 grudnia 2014, 20:25

Jestem po wizycie u endo. Z hormonami ok wszystko.
Amath a w którym dniu cyklu rozppczelas przyjmowanie infolicu? Ja jutro powinnam dostac okres wiec nie woem czy od jutra czy co?

Zgłoś nadużycie #102728 16 grudnia 2014, 20:37

Nancy Gotowa na wszystko
Ja dostałam zalecenie przyjmowania Inofolicu przez swoją gin prowadzącą pierwszą ciążę, nie polecała niepokalanka. Jednak zaufałam pierwszej gin i na razie kontynuuję niepokalanka, a jak znów się nie uda (tfu, tfu) to się zastanowię. Inofolic jest rzeczywiście teraz bardzo modny, moja gin od ciąży twierdzi, że pomógł wielu jej pacjentkom.

Widziałyscie na forum Ovufriend odpowiedzi eksperta na pytania? (jest i o mój niepokalanek). Widzę, że na wiele z nich odpisał. Jak sobie poczytałam, to zapamiętałam, że najwięcej ciąż powstaje przy współżyciu 2 dni przed owulacją, że przy staraniach nie trzeba całkowicie rezygnować z alkoholu (małe ilości nawet sprzyjają płodności) i że seks i gorące kąpiele w drugiej fazie nie przeszkadzają w zagnieżdżeniu i utrzymaniu dzieciątka :)

Zgłoś nadużycie #102729 16 grudnia 2014, 20:41

Nancy Gotowa na wszystko

Maaagda napisał(a)

Cudnie! Gratulacje!!!!!!!!! :D

Zawsze jak czytam takie wiadomości, to napawa mnie to nadzieją, że żadna z nas nie zabawi tu za długo i będziemy zmykały stąd szybciej niż się pojawiały ;)

Maaagda, 2 lata to długo, cieszę się, że możesz w końcu odetchnąć. Podpytam jeszcze, czy leczyłaś się? Stosowałaś jakieś suplementy, leki itp?

Dużo zdrowia!!!

Zgłoś nadużycie #102730 16 grudnia 2014, 21:05

Maaagda Supermama
Nancy leczyłam się w klinice a Katowicach, w sumie to w listopadzie wyniki mojego M poprawiły bardzo, to mój pierwszy cykl z clo, bo wcześniej nie byłam stymulowana, bo wyniki meżulka za słabe były. Brałam inofem praktycznie to samo co Inofolic, tylko dużo tańszy, glucophage, kwasy omega i wiesiołek..