Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #102671 13 grudnia 2014, 15:31

amath89 Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

Ja przy drugim spadku miałam zawsze już miesiączkę. A ilu dniowe masz cykle?

To mój pierwszy cykl po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, także wszystko jest dla mnie nowością i ciężko cokolwiek przewidzieć. Natomiast kiedy ponad 2 lata temu miałam jeszcze naturalne cykle, to trwały bardzo różnie, np: 41 dni, 120 dni, 28 dni, 45 dni, 68 dni, 54 dni, 40 dni. Najczęściej było to 40-parę. Te najdłuższe (powyżej 60 dni) kończyły się wywołaniem miesiączki luteiną. Nigdy nie były za krótkie, zawsze za długie, i tylko jeden jedyny raz w życiu przepisowe 28. :P

Zgłoś nadużycie #102672 13 grudnia 2014, 16:07

Szpilkka Supermama

amath89 napisał(a)

To mój pierwszy cykl po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, także wszystko jest dla mnie nowością i ciężko cokolwiek przewidzieć. Natomiast kiedy ponad 2 lata temu miałam jeszcze naturalne cykle, to trwały bardzo różnie, np: 41 dni, 120 dni, 28 dni, 45 dni, 68 dni, 54 dni, 40 dni. Najczęściej było to 40-parę. Te najdłuższe (powyżej 60 dni) kończyły się wywołaniem miesiączki luteiną. Nigdy nie były za krótkie, zawsze za długie, i tylko jeden jedyny raz w życiu przepisowe 28. :P

Wiesz po tabletkach mogło ci się wszystko unormowac, tak, że trudno też jednoznacznie stwierdzic o czym może swiadczyc taka temperatura, ale spadkiem tego też nie można nazwac bo to zaledwie jeden stopień. Musisz chociaż dwa-trzy cykle poobserwowac żeby wiedziec jaką masz FL czy jakie masz temperatury :-) może akurat teraz się wam uda i nie bedziesz musiała nic obserwowac :-)

Zgłoś nadużycie #102673 13 grudnia 2014, 16:14

amath89 Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

Wiesz po tabletkach mogło ci się wszystko unormowac, tak, że trudno też jednoznacznie stwierdzic o czym może swiadczyc taka temperatura, ale spadkiem tego też nie można nazwac bo to zaledwie jeden stopień. Musisz chociaż dwa-trzy cykle poobserwowac żeby wiedziec jaką masz FL czy jakie masz temperatury :-) może akurat teraz się wam uda i nie bedziesz musiała nic obserwowac :-)

Masz rację, dziękuję :)

Zgłoś nadużycie #102674 13 grudnia 2014, 16:55

sabull Gotowa na wszystko
Siedze na zajeciach i jajnik mnie kluje... i oczywiscie ljuz myslami jestem przy temacie nie zwiazanym z zajeciami... :)
Amath ja tez mam niskie temperatury i to chyba przez caly ten cykl i to mnie martwi bo w fazie lutealnej powinna byc wyższa jesli doszlo do zaplodnienia. U mnie jeszcze nie spada ale tez nie rosnie... :(

Zgłoś nadużycie #102675 13 grudnia 2014, 17:02

Nancy Gotowa na wszystko
Amath, ja zaszlam w pierwszą ciążę od razu po odstawieniu tabletek anty. mój organizm zareagował na odstawienie z ogromną siłą- takiego śluzu owulacyjnego jak dotąd w swoim życiu nie widziałam :D była piękna owulacja i 2 tygodnie silnych objawów - ogromnie wrażliwe piersi, szarpanie w pachwinach, pozytywny test w dzień po terminie @ i potem wszystkie inne typowe objawy, odrzut od kawy, mdłości itp.

Z tym, że ja kilka lat wcześniej, zanim bralam pigułki, miałam raczej regularne 28 dniowe cykle

Zgłoś nadużycie #102676 13 grudnia 2014, 17:03

Nancy Gotowa na wszystko
Amath, ja zaszlam w pierwszą ciążę od razu po odstawieniu tabletek anty. mój organizm zareagował na odstawienie z ogromną siłą- takiego śluzu owulacyjnego jak dotąd w swoim życiu nie widziałam :D była piękna owulacja i 2 tygodnie silnych objawów - ogromnie wrażliwe piersi, szarpanie w pachwinach, pozytywny test w dzień po terminie @ i potem wszystkie inne typowe objawy, odrzut od kawy, mdłości itp.

Z tym, że ja kilka lat wcześniej, zanim bralam pigułki, miałam raczej regularne 28 dniowe cykle

Zgłoś nadużycie #102677 13 grudnia 2014, 17:40

amath89 Fajna mama

Nancy napisał(a)

Ojej, zazdroszczę! :D Ja niestety mam przeczucie, że w tym cyklu raczej nic z tego. :(

Zgłoś nadużycie #102678 13 grudnia 2014, 17:49

Szpilkka Supermama

amath89 napisał(a)

Ojej, zazdroszczę! :D Ja niestety mam przeczucie, że w tym cyklu raczej nic z tego. :(

Moja koleżanka miała problemy z zajściem w ciążę, właściwie starali się baaardzo długo bez efektów. Jako ostatnią deskę ratunku znajoma poradziła jej tabletki antykoncepcyjne, więc brała je trzy miesięce po czym odstawiła (wtedy właśnie organizm z podwójną siłą reaguje) i od razu zaszła w upragnioną ciążę :-)

Zgłoś nadużycie #102679 13 grudnia 2014, 17:53

amath89 Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

Moja koleżanka miała problemy z zajściem w ciążę, właściwie starali się baaardzo długo bez efektów. Jako ostatnią deskę ratunku znajoma poradziła jej tabletki antykoncepcyjne, więc brała je trzy miesięce po czym odstawiła (wtedy właśnie organizm z podwójną siłą reaguje) i od razu zaszła w upragnioną ciążę :-)

Nastrajasz mnie optymistycznie! :D Miło czytać takie opowieści :)

Zgłoś nadużycie #102680 13 grudnia 2014, 18:09

Szpilkka Supermama

amath89 napisał(a)

Nastrajasz mnie optymistycznie! :D Miło czytać takie opowieści :)

Tym bardziej, że są oparte na faktach. Na OvuF często spotykałam wykresy dziewczyn, którym udawało się po kilku latach, albo kiedy już miały miec Invitro .... wykresy które były monitorowane przez ginekologa i podobno były bezowulacyjne, a jednak zakończyło się zielono :-) Tak, że nigdy nie wolno tracic nadziei. Mi udało się dopiero w 12 cyklu ..... i to w dodatku owulacja była w 37 dniu, kiedy wyczekiwałam miesiączki a przypadkiem dowiedziałam się, że idzie owulacja.... na szczęście był mój mąż w domu i zaskoczyło .... Pisze "na szczęście był" bo nasze starania były jak gra na loterii .... 12 miesięcy starań a trzy miesiące kiedy udało się trafic w "te dni".

Zgłoś nadużycie #102681 13 grudnia 2014, 18:43

amath89 Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

przypadkiem dowiedziałam się, że idzie owulacja....

Ooo, a jak się tego dowiedziałaś? Z testu?

Zgłoś nadużycie #102682 13 grudnia 2014, 19:42

Szpilkka, widzę że szykujecie się na dziewczynkę :) :) :) :)

Zgłoś nadużycie #102683 13 grudnia 2014, 19:58

Szpilkka Supermama

amath89 napisał(a)

Ooo, a jak się tego dowiedziałaś? Z testu?

Miałam testy owulacyjne. W 25 dniu mialam pozytywny test i skok tempki więc niby owu ale od początku temp wydawała mi się za niska. Zwykle przed owu miałam 36,6 a po owu ponad 37. Z nudów zrobiłam test owu w dniu spodziewanej miesiączki (bo niby też wykrywają ciążę) a tu pozytyw :D Śluzu miałam znikome ilosci, tylko ta temperatura zaczęła mi pasowac....

Tutaj masz link do mojego wykresu http://ovufriend.pl/wykres.html?nick=szpilkka

sabull napisał(a)

Szpilkka, widzę że szykujecie się na dziewczynkę :) :) :) :)

Dlaczego ?? :-)

Zgłoś nadużycie #102684 13 grudnia 2014, 20:07

Szpilkka napisał(a)

Miałam testy owulacyjne. W 25 dniu mialam pozytywny test i skok tempki więc niby owu ale od początku temp wydawała mi się za niska. Zwykle przed owu miałam 36,6 a po owu ponad 37. Z nudów zrobiłam test owu w dniu spodziewanej miesiączki (bo niby też wykrywają ciążę) a tu pozytyw :D Śluzu miałam znikome ilosci, tylko ta temperatura zaczęła mi pasowac....

Tutaj masz link do mojego wykresu http://ovufriend.pl/wykres.html?nick=szpilkka

Dlaczego ?? :-)

Różowe buciki na zdjeciu i suwaczek z... :D

Zgłoś nadużycie #102685 13 grudnia 2014, 20:11

Szpilkka Supermama

sabull napisał(a)

Różowe buciki na zdjeciu i suwaczek z... :D

hehe. Suwaczek tak po prostu różowy, a buciki? Po prostu podobało mi się to zdjęcie, ale kto wie? może to coś znaczy ;-) Kiedyś marzyłam o córeczce, ale teraz marze tylko o tym, żeby było całe i zdrowe. :-)

Zgłoś nadużycie #102686 13 grudnia 2014, 20:15

Szpilkka napisał(a)

hehe. Suwaczek tak po prostu różowy, a buciki? Po prostu podobało mi się to zdjęcie, ale kto wie? może to coś znaczy ;-) Kiedyś marzyłam o córeczce, ale teraz marze tylko o tym, żeby było całe i zdrowe. :-)

Doskonale Cie rozumiem. Powodzenia :*

Zgłoś nadużycie #102687 13 grudnia 2014, 21:22

Nancy Gotowa na wszystko
Dziewczyny, na forum Ovufriend zadałam nowe pytanie do eksperta (odpowiada we wtorki). Zapytałam o bezpieczeństwo niepokalanka we wczesnej ciąży przed testowaniem. Im więcej polubień pytania, tym większa szansa, że odpowie na nie ekspert.
Jeśli jesteście zainteresowane odpowiedzią, poproszę o zalajkowanie:
http://ovufriend.pl/forum/pytania-do-eksperta-diagnostyka-i-leczenie-nieplodnosc...
Pytanie brzmi" "Niepokalanek - bezpieczny?", a ja mam nick anula141

Zgłoś nadużycie #102688 14 grudnia 2014, 4:38

Zalajkowane :)

Zgłoś nadużycie #102689 14 grudnia 2014, 12:12

angel Fajna mama
Dzien dobry u mnie dzis spadek tempki do 36.7 wiec @ jednak znowu bedzie :-( milego dnia

Zgłoś nadużycie #102690 14 grudnia 2014, 14:30

amath89 Fajna mama

angel napisał(a)

Dzien dobry u mnie dzis spadek tempki do 36.7 wiec @ jednak znowu bedzie :-( milego dnia

U mnie chyba też, charakterystycznie mnie brzuch pobolewa :(