Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #102151 19 listopada 2014, 10:43

sabull Gotowa na wszystko
Kamilka ja po stracie mialam tez badanie w kierunku trombofilli czyli zakrzepicy i tocznia i tarczycy i cukrzycy i "utajonej" i test na konflikt plytkowy krwi. Pisze bo moze warto wiedziec ze takie badania sa i ze każdy ma prawo za darmo je wykonac a lekarze nie zawsze mówia o tym.

Zgłoś nadużycie #102152 19 listopada 2014, 10:55

Hej dziewczyny. Cos mi od wczoraj moj organizm mówi ze chyba jeszcze nie tym razem. Cos mi sie zdaje ze będzie miesiaczka. Ale juz się pocieszam ze moze to i lepiej bo jeszcze dentysta w przyszlym tygodniu mnie czeka (kanalowe leczenie) i szykuje się impreza roku w sobote wiec może trochę się odstresuje i poszaleje. Winka się napije z kumpelami. A mam naprawde cudowny zespół ludzi w pracy. Bardzo zgrany i mozna na nich liczyc. Nie raz razem się smialismy i plakalismy. Jak ktos się hajta to wszystkich zaprasza no i czasem po pracy wylazimy razem...

Zgłoś nadużycie #102153 19 listopada 2014, 10:59

Kokardka Fajna mama
Sabull Ty przynajmniej na dniach będziesz wiedzieć co i jak, bo ja muszę czekać długi tydzień...życzę Ci jednak, by @ nie przyszła do Cb.

Zgłoś nadużycie #102154 19 listopada 2014, 11:09

angel Fajna mama

sabull napisał(a)

Kamilka ja po stracie mialam tez badanie w kierunku trombofilli czyli zakrzepicy i tocznia i tarczycy i cukrzycy i "utajonej" i test na konflikt plytkowy krwi. Pisze bo moze warto wiedziec ze takie badania sa i ze każdy ma prawo za darmo je wykonac a lekarze nie zawsze mówia o tym.

dobrze ze o tym piszesz ja po poronieniu mialam oczywiscie wizyte kontrolna bo bylo lyzeczkowanie ale zrobil mi normalne badanie usg dop i stwierdzil ze wszystko jest ok ale nic zadnych badan konkretniejszych. wiecie tak sie zastanawiam bo u mnie sytulacja wyglada tak ze pierwsza ciaza zagrozona od samego poczatku zakaz chodzenia szpitale i mega krwotoki jednak donosilam powodem tego bylo to ze nie wiem jak to medycznie okreslic ale najpierw zarodek nie byl dobrze przyklejony a potem odklejalo sie lozysko naszczescie wszystko dobrze sie skonczylo ale druga ciaza identyczne zagrozenie wszystko jakby cofnol sie czas z tym ze ten zarodek byl slabszy i tetno zaniklo w 13tyg. ale sie rozpisalam ale chodzi mi o to czy moze wiecia dlaczego moja macica moze byc taka bo to jest jej wina mam tylozgiecie ale to podobno nie ma nic do tego moze mi czegos brakuje moze sa jakies wytaminy srodki ktore potrafia przygotowac ja bardziej do tego?

Zgłoś nadużycie #102155 19 listopada 2014, 11:15

angel Fajna mama

Kokardka napisał(a)

Sabull Ty przynajmniej na dniach będziesz wiedzieć co i jak, bo ja muszę czekać długi tydzień...życzę Ci jednak, by @ nie przyszła do Cb.

ustaw sobie suwaczek na ten ostatni tydzien to bedziemy razem odliczac i zobaczysz jak fajnie sie zmniejszaja dni do testowania :-)

Zgłoś nadużycie #102156 19 listopada 2014, 11:19

Kokardka Fajna mama
Angel no ja się nie znam na tym, ale sama się zastanawiam dlaczego niektóre kobiety ronią po trzy ciążę, a potem zachodzą w czwartą i dają radę donosić ją do końca... Od czego to zależy to nie wiem :( pytasz o witaminy, które by miały jakiś wpływ na to. Chyba nic na to nie wpływa :/ Ja folik biorę tak profilaktycznie. Szkoda, że to wszystko takie skomplikowane :(

Zgłoś nadużycie #102157 19 listopada 2014, 11:21

Kokardka Fajna mama

angel napisał(a)

ustaw sobie suwaczek na ten ostatni tydzien to bedziemy razem odliczac i zobaczysz jak fajnie sie zmniejszaja dni do testowania :-)

próbowałam ustawić suwak, ale error mi wyskakuje :/ i wyświetla takie coś: brak pamięci i zamyka się przeglądarka.

Zgłoś nadużycie #102158 19 listopada 2014, 11:23

Kokardka Fajna mama
Boże znów spanie mnie bierze, ta pogoda tak wpływa na mnie.

Zgłoś nadużycie #102159 19 listopada 2014, 11:27

angel Fajna mama

Kokardka napisał(a)

Boże znów spanie mnie bierze, ta pogoda tak wpływa na mnie.

to moze zatestuj bo przy objawach takich jak bol brodawek czy sennosc moze juz wykazac ale najlepiej tym czulszym 10

Zgłoś nadużycie #102160 19 listopada 2014, 11:28

angel Fajna mama

Kokardka napisał(a)

próbowałam ustawić suwak, ale error mi wyskakuje :/ i wyświetla takie coś: brak pamięci i zamyka się przeglądarka.

oj to szkoda bo tak jest prosciej nie trzeba pytac kiedy sie testuje bo widac moze puzniej sie uda :-)

Zgłoś nadużycie #102161 19 listopada 2014, 11:43

angel napisał(a)

dobrze ze o tym piszesz ja po poronieniu mialam oczywiscie wizyte kontrolna bo bylo lyzeczkowanie ale zrobil mi normalne badanie usg dop i stwierdzil ze wszystko jest ok ale nic zadnych badan konkretniejszych. wiecie tak sie zastanawiam bo u mnie sytulacja wyglada tak ze pierwsza ciaza zagrozona od samego poczatku zakaz chodzenia szpitale i mega krwotoki jednak donosilam powodem tego bylo to ze nie wiem jak to medycznie okreslic ale najpierw zarodek nie byl dobrze przyklejony a potem odklejalo sie lozysko naszczescie wszystko dobrze sie skonczylo ale druga ciaza identyczne zagrozenie wszystko jakby cofnol sie czas z tym ze ten zarodek byl slabszy i tetno zaniklo w 13tyg. ale sie rozpisalam ale chodzi mi o to czy moze wiecia dlaczego moja macica moze byc taka bo to jest jej wina mam tylozgiecie ale to podobno nie ma nic do tego moze mi czegos brakuje moze sa jakies wytaminy srodki ktore potrafia przygotowac ja bardziej do tego?

Angel, nie jestem lekarzem i nie wiem co moglo byc przyczyną Tych niepowodzeń. Moze lozysko moze w Twoim przypadku badania genetyczne udzielily by odpowiedzi bo syt zagrazajace ciazy się powtarzały. Tylozgiecie nie jest tu raczej powodem wiele kobiet je ma i to nie jest groźne. Ja i moja mama tez mamy tylozgiecie. Moje kolezanki ktore sa mamami maja. Taka nasza uroda :) A co do usg jest to badanie wazne ale jedno z wielu ktore warto wykonac po poronieniu. Ono nie odpowiada na zbyt wiele pytan. Nie namawiam do tego zeby się fiksowac i wciaz szukac pryzczyn czy robic milion badan bo nie o to chodzi, ale warto zawalczyc czasem o swoje prawo do badan ktore dotycza najczęstszych przyczyn poronien. To te ktore napisalam w poscie wczesniej. Moja lekarka ma takie wlasniw podejscie i woli dmuchac na zimne...np. bede na heparynie od poczatku ciazy. Mam tez niedoczynnosc tarczycy wiec bede na hormonach i w 16tc test na konflikt pkytkowy krwi.

Zgłoś nadużycie #102162 19 listopada 2014, 11:51

angel Fajna mama

sabull napisał(a)

Angel, nie jestem lekarzem i nie wiem co moglo byc przyczyną Tych niepowodzeń. Moze lozysko moze w Twoim przypadku badania genetyczne udzielily by odpowiedzi bo syt zagrazajace ciazy się powtarzały. Tylozgiecie nie jest tu raczej powodem wiele kobiet je ma i to nie jest groźne. Ja i moja mama tez mamy tylozgiecie. Moje kolezanki ktore sa mamami maja. Taka nasza uroda :) A co do usg jest to badanie wazne ale jedno z wielu ktore warto wykonac po poronieniu. Ono nie odpowiada na zbyt wiele pytan. Nie namawiam do tego zeby się fiksowac i wciaz szukac pryzczyn czy robic milion badan bo nie o to chodzi, ale warto zawalczyc czasem o swoje prawo do badan ktore dotycza najczęstszych przyczyn poronien. To te ktore napisalam w poscie wczesniej. Moja lekarka ma takie wlasniw podejscie i woli dmuchac na zimne...np. bede na heparynie od poczatku ciazy. Mam tez niedoczynnosc tarczycy wiec bede na hormonach i w 16tc test na konflikt pkytkowy krwi.

Wiem ze jezdzilam tez do szpitala chyba po dwuch tyg po wynik ktory zrobili nie mi ale malestwu po lyzeczkowaniu ale przyczyna nie zostala znaleziona. Musze troche poczytac w tym temacie moze cos wygrzebie :-)

Zgłoś nadużycie #102163 19 listopada 2014, 12:16

angel Fajna mama
a wlasnie poczytalam troche i przypomnialo mi sie ze dziewczyny kiedys pisaly ze przy tylozgieciu macicy dobrze jest sie kochac na pieska ze to niby ulatwia dotarcie plemnikom :-) w tych ruznych artykulach tez o tym pisza :-)

Zgłoś nadużycie #102164 19 listopada 2014, 13:08

Kokardka Fajna mama

angel napisał(a)

to moze zatestuj bo przy objawach takich jak bol brodawek czy sennosc moze juz wykazac ale najlepiej tym czulszym 10

w domu mam tylko bobo test, on ma czułość 25, za wcześnie na niego

Zgłoś nadużycie #102165 19 listopada 2014, 13:10

Kokardka Fajna mama

angel napisał(a)

oj to szkoda bo tak jest prosciej nie trzeba pytac kiedy sie testuje bo widac moze puzniej sie uda :-)

ale na tym tel to w ogole mi niektóre strony źle chodzą, np o2, gdzie mam pocztę. Szlag mnie trafia.

Zgłoś nadużycie #102166 19 listopada 2014, 13:23

Kokardka Fajna mama
Angel też to słyszałam, że ja pozycja przy tej dolegliwości jest najlepsza.

Zgłoś nadużycie #102167 19 listopada 2014, 15:37

anafreud Fajna mama
mam bardzo duże tyłozgięcie i w żadną ciążę nie zaszłam przy piesku :)
Grochu (*) 9tc   
Jednego syna już mam teraz czas na...... córkę ;)  
Marzenia są po to by je realizować - jedno po drugim!

Zgłoś nadużycie #102168 19 listopada 2014, 16:13

Edka82 Fajna mama
No dobra, nadszedł czas, generalnie wstrzymywałam się, chciałam trochę jeszcze poczekać ale chyba dalej nie ma sensu! Kokardko vel Valentino vel Anniko. Niniejszym oświadczam Tobie ze zostałaś zdemaskowana, tu, na cudzie i marcowkach. Wszyscy już wiedzą, więc chyba juz pora na Ciebie :) Czekam na kolejne Twe wcielenie, nie mogę się doczekać jaki nowy nick przyjmiesz. I tak Cię wytropimy. Zrobiłyśmy to juz 3 razy, damy rade 4 i 5. Zastanawiam się czy zamiast brodawek to nie boli Cię mózg :) Polecam dobrego psychologa albo nawet juz psychiatrę, bo się zapętliłaś. Współczuję Tobie, pozdrawiam :)

Zgłoś nadużycie #102169 19 listopada 2014, 17:05

anafreud Fajna mama

Edka82 napisał(a)

No dobra, nadszedł czas, generalnie wstrzymywałam się, chciałam trochę jeszcze poczekać ale chyba dalej nie ma sensu! Kokardko vel Valentino vel Anniko. Niniejszym oświadczam Tobie ze zostałaś zdemaskowana, tu, na cudzie i marcowkach. Wszyscy już wiedzą, więc chyba juz pora na Ciebie :) Czekam na kolejne Twe wcielenie, nie mogę się doczekać jaki nowy nick przyjmiesz. I tak Cię wytropimy. Zrobiłyśmy to juz 3 razy, damy rade 4 i 5. Zastanawiam się czy zamiast brodawek to nie boli Cię mózg :) Polecam dobrego psychologa albo nawet juz psychiatrę, bo się zapętliłaś. Współczuję Tobie, pozdrawiam :)

hahahahaha Edka - aj law ju :) ale podpisuje się wszystkim ręcami i nogyma które mam - póki co jeszcze tylko 2 ręce i 2 nogo bo Grochu to pewnie ma dopiero pieprzyki zamiast kończyn...aaaa i podpisuje się jeszcze ogonkiem który Grochu jeszcze posiada ;)
Grochu (*) 9tc   
Jednego syna już mam teraz czas na...... córkę ;)  
Marzenia są po to by je realizować - jedno po drugim!

Zgłoś nadużycie #102170 19 listopada 2014, 17:09

angel Fajna mama

anafreud napisał(a)

mam bardzo duże tyłozgięcie i w żadną ciążę nie zaszłam przy piesku :)

Haha no ja w pierwsza tez nie a w druga to nie wiem bo ruznie bywalo i nie wiem ktora byla trafiona :-)