Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #101111 22 października 2014, 14:21

kate85 Supermama

sabull napisał(a)

No więc moja ginekolog dała mi skierowanie na betę i powiedziała, żebym zrobiła nie wcześniej niż dwa dni po planowanej miesiączce jeśli nie przyjdzie... Powiedziała że mam odstawić bromergon bo nawet jeśli nie jestem w ciąży to tydzień przerwy nic nie przeszkodzi. No i jeśli będę w ciąży to mam przyjść bo będę brała acard i heparynę. Jestem pełna nadziei... trzymajcie kciuki za mnie !!!

Sabull trzymam mocno kciuki! :) wiem co to czekanie :)

Zgłoś nadużycie #101112 22 października 2014, 14:23

kamilka Fajna mama

sabull napisał(a)

No więc moja ginekolog dała mi skierowanie na betę i powiedziała, żebym zrobiła nie wcześniej niż dwa dni po planowanej miesiączce jeśli nie przyjdzie... Powiedziała że mam odstawić bromergon bo nawet jeśli nie jestem w ciąży to tydzień przerwy nic nie przeszkodzi. No i jeśli będę w ciąży to mam przyjść bo będę brała acard i heparynę. Jestem pełna nadziei... trzymajcie kciuki za mnie !!!

a kiedy @ powinna przyjsć?

Zgłoś nadużycie #101113 22 października 2014, 14:25

kamilka Fajna mama

kate85 napisał(a)

Kamilka a długo się staraliście o drugą ciążę po poronieniu?

troche to trwało. najpierw mąż nie chcaił się zgodzic na starania bo widział jak przeżyłam te stratę. a potem nie wychodziło. w sumie to ponad rok.

Zgłoś nadużycie #101114 22 października 2014, 14:27

sabull Gotowa na wszystko
Wredna @ powinna przyjść w niedzielę...

Zgłoś nadużycie #101115 22 października 2014, 14:28

kamilka Fajna mama
kochane ja lecę do domku.
zajrze z tel. w domu do |Was ale bez pisanai bo cos mi się porobiło z pisaniem. hihihi
a jutro mam badania dziecka to dopiero w piatek będę.
miłego!! :)

Zgłoś nadużycie #101116 22 października 2014, 14:29

kamilka Fajna mama

sabull napisał(a)

Wredna @ powinna przyjść w niedzielę...

no to czekamy!! z zacisniętymi kciukami!!

Zgłoś nadużycie #101117 22 października 2014, 14:37

kate85 Supermama

kamilka napisał(a)

kochane ja lecę do domku.
zajrze z tel. w domu do |Was ale bez pisanai bo cos mi się porobiło z pisaniem. hihihi
a jutro mam badania dziecka to dopiero w piatek będę.
miłego!! :)

Pa Kamilka :)

Zgłoś nadużycie #101118 22 października 2014, 15:31

Edka82 Fajna mama

sabull napisał(a)

Kurcze, ja też coraz większą nadzieję sobie robie... Mam temp.37 i objawy typowo ciążowe, ( We wczesnej ciąży tak samo się czułam jak teraz). Moje wyniki z wczoraj są coraz lepsze: tsh: 1,380 a miesiąc temu było 2,250 prolaktyna 206 (po obciążeniu nie robiłam ale jest i tak niższa niż miesiąc temu a już miesiąc temu po obciążeniu była w normie) Progesteron wyszedł 60 a miesiąc temu w ten sam dzień cyklu robiłam (zawsze robię w 21 dc) był 30. Dziś mam gina. Zapytam ją czy jest sens betę robić i czy ten bromergon szkodzi jeśli to wczesna ciąża. Jestem zadowolona ze ta tarczyca w końcu spadła :) Wynika w końcu dobre więc jak nie teraz to i tak te dwie kreski w końcu się pojawią...

Prolaktyna 206 ?? ?? ? Czy przecinek Ci zjadło ??

Zgłoś nadużycie #101119 22 października 2014, 18:15

motylek1909 Supermama
kamilka - moje gratulacje ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #101120 22 października 2014, 20:00

sabull Gotowa na wszystko

Edka82 napisał(a)

Prolaktyna 206 ?? ?? ? Czy przecinek Ci zjadło ??

Prolaktyna 206,5 mU/l gdzie norma to 127 - 637 . Może w innych jednostkach też czasem podają. Kiedy zaczynałam leczenie miałam ponad 500 a po obciążeniu jakieś 20 razy większą.

Zgłoś nadużycie #101121 22 października 2014, 22:45

Edka82 Fajna mama

sabull napisał(a)

Prolaktyna 206,5 mU/l gdzie norma to 127 - 637 . Może w innych jednostkach też czasem podają. Kiedy zaczynałam leczenie miałam ponad 500 a po obciążeniu jakieś 20 razy większą.

zwykle podają w ng/ml, wtedy norma jest od 5-25 :) dlatego pytałam o ten przecinek, pierwszy raz spotykam się takim jak Twój zakresem, w takich jednostkach. Stąd moje zdziwienie :)

Zgłoś nadużycie #101122 23 października 2014, 7:58

lucylucy Świeżo upieczona
Witam :)
Jestem mamą 2 latka, staramy się z mężem o drugiego potomka i jakoś od pół roku - nic. Miałam cc przy pierwszym, ale lekarz powiedział po usg, że jest ok. Tylko jakoś nic nie widać... używam testów LH i owu mikroskopu (pierwszy cykl)... jesteśmy wykończeni i szczerze...wcale nam się już nie chce przytulać! Czy któraś z was używała owu mikroskopu? czy jeśli się uda "zaskoczyc" to paprotki w mikroskopie się utrzymują, czy zanikają jak "po owulacji" ?

Zgłoś nadużycie #101123 23 października 2014, 8:00

Jestem mamą 2 latka, staramy się z mężem o drugiego potomka i jakoś od pół roku - nic. Miałam cc przy pierwszym, ale lekarz powiedział po usg, że jest ok. Tylko jakoś nic nie widać... używam testów LH i owu mikroskopu (pierwszy cykl)... jesteśmy wykończeni i szczerze...wcale nam się już nie chce przytulać! Czy któraś z was używała owu mikroskopu? czy jeśli się uda "zaskoczyc" to paprotki w mikroskopie się utrzymują, czy zanikają jak "po owulacji" ?

Zgłoś nadużycie #101124 23 października 2014, 8:24

kate85 Supermama

lucylucy napisał(a)

Hej lucylucy :) ja nie używam żadnych testów, trzymam kciuki,żeby się udało :) ja byłam w pierwszej ciąży i niestety poroniłam, miałam odczekać 3 cykle po zabiegu i teraz to jest mój 1 cykl starań i okres spóźnia się już 9 dni, robiłam tydzień temu w pt hcg i ujemne;/ a dziś znów zrobiłam rano test i 1 kreska;/ nie wiem co się dzieje, @ dalej nie ma..wieczorem miałam mocne kłucia jak na silną owulkę lub na okres, chyba umowię się na przyszły tydzień do gina..

Zgłoś nadużycie #101125 23 października 2014, 8:53

Trzymam kciuki...

Zgłoś nadużycie #101126 23 października 2014, 9:08

kate85 Supermama
Niepotrzebnie robiłam dziś test, jednak te wieczorne kłucia to była oznaka @, właśnie dostałam.. czyli jednak hcg się nie myliło, @ spóźniła się 9 dni..no nic do gina w takim razie się nie umawiam, tylko teraz jak ustalić kiedy jest owulka..dziewczyny stosujecie testy owulacyjne? może mi by to pomogło, bo jak mam tak nieregularne okresy, to sama nie wiem kiedy już mam owulkę.

Zgłoś nadużycie #101127 23 października 2014, 9:12

Edka82 Fajna mama

lucylucy napisał(a)

Hej, z tego co wiem, to żadna z dziewczyn nie używała mikroskopu, mówię o 'starych" staraczkach. Co do testów paskowych, to osobiście je olałam, rzadko mi wychodziły, a owuluję, bo mam to potwierdzone. Stwierdziłam więc, że szkoda kasy. Może spróbuj mierzyć temperaturę, załóż sobie konto na ovufriend i prowadź wykres. Bez urazy, ale tu na forum są dziewczyny, które kilka lat starają się o dziecko, ja sama siedzę tu już rok. Ty masz za sobą tylko 6 miesięcy...Statystycznie 80% par regularnie współżyjących ze sobą, starających się, ma szansę zajść w ciążę w ciągu roku. Cierpliwości dziewczyno :)

Zgłoś nadużycie #101128 23 października 2014, 9:17

Edka82 Fajna mama

kate85 napisał(a)

Niepotrzebnie robiłam dziś test, jednak te wieczorne kłucia to była oznaka @, właśnie dostałam.. czyli jednak hcg się nie myliło, @ spóźniła się 9 dni..no nic do gina w takim razie się nie umawiam, tylko teraz jak ustalić kiedy jest owulka..dziewczyny stosujecie testy owulacyjne? może mi by to pomogło, bo jak mam tak nieregularne okresy, to sama nie wiem kiedy już mam owulkę.

Co do testów paskowych, to osobiście je olałam, rzadko mi wychodziły, a owuluję, bo mam to potwierdzone. Stwierdziłam więc, że szkoda kasy. Może spróbuj mierzyć temperaturę, załóż sobie konto na ovufriend i prowadź wykres. A jak coś to kupuuj na alegro, taniej Ci wyjdzie. Trzymam kciuki za nowy cykl :)

Zgłoś nadużycie #101129 23 października 2014, 9:35

Lenka87 Fajna mama
Kate, najlepiej by było, gdybyś zrobiła tak jak pisze Edka. Testy nie zawsze wychodzą. Załóż konto, mierz codziennie temperaturę o stałej porze i będziesz wiedziała, kiedy była owulacja
17 tc Aniołek-31.01.2015 :(
Na zawsze w naszych sercach

Zgłoś nadużycie #101130 23 października 2014, 10:04

kate85 Supermama

Edka82 napisał(a)

Co do testów paskowych, to osobiście je olałam, rzadko mi wychodziły, a owuluję, bo mam to potwierdzone. Stwierdziłam więc, że szkoda kasy. Może spróbuj mierzyć temperaturę, załóż sobie konto na ovufriend i prowadź wykres. A jak coś to kupuuj na alegro, taniej Ci wyjdzie. Trzymam kciuki za nowy cykl :)

Dzięki Edka :) właśnie założyłam konto na ovu :)