Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #100991 17 października 2014, 14:38

kate85 Supermama

kamilka napisał(a)

a tymczasem mówię pa bo spadam do domku!

Pa Kamilka :) dziękuję;*

Zgłoś nadużycie #100992 17 października 2014, 15:56

sabull Gotowa na wszystko
Kate bardzo mi przykro :( Tez znam to uczucie rozczarowania... najpierw testy owu negatywnie a potem kiedy zaczynam cos czuć i nadzieja znow się pojawia to przychodzi @ :/ W ktorym dniu po owu robilas? Moze zbyt wczesnie? Mi tez endo pow ze jsk tylko zajde mam przyjsc z wynikami świeżymi tsh i bedziemy kombinowac z hormonami bo w ciazy sie zmieniaja...

Zgłoś nadużycie #100993 17 października 2014, 15:56

Kate bardzo mi przykro :( Tez znam to uczucie rozczarowania... najpierw testy owu negatywnie a potem kiedy zaczynam cos czuć i nadzieja znow się pojawia to przychodzi @ :/ W ktorym dniu po owu robilas? Moze zbyt wczesnie? Mi tez endo pow ze jsk tylko zajde mam przyjsc z wynikami świeżymi tsh i bedziemy kombinowac z hormonami bo w ciazy sie zmieniaja...

Zgłoś nadużycie #100994 17 października 2014, 15:56

Zgłoś nadużycie #100995 17 października 2014, 20:00

Edka82 Fajna mama

sabull napisał(a)

Hej dziewczyny, ja dziś idę do internisty wydusić z niego skierowania na badania prolaktyny, tarczycy i progesteronu. :) Te dwa pierwsze zbijam od jakiś 2 miesięcy bo mam za wysokie. Ciekawa jestem czy spadły.
Kate, życzę szczęścia !!!
Ja też mam zamiar zrobić hcg po weekendzie, bo czuję się dziwnie i też nie wiem czy to schiza czy może jednak...
Czytałam, że hcg najwcześniej najlepiej zrobić 12 dni po owulacji, ale ja spróbuję już po tygodniu w końcu testy ciążowe już po 6 dniach potrafią wykryć ciąże, a jak jestem w ciąży to chcę jak najszybciej odstawić bromergon bo się martwię, żeby nie przyjmować go w ciąży...

ale to chodzi o 6 dni od implantacji a nie od owulacji :) a implantację, czyli zagnieżdżenie mozesz mieć w 10 dpo, więc żaden test Ci nie wyjdzie :)

Zgłoś nadużycie #100996 17 października 2014, 20:15

Di26 Gotowa na wszystko
Kate, współczuję, pamiętam jak to było jak się starałam o pierwsze dziecko :( chyba tylko ja wiem ile łez wylałam przez te ponad 2 lata starań, brania tych wszystkich leków, zastrzyków. Dlatego trzymam za was wszystkie kciuki, trzeba być dobrej myśli i nie poddawać się, pamiętam jak podczas moich starań w ciąże zaszła moja siostra cała noc przepłakała, najgorsze w tym wszystkim były pytania całej rodziny - a ty kiedy ?? ( siostra jest młodsza). Niby mówią że z drugim jest szybciej u nas się to nie sprawdza i też już ponad pół roku się staramy . Dlatego jeszcze raz z całego serca życzę wam kochane jak najszybciej dzieciaczków.

Zgłoś nadużycie #100997 17 października 2014, 21:54

kate85 Supermama

sabull napisał(a)

Niby się pogodziłam, ale jakoś tak smutno..bo objawy miałam i w sumie nadal mam, bo sama temperatura skoczyła mi dziś jeszcze wyżej, 36,95 mam a zwykle mam ok. 35,30 a od kilku dni ok. 36,40 a dziś to najwyższa jest, wiec nie wiem o co chodzi..patrzyłam na wyniku, ze nie miałam beta hcg tylko samo hcg i teraz się zastanawiam czy to jakaś różnica..a odnośnie owulacji, to ciężko mi było wyliczyć,bo to był 3 okres po łyżeczkowaniu, ale biorąc pod uwagę ostatni okres, to niby miała być 1 X, ehh pozostaje tylko liczyć na pomyłkę wyniku :)

Zgłoś nadużycie #100998 17 października 2014, 21:56

kate85 Supermama

Di26 napisał(a)

Kate, współczuję, pamiętam jak to było jak się starałam o pierwsze dziecko :( chyba tylko ja wiem ile łez wylałam przez te ponad 2 lata starań, brania tych wszystkich leków, zastrzyków. Dlatego trzymam za was wszystkie kciuki, trzeba być dobrej myśli i nie poddawać się, pamiętam jak podczas moich starań w ciąże zaszła moja siostra cała noc przepłakała, najgorsze w tym wszystkim były pytania całej rodziny - a ty kiedy ?? ( siostra jest młodsza). Niby mówią że z drugim jest szybciej u nas się to nie sprawdza i też już ponad pół roku się staramy . Dlatego jeszcze raz z całego serca życzę wam kochane jak najszybciej dzieciaczków.

Hej, ojej to przeszłaś swoje..oj tak rozczarowania są najgorsze.. ja w czerwcu poroniłam a zaszłam w ciążę w 1 cyklu starań, więc teraz też mialam taką wielką nadzieję,że za 1 razem się udało i te objawy jeszcze, no nic zobaczymy co się będzie działo, póki co okres się spóźnia 3 dni.

Zgłoś nadużycie #100999 20 października 2014, 8:11

kate85 Supermama
Hej Dziewczyny :) jakie tu pustki po weekendzie, myślałam,że Was nie nadrobię ;p jak weekend? :) dziewczyny ja nadal nie mam @! jutro minie tydzień jak mi się spóźnia..po łyżeczkowaniu pierwszy raz coś takiego mam a to był 1 cykl starań i akurat teraz się spóźnia, no ale to ujemne hcg z piątku, sama nie wiem co o tym myśleć, temperatura cała czas wysoka czyli ok. 36.7, 36.95 w sb miałam a zawsze mam ok 35,30. Dziwne rzeczy ;p

Zgłoś nadużycie #101000 20 października 2014, 8:17

krysiulcia Zadomowiona
Kate, kurcze strasznie mi przykro, te wszystkie objawy i brak @ faktycznie wskazywały na ciążę, może organizm się tak nakręcił ... ? Nie ma co się poddawać tylko działać dalej , może trochę zluzować, żeby organizm nie płatał figli :)

u mnie w tym cyklu chyba nic z tego nie będzie, mimo że po ziołach z baby and mama med była owulacja i śluz i w ogóle wszystko właściwie to nie czuję, żeby coś się tam działo

Zgłoś nadużycie #101001 20 października 2014, 8:20

kamilka Fajna mama

kate85 napisał(a)

Hej Dziewczyny :) jakie tu pustki po weekendzie, myślałam,że Was nie nadrobię ;p jak weekend? :) dziewczyny ja nadal nie mam @! jutro minie tydzień jak mi się spóźnia..po łyżeczkowaniu pierwszy raz coś takiego mam a to był 1 cykl starań i akurat teraz się spóźnia, no ale to ujemne hcg z piątku, sama nie wiem co o tym myśleć, temperatura cała czas wysoka czyli ok. 36.7, 36.95 w sb miałam a zawsze mam ok 35,30. Dziwne rzeczy ;p

hej. Kate dziwne to faktycznie...
a pustki tu są straszne...
dziewczyny na fb...

Zgłoś nadużycie #101002 20 października 2014, 8:58

kate85 Supermama

kamilka napisał(a)

hej. Kate dziwne to faktycznie...
a pustki tu są straszne...
dziewczyny na fb...

Dobrze,że ratujemy wątek hehe :) Kamilka a jak u Ciebie? a ja nie wiem o co chodzi u mnie..nawet nie wiem kiedy i czy w ogóle miałam owulację, tak myślę,że może mi się przesunęła i hcg jeszcze nie wyłapało, już sama sie pocieszam ;p

Zgłoś nadużycie #101003 20 października 2014, 9:37

kamilka Fajna mama
wiesz...
ciężko mi cokolwiek powiedzieć... jeśli owu miałas przesuniętą i jest mniej jak 10 dni od zagnieżdzenia to beta może faktycznie nie wyjsć... a jak twoje tsh? bo może tu jest pies pogrzebany?
nie chcę Cie nakręcać, bo to szkoda nerwów...
a u mnie. hmmm. myślałam że cos z tego będzie... ale badałam wczoraj szyjke i jest baaardzo nisko i otwarta to w tym cyklu pewnie nici z tego. a tak bardzo się już nastawiłam hihi że to już teraz...
no ale cóż póki nie ma @ jest nadzoeja...

Zgłoś nadużycie #101004 20 października 2014, 10:08

kate85 Supermama

kamilka napisał(a)

wiesz...
ciężko mi cokolwiek powiedzieć... jeśli owu miałas przesuniętą i jest mniej jak 10 dni od zagnieżdzenia to beta może faktycznie nie wyjsć... a jak twoje tsh? bo może tu jest pies pogrzebany?
nie chcę Cie nakręcać, bo to szkoda nerwów...
a u mnie. hmmm. myślałam że cos z tego będzie... ale badałam wczoraj szyjke i jest baaardzo nisko i otwarta to w tym cyklu pewnie nici z tego. a tak bardzo się już nastawiłam hihi że to już teraz...
no ale cóż póki nie ma @ jest nadzoeja...

Kamilka a Tobie też się spóźnia @? ja miałam 3 okresy po łyzeczkowaniu nie poźniej niż w 33 dniu cyklu, teraz to był nasz 1 cykl starań i od razu spóźnia się okres.. dziś mam 39 dzień cyklu czyli od najdłuzszego cyklu ( mam nieregularne ) spóźnia się już 6 dni. Hormony tarczycy cały czas kontroluję i miałam w normie, bo biorę Eythyrox 75. ostatnio robiłam 1 lipca i zawsze jest ok i endo mówił,ze ok, właśnie się zastanawiam czy jutro nie iść i nei zrobić hormonów tarczycy, bo zwykle co 3 msc robię, kalendarzowo owu miala być 1 X ale rzeczywiście mogła się przesunąć a hcg robiłam rano 17..ehh już w sumie się pogodziłam,ale może jest nadzieja :)

Zgłoś nadużycie #101005 20 października 2014, 10:17

Czesc Dziewczyny. Milego poniedzialku życzę :)

Kate może zrób jeszcze raz test jesli nie dostaniesz okresu w przeciagu paru dni... wcale się nie dziwię ze się nakrecilas bo sama staram się nie nakrecaca potem i tak serce dyktuje swoje... ;-) ja tez mam takie objawy dziwne w tym cyklu i też gdzies tam z tylu glowy żyję nadzieja... zreszta zaczelam ryczec na reklamach i wszystko mnie wzrusza wiec nawet mąż się zaczął nakrecac... :) jesli się jednak nie uda to na całe szczęście już za moment kolejny cykl i znów można próbować. To mnie pociesza :)

Ja w środę ide do gina a we wtorek mam badania zrobic. Tylko nie wiem co z ta prolaktyna z obciążeniem bo jesli jednak jestem w ciąży to nie wiem czy powinnam lykac te tabletke do badania po godzinie... czy ona jest neutalna ? Ktos się orientuje w temacie ?

Zgłoś nadużycie #101006 20 października 2014, 10:24

kate85 Supermama

sabull napisał(a)

Kate może zrób jeszcze raz test jesli nie dostaniesz okresu w przeciagu paru dni... wcale się nie dziwię ze się nakrecilas bo sama staram się nie nakrecaca potem i tak serce dyktuje swoje... ;-) ja tez mam takie objawy dziwne w tym cyklu i też gdzies tam z tylu glowy żyję nadzieja... zreszta zaczelam ryczec na reklamach i wszystko mnie wzrusza wiec nawet mąż się zaczął nakrecac... :) jesli się jednak nie uda to na całe szczęście już za moment kolejny cykl i znów można próbować. To mnie pociesza :)
Ja w środę ide do gina a we wtorek mam badania zrobic. Tylko nie wiem co z ta prolaktyna z obciążeniem bo jesli jednak jestem w ciąży to nie wiem czy powinnam lykac te tabletke do badania po godzinie... czy ona jest neutalna ? Ktos się orientuje w temacie ?

hej Sabull :) ja się nie orientuję, może ktoś tu odpowie na Twoje pytanie :) jutro z rana pojadę zrobić hormony tarczycy, bo już minęły mi ponad 3 msc i po pracy popołudniu pójdę do endo, będzie mieć wyniki to powie co i jak. Właśnie to  nakręcanie. w piątek jak odebrałam hcg to tak mi waliło serce, ale jak zobaczyłam ujemne to taki zawód, ale stwierdzilam,ze będzie co ma być, moje nerwy niczego nie zmienią.. wczoraj byliśmy u znajomych, znajoma w 14 tyg. ciąży, pokazywała usg i mówiłam Jej,że mi się spóźnia @ i ze hcg ujeme, mówiła,zeby się nie nakręcać, ze tak najgorzej, więc odpuszczam :) druga znajoma tez w ciąży, plaga teraz dosłownie w naszym środowisku heh, ale zobaczymy, jestem dobrej myśli mimo wszystko :)

Zgłoś nadużycie #101007 20 października 2014, 10:27

kamilka Fajna mama

kate85 napisał(a)

Kamilka a Tobie też się spóźnia @? ja miałam 3 okresy po łyzeczkowaniu nie poźniej niż w 33 dniu cyklu, teraz to był nasz 1 cykl starań i od razu spóźnia się okres.. dziś mam 39 dzień cyklu czyli od najdłuzszego cyklu ( mam nieregularne ) spóźnia się już 6 dni. Hormony tarczycy cały czas kontroluję i miałam w normie, bo biorę Eythyrox 75. ostatnio robiłam 1 lipca i zawsze jest ok i endo mówił,ze ok, właśnie się zastanawiam czy jutro nie iść i nei zrobić hormonów tarczycy, bo zwykle co 3 msc robię, kalendarzowo owu miala być 1 X ale rzeczywiście mogła się przesunąć a hcg robiłam rano 17..ehh już w sumie się pogodziłam,ale może jest nadzieja :)

mi sie nie spóźnia. dopiero mam mieć @ 23.X. i wtedy powinnam testować. dziś jestem 10 dpo. i szukam objawów... heheheh
a może nie szukam ? mam zwroty głowy. A sabull dobrze radzi. może siknij jutro? a z wynkiami tarczycy to potrafi sie rozregulowac w ciągu jednego m-ca. ja tak miałam. biorę 1/2 75 a jednego dnia w tygodniu 50.

Zgłoś nadużycie #101008 20 października 2014, 10:28

kamilka Fajna mama

sabull napisał(a)

kurcze nie wiem...
a ile dnia jesteś po owu?

Zgłoś nadużycie #101009 20 października 2014, 10:39

kate85 Supermama

kamilka napisał(a)

mi sie nie spóźnia. dopiero mam mieć @ 23.X. i wtedy powinnam testować. dziś jestem 10 dpo. i szukam objawów... heheheh
a może nie szukam ? mam zwroty głowy. A sabull dobrze radzi. może siknij jutro? a z wynkiami tarczycy to potrafi sie rozregulowac w ciągu jednego m-ca. ja tak miałam. biorę 1/2 75 a jednego dnia w tygodniu 50.

Mam nadzieję,że hormony są ok, ale wolę sprawdzić, dlatego jutro rano pojadę na badania a po południu na wizytę, oby było wszystko ok :) z testowaniem poczekam jeszcze, bo w tamtym tyg, jak głupia latałam do apteki po testy i nic ;p więc nie chcę znów się napalać, poczekam jeszcze, zobaczę jak z tarczycą i zobaczymy :) może rzeczywiście owu się przesunęła, ja nie bylam pewna czy ona jest 1 X tak jak z wyliczeń wzorowych, mogła być poźniej, a 4 i 7 i 11 X też się staraliśmy :) Dziewczyny a jak jest z temperaturą przed @?  bo chyba spada prawda? a ja mam cały czas wyższą niż normalnie, to też dziwne..i często siku robię

Zgłoś nadużycie #101010 20 października 2014, 10:52

kamilka Fajna mama
no tak zrób kontrolnie. ja tez już powinnam tsh zrobić.
ale obiecałam sobie że zrobie tsh betę (HAHHA) i progesteron. taki komplecik :)