Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #100931 12 października 2014, 22:16

olka281 Gotowa na wszystko
witamy, powodzenia w staraniach

Zgłoś nadużycie #100932 13 października 2014, 10:06

Edka82 Fajna mama
Witamy :)

Zgłoś nadużycie #100933 13 października 2014, 11:52

krysiulcia Zadomowiona
przy powodzeniach to się chyba nie dziękuje :) ale z radością przyjmujemy :)

o już jakoś wszystkiego mi się odechciało, straciłam motywację...

Zgłoś nadużycie #100934 13 października 2014, 13:16

malwina123 Gotowa na wszystko
Witam mamuśki ! Chciałam się o coś zapytać doradzić, może któraś tak miała, bardzo długo z moim tż staramy się o maleństwo :) Moje cykle są 29dniowe od 11-14 dnia cyklu cały czas się bawiliśmy, w 12 i 13dniu cyklu bardzo bolał,kuł mnie lewy jajnik no czyli przyszła owulka, od 18 dnia cyklu dziś mam 24dzień cyklu strasznie bolą mnie piersi, staników nie umiem nosić, w nocy z bólu się aż budzę jak się obracam,nagle z dnia na dzien mi urosły aż staniki są za małe bo piersi się ,,wylewaja ,, zawsze ból piersi przed @ miałam tak 3-4dni przed i mi nie rosło nic ! Czy któraś z was tak miała po zapłodnieniu, czy możliwe że się udało ? Chciałam dziś testować bo to mi nie daje spokoju, ale nie wiem czy coś już pokaże a do soboty nie wytrzymam :) Nie wiem dlaczego , ale czuje że mogło się udać, powtórze pytanie, czy któraś z Was też tak miała ? :)

Zgłoś nadużycie #100935 13 października 2014, 16:41

Di26 Gotowa na wszystko
Witam, jestem mamą prawie 1,5 rocznej Karolki :) ogólnie wcześniej się udzielałam na majówkach 2013 ale jakoś zaniechałam to :( więc postanowiłam z racji tego że staramy się o drugą dzidzię napisać do was :) I oczywiście od razu z pytaniem, przy pierwszej córci mieliśmy problemy ( staraliśmy się prawie 2 lata) po badaniach itp w końcu się udało, nie ukrywam myślałam że przy drugim dziecku bedzie szybciej ( u mnie wyszło że miałam przytkany jajowód, który się odetkał przy badaniu,tak wywnioskował lekarz ). Podjęliśmy starania już od kwietnia bo ja chciałam 2 dziecko też na maj ;) niestety jak narazie nie ma efektu. Stąd moje pytanie czy któraś mama miała podobnie i mogła by się podzielić swoim doświadczeniem ?? Pozdrawiam :)

Zgłoś nadużycie #100936 13 października 2014, 18:14

Edka82 Fajna mama
Byłam dziś w Klinice. Lekarz obejrzał moje wyniki i nie ma się co czepić, Zrobił mi usg i wyszedł 15 mm pęcherzyk na prawym. Ucieszyło mnie to bardzo, bo nigdy nie trafiłam na to, by coś się działo na prawym, zawsze lewy. Możliwe, ze jakoś tak przypadkowo wychodziło do tej pory, albo prawy dopiero się ocknął po hsg, mógł być nieaktywny po antykoncepcji, kij wie, nie będziemy się nad nim roztrząsać . Gin powiedział, ze mąż powinien zdarzyć na owu, bo nie zapowiada się by pęknął przed piątkiem. Ale za to w weekend mamy nie wychodzić z łózka ;P Nie chciał mnie monitorować, teraz bo szkoda kasy, J nie ma, wiec sprawdzimy tylko w poniedziałek na usg czy pęknął i zrobimy 7 dpo progesteron. Jeszcze nie wiem co i jak po wyniku progesteronu, ale wiem że luzujemy do końca roku. jeśli nie zajdę zastanawiamy się co dalej, jeśli będziemy chcieli inseminację od razu to ok, bo to nasza decyzja, on jednak mówi, że warto jeszcze wykorzystać inne metody przed inseminacją czyli cykl monitorowany ze stymulacją clostilbegytem, tym bardziej, ze nigdy nie byłam stymulowana. Generalnie nie jest nastawiony na wydzieranie kasy, bo monitoringi może mi robić gdzie indziej i wyjdzie taniej a przy okazji zobaczymy jak reaguje mój organizm na stymulacje, co przed ewentualną inseminacją się do wiadomości przyda. No i to metoda, która też nam daje szanse, a taniej wyjdzie niż IUI.

Zgłoś nadużycie #100937 13 października 2014, 19:42

kulka1990 Świeżo upieczona
Dziewczyny jaką przerwę zrobiłyście sobie po tabletkach anty? Każdy ginekolog ma inne zdanie, moja twierdzi że nie trzeba wcale ale miesiąc jest w sam raz. Chętnie poznam Wasze opinie na ten temat.

Zgłoś nadużycie #100938 13 października 2014, 21:18

Edka82 Fajna mama
Mu jeden gin kazał odczekać cykl drugi pozwolił od razu.

Zgłoś nadużycie #100939 13 października 2014, 21:30

Edka82 Fajna mama

malwina123 napisał(a)

Witam mamuśki ! Chciałam się o coś zapytać doradzić, może któraś tak miała, bardzo długo z moim tż staramy się o maleństwo :) Moje cykle są 29dniowe od 11-14 dnia cyklu cały czas się bawiliśmy, w 12 i 13dniu cyklu bardzo bolał,kuł mnie lewy jajnik no czyli przyszła owulka, od 18 dnia cyklu dziś mam 24dzień cyklu strasznie bolą mnie piersi, staników nie umiem nosić, w nocy z bólu się aż budzę jak się obracam,nagle z dnia na dzien mi urosły aż staniki są za małe bo piersi się ,,wylewaja ,, zawsze ból piersi przed @ miałam tak 3-4dni przed i mi nie rosło nic ! Czy któraś z was tak miała po zapłodnieniu, czy możliwe że się udało ? Chciałam dziś testować bo to mi nie daje spokoju, ale nie wiem czy coś już pokaże a do soboty nie wytrzymam :) Nie wiem dlaczego , ale czuje że mogło się udać, powtórze pytanie, czy któraś z Was też tak miała ? :)

Ból piersi to może być objaw i ciąży i @ nadchodzącej, jeśli cykle masz 29 a dziś 24 dc to za wcześnie na test, jesteś 10-11 dpo dopiero, cierpliwości ;) a ten wątek jest dla staraczek, większość z nas w ciąży jeszcze nie była ;)

Zgłoś nadużycie #100940 13 października 2014, 21:35

Edka82 Fajna mama

Di26 napisał(a)

Witam, jestem mamą prawie 1,5 rocznej Karolki :) ogólnie wcześniej się udzielałam na majówkach 2013 ale jakoś zaniechałam to :( więc postanowiłam z racji tego że staramy się o drugą dzidzię napisać do was :) I oczywiście od razu z pytaniem, przy pierwszej córci mieliśmy problemy ( staraliśmy się prawie 2 lata) po badaniach itp w końcu się udało, nie ukrywam myślałam że przy drugim dziecku bedzie szybciej ( u mnie wyszło że miałam przytkany jajowód, który się odetkał przy badaniu,tak wywnioskował lekarz ). Podjęliśmy starania już od kwietnia bo ja chciałam 2 dziecko też na maj ;) niestety jak narazie nie ma efektu. Stąd moje pytanie czy któraś mama miała podobnie i mogła by się podzielić swoim doświadczeniem ?? Pozdrawiam :)

sorki ale dość nie jasno postawilaś pytanie, pytasz o przytkany jajowód który udrożnił się po badaniu czy o szybkość zajścia w drugą ciążę?

Zgłoś nadużycie #100941 14 października 2014, 9:07

kate85 Supermama

kulka1990 napisał(a)

Dziewczyny jaką przerwę zrobiłyście sobie po tabletkach anty? Każdy ginekolog ma inne zdanie, moja twierdzi że nie trzeba wcale ale miesiąc jest w sam raz. Chętnie poznam Wasze opinie na ten temat.

Hej, przeważnie każą odczekać pół roku,żeby wszystko wróciło do normy, ja odczekałam pół roku, a pierwsze słyszę, ze po tabletkach można od razu..każdy lekarz, nawet rodzinny mi mówił,zeby pół roku odczekać.

Zgłoś nadużycie #100942 14 października 2014, 9:54

Di26 Gotowa na wszystko

Edka82 napisał(a)

sorki ale dość nie jasno postawilaś pytanie, pytasz o przytkany jajowód który udrożnił się po badaniu czy o szybkość zajścia w drugą ciążę?

Chodzi mi o szybkość zajścia w drugą ciążę

Zgłoś nadużycie #100943 14 października 2014, 10:01

krysiulcia Zadomowiona
moje znajome pozachodziły w ciążę prawie od razu po odstawieniu tabletek, a mój ginekolog mówił , że nie trzeba długo czekać. Podobno to jest mit z tymi tabletkami , że tyle trzeba czekać. U mnie jest inaczej, bo przed tabletkami miałam mega nieregularne cykle i teraz po odstawieniu tez z nimi walczę ziołami z baby and mama med, ale te które zaszły miały wszystko ok i po tabletkach tez było dobrze więc im się udało, a dzieci urodziły się zdrowe :)

Zgłoś nadużycie #100944 14 października 2014, 11:07

Edka82 Fajna mama

kate85 napisał(a)

Hej, przeważnie każą odczekać pół roku,żeby wszystko wróciło do normy, ja odczekałam pół roku, a pierwsze słyszę, ze po tabletkach można od razu..każdy lekarz, nawet rodzinny mi mówił,zeby pół roku odczekać.

Kiedyś tak mówili, teraz mówią, że wystarczy cykl, lub od razu.

Zgłoś nadużycie #100945 14 października 2014, 11:08

Edka82 Fajna mama

krysiulcia napisał(a)

moje znajome pozachodziły w ciążę prawie od razu po odstawieniu tabletek, a mój ginekolog mówił , że nie trzeba długo czekać. Podobno to jest mit z tymi tabletkami , że tyle trzeba czekać. U mnie jest inaczej, bo przed tabletkami miałam mega nieregularne cykle i teraz po odstawieniu tez z nimi walczę ziołami z baby and mama med, ale te które zaszły miały wszystko ok i po tabletkach tez było dobrze więc im się udało, a dzieci urodziły się zdrowe :)

Czy byś już mogła przestać reklamować te zioła? :)

Zgłoś nadużycie #100946 14 października 2014, 11:12

olka281 Gotowa na wszystko
a ja jak odstawilam tabletki w kwietniu to w listopadzie dopieor mialam pierwszy @ bo wczesniej mialam jak w zegarku jak przy tabletkach co 28dni 3 dni plamienia

Zgłoś nadużycie #100947 14 października 2014, 11:12

Edka82 Fajna mama

Di26 napisał(a)

Chodzi mi o szybkość zajścia w drugą ciążę

Ja ci nie pomogę, jeszcze w pierwszą nie zaszłam. Tak jak większość tu z nas :) A te które starają się o drugie, to jak na razie nadal się starają ;) To wątek dla staraczek :)

Zgłoś nadużycie #100948 14 października 2014, 15:04

kate85 Supermama

Edka82 napisał(a)

Kiedyś tak mówili, teraz mówią, że wystarczy cykl, lub od razu.

Mi każdy lekarz ( gin, endokrynolog, rodzinny ) żeby odczekać pół roku, bo może być bliźniacza ciąża albo trojaczki jak od razu się stara :) no więc odczekalam pól roku

Zgłoś nadużycie #100949 15 października 2014, 10:13

kamilka Fajna mama
Jeśli i ja mogę wtrącić swoje pięć groszy....
to ja odczekałam też kilka miesięcy. ale nie dlatego że lekarze mi tak radzili a dlatego że tak miałam rozregulowane cykle po tabletkach, że nie mogłam przewidzieć kiedy cykl się zakończy, a co dopiero kiedy owulacja...

Zgłoś nadużycie #100950 15 października 2014, 21:25

kulka1990 Świeżo upieczona
Ja biorę tabletki od 6 lat, wcześniej miałam bardzo nieregularne miesiączki i martwię się, że gdy je odstawię to znów wróci :( A jutro już ostatnia i kończymy z tym na jakiś czas ;) Ponoć zaraz po odstawieniu najłatwiej zajść w ciążę.