Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #100391 9 września 2014, 13:25

Konto usunięte
Dziewczyny, ale to nie jest powód, żeby na kogoś naskakiwać. Wystarczyło zasugerować, że skoro wydłużyły się cykle, a ciąży brak, to może warto się wybrać do ginka? tylko tyle. Po co od razu obwinianie, że się nie leczy i o siebie nie dba? To każdego sprawa indywidualna :)

Zgłoś nadużycie #100392 9 września 2014, 13:33

ewelina231991 Gotowa na wszystko
Ja co 3 miesiące muszę jeździć do swojego lekarza i wysyła mnie na badania i krwi i moczu . Muszę to kontrolować. A dlaczego to już wiecie :-)

A dziewczynki , jaka tam pogoda u was? U mnie pochmurno ale strasznie duszno.. pewnie jakaś burza bedzie ..;/

Hmm w sobotę robie urodzinki moje Julci. I zastanawiam sie nad sałatkami , moze znacie jakieś przepisy. Ja miałam robić z gyrosa i z torteliini :D Heh no i inne smakołyki krokiety , gołąbki , ziemniaczki pieczone z kotletem z pieczarkami i serem :D do tego surówka z czerwonej kapusty i grecka sałatka :P Hmmm no to takie święto moje Julii , gości bedzie miała z 19 nie licząć dzieci :-) a to są tylko najbliżsi z rodziny ;-) no i prze de wszystkim torcik zażyczyła sobie z motylkami , kwiatuszkami i koralikami :D Może mi doradzicie co jeszcze uszykować ?? :D

Zgłoś nadużycie #100393 9 września 2014, 13:34

czekoladowamysz Gotowa na wszystko
uważam tylko że jako kobieta z tym tematem nie powinna być na bakier ktoś pyta dlaczego ma nie regularne cykle, a nie wie jak wygląda stan faktyczny własnej cytologii ?? skąd ma wiedzieć a tym bardziej Ty z jej opisu ?? ? jak się chce być matką to trzeba być odpowiedzialnym, takie badanie pozwala wykryć więcej chorób niż jestem w stanie przytoczyć, dla mnie to zwykłe zaniedbanie przyjemniej u tak wydawać by się mogło poważnej kobiety jaką z siebie robi, mnie matka wychowała wręcz w obowiązku robienia cytologii nie jeden raz byłyśmy razem zapisane jednego dnia dla otuchy i "dnia kobiety" chodziłyśmy razem a później szłyśmy na ciacho, uważam za wysoce naganne iść na pierwszą wizytę do ginekologa będąc już w ciąży... moje skromne zdanie podpisano mysza pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #100394 9 września 2014, 13:35

motyl1909 napisał(a)

Dziewczyny, ale to nie jest powód, żeby na kogoś naskakiwać. Wystarczyło zasugerować, że skoro wydłużyły się cykle, a ciąży brak, to może warto się wybrać do ginka? tylko tyle. Po co od razu obwinianie, że się nie leczy i o siebie nie dba? To każdego sprawa indywidualna :)

No mi chodziło o to ze każda musi dbać o siebie i zeby koleżanka , poszła sie przebadać do Gina :-) bo to różnie bywa a zdrowie najważniejsze :-)

Zgłoś nadużycie #100395 9 września 2014, 13:36

czekoladowamysz napisał(a)

uważam tylko że jako kobieta z tym tematem nie powinna być na bakier ktoś pyta dlaczego ma nie regularne cykle, a nie wie jak wygląda stan faktyczny własnej cytologii ?? skąd ma wiedzieć a tym bardziej Ty z jej opisu ?? ? jak się chce być matką to trzeba być odpowiedzialnym, takie badanie pozwala wykryć więcej chorób niż jestem w stanie przytoczyć, dla mnie to zwykłe zaniedbanie przyjemniej u tak wydawać by się mogło poważnej kobiety jaką z siebie robi, mnie matka wychowała wręcz w obowiązku robienia cytologii nie jeden raz byłyśmy razem zapisane jednego dnia dla otuchy i "dnia kobiety" chodziłyśmy razem a później szłyśmy na ciacho, uważam za wysoce naganne iść na pierwszą wizytę do ginekologa będąc już w ciąży... moje skromne zdanie podpisano mysza pozdrawiam

No i mysza ma racje ! :-) Hi hi :-) Ona chce dobrze. Bo przecież tak jak pisałam nasze zdrowie najważniejsze. To jest podstawa sie badać :-)

Zgłoś nadużycie #100396 9 września 2014, 13:40

Hmm ja mojego męża wysyłam do lekarza ( bo od jakiegoś czasu marudzi ze go swędzi , no wiecie co :D ) nie będę tu pisac dokładnie he he i zastanawiam sie czy Go paciorkowcem nie zaraziłam? A może On już miał i On mnie zaraził.. Hmm nie wiem sama.. ja zrobiłam wymaz w szpitalu i wyszło dodatnie. Jestem nosicielem. ( Robiłam to w 8 miesiącu ciąży ) a wiem że jak się ktoś tym zarazi.. to coś może być nie tak , nie wiem z jakiego powodu On tak ma , czasami Go też boli.. Głupio mi tu się pytać Was i pisać.. no ale muszę kogoś..

Zgłoś nadużycie #100397 9 września 2014, 13:41

Alutkaaa Świeżo upieczona
Do myszy..... Poczytaj wiecej.... I zejdz ze mnie! Uwierz mi, ilu lekarzy tyle samo zdań na temat cytologii. Nie chce mi sie Tobie tego tłumaczyć bo widzę ze tylko z jednego źrodła czerpiesz swoją wiedzę.
Nie Tobie oceniać czy jestem odpowiedzialna czy nie! I stwierdzenie ze robię z siebie poważna kobietę?! Weź sie mysz wyluzuj!
Gdyby te sprawy były takie proste to uwierz mi ze tego forum by nie było! Pozdrawiam :)

Zgłoś nadużycie #100398 9 września 2014, 13:41

Hmm ja mojego męża wysyłam do lekarza ( bo od jakiegoś czasu marudzi ze go swędzi , no wiecie co :D ) nie będę tu pisac dokładnie he he i zastanawiam sie czy Go paciorkowcem nie zaraziłam? A może On już miał i On mnie zaraził.. Hmm nie wiem sama.. ja zrobiłam wymaz w szpitalu i wyszło dodatnie. Jestem nosicielem. ( Robiłam to w 8 miesiącu ciąży ) a wiem że jak się ktoś tym zarazi.. to coś może być nie tak , nie wiem z jakiego powodu On tak ma , czasami Go też boli.. Głupio mi tu się pytać Was i pisać.. no ale muszę kogoś..

Zgłoś nadużycie #100399 9 września 2014, 13:44

A On do lekarza powiedział że nie pójdzie..;/ i jak mu to przetłumaczyć ?? ? ;/ wkurza mnie..

Zgłoś nadużycie #100400 9 września 2014, 13:50

angel Fajna mama
Uuuuu widze ze mamy spiecie ale nie ma co sie klucic bo to do niczego nie prowadzi ja cytologie musze robic co rok poniewaz jestem w grupie podwyzszonego ryzyka nowotworowego jest strasznie dziedziczny w naszej rodzinie... Nadrzerke mialam i jak chodzilam na nfz nic z tym nie robili mowili tylko ze jest ale poszlam prywatnie i mi ja wypalila pani doktor nic milego ale niezbedne

Zgłoś nadużycie #100401 9 września 2014, 13:55

Nathalia Zaprawiona w bojach
Droga czekoladowamyszo..... Skoro robisz już z siebie taką supermegaodpowiedzialną przyszłą mamę, to wpierw idź się naucz szacunku do drugiego człowieka! To po pierwsze.
Po drugie pani magister edukacji seksualnej, jeśli pierwsza cytologia wyjdzie kobiecie dobrze, nie ma potrzeby powtarzania jej co roku! Chyba, że jakaś panna ma kilkunastu partnerów w ciągu roku wtedy tak, jest potrzeba powtarzania.
Nieregularne cykle mają tysiąc różnych przyczyn, niekoniecznie wiążą się one z jakimiś dziwnymi schorzeniami super poważnymi, które wymagają leczenia na OIOM'ie... Laska lata jako stewardessa... Pomyśl sobie. Parenaście razy w tyg ma zmiany ciśnienia - pomyślałaś przez chwile logicznie, że takie zmiany na pewno zostawiają ślad na kobiecych cyklach, skoro nawet je*any katar może przesunąć owulkę/okres cokolwiek ?? ?? ??
Ewelina23... myślałam może, żeby postudiować trochę słownik ortograficzny przed CIĄŻOM?
"To porażka a nie sukces pcha świat do przodu. Porażka zazwyczaj oznacza, że ktoś przekroczył granicę komfortu, spróbował czegoś nowego. Sknocił coś, ale też czegoś się przy tej okazji nauczył"

Zgłoś nadużycie #100402 9 września 2014, 13:55

angel napisał(a)

Uuuuu widze ze mamy spiecie ale nie ma co sie klucic bo to do niczego nie prowadzi ja cytologie musze robic co rok poniewaz jestem w grupie podwyzszonego ryzyka nowotworowego jest strasznie dziedziczny w naszej rodzinie... Nadrzerke mialam i jak chodzilam na nfz nic z tym nie robili mowili tylko ze jest ale poszlam prywatnie i mi ja wypalila pani doktor nic milego ale niezbedne

Mój mąż też jest w grupie ryzyka ;/ ale się nie chce badać nawet głupiej krwi nie chce zrobić ;/ boi sie i tyle.. a nie że nie chce.
Ja też robie co rok. Bo wolę się badać jak mam sie martwić.. że coś nie tak a po za tym chce mieć jeszcze jedno dzieciątko ;-)
No mi z nadżerką powiedziała że przypali jak urodzę drugie dziecko.

Zgłoś nadużycie #100403 9 września 2014, 13:58

Nathalia napisał(a)

Droga czekoladowamyszo..... Skoro robisz już z siebie taką supermegaodpowiedzialną przyszłą mamę, to wpierw idź się naucz szacunku do drugiego człowieka! To po pierwsze.
Po drugie pani magister edukacji seksualnej, jeśli pierwsza cytologia wyjdzie kobiecie dobrze, nie ma potrzeby powtarzania jej co roku! Chyba, że jakaś panna ma kilkunastu partnerów w ciągu roku wtedy tak, jest potrzeba powtarzania.
Nieregularne cykle mają tysiąc różnych przyczyn, niekoniecznie wiążą się one z jakimiś dziwnymi schorzeniami super poważnymi, które wymagają leczenia na OIOM'ie... Laska lata jako stewardessa... Pomyśl sobie. Parenaście razy w tyg ma zmiany ciśnienia - pomyślałaś przez chwile logicznie, że takie zmiany na pewno zostawiają ślad na kobiecych cyklach, skoro nawet je*any katar może przesunąć owulkę/okres cokolwiek ?? ?? ??
Ewelina23... myślałam może, żeby postudiować trochę słownik ortograficzny przed CIĄŻOM?

No akurat ja nie mam kilku partnerów jednego ale dla siebie badam sie co roku. Chyba mam takie prawo nawet moja gin sama powiedziała że najlepiej się kontrolować.
No być może źle napisałam( ciążą powinno być.... zaraz poprawię..
Ale przecież nie będziemy się teraz wszystkie kłócić bo to bez sensu. Bo forum jest po to żeby pogadać , doradzić itd ale nie kłócić się.. ;/

Zgłoś nadużycie #100404 9 września 2014, 14:01

Nie mi to musisz mówić, bo to nie ja wjechałam na dziewczynę jakbym deptała gówno na trawie... Jedna się będzie badała 2x w roku, a druga raz na 3 lata bo nie będzie odczuwała potrzeby więcej... Jeśli nie ma klinicznych objawów podobnych do przeróżnych schorzeń, występują tylko nieregularne cykle to, jak mniemam, laska wpisuje się w jakieś może 40% kobiecej populacji z takim problemem bez podłoża chorobowego?
"To porażka a nie sukces pcha świat do przodu. Porażka zazwyczaj oznacza, że ktoś przekroczył granicę komfortu, spróbował czegoś nowego. Sknocił coś, ale też czegoś się przy tej okazji nauczył"

Zgłoś nadużycie #100405 9 września 2014, 14:02

Nathalia napisał(a)

Bo teraz to akurat uraziłaś z tym.. wychodziło by na to ze skoro ja co roku robię cytologie to nie wiem..;/ Sorry ale każdy robi co chce. Ja się badam dla bezpieczeństwa ! chce mieć drugie dziecko to tym bardziej.

Zgłoś nadużycie #100406 9 września 2014, 14:06

Edka82 Fajna mama
Ewelina przeczytaj post Natalii jeszcze raz, nie ma tam nic obraźliwego w stosunku do Twojej osoby

Zgłoś nadużycie #100407 9 września 2014, 14:06

Bo teraz to akurat uraziłaś z tym - proszę wytłumacz mi sens zdania bo mój mózg nieogarnia?
Gdzie w moim poście masz jakiekolwiek urażenie Ciebie, bo badasz się co roku? Wytłumaczyłam tylko, że jeśli sie laska nie bzyka z różnymi typami co tydzień, nie ma jakiś ostrych klinicznych objawów, to NIE MA potrzeby robienia cytologii co roku, jeśli pierwsze badanie wyszło "czyste"... I jeśli co roku wychodzi Ci cytologia czyściutka to nic, tylko się cieszyć! I nie wjeżdżać na kobiety, które tego nie robią! np. JA ! :D

Zgłoś nadużycie #100408 9 września 2014, 14:08

Nathalia napisał(a)

Nie mi to musisz mówić, bo to nie ja wjechałam na dziewczynę jakbym deptała gówno na trawie... Jedna się będzie badała 2x w roku, a druga raz na 3 lata bo nie będzie odczuwała potrzeby więcej... Jeśli nie ma klinicznych objawów podobnych do przeróżnych schorzeń, występują tylko nieregularne cykle to, jak mniemam, laska wpisuje się w jakieś może 40% kobiecej populacji z takim problemem bez podłoża chorobowego?

No ja odczuwam taką potrzebę i już. Nikt jej nic złego nie napisał. Ja napisała przecież zdrowie najważniejsze i żeby sie udała do Gin czy coś w tym złego. Mysz moze sie zdenerwowała ale każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie ;-) Każdy dla każdego chce jak najlepiej..ale widzę że czasami wychodzi inaczej... ;/ szkoda słów i tyle..
Ja dołączyłam do tego forum z myślą pomocy , zrozumienia :-) ( i to że staramy się wszystkie o dziecko - ja o drugie )a jeśli to ma tak wyglądać.. to ja sie wypisuje i tyle... bo po co mi się denerwować. Żeby jedna na drugą naskakiwała.. ;/ :(
Ona wyraziła swoje zdanie i tyle i nie musicie też na nia naskakiwać i drożyć dalej ten temat.

Zgłoś nadużycie #100409 9 września 2014, 14:10

Nathalia napisał(a)

Bo teraz to akurat uraziłaś z tym - proszę wytłumacz mi sens zdania bo mój mózg nieogarnia?
Gdzie w moim poście masz jakiekolwiek urażenie Ciebie, bo badasz się co roku? Wytłumaczyłam tylko, że jeśli sie laska nie bzyka z różnymi typami co tydzień, nie ma jakiś ostrych klinicznych objawów, to NIE MA potrzeby robienia cytologii co roku, jeśli pierwsze badanie wyszło "czyste"... I jeśli co roku wychodzi Ci cytologia czyściutka to nic, tylko się cieszyć! I nie wjeżdżać na kobiety, które tego nie robią! np. JA ! :D

No może źle napisałam , że uraziłaś mnie chodziło mi o to ze to tak jak by się mnie tyczyło że jak ja się badam co roku.. to tak jak bym się piep...za przeproszeniem z innymi facetami. Tak to odebrałam..

Zgłoś nadużycie #100410 9 września 2014, 14:11

No ja to tak odebrałam.. być może Ona ogólnie tak napisała.. nie wiem.. badam sie co roku i koniec !