Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #100031 5 września 2014, 7:41

Konto usunięte
cześć wszystkim! :) ja już w pracy z kawką :)

takasobieja - ech :( mam nadzieję, że in vitro wam pomoże, że się zdecydujecie... jeśli to ma być ostateczne wyjście, to czemu nie próbować...

Masakra, ostatnio nadgodziny lecę i tak chyba do końca października :( dlatego mnie nie ma... bo non stop coś robię, byle szybciej... a wieczorem chcę z mężem pobyć... ;)

Zgłoś nadużycie #100032 5 września 2014, 7:42

czekoladowamysz Gotowa na wszystko

motyl1909 napisał(a)

cześć wszystkim! :) ja już w pracy z kawką :)

takasobieja - ech :( mam nadzieję, że in vitro wam pomoże, że się zdecydujecie... jeśli to ma być ostateczne wyjście, to czemu nie próbować...

Masakra, ostatnio nadgodziny lecę i tak chyba do końca października :( dlatego mnie nie ma... bo non stop coś robię, byle szybciej... a wieczorem chcę z mężem pobyć... ;)

zrozumiałe czas dla męża to podstawa :) pracuj pracusiu kochany :) smacznej kawki i miłego dnia

Zgłoś nadużycie #100033 5 września 2014, 7:47

Konto usunięte

czekoladowamysz napisał(a)

zrozumiałe czas dla męża to podstawa :) pracuj pracusiu kochany :) smacznej kawki i miłego dnia

hih dzięki ;) do 10 jeszcze pobędę tu z wami, ale później już nie :)

mysz - jak przeczucia co do testowania? :)

Zgłoś nadużycie #100034 5 września 2014, 8:39

Konto usunięte
noooo to która następna wybiera się na majóweczki? :D

Zgłoś nadużycie #100035 5 września 2014, 8:58

motyl1909 napisał(a)

hih dzięki ;) do 10 jeszcze pobędę tu z wami, ale później już nie :)

mysz - jak przeczucia co do testowania? :)

wiesz co nie jest źle bo nic mnie cyc nie boli a zawsze bolały :) syfki okresowe mi wyszły ale to też żaden zwiastun czekam do 11 września co mam biedna zrobić :) wszystko będę wiedziała po teście chciałabym bardzo być w ciąży ale jakoś chyba przeżyję kolejną jedną kreskę na teście a taki miałabym ładny prezent dla mamy na 51 urodziny :)

Zgłoś nadużycie #100036 5 września 2014, 9:00

krysiulcia Zadomowiona

Jeżeli planujesz tę ciążę, od około trzech miesięcy powinnaś już zażywać kwas foliowy. Standardowa dawka to 0,4 mg/dobę. Preparaty z kwasem foliowym można kupić bez recepty. Istnieje wiele dowodów na to, że suplementacja kwasem foliowym istotnie zmniejsza o 70% ryzyko powstawania wad cewy nerwowej u potomstwa. Jeśli jest to Twoja kolejna ciąża, a pozostałe zakończyły się wczesną utratą ciąży lub u dziecka wystąpiły wady układu nerwowego, powinnaś zażywać znacznie większą dawkę kwasu - 4 mg/dobę. Warto ustalić to z lekarzem prowadzącym w trakcie planowania ciąży.Jeśli spodziewasz się, że możesz być w ciąży a chorujesz na cukrzycę, fenyloketonurię, choroby krwi, tarczycy, serca czy inne schorzenia prewlekłe - powinnaś być już po pierwszej konsultacji u specjalisty z tej dziedziny.
W cukrzycy już przed ciążą należy przejść z leków doustnych na insuliny, w dysfunkcji tarczycy należy zmodyfikować dawki leków, a w fenyloketonurii trzeba zastosować dietę ubogą w fenyloalaninę. Jeżeli stosujesz silne leki na trądzik z grupy retinoidów - powinnaś je odstawić na kilka tygodni, gdyż mogą powodować poronienia lub wady rozwojowe. Podobnie niektóre leki przeciwpadaczkowe, w przypadku których należy w uzgodnieniu z neurologiem zmniejszyć dawkę lub zamienić preparat. W okresie starania o ciążę warto też zrzucić parę zbędnych kilogramów- nadwaga przyczynia się do wielu powikłań w ciąży, takich jak wady cewy nerwowej, poród przedwczesny, cukrzyca, nadciśnienie czy choroba zakrzepowo-zatorowa.
Jeśli jeszcze nie zerwałaś z nałogiem palenia papierosów - to już najwyższy czas. Zaprzestanie palenia przed planowaną ciążą lub we wczesnej ciąży pozwala uniknąć takich powikłań jak poród przedwczesny, niska masa urodzeniowa dziecka czy niedorozwój umysłowy. Oczywiście to samo dotyczy picia alkoholu i stosowania narkotyków. To wiedzieć musisz :P

Bardzo Ci dziękuje za radę :) na szczęście nie mam żadnej z wymienionych chorób i nie biore żadnych leków więc zacznę brać kwas foliowy tak jak radzisz. W przyszłym tygodniu idę do lekarza więc się go zapytam, który by mi polecał :)

Niestety mam skłonność do jedzenia śmieciowego jedzenia, nie co dziennie ale zdarza mi się kilka razy w tygodniu, wydaje mi się, że z tego też lepiej zrezygnować jak chcę mieć zdrowe dziecko...

Zgłoś nadużycie #100037 5 września 2014, 9:00

Konto usunięte

wiesz co nie jest źle bo nic mnie cyc nie boli a zawsze bolały :) syfki okresowe mi wyszły ale to też żaden zwiastun czekam do 11 września co mam biedna zrobić :) wszystko będę wiedziała po teście chciałabym bardzo być w ciąży ale jakoś chyba przeżyję kolejną jedną kreskę na teście a taki miałabym ładny prezent dla mamy na 51 urodziny :)

heh, no tak, nie pozostaje nic innego jak czekać... to testujesz 11 czy 10 jak w tabeli?

Zgłoś nadużycie #100038 5 września 2014, 9:05

10 bo mi się myli 10 :)

Zgłoś nadużycie #100039 5 września 2014, 9:07

Konto usunięte
Inezka pewnie testować nie będzie skoro był bezowulacyjny :(

no i może Edce się uda :)

Zgłoś nadużycie #100040 5 września 2014, 9:08

krysiulcia napisał(a)

Bardzo Ci dziękuje za radę :) na szczęście nie mam żadnej z wymienionych chorób i nie biore żadnych leków więc zacznę brać kwas foliowy tak jak radzisz. W przyszłym tygodniu idę do lekarza więc się go zapytam, który by mi polecał :)

Niestety mam skłonność do jedzenia śmieciowego jedzenia, nie co dziennie ale zdarza mi się kilka razy w tygodniu, wydaje mi się, że z tego też lepiej zrezygnować jak chcę mieć zdrowe dziecko...

mniam śmieciowe mniam :) znam to :P ale jedzenie w ciąży to podstawa pamiętaj od teraz jesz dla dwojga a nie za dwojga :) masz chęć na pepsi pij ale pamiętaj szklankę cukru można inaczej przyswoić ;) taka rada :) od niczego nie umrzesz tak od razu :P ale warto odżywiać się racjonalnie zgubić 10 kg po porodzie spoko ale 30 kg to już wyzwanie wszystko zależy od Ciebie :) a chyba chcesz mieć chęci i siłe na zabawy ?? :)

Zgłoś nadużycie #100041 5 września 2014, 9:10

motyl1909 napisał(a)

Inezka pewnie testować nie będzie skoro był bezowulacyjny :(

no i może Edce się uda :)

bezapelacyjnie kibicujemy wszystkim :)

Zgłoś nadużycie #100042 5 września 2014, 9:12

co do kwasu ja biorę folik :) 12 zł 30 tabletek :)

Zgłoś nadużycie #100043 5 września 2014, 9:18

Konto usunięte

co do kwasu ja biorę folik :) 12 zł 30 tabletek :)

ja mam resztkę inofolicu, więc wezmę do końca (ostatnio nie biorę, bo zapominam o tym). A jak się skończy to wracam do zwykłego kwasu foliowego...

Zgłoś nadużycie #100044 5 września 2014, 9:25

motyl1909 napisał(a)

ja mam resztkę inofolicu, więc wezmę do końca (ostatnio nie biorę, bo zapominam o tym). A jak się skończy to wracam do zwykłego kwasu foliowego...

jak widać ja biorę najzwyklejszy na świecie :) też czasem zapomnę bywa :) już ostatnio mówiłam do męża ja taka sumienna zawsze a kwas mnie jakoś omija sam :) jakbym tak brała tabletki antykoncepcyjne to gromadka dzieci murowana :) heheh

Zgłoś nadużycie #100045 5 września 2014, 9:28

Konto usunięte

jak widać ja biorę najzwyklejszy na świecie :) też czasem zapomnę bywa :) już ostatnio mówiłam do męża ja taka sumienna zawsze a kwas mnie jakoś omija sam :) jakbym tak brała tabletki antykoncepcyjne to gromadka dzieci murowana :) heheh

ja brałam i tabletki o których zapominałam i plastry... i nigdy tak nie zaszłam. W pierwszą ciążę postanowiłam i zaszłam od razu w 1 cyklu. W drugą praktycznie na podróży poślubnej podjęliśmy, że się postaramy i z podróży wróćiliśmy już we 3. Wcześniej było czasem bez gumek i jakoś nie wpadłam :P a teraz ooooo ciągnie się i ciągnie... :/

Zgłoś nadużycie #100046 5 września 2014, 9:33

motyl1909 napisał(a)

ja brałam i tabletki o których zapominałam i plastry... i nigdy tak nie zaszłam. W pierwszą ciążę postanowiłam i zaszłam od razu w 1 cyklu. W drugą praktycznie na podróży poślubnej podjęliśmy, że się postaramy i z podróży wróćiliśmy już we 3. Wcześniej było czasem bez gumek i jakoś nie wpadłam :P a teraz ooooo ciągnie się i ciągnie... :/

ja nigdy nie byłam w ciąży nawet nie wiem jak to jest... mam nadzieje że zajdę szybko i uda mi się donosić do końca :)

Zgłoś nadużycie #100047 5 września 2014, 9:34

nawet nie wiem czy mogę być mamą :/

Zgłoś nadużycie #100048 5 września 2014, 9:37

Konto usunięte

nawet nie wiem czy mogę być mamą :/

ja wiem, że mogę... tylko donosić nie mogę... :(

Zgłoś nadużycie #100049 5 września 2014, 9:40

motyl1909 napisał(a)

ja wiem, że mogę... tylko donosić nie mogę... :(

tyle dobre że wiesz o tym a ja ?? ? nawet nie wiem czy jesteśmy zdolni do tego by sami począć małą mysze :) się zobaczy

Zgłoś nadużycie #100050 5 września 2014, 9:44

Konto usunięte

tyle dobre że wiesz o tym a ja ?? ? nawet nie wiem czy jesteśmy zdolni do tego by sami począć małą mysze :) się zobaczy

spokojnie, dopiero 3 m-ce starań. Zawsze możesz zacząć proawdzić wykresy, przynajmniej poznasz lepiej swój roganizm :)