Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #95951 23 lipca 2014, 9:50

Szpilkka Supermama

nadia1991 napisał(a)

ja podziwiam wszystkich którzy tyle się starają tylko, że czasami mam chwile załamania i dzisiaj własnie mam taki dzień

No to jesteśmy dwie, miałam własnie wam pisac że gdzieś wewnętrznie czuje paniczny strach przed tą "ciążą" .... po prostu BOJĘ się, że może się udac i co wtedy ? ;/ ;/ ;/ a jednocześnie bardzo tego chce. ... Bez sensu

Zgłoś nadużycie #95952 23 lipca 2014, 9:52

nadia1991 Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

No to jesteśmy dwie, miałam własnie wam pisac że gdzieś wewnętrznie czuje paniczny strach przed tą "ciążą" .... po prostu BOJĘ się, że może się udac i co wtedy ? ;/ ;/ ;/ a jednocześnie bardzo tego chce. ... Bez sensu

ja ja się boję, że się da poprawić tych wyników i nie będzie możliwości naturalnego zajścia w ciążę i to mnie przeraża :/

Zgłoś nadużycie #95953 23 lipca 2014, 9:53

paola Fajna mama

nadia1991 napisał(a)

ja podziwiam wszystkich którzy tyle się starają tylko, że czasami mam chwile załamania i dzisiaj własnie mam taki dzień

Nadia bedzie dobrze,my też mamy kiepskie wyniki a narazie czekam na moją ginkę az wróci czy poleci jakiegoś swojego dobrego androloga i jeszcze znajoma ma dość szerokie znajomości wśród lekarzy i tez szuka a wy juz jutro będziecie wiedziec co i jak

Zgłoś nadużycie #95954 23 lipca 2014, 9:54

nadia1991 Fajna mama
Szpilka trzymam kciuki żeby ci się w tym cyklu udało :) i żeby wszystko było dobrze :*

Zgłoś nadużycie #95955 23 lipca 2014, 9:55

paola Fajna mama

nadia1991 napisał(a)

Szpilka trzymam kciuki żeby ci się w tym cyklu udało :) i żeby wszystko było dobrze :*

Nooo Szpilkka ma fajny wykres

Zgłoś nadużycie #95956 23 lipca 2014, 9:55

Szpilkka Supermama

nadia1991 napisał(a)

ja ja się boję, że się da poprawić tych wyników i nie będzie możliwości naturalnego zajścia w ciążę i to mnie przeraża :/

Póki co musisz byc dobrej myśli i czekac .... Ja za to boję się tego, że byc może u nas nie wszystko jest tak jak byc powinno a przez te mało trafne starania nie mogę nawet tego sprawdzić .... ;/ To mnie bardzo irytuje ..... bo mija juz rok a u nas nadal nic bo nie trafiamy. Dodatkowo sama myśl że w tym miesiącu urodziła by się moja kruszynka mnie dołuje ;/

Zgłoś nadużycie #95957 23 lipca 2014, 9:57

Szpilkka Supermama

paola napisał(a)

Nooo Szpilkka ma fajny wykres

Taki wykres jest zawsze ..... ciągle tempka wysoko, nawet 37,30 miałam , a potem w dniu @ albo jeden dzień przed zaczyna spadac i dup*a .. Nie sugeruje się teraz niczym bo wiem że to może z dnia na dzień prysnąc. Dopiero 9dpo, moja FL to 14-15 więc licze na spadek w 13dpo.

Zgłoś nadużycie #95958 23 lipca 2014, 9:57

nadia1991 Fajna mama

paola napisał(a)

Nadia bedzie dobrze,my też mamy kiepskie wyniki a narazie czekam na moją ginkę az wróci czy poleci jakiegoś swojego dobrego androloga i jeszcze znajoma ma dość szerokie znajomości wśród lekarzy i tez szuka a wy juz jutro będziecie wiedziec co i jak

a które parametry macie złe ?? bo my mamy ich za mało za wolne jeśli tak to można nazwać i budowa beznadziejna tylko 1 % poprawnie zbudowanych

Zgłoś nadużycie #95959 23 lipca 2014, 10:00

nadia1991 Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

Póki co musisz byc dobrej myśli i czekac .... Ja za to boję się tego, że byc może u nas nie wszystko jest tak jak byc powinno a przez te mało trafne starania nie mogę nawet tego sprawdzić .... ;/ To mnie bardzo irytuje ..... bo mija juz rok a u nas nadal nic bo nie trafiamy. Dodatkowo sama myśl że w tym miesiącu urodziła by się moja kruszynka mnie dołuje ;/

ja będę dobrej myśli ale ty też głowa do góry i będzie ok doczekasz się jeszcze nie jednej kruszynki :) mam nadzieję że ja też i wszystkie inne dziewczyny :)

Zgłoś nadużycie #95960 23 lipca 2014, 10:01

paola Fajna mama

nadia1991 napisał(a)

a które parametry macie złe ?? bo my mamy ich za mało za wolne jeśli tak to można nazwać i budowa beznadziejna tylko 1 % poprawnie zbudowanych

u nas jest niecałe 4 % poprawnie zbudowanych i 96 % wady główki - teratozospermia jest wpisana

Zgłoś nadużycie #95961 23 lipca 2014, 10:01

Szpilkka Supermama
Ja sobie cały czas powtarzam, że widocznie jeszcze to nie nasz czas .... że jeszcze coś mam do zrobienia. Oby ten czas znalazł się przed 30stką :D

Zgłoś nadużycie #95962 23 lipca 2014, 10:06

paola Fajna mama
dobra ja spadam bo mnie zaraz mama zaraz prześwięci bo nic nie robię. nadia jak będziesz chciała wiedziec jakieś parametry jakie mamy to napisz na priv

Zgłoś nadużycie #95963 23 lipca 2014, 10:09

nadia1991 Fajna mama

paola napisał(a)

dobra ja spadam bo mnie zaraz mama zaraz prześwięci bo nic nie robię. nadia jak będziesz chciała wiedziec jakieś parametry jakie mamy to napisz na priv

ok

Zgłoś nadużycie #95964 23 lipca 2014, 10:15

Konto usunięte
dziewczyny, ja wierzę, że nam się uda :* mimo wszystko ;*

Zgłoś nadużycie #95965 23 lipca 2014, 10:19

Maaagda Supermama
Odebrałam wyniki AMH 14,4 ng/ml, ale u mnie to było tylko potwierdzenie pisemne policystycznych jajników, diagnozę już miałam kilka lat temu postawioną. Zrobiłam sobie zwykłą glukozę i insulinę, ponieważ pani w labo mnie uświadomiła, że jeżeli nie mam podwyższonego cukru (w moim przypadku nie wiem, pierwszy raz glukozę robiłam) to nie mogą mnie obciążyć, trzeba właśnie najpierw zwykłą. Wyniki w pon, bo na insulinę się czeka 3 dni, i wtedy zobaczę jak się sprawa ma i ewentualnie wtedy obciążę.

Zgłoś nadużycie #95966 23 lipca 2014, 10:19

takasobieja Fajna mama

Maaagda napisał(a)

Wyślij
Intro
Forum LekarzyForum PacjentówStowarzyszenie Nasz Bocian
Inseminacja domaciczna (ID)

Inseminacja domaciczna (IUI) jest uznaną metodą leczenia niepłodności.Wyróżniamy inseminację nasieniem męża/partnera ) oraz inseminację nasieniem dawcy. W zależności od miejsca podania nasienia wyróżniamy:
inseminację doszyjkową (ICI; intracervical insemination),
inseminację domaciczną (IUI; intrauterine insemination)
inseminację dojajowodową (Fallopian Sperm Persfusion).
Z pośród wyżej wymienionych najczęściej stosowana jest inseminacja domaciczna.

Kwalifikacja

Oprócz podstawowego badania ginekologicznego przed przystąpieniem do inseminacji domacicznej należy:
Przeprowadzić wywiad obejmujący oboje pacjentów ze szczególnym uwzględnieniem czynników mogących mieć wpływ na rokowania co do powodzenia zabiegu.
Uzyskać pisemną zgoda obojga partnerów
Przeprowadzić badanie ginekologiczne, (prawidłowy wynik badania cytologicznego nie starszy niż 12 miesięcy, prawidłowe pH pochwy (posiewy w przypadku prawidłowego pH nie są wskazane)
Przeprowadzić badanie nasienia a w przypadku nieprawidłowości ewentualne badania dodatkowe według wskazań.
Wykonać USG narządu rodnego z oceną liczby pęcherzyków antralnych
Badania hormonalne u pacjentek wymagających dodatkowej oceny rezerwy jajnikowej.
Badania serologiczne u obojga partnerów nie starsze niż 6 miesięcy:
HCV
HbS-Ag
HIV
WR
Może zależy gdzie się robi, jak prywatnie u gina to może nie ma aż tylu zaleceń, nie mam pojęcia od czego to zależy

mozliwe, on się nas pytał czy mamy tam jakieś dolegliwości albo złe samopoczucie, ja na hiv byłam zaszczepiona w UK :) praWDA JEST TAKA, zę pewnie tyle co ty teraz wydałas kasy na te wszystkie badania, to za drożność byś już zapłaciła, a sono jest mniej bolesne niż kontrast :/ ja dałam 300-350zł, nie pąmiętam

zaczyna się @.... już plamienie miałam rano ;)

Zgłoś nadużycie #95967 23 lipca 2014, 10:19

nadia1991 Fajna mama

motyl1909 napisał(a)

dziewczyny, ja wierzę, że nam się uda :* mimo wszystko ;*

oby :) pamiętacie jak na początku jak tutaj do was przyszłam pisałam, że jakaś wróżka wywróżyła mi że mamą zostanę dopiero w 2016 roku teraz może się okazać, że się nie myliła a niby w takie rzeczy nie wierzę .... :P

Zgłoś nadużycie #95968 23 lipca 2014, 10:21

Maaagda Supermama

takasobieja napisał(a)

mozliwe, on się nas pytał czy mamy tam jakieś dolegliwości albo złe samopoczucie, ja na hiv byłam zaszczepiona w UK :) praWDA JEST TAKA, zę pewnie tyle co ty teraz wydałas kasy na te wszystkie badania, to za drożność byś już zapłaciła, a sono jest mniej bolesne niż kontrast :/ ja dałam 300-350zł, nie pąmiętam

zaczyna się @.... już plamienie miałam rano ;)

Będę robić prywatnie, dokładnie tak jak piszesz, stwierdziłam że prywatnie mi to lepiej zrobią

Zgłoś nadużycie #95969 23 lipca 2014, 10:22

Maaagda Supermama
Ja dalej na okres czekam, na razie bez plamień, no ale to dopiero pierwszy dzień do lutce :P a ja już ją chce! :d

Zgłoś nadużycie #95970 23 lipca 2014, 10:31

takasobieja Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

ja mam tak samo, nie martw się... z jednej strony... wczoraj np dowiedziałam się, że moja kumpela będzie miała synka, od razu po usg mi napisała smsa... pierwszy odruch że super, fajnie i w ogole, a po chwili płacz. Jak zrobiłam te testy kilka dni temu i widziałam na dwóch cienie to wewnętrznie aż mnie nosiło bo miałam nadzieję, że się udało... jak wyszłam z labo z bety to myślałam, czy jestem gotowa? że się boję, że sama nie wiem czy chcę, że poród, wymioty itd... kasa... rozumiesz... no i strach, czy ciąża będzie się rozwijać prawidłowo, czy nie poronie, bo bym wtedy w psychiatryku wylądowała... :/