Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #95551 21 lipca 2014, 9:39

Szpilkka Supermama

Edka82 napisał(a)

hej :) Ksiądz nie ma prawa odmówic ochrzczenia dziecka :) Mój J jest po rozwodzie, miał już kościelny wcześniej, my ślub mamy tylko cywilny, ale dziecko ochrzcić nam musi, większe problemy się robi chrzestnym niż rodzicom, ja juz nie podam dzieciaka żadnego do chrztu ( i dobrze, mam juz 4 :P ) ale swoje ochrzczę bez problemu

To już zależy od księdza ;/ Tak jak pisalam, przy pierwszym dziecku nie robił problemów - ochrzcił. Drugiego widocznie nie chciał ochrzcić bo musieli kościelny wziac ;/

Zgłoś nadużycie #95552 21 lipca 2014, 9:40

olka281 Gotowa na wszystko

motyl1909 napisał(a)

nooo myślę, że jakoś na wrzesień może się uda :)

No super by bylo. Ja musze zaczac myslec o bierzmowaniu bo przez naszego bylego ksiedza nie mam bo przez 3 lata mu sie nie chcialo robic a pozniej sie wyprowadzilam

Zgłoś nadużycie #95553 21 lipca 2014, 9:43

Edka82 Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

To już zależy od księdza ;/ Tak jak pisalam, przy pierwszym dziecku nie robił problemów - ochrzcił. Drugiego widocznie nie chciał ochrzcić bo musieli kościelny wziac ;/

a oni mu ulegli i tyle, dowiadywałam sie ksiadz ma obowiazek ochcrzic dziecko, jesli je mu rodzice przyniosą,  a chcrzestni bedą spełniac okreslone warunki, bedzie jakiś robił problemy to go zgłoszę do kurii i pójdę do innego :) mam pełno znajomych księży, problemu nie będzie :) i za darmo mi to zrobią!

Zgłoś nadużycie #95554 21 lipca 2014, 9:45

Edka82 Fajna mama
Dobra zmykam, zerknę do Was potem

Zgłoś nadużycie #95555 21 lipca 2014, 9:45

Szpilkka Supermama

Edka82 napisał(a)

a oni mu ulegli i tyle, dowiadywałam sie ksiadz ma obowiazek ochcrzic dziecko, jesli je mu rodzice przyniosą,  a chcrzestni bedą spełniac okreslone warunki, bedzie jakiś robił problemy to go zgłoszę do kurii i pójdę do innego :) mam pełno znajomych księży, problemu nie będzie :) i za darmo mi to zrobią!

Czasem księża wykorzystują niewiedzę ludzi (zresztą nie tylko księża) i stawiają na swoim. Oni byc może tj piszesz mu ulegli

Zgłoś nadużycie #95556 21 lipca 2014, 9:46

Edka82 Fajna mama

Szpilkka napisał(a)

Czasem księża wykorzystują niewiedzę ludzi (zresztą nie tylko księża) i stawiają na swoim. Oni byc może tj piszesz mu ulegli

no dokładnie, dlatego nie chodzę do kościoła, przez księży :) tzn chodze tylko w główne święta

Zgłoś nadużycie #95557 21 lipca 2014, 9:46

paola Fajna mama

Edka82 napisał(a)

No to masz dobrze edka ze masz znajomych księży bo u nas tez w okolicy niektórzy nie dadzą chrztu bez ślubu kościelnego - co parafia to inaczej

Zgłoś nadużycie #95558 21 lipca 2014, 9:48

Maaagda Supermama

Szpilkka napisał(a)

za jakie pieniądze ? Sam ślub kościelny 550-600 zł ..... + obrączki + suknia, która można kupic za 300zł (oczywiście nowa) . Przecież nikt nikomu nie każe robic wesela bo to ono jest w zasadzie najkosztowniejsze u mnie wyniosło 35 tysięcy wszystko razem.

No właśnie miałam na myśli taki konkretniejszy ślub, kościelny kojarzy mi się raczej z porządnym wyglądem (a nie jak cywilny dałam 400zł na białą sukienkę, owszem ładna ale to nie to samo), z imprezą dwudniową na jakiejś sali. Ja szczerze powiem, że nawet bierzmowania nie mam, po prostu jestem nie wierząca i jakbym miała chodzić w danym wieku kiedy to bierzmowania się robi do kościoła przez 3lata to by mnie chyba szlak trafił. Dlatego pozostanę przy cywilnym.

Zgłoś nadużycie #95559 21 lipca 2014, 9:50

Edka82 Fajna mama

paola napisał(a)

No to masz dobrze edka ze masz znajomych księży bo u nas tez w okolicy niektórzy nie dadzą chrztu bez ślubu kościelnego - co parafia to inaczej

ha ja mam nawet wujka księdza, to brat mojego dziadka, a na rozwód J i jego wcześniejszy ślub kościelny nic nie mówi, mówi tylko, ze jak się kochamy i jesteśmy dobrzy dla siebie to to jest najważniejsze, nawet mi powiedział żebyśmy sobie odpuścili rozwód kościelny bo to szkoda kasy :)

Zgłoś nadużycie #95560 21 lipca 2014, 9:50

olka281 Gotowa na wszystko
Ale ksiezom na to ludzie pozwalają bo malo kto walczy wiekszosc sie daje ciagnac za nos

Zgłoś nadużycie #95561 21 lipca 2014, 9:53

Szpilkka Supermama

Edka82 napisał(a)

nawet mi powiedział żebyśmy sobie odpuścili rozwód kościelny bo to szkoda kasy :)

Szkoda kasy, zdrowia i czasu ......

Zgłoś nadużycie #95562 21 lipca 2014, 9:57

Szpilkka Supermama

Maaagda napisał(a)

No właśnie miałam na myśli taki konkretniejszy ślub, kościelny kojarzy mi się raczej z porządnym wyglądem (a nie jak cywilny dałam 400zł na białą sukienkę, owszem ładna ale to nie to samo), z imprezą dwudniową na jakiejś sali. Ja szczerze powiem, że nawet bierzmowania nie mam, po prostu jestem nie wierząca i jakbym miała chodzić w danym wieku kiedy to bierzmowania się robi do kościoła przez 3lata to by mnie chyba szlak trafił. Dlatego pozostanę przy cywilnym.

Wiesz każdy ma swoje poglądy ..... ale masz rację, jeśli chodzi o konkretny ślub to kasy potrzeba sporo. Mój tata przed moim ślubem mi powiedział "dam ci te 30tysięcy tylko nie bierzcie kościelnego ślubu bo szkoda pieniędzy, wezcie cywilny, a pieniądze zainwestujcie w mieszkanie" hehe. Ja się nie ugięłam bo wiedziałam, że jak wtedy nie wezmę kościelnego to już nie wezmę to nigdy, Zawsze znajdzie się coś na co kasa będzie potrzebna. A chyba każda dziewczynka marzy o białej sukni i cudnym ślubie ....

Zgłoś nadużycie #95563 21 lipca 2014, 10:09

takasobieja Fajna mama
Byłam na becie, przekonałyście mnie... wyniki ok 12-13. Ale nie czuje, że jestem w ciązy :/ mam szyjkę twardą wysoko... sięgam ją ale ledwo. 
Ale cycki już nie bola :( wiec przyjdzie @...

Zgłoś nadużycie #95564 21 lipca 2014, 10:11

Maaagda Supermama
To do 13 będzie napięcie! Lepiej iść, jeszcze jak mówisz , że w pracy musisz dźwigać.

Zgłoś nadużycie #95565 21 lipca 2014, 10:16

magdalena20 Fajna mama

takasobieja napisał(a)

Byłam na becie, przekonałyście mnie... wyniki ok 12-13. Ale nie czuje, że jestem w ciązy :/ mam szyjkę twardą wysoko... sięgam ją ale ledwo. 

To ja trzymam kciuki :-)

Zgłoś nadużycie #95566 21 lipca 2014, 10:30

Konto usunięte

takasobieja napisał(a)

aaaa trzymam kciuki z całych sił kochana moja :*

Dzięki dziewczyny za opinie, jutro wieczorem powiem wam, co nam ksiądz powiedział :D myślicie, że 100 zł jeśli mu damy w kopercie to będzie okej?

Zgłoś nadużycie #95567 21 lipca 2014, 10:32

Maaagda Supermama

motyl1909 napisał(a)

Dzięki dziewczyny za opinie, jutro wieczorem powiem wam, co nam ksiądz powiedział :D myślicie, że 100 zł jeśli mu damy w kopercie to będzie okej?

Mi się wydaje , że to raczej sprawa indywidualna ile się daje księdzu

Zgłoś nadużycie #95568 21 lipca 2014, 10:34

Maaagda Supermama
Skoro takasobie mówi że ma szyjkę twardą wysoko i czuje , że nie jest w ciąży to na okres powinna być miękka i nisko, tak? Cholera nie znam się na takich rzeczach, aż wstyd

Zgłoś nadużycie #95569 21 lipca 2014, 10:35

paola Fajna mama

motyl1909 napisał(a)

To zależy od księdza - niektórzy mają cenniki - głupota ale ludzie tak ich nauczyli. Zapytaj może kogos znajomego z tego samego koscioła ile się daje. Zresztą dasz tyle ile bedziesz mogła

Zgłoś nadużycie #95570 21 lipca 2014, 10:38

Konto usunięte
Przed miesiączką szyjka macicy znajduje się nisko, jest stosunkowo twarda i lekko otwarta, by umożliwić przepływ krwi.

Jeśli doszło do zapłodnienia, szyjka macicy podnosi się i staje się miękka, ale otwór jest całkowicie zamknięty.