Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #91411 3 lipca 2014, 17:09

Tasiemka Supermama

Valentina napisał(a)

Tasiemka, w sumie to nie wiem, czy jest czego. Bo właśnie się pokłóciłam z Tomkiem. Bo jego szanowny kolega przyjechał z Anglii na urlop i ciągle mi wyciąga Tomka na piwo. I wojnę Tomkowi zrobiłam, że tylko patrzy, żeby się nachlac z Jareczkiem! I wyszedł z chaty. Mam go w dupie. Auto jest moje, to ja zdecyduje,czy pojedziemy. Boże, już mam dosyć tego cholernego dnia!

kobieto wyluzuj trochę, bo się wrzodów na żołądku nabawisz :P
niech chłop korzysta, póki może, bo potem to już tylko pampersy, kremiki i inne... butelki :P

Zgłoś nadużycie #91412 3 lipca 2014, 17:13

anafreud Fajna mama

Valentina napisał(a)

W sumie, to tak z miesiąc temu koleżanka żaliła się na swoją teściowa. Urodziła córkę i zamiast cieszyć się tą małą to non stóp ma nerwy. Mieszkają kilka domów od siebie i kumpela jednego dnia uszykowala siebie i mała i szły na pierwszy spacer. I idzie sobie i teściowa wyleciała. Idą se razem i nagle teściowa wyrwała jej wózek. Koleżanka stanęła jak wryta. I mówi, halo to moje dziecko, to nasz pierwszy spacer i ja chce prowadzić ten cholerny wózek. Teściowa oburzona, że ona jest starsza i wie lepiej. Ale koleżanka zabrała jej wózek i mówi: jeszcze raz tak zrób, to będziesz mała na zdjęciac oglądać! I poszła w długą. Brawo! Ja bym zrobiła tak samo. Asertywnosc to podstawa.

niestety moim zdaniem to nie jest asertywność a chamstwo, brak szacunku i totalna niegrzeczność i to z jednej jak i drugiej strony.... niestety takie akcje prowadzą do tego, że ludzie tylko się żrą i nakręcają i wychodzą coraz większe afery i coraz zajadlej się ze sobą walczy - a zawsze tam gdzieś w środku jest prawda i syn tej teściowej...
ja mam takie a nie inne stosunki z moją "teściową" ale nie wyobrażam sobie takich akcji bo nie mieści mi się to w głowie... zresztą ja złego słowa na moją przy M nie powiedziałam bo to jest jego matka - co on o niej myśli to jego sprawa, dla mnie najważniejsze jest to, że on widzi jak ona mnie traktuje, widzi generalnie co się w jego rodzinie dzieje i zawsze trzyma moją stronę ale uważam, że drugiej osobie nie wolno jej obrażać... Przy Młodym zresztą też nigdy nic złego o niej nie powiedziałam - póki co dla niego tak jest świat urządzony, że do jednej babci chodzimy wszyscy a do drugiej on chodzi z tatą...
zresztą może jestem "dziwna" ale to właśnie dzięki mnie mój M. z Młodym chodzą tam raz na jakiś czas - bo on się strasznie obraził po jednej akcji i po kilku miesiącach nie chciał iść w fochu w święta do nich - ale tak jak pisałam, to jest jego matka, babcia mojego dziecka... mimo że wolałabym żeby kontaktu nie było to wiem, że kiedyś, jak jej się zemrze M lub Młody mogliby mieć pretensje że tak to było - i wtedy byłyby do mnie
Grochu (*) 9tc   
Jednego syna już mam teraz czas na...... córkę ;)  
Marzenia są po to by je realizować - jedno po drugim!

Zgłoś nadużycie #91413 3 lipca 2014, 17:14

anafreud Fajna mama

motyl1909 napisał(a)

jesteś strasznie wybuchowa.

też chciałam właśnie to napisać - że niezła furiatka z Ciebie ;)
Grochu (*) 9tc   

Zgłoś nadużycie #91414 3 lipca 2014, 17:14

Konto usunięte

anafreud napisał(a)

niestety moim zdaniem to nie jest asertywność a chamstwo, brak szacunku i totalna niegrzeczność i to z jednej jak i drugiej strony.... niestety takie akcje prowadzą do tego, że ludzie tylko się żrą i nakręcają i wychodzą coraz większe afery i coraz zajadlej się ze sobą walczy - a zawsze tam gdzieś w środku jest syn tej teściowej...

ja mam takie a nie inne stosunki z moją "teściową" ale nie wyobrażam sobie takich akcji bo nie mieści mi się to w głowie... zresztą ja złego słowa na moją przy M nie powiedziałam bo to jest jego matka - co on o niej myśli to jego sprawa, dla mnie najważniejsze jest to, że on widzi jak ona mnie traktuje, widzi generalnie co się w jego rodzinie dzieje i zawsze trzyma moją stronę ale uważam, że drugiej osobie nie wolno jej obrażać... Przy Młodym zresztą też nigdy nic złego o niej nie powiedziałam - póki co dla niego tak jest świat urządzony, że do jednej babci chodzimy wszyscy a do drugiej on chodzi z tatą...
zresztą może jestem "dziwna" ale to właśnie dzięki mnie mój M. z Młodym chodzą tam raz na jakiś czas - bo on się strasznie obraził po jednej akcji i po kilku miesiącach nie chciał iść w fochu w święta do nich - ale tak jak pisałam, to jest jego matka, babcia mojego dziecka... mimo że wolałabym żeby kontaktu nie było to wiem, że kiedyś, jak jej się zemrze M lub Młody mogliby mieć pretensje że tak to było - i wtedy byłyby do mnie

brawa dla tej Pani ;)

Zgłoś nadużycie #91415 3 lipca 2014, 17:16

Lenka87 Fajna mama

anafreud napisał(a)

ja napisze inaczej - jeśli to ciąża to ja Ci serdecznie współczuję! bo zapowiada się to na ciążę z typu - ciągle źle i niedobrze....

Obie ciąże przebiegały u mnie całkowicie bezobjawowo :) Jeśli to faktycznie ciąża, to zacisnę żeby i nie będę marudzić, ale jeśli coś innego, to się bardzo wkurzę
17 tc Aniołek-31.01.2015 :(
Na zawsze w naszych sercach

Zgłoś nadużycie #91416 3 lipca 2014, 17:18

anafreud Fajna mama

Lenka87 napisał(a)

Obie ciąże przebiegały u mnie całkowicie bezobjawowo :) Jeśli to faktycznie ciąża, to zacisnę żeby i nie będę marudzić, ale jeśli coś innego, to się bardzo wkurzę

no to nie możesz mieć za dobrze :P w 3 będziesz mieć objawów za wszystkie ;) jak to tak można mieć 2 bezobjawowe ?? ? bezproblemowe ? jasne - niech każdy ma ale bezobjawowe ?? ? to się nie godzi ;) jedni wymiotują całą ciążę, zgaga, rozwolnienia, zaparcia, hemoroidy, krzyżem kręgosłupy, kolki nerkowe i inne a tu nic - zero objawów :P
Grochu (*) 9tc   

Zgłoś nadużycie #91417 3 lipca 2014, 17:21

lady_89 Gotowa na wszystko

Lenka87 napisał(a)

Ja tez się bardzo wkurzę jeśli to nie ciąża bo normalnie kończyłby mi się już okres i odliczała bym dni do kolejnych starań.

Zgłoś nadużycie #91418 3 lipca 2014, 17:22

Konto usunięte
a ja myślę, że to lato będzie dla nas łaskawe i jedna po drugiej zaciążymy :)

Zgłoś nadużycie #91419 3 lipca 2014, 17:24

Konto usunięte
Ana, ja mojemu dziecku bronić kontaktów z babcia nie będę. Ale nie chce, żeby ingerowała w jego wychowanie, bo już niedawno pisałam na forum, jak teściowa zwraca się do swojej wnuczki: kur...a, suka, bachor itp. Mojego dziecka nie będzie tak nazywać. Nie pozwolę sobie na takie coś.

Zgłoś nadużycie #91420 3 lipca 2014, 17:26

Konto usunięte
Oj jestem wybuchówa, ale dziś po prostu się mnie jeszcze nerwy trzymają! Nie wiem, kiedy się uspokoje. Ta baba naprawdę wyprowadziła mnie z równowagi.

Zgłoś nadużycie #91421 3 lipca 2014, 17:26

Konto usunięte

Valentina napisał(a)

Ana, ja mojemu dziecku bronić kontaktów z babcia nie będę. Ale nie chce, żeby ingerowała w jego wychowanie, bo już niedawno pisałam na forum, jak teściowa zwraca się do swojej wnuczki: kur...a, suka, bachor itp. Mojego dziecka nie będzie tak nazywać. Nie pozwolę sobie na takie coś.

Dobrze, nikt Ci nie każe dawać dziecka do niej. Ale zastanów się jak się wyrażasz o teściowej przy Twoim facecie. Dla niego to cios poniżej pasa. W końcu to jego matka. On Twoją szanuje, Ty szanuj jego. proste.

Zgłoś nadużycie #91422 3 lipca 2014, 17:27

Konto usunięte
Marzę, żeby ten dzień się skończył. I żebym się jutro obudziła w lepszym humorze.

Zgłoś nadużycie #91423 3 lipca 2014, 17:27

paola Fajna mama
[QUOTE=anafreud;2458944]o matko! ja to myślalam, że takie gazetki to działaja na gówniarzy, więźniów i innych odciętych od wszelkich dóbr doczesnych :P  
masakra!! ale chyba się udało skoro macie wyniki ??

Tak udało mu się i bez tych śmiesznych gazet. Pani nawet była niezadowolona ze tak długo bo mu powiedziała po chwili czekania tak: No faktycznie jak na miejscu to troche stresu jest. Ej bez przesady, chłop sie stresuje a tu taki tekst. Tak Ana wyniki sa ale nie za dobre.

Zgłoś nadużycie #91424 3 lipca 2014, 17:27

Konto usunięte
Jak dla mnie Valentina - jesteś w gorącej wodzie kąpana.

Zgłoś nadużycie #91425 3 lipca 2014, 17:28

anafreud Fajna mama

Valentina napisał(a)

oczywiście zgadzam się, nie można się godzić na takie traktowanie dziecka czy to własnego czy cudzego - ale chodzi mi o dojście do tego - można zwrócić uwagę dobitnie aczkolwiek grzecznie, bez obrażania, bez krzyków i awantur.... i jeśli tak dalej będzie to tak czy siak obrazisz się o zabronisz kontaktów z dzieckiem...
Grochu (*) 9tc   

Zgłoś nadużycie #91426 3 lipca 2014, 17:28

Konto usunięte
paola - następne wyjdą lepsze ;*

Zgłoś nadużycie #91427 3 lipca 2014, 17:30

Konto usunięte
On mojej matki też nie lubi, z wzajemnością. Też nieraz przy mnie źle na nią powiedział. Ja wiem jak na mnie teściowa gada przy rodzinie, grubas, wielka pani po studiach, modnisia ( bo noszę tipsy, a to według niej grzech). I non stóp mi to ludzie powtarzają :-( przykro mi się robi, że tak na mnie mówi. Ale trudno, ja jej nie zmienię.

Zgłoś nadużycie #91428 3 lipca 2014, 17:31

paola Fajna mama

motyl1909 napisał(a)

paola - następne wyjdą lepsze ;*

tez chciałabym żeby wyszły lepsze te wyniki, niby ilość, ruchliwość i lepkość ok ale jest za mały procent( mniejszy niż norma) plemników prawidłowo zbudowanych

Valentina ale ostra babka z Ciebie jest.

Zgłoś nadużycie #91429 3 lipca 2014, 17:31

anafreud Fajna mama

Valentina napisał(a)

Oj jestem wybuchówa, ale dziś po prostu się mnie jeszcze nerwy trzymają! Nie wiem, kiedy się uspokoje. Ta baba naprawdę wyprowadziła mnie z równowagi.

ale tak naprawde czym ?? że przyjęła zaproszenie na kawę od bratowej ?? czy tym, że nie spytała Ciebie o zgodę ??
Twój Tomek był z nią ileś tam lat - pisałaś że od roku mieszkacie razem (czy jakoś tak), nie wiem ile Twój facet ma lat ale całe życie mieszkał z nią - pomagał przy chorym bracie, woził na zakupy, jeździli wszędzie razem... i nie przeszkadzało mu, że spotykając na mieście kogoś przyjmowała zaproszenie na kawę... matkom dużo czasu zajmuje odzwyczajenie się od wielu rzeczy - zwłaszcza, że jeśli T jest w Twoim wieku to też 30 lat trochę z nią pomieszkał i jakoś tam sobie życie ułożyli - a teraz pojawiłaś się Ty i namieszałaś w ich życiu...

tak czy siak pamiętaj, że to jest matka Twojego narzeczonego/męża... i nie zdziw się jeśli kiedyś stanie po jej stronie i wybierze ją... bo zrobi to kiedyś na złość Tobie
Grochu (*) 9tc   

Zgłoś nadużycie #91430 3 lipca 2014, 17:32

Lenka87 Fajna mama

anafreud napisał(a)

no to nie możesz mieć za dobrze :P w 3 będziesz mieć objawów za wszystkie ;) jak to tak można mieć 2 bezobjawowe ?? ? bezproblemowe ? jasne - niech każdy ma ale bezobjawowe ?? ? to się nie godzi ;) jedni wymiotują całą ciążę, zgaga, rozwolnienia, zaparcia, hemoroidy, krzyżem kręgosłupy, kolki nerkowe i inne a tu nic - zero objawów :P

Bezobjawowe były, ale nie bezproblemowe. Ale już wolałabym, żeby kolejna miała masę objawów, ale była donoszona
17 tc Aniołek-31.01.2015 :(
Na zawsze w naszych sercach