Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #88391 28 czerwca 2014, 9:27

Konto usunięte
Mysza, dawaj placka, dawaj :-D

Zgłoś nadużycie #88392 28 czerwca 2014, 9:27

mama.aniolka85 Gotowa na wszystko
Witajcie... pytam o zdanie - poważnie :-D
Znalazłam laboratorium które robi BETĘ (i inne badania) 24h na dobę nawet w soboty i święta - laboratorium przy szpitalu... i zastanawiam się czy dziś lub jutro się tam nie wybrać...
wynik tego samego dnia koszt 35 pln...
w pon jakbym chciała jechać do mojej przychodni przyszpitalnej - musiałabym wstać mega wcześnie a i tak jest ryzyko, że spóźniłabym się do pracy (dlatego wolę w weekend) i od razu miałabym wynik i wiedziałabym, czy opłaca się iść na usg we wtorek - bo mam wstępnie umówione (na NFZ) - ale przy becie poniżej 500 ponoć nie widać nawet pęcherzyka płodowego... a dziecko widać dopiero od bety w granicach 1000...
tylko zastanawiam się - z jednej strony bym chciała wiedzieć z drugiej boję się, że się rozczaruję (ale w sumie lepiej byłoby wiedzieć czy mam czekać na @ czy co?)

Co radzicie? Wiem że marudzę Wam... ale nie wiem co robić...

Co do zdjęcia testu - ja cień też widzę po przechyleniu monitora :-D

Zgłoś nadużycie #88393 28 czerwca 2014, 9:28

Lenka87 Fajna mama

lady_89 napisał(a)

Współczuje mnie ostatnio długo męczyła biegunka;/ U mnie wczoraj pojawił się śluz mega rozciągliwy i sama nie wiem co o tym myśleć i to w zasadzie dwa razy więc tak na wszelki wypadek wykorzystałam mojego choć wątpię aby to była owulka bo to już 30dc był.

Od kiedy wstałam już 3 razy byłam w WC :/ To na pewno, nie od jakiegoś jedzenia, bo dzieciakom nic nie jest, a jadłam to samo co oni... Może w powietrzu jakieś wirusy latają
17 tc Aniołek-31.01.2015 :(
Na zawsze w naszych sercach

Zgłoś nadużycie #88394 28 czerwca 2014, 9:31

Lenka87 Fajna mama

mama.aniolka85 napisał(a)

Znalazłam laboratorium które robi BETĘ (i inne badania) 24h na dobę nawet w soboty i święta - laboratorium przy szpitalu... i zastanawiam się czy dziś lub jutro się tam nie wybrać...
w pon jakbym chciała jechać do mojej przychodni przyszpitalnej - musiałabym wstać mega wcześnie a i tak jest ryzyko, że spóźniłabym się do pracy (dlatego wolę w weekend) i od razu miałabym wynik i wiedziałabym, czy opłaca się iść na usg we wtorek - bo mam wstępnie umówione (na NFZ) - ale przy becie poniżej 500 ponoć nie widać nawet pęcherzyka płodowego... a dziecko widać dopiero od bety w granicach 1000...
tylko zastanawiam się - z jednej strony bym chciała wiedzieć z drugiej boję się, że się rozczaruję (ale w sumie lepiej byłoby wiedzieć czy mam czekać na @ czy co?)

Nie wiem, co Ci doradzić... Skoro nie chcesz robić sikańca, a tyle czasu nie masz @ to może idź dla świętego spokoju w ten weekend.

Zgłoś nadużycie #88395 28 czerwca 2014, 9:34

ewelinas1986 Fajna mama

kurcze wydaje mi się, że usg rzeczywiście nic nie pokarze. a jak masz możliwość zrobić betę to rób, będziesz już coś wiedziała. mi lekarz nie robił usg na pierwszej wizycie. może dlatego, że mam tyłozgięcie, a dopochwowe mówił, że strach bo wszystko jeszcze świeże i lepiej nie ruszać....

Zgłoś nadużycie #88396 28 czerwca 2014, 9:35

lady_89 Gotowa na wszystko

Lenka87 napisał(a)

Od kiedy wstałam już 3 razy byłam w WC :/ To na pewno, nie od jakiegoś jedzenia, bo dzieciakom nic nie jest, a jadłam to samo co oni... Może w powietrzu jakieś wirusy latają

Wszystko możliwe albo faktycznie jesteś w ciąży, już się nie mogę doczekać Twojego testu :) U mnie objawów jakis większych nie ma, choć szczerze ostatnio mam problem wieczorem z zaśnięciem a po południu i nad ranem zanim wstanę jeszcze chce mi się spać ;/ Ja jak miałam biegunkę to też co chwilę byłam w WC i to jeszcze w pracy mnie męczyła ;/ Polecam spróbować zjeść kilka kostek gorzkiej czekolady i wypić herbatę miętową może pomoże :)

Zgłoś nadużycie #88397 28 czerwca 2014, 9:37

Jeśli masz możliwość to idz zrob betę i bedziesz wiedziała na czym stoisz. Tym bardziej że jak pójdziesz na USG to też lekarz może nic nie zobaczyć i dalej nic nie będziesz wiedziała czy czekac na @ czy cieszyć się maleństwem :)

Zgłoś nadużycie #88398 28 czerwca 2014, 9:38

Lenka87 napisał(a)

Nie wiem, co Ci doradzić... Skoro nie chcesz robić sikańca, a tyle czasu nie masz @ to może idź dla świętego spokoju w ten weekend.

Sikaniec wychodzi negatywnie, ale mam bardzo rozcieńczony (jasny) mocz z niewiadomej mi przyczyny.

Zgłoś nadużycie #88399 28 czerwca 2014, 9:39

Lenka87 Fajna mama

lady_89 napisał(a)

Wszystko możliwe albo faktycznie jesteś w ciąży, już się nie mogę doczekać Twojego testu :) U mnie objawów jakis większych nie ma, choć szczerze ostatnio mam problem wieczorem z zaśnięciem a po południu i nad ranem zanim wstanę jeszcze chce mi się spać ;/ Ja jak miałam biegunkę to też co chwilę byłam w WC i to jeszcze w pracy mnie męczyła ;/ Polecam spróbować zjeść kilka kostek gorzkiej czekolady i wypić herbatę miętową może pomoże :)

Może węgiel sobie wezmę, bo mam. Ja też mam problem z zaśnięciem i budzę się o 5.00-6.00 chociaż nie mam po co :/ A co do testu, to pewnie nie zdążę go zrobić, bo z rana przyjdzie @

Zgłoś nadużycie #88400 28 czerwca 2014, 9:39

czekoladowamysz Gotowa na wszystko

Lenka87 napisał(a)

A mnie to wogóle nie rusza :) Wczoraj widziałam jeden negatyw, jutro zobaczę drugi i tyle

będą dwie piękne czerwoniaste krechy, mówię ci

kurde prawy jajnik mnie dzisiaj ciągnie :(

Zgłoś nadużycie #88401 28 czerwca 2014, 9:40

Lenka87 Fajna mama

Sikaniec wychodzi negatywnie, ale mam bardzo rozcieńczony (jasny) mocz z niewiadomej mi przyczyny.

To idź dzisiaj na bete i będzie wszystko jasne

Zgłoś nadużycie #88402 28 czerwca 2014, 9:41

Lenka87 Fajna mama

czekoladowamysz napisał(a)

będą dwie piękne czerwoniaste krechy, mówię ci

kurde prawy jajnik mnie dzisiaj ciągnie :(

Jakoś w to nie wierzę

Zgłoś nadużycie #88403 28 czerwca 2014, 9:42

Lenka87 napisał(a)

Może węgiel sobie wezmę, bo mam. Ja też mam problem z zaśnięciem i budzę się o 5.00-6.00 chociaż nie mam po co :/ A co do testu, to pewnie nie zdążę go zrobić, bo z rana przyjdzie @

Wszystko sie może zdarzyć ;) Poza tym ciąża lubi zaskakiwać w najmniej oczekiwanym momencie :)

Zgłoś nadużycie #88404 28 czerwca 2014, 9:43

Lenka87 napisał(a)

Jakoś w to nie wierzę

nie łam się, wiesz jakie te sikańce są :( kupiłaś go w złej aptece :P

Zgłoś nadużycie #88405 28 czerwca 2014, 9:46

Lenka87 Fajna mama

lady_89 napisał(a)

Wszystko sie może zdarzyć ;) Poza tym ciąża lubi zaskakiwać w najmniej oczekiwanym momencie :)

Niby racja, ale i tak jestem przekonana, że do jutra @ przylezie

Zgłoś nadużycie #88406 28 czerwca 2014, 9:47

Lenka87 Fajna mama

Ja się nie łamię :) Co ma być, to będzie :D

Zgłoś nadużycie #88407 28 czerwca 2014, 9:47

Lenka87 napisał(a)

Niby racja, ale i tak jestem przekonana, że do jutra @ przylezie

przestań o tym myśleć bo ją wywołasz a tego nie chcemy uszy do góry

Zgłoś nadużycie #88408 28 czerwca 2014, 9:48

Konto usunięte
Mamaaniołka, lec na bete :-) będziesz wiedziała, na czym stoisz :-) ja też mam fajne laboratorium w szpitalu czynne non stóp. Fajna rzecz :-)

Zgłoś nadużycie #88409 28 czerwca 2014, 9:48

Lenka87 napisał(a)

To idź dzisiaj na bete i będzie wszystko jasne

Chyba jednak się przejdę, tylko zastanawiam się czy dziś czy jutro, ale z drugiej strony jak jutrzejszy miałby wyjść pozytywnie to i dzisiejszy pozytywnie wyjdzie :-) (albo oba negatywnie)
z drugiej strony - 6 tyg od poronienia minęło w czwartek, ale potencjalna owulka była w zeszły pon - 16.06 (o ile to kucie było owulką) więc w niedzielę będą 2 tyg od potencjalnej owulki - jak nie doszło do zapłodnienia to @ powinna się pojawić... chociaż matematycznie jak wcześniej przychodziła mi co 30 dni to terminy miałam:
15.06 - z terminu ostatniej mies
26.06 - 6 tyg od poronienia
29.06 - 2 tyg od potencjalnej owulacji.

z drugiej strony zastanawiam się czy stres i nadzieja nie wpływają na opóźnienie miesiączki? (jak dowiem się że beta w granicach 0,4 to @ od razu przylezie.)
Chociaż wynik nieznacznie podwyższony - w granicach do 9 jednostek może świadczyć o zatrzymanym poronieniu

Zgłoś nadużycie #88410 28 czerwca 2014, 9:50

Ja ostatnio tak się sama z siebie w myślach śmiałam, że pójdę do apteki i poprosze test tylko taki który wyjdzie pozytywny :D