Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #86691 25 czerwca 2014, 14:26

anafreud Fajna mama

kamilka napisał(a)

liczby dni na chorobowych przy ciąży sie nie sumuje. w tym sensie że możesz być ponad 270 dni w roku na zwolnieniu z powodu ciąży i będziesz miała je wypłacone. np: styczeń i luty jesteś w ciąży a od marca juz nie. masz miesiąc przerwy ze względu na stracona ciąże i od kwietnia do końca roku znowu na L4. to za cały ten okres zwolnienia otrzymasz świadczenie z zus. mimo iż to będzie ponad 270 dni. kiedyś był limit. teraz nie ma.

tylko chyba jak Kate już nie jest w ciąży to nie dostaje ciążowego l4 ?? u mnie w szpitalu np po zabiegu dają już zwykłe bez kodu B
Grochu (*) 9tc   
Jednego syna już mam teraz czas na...... córkę ;)  
Marzenia są po to by je realizować - jedno po drugim!

Zgłoś nadużycie #86692 25 czerwca 2014, 14:27

anafreud Fajna mama

lady_89 napisał(a)

Ja za niecałe trzy tygodnie skończe 23 lata, ten czas tak szybko leci;/

młodzieniaszki... ;) ja mam tyle samo

tylko od tyłu :P
Grochu (*) 9tc   

Zgłoś nadużycie #86693 25 czerwca 2014, 14:27

Konto usunięte
Motylek, warto się zawsze kogoś spytać :-) ale ogólnie to ja właśnie będąc w ciąży wybierałam między jedo a roanem i wygrał jedo :-) skrętne koła i ta w pełni regulowana rączka przeważyły. I spacerówke jednak jedo fyn ma chyba ładniejsza.

Zgłoś nadużycie #86694 25 czerwca 2014, 14:27

Konto usunięte

anafreud napisał(a)

tylko chyba jak Kate już nie jest w ciąży to nie dostaje ciążowego l4 ?? u mnie w szpitalu np po zabiegu dają już zwykłe bez kodu B

ja od 26 czerwca do 31 lipca dostawałam ciążowe

Zgłoś nadużycie #86695 25 czerwca 2014, 14:28

anafreud Fajna mama

kamilka napisał(a)

nie odzywałam się z kilku powodów...
jednym z nich jest mój wiek.
większość z Was jest młoda (jeśli dobrze i ze zrozumieniem czytałam Wasze posty) hehe
a ja sporo po 30-tce...
ale może krótko zwięźle i na temat o sobie:
pierwszą ciążę odkładaliśmy do czasu aż się "ustatkujemy". studia, dom, praca...
a potem nie było już tak łatwo... po prawie dwóch latach strań w końcu się udało. do tej pory pamiętam ten dzień. myślałam że już piękniej byc nie może. niestety nie długo cieszyłam sie ta ciążą... w 10 tygodniu ciąża obumarła (w miedzyczasie leżałam 3 tygodnie w szpitalu i wychodząc było ok - a juz wtedy dziecko się nie rozwijało.
ból i rozgoryczenie i pytania czemu ja? zresztą same znacie ten temat.
po tym wszystkim mąż się zawziął że już więcej nie chce próbować. myślę że głównie z obawy przed kolejną stratą i po tym jak widział jak ja cierpię. ale po roku znowu zaczeliśmy sie starać (ubłagałam go o to). i kolejny rok starań, który zakończył się szczęśliwym porodem (ciąża z wieloma komplikacjami) i zdrową córeczką. teraz na 4,5 roku. i od jakiegoś roku znowu pragnę mieć bąbelasa jeszcze jednego do kompletu. ale czekam cierpliwie do tego września.hihi a może się nie doczekam? może uda sie wczesniej?
i tak wygląda moja historia.
jeszcze raz wszystkich witam!

eee staruszki też tu są :) Edka, ja :)
Grochu (*) 9tc   

Zgłoś nadużycie #86696 25 czerwca 2014, 14:29

kate85 Supermama

Valentina napisał(a)

Kate, a o pracę ciężko :-( szkoda, że maja tam szacunku dla pracowników.

Wiem Valentina, że ciężko dziś o pracę, zdaję sobie z tego sprawę..ale też jestem świadoma ile się natyrałam w niej, przez 3 lata nie brałam żadnego L4, chodziłam do pracy z gorączką 38 stopni..urlop brałam tylko na wakacje a tak to po 1, 2 dni..do czasu ślubu odbierałam smsy od szefa o 22 z poleceniem,żeby mu coś sprawdzić w necie..ciągle w stresie i napince,ze wieczorem zadzwoni.. więc przeszłam swoje, teraz kiedy jestem po poronieniu i pomyślę, że znów czeka mnie ten stres, dziwaczne polecenia to az mi się coś robi..a każdy u nas chodzi na l4 jak tylko może, ja tylko taka zawsze sumienna..i co z tego mam

Zgłoś nadużycie #86697 25 czerwca 2014, 14:30

lady_89 Gotowa na wszystko

anafreud napisał(a)

młodzieniaszki... ;) ja mam tyle samo

tylko od tyłu :P

Ja zawsze powtarzam że każdy ma tyle na ile sie czuje :)

Zgłoś nadużycie #86698 25 czerwca 2014, 14:32

anafreud Fajna mama

lady_89 napisał(a)

Widze że już masz doświadczenie co do wózków całkiem spore. Ja swój bede wybierac dopiero jak urodzę i juz wiem że to nie będzie proste bo zbyt wiele mi sie podoba.

ja wózek mam wybrany od zeszlego chodzenia z wózkiem :P tzn już wiem co mi potrzebne, co niepotrzebne, co fajne itd... myślę, że będę miała mocno zawężone pole do popisu :)
Grochu (*) 9tc   

Zgłoś nadużycie #86699 25 czerwca 2014, 14:32

kamilka Fajna mama

kate85 napisał(a)

Ooo czyli jednak się nie sumują zwolnienia :) i to jest pewne? :) czyli mając ciągłość teraz zwykłego L4 mogę przedłużać do tych 182 dni a jakbym zaszła w ciążę to zaczyna się już nowy cykl 270 dni tak?

tak. bo to "nowa choroba" i nowy okres zasiłkowy

Zgłoś nadużycie #86700 25 czerwca 2014, 14:33

kate85 Supermama

anafreud napisał(a)

Ana w szpitalu po zabiegu dostałam z kodem B i przeważnie w szpitalach po zabiegu tak dają, jeszcze ciązowe

Zgłoś nadużycie #86701 25 czerwca 2014, 14:34

anafreud Fajna mama

motyl1909 napisał(a)

ja od 26 czerwca do 31 lipca dostawałam ciążowe

u mnie przy wypisie nie dają "bo już w ciąży nie jesteś"... przykre to, mi wypisując zwolnienia teraz położna ciągle się upewnia, że w ciąży jeszcze jestem? i może wpisać mi B
Grochu (*) 9tc   

Zgłoś nadużycie #86702 25 czerwca 2014, 14:34

kamilka Fajna mama

anafreud napisał(a)

hej Kamilka :) ) cieszę się, że zdecydowałaś się dołączyć :) ) a nie mów, że księgową/kadrową czy jak to się zwie jesteś ?? ?

niom

Zgłoś nadużycie #86703 25 czerwca 2014, 14:35

anafreud napisał(a)

ja wózek mam wybrany od zeszlego chodzenia z wózkiem :P tzn już wiem co mi potrzebne, co niepotrzebne, co fajne itd... myślę, że będę miała mocno zawężone pole do popisu :)

Ja na pewno wybierając bede szukała u kogoś pomocy żeby właśnie dobrze wybrać, a nie żeby wybrać tylko taki co mi się spodoba a później bede sobie w brode pluła ze mogłam inny wybrać.

Zgłoś nadużycie #86704 25 czerwca 2014, 14:35

Konto usunięte
Kate, moja szwagierka robi w Pepco. Wiadomo jak tam ludzi traktują. Każdy se chodzi na zwolnienia, kombinuje, tylko ona się boi. I nawet chora chodzi do pracy. I Ty i ona powinnyście się szefom postawić.

Zgłoś nadużycie #86705 25 czerwca 2014, 14:36

kate85 Supermama

kamilka napisał(a)

tak. bo to "nowa choroba" i nowy okres zasiłkowy

Dzięki Kamilka :) czyli się nie sumują zwolnienia i to chciałam wiedzieć :) bo w necie pisali różnie

Zgłoś nadużycie #86706 25 czerwca 2014, 14:37

Konto usunięte
Lady, warto poczytać na Bangla pl o wózkach :-)

Zgłoś nadużycie #86707 25 czerwca 2014, 14:38

anafreud Fajna mama

lady_89 napisał(a)

Ja na pewno wybierając bede szukała u kogoś pomocy żeby właśnie dobrze wybrać, a nie żeby wybrać tylko taki co mi się spodoba a później bede sobie w brode pluła ze mogłam inny wybrać.

ale też musisz wyważyć opinie innych bo coś co komuś będzie super odpowiadało Tobie niekoniecznie. Dla mnie przy Młodym priorytetem była waga wózka (mieszkaliśmy na 4 piętrze bez windy więc wózek plus Młody do wnoszenia), wymiary złożonego stelaża (mieliśmy małe auto) i duże pompowane koła (miałam za blokiem las). Teraz np wiem, że będę szukała całkiem innego wózka bo mieszkamy już w domku, bagażnik mam spory a po lesie to po prawdzie każdym ujedzie :)
Grochu (*) 9tc   

Zgłoś nadużycie #86708 25 czerwca 2014, 14:38

Valentina napisał(a)

Kate, moja szwagierka robi w Pepco. Wiadomo jak tam ludzi traktują. Każdy se chodzi na zwolnienia, kombinuje, tylko ona się boi. I nawet chora chodzi do pracy. I Ty i ona powinnyście się szefom postawić.

Wszędzie tak jest że jak sie pokaże że da się chodzić do pracy pomimo choroby czy cos to później wykorzystują. U mojego w pracy pokazali że mogą robić po 12 godzin i tak teraz robią ze nawet się nie pytaja czy ktoś może dłużej stostac tylko wypisują osoby co mają przyhcodzic na 12 godzin do pracy i bez gadania.

Zgłoś nadużycie #86709 25 czerwca 2014, 14:38

anafreud Fajna mama
a ta w ogóle czekam na wyniki.... i sama nie wiem czy się stresuje czy nie....
Grochu (*) 9tc   

Zgłoś nadużycie #86710 25 czerwca 2014, 14:39

kate85 Supermama

Valentina napisał(a)

No właśnie..ja zawsze taka przestraszona, w pracy już o 7.30 za biurkiem siedzialam a mialam na 8..wieczorem telefony odbierałam, w stresie ale odbieralam..ale to zwykle wykorzystywanie jest, zaczęłam zmieniać myślenie po ślubie, mąż mnie wyluzował i dzięki niemu zaczęłam myśleć o sobie i swoim zdrowiu przede wszystkim psychicznym. Chciałabym wrócić do pracy,ale takiej która az tak nie stresuje..