Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #86651 25 czerwca 2014, 13:46

julitav1 Zaprawiona w bojach
Motylz twojego nicku tak odczytałam ze jestes rocznik 93?
TAk jak ja. Ja w maju skonczylam 21 lat :)

Zgłoś nadużycie #86652 25 czerwca 2014, 13:46

lady_89 Gotowa na wszystko

kamilka napisał(a)

A wogóle to witajcie. Czytam Was już od kilku miesięcy. Chyba od lutego. Nawet zapisałam sie od ovufriend. Też jestem staraczką, ale taką nie do końca prawdziwą, bo mamy na poważnie starać się dopiero od września (musimy uregulować nasze zobowiązania). A teraz to tak wychodzi że ja sie staram ale mąż o tym nie wie. hihihi. juz nieraz miałam sie odezwać, ale jakoś nie miałam odwagi... a teraz kate i valentina rzuciły temat, na który mam pewną wiedzę i mogłabym pomóc. dlatego piszę...

Witaj w Naszym gronie :) Fajnie że w końcu sie odezwałaś ty m bardziej że możesz pomóc dziewczyną :) Powiedz coś wiecej o sobie. O nas pewnie już conieco wiesz skoro nas podczytywałas więc chciałybyśmy Ciebie troszkę poznać :)

Zgłoś nadużycie #86653 25 czerwca 2014, 13:47

kamilka Fajna mama
motylku zapraszam cię ale wyskakuje błąd.

Zgłoś nadużycie #86654 25 czerwca 2014, 13:47

Konto usunięte

julitav1 napisał(a)

tak, jestem '93 :) ja we wrześniu skończę :)

Zgłoś nadużycie #86655 25 czerwca 2014, 13:48

julitav1 napisał(a)

Ja za niecałe trzy tygodnie skończe 23 lata, ten czas tak szybko leci;/

Zgłoś nadużycie #86656 25 czerwca 2014, 13:48

Konto usunięte

kamilka napisał(a)

motylku zapraszam cię ale wyskakuje błąd.

zaprosiłam Ciebie :)

Zgłoś nadużycie #86657 25 czerwca 2014, 13:52

madziorek Zaprawiona w bojach
taaak chyba w tym roku morze jest na pierwszym miejscu :)

szczerze mowiac wolalabym jechac w nasze polskie gory, zanim wyjechalam do UK jezdzilam na rehabilitacje do kudowy zdroj, polanicy zdroj itd ale nie bylam np na naszej zakopiance, krupowkach nie widzialam morkiego oka. Moj R zabral mnie na dwa dni rok temu i Zakochalam sie w tym miejscu i dwa dni nie bylo dla mnie wystarczajace wiec teraz marze by pojechac w gory na dluzej :) :)

tak to chyba jest jestem w UK i moge pojechac bez problemu do hiszpani, na cypr gdzie kolwiek a i tak mnie ciagnie do Polski :)

Zgłoś nadużycie #86658 25 czerwca 2014, 13:53

madziorek Zaprawiona w bojach

lady_89 napisał(a)

Ja za niecałe trzy tygodnie skończe 23 lata, ten czas tak szybko leci;/

to jestesmy w podobnym wieku kochana tylko ze moje urodzinki w pazdzierniku

Zgłoś nadużycie #86659 25 czerwca 2014, 13:53

Konto usunięte

madziorek napisał(a)

taaak chyba w tym roku morze jest na pierwszym miejscu :)

szczerze mowiac wolalabym jechac w nasze polskie gory, zanim wyjechalam do UK jezdzilam na rehabilitacje do kudowy zdroj, polanicy zdroj itd ale nie bylam np na naszej zakopiance, krupowkach nie widzialam morkiego oka. Moj R zabral mnie na dwa dni rok temu i Zakochalam sie w tym miejscu i dwa dni nie bylo dla mnie wystarczajace wiec teraz marze by pojechac w gory na dluzej :) :)

tak to chyba jest jestem w UK i moge pojechac bez problemu do hiszpani, na cypr gdzie kolwiek a i tak mnie ciagnie do Polski :)

no właśnie myślałam, że ruszycie gdzieś za granicę, dlatego pytam ;p

Zgłoś nadużycie #86660 25 czerwca 2014, 13:54

kate85 Supermama

kamilka napisał(a)

liczby dni na chorobowych przy ciąży sie nie sumuje. w tym sensie że możesz być ponad 270 dni w roku na zwolnieniu z powodu ciąży i będziesz miała je wypłacone. np: styczeń i luty jesteś w ciąży a od marca juz nie. masz miesiąc przerwy ze względu na stracona ciąże i od kwietnia do końca roku znowu na L4. to za cały ten okres zwolnienia otrzymasz świadczenie z zus. mimo iż to będzie ponad 270 dni. kiedyś był limit. teraz nie ma.

Hmm bo czytałam w necie, że mimo,że są 2 dwa różne zwolnienia L4 zwykłe i ciążowe bez żadnej przerwy to sumują się razem;/ chcę mieć pewność, bo na L4 jestem od 5 czerwca do 12 miałam od rodzinnego, od 13 do 30 czerwca mam ciążowe szpitalne i teraz jakbym znów miała ciągłość od 1 lipca zwykłe L4 od rodzinnego czy nic mi się nie zsumuje do tych 270dni i mogę tak przedłużać i przedłużać zwykle aż do następnej ciąży? i jakbym poźniej zaszła w ciążę i miala nowe L4 już ciążowe to zaczynam nowy cykl 270dni czy mam tamten od 5 czerwca zaczęty zwykłym L4?

Zgłoś nadużycie #86661 25 czerwca 2014, 13:56

staraczka Supermama
hej, ktoś dziś testowal ?

Zgłoś nadużycie #86662 25 czerwca 2014, 13:57

Konto usunięte

staraczka napisał(a)

hej, ktoś dziś testowal ?

nieeeee, pierwsza do testowania jest Nina w piątek :D
co u Ciebie?

Zgłoś nadużycie #86663 25 czerwca 2014, 13:58

kamilka Fajna mama
nie odzywałam się z kilku powodów...
jednym z nich jest mój wiek.
większość z Was jest młoda (jeśli dobrze i ze zrozumieniem czytałam Wasze posty) hehe
a ja sporo po 30-tce...
ale może krótko zwięźle i na temat o sobie:
pierwszą ciążę odkładaliśmy do czasu aż się "ustatkujemy". studia, dom, praca...
a potem nie było już tak łatwo... po prawie dwóch latach strań w końcu się udało. do tej pory pamiętam ten dzień. myślałam że już piękniej byc nie może. niestety nie długo cieszyłam sie ta ciążą... w 10 tygodniu ciąża obumarła (w miedzyczasie leżałam 3 tygodnie w szpitalu i wychodząc było ok - a juz wtedy dziecko się nie rozwijało.
ból i rozgoryczenie i pytania czemu ja? zresztą same znacie ten temat.
po tym wszystkim mąż się zawziął że już więcej nie chce próbować. myślę że głównie z obawy przed kolejną stratą i po tym jak widział jak ja cierpię. ale po roku znowu zaczeliśmy sie starać (ubłagałam go o to). i kolejny rok starań, który zakończył się szczęśliwym porodem (ciąża z wieloma komplikacjami) i zdrową córeczką. teraz na 4,5 roku. i od jakiegoś roku znowu pragnę mieć bąbelasa jeszcze jednego do kompletu. ale czekam cierpliwie do tego września.hihi a może się nie doczekam? może uda sie wczesniej?
i tak wygląda moja historia.
jeszcze raz wszystkich witam!

Zgłoś nadużycie #86664 25 czerwca 2014, 14:00

Konto usunięte
Kate, aż tak nie lubisz swojej pracy?

Zgłoś nadużycie #86665 25 czerwca 2014, 14:02

Konto usunięte
Kamila, no to pytanie moje jest takie? Jak długo czeka się na kasę z zusu? Bo ociągają się w moim przypadku.

Zgłoś nadużycie #86666 25 czerwca 2014, 14:05

kamilka Fajna mama

kate85 napisał(a)

Hmm bo czytałam w necie, że mimo,że są 2 dwa różne zwolnienia L4 zwykłe i ciążowe bez żadnej przerwy to sumują się razem;/ chcę mieć pewność, bo na L4 jestem od 5 czerwca do 12 miałam od rodzinnego, od 13 do 30 czerwca mam ciążowe szpitalne i teraz jakbym znów miała ciągłość od 1 lipca zwykłe L4 od rodzinnego czy nic mi się nie zsumuje do tych 270dni i mogę tak przedłużać i przedłużać zwykle aż do następnej ciąży? i jakbym poźniej zaszła w ciążę i miala nowe L4 już ciążowe to zaczynam nowy cykl 270dni czy mam tamten od 5 czerwca zaczęty zwykłym L4?

"limit" na zwykłe zwolnienie to 182 dni. i to zwolnienie które, byś teraz dostała to już będzie zwykłe czyli liczące sie do limitu 182 dni. jeśli byś zaszła w ciąże to znowu liczy się "bez limitu"

Zgłoś nadużycie #86667 25 czerwca 2014, 14:06

Konto usunięte
chcę już do domku :D

Zgłoś nadużycie #86668 25 czerwca 2014, 14:07

kamilka Fajna mama

Valentina napisał(a)

Kamila, no to pytanie moje jest takie? Jak długo czeka się na kasę z zusu? Bo ociągają się w moim przypadku.

maja 30 dni na wypłatę od dnia otrzymania zwolnienia. najlepiej zazwonić sobie na centralę zus i do działu zasiłków. i tam podajesz pesel a pani podaje ci nr telefonu do pani która się toba zajumie i dokładnie poda ci datę kiedy ci wyślą kasę.

Zgłoś nadużycie #86669 25 czerwca 2014, 14:07

Kamilka fajnie że macie juz jedną pociechę :) Wiek akurat nie jest przeszkodą aby do nas dołączyć kazdą przyjmiemy z otwartymi ramionami :) Fajnie że dołączyłaś :)

Zgłoś nadużycie #86670 25 czerwca 2014, 14:08

kamilka Fajna mama
dziękuję. mnie też miło. :)