Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #86631 25 czerwca 2014, 13:22

lady_89 Gotowa na wszystko

julitav1 napisał(a)

Daj spokój.... i tak mnie odsyła cały czas....!!!! wkurzyłam sie

To widze że ja chyba mam dobrze z moim gin bo zawsze kiedy chce to się do niego dostanę tego dnia co chce, bez żadnego czekania i odległych terminów. współczuje tym co maja problemy z rejestracją.

Zgłoś nadużycie #86632 25 czerwca 2014, 13:25

madziorek Zaprawiona w bojach

motyl1909 napisał(a)

madziorek - gdzie jedziecie na urlop? :)

W tym roku zdecydowalismy sie ze caly urlop ktory nam zostal spedzimy w Polsce :) :) tydzien nad morzem tydzien u mojego R. w rodzinnym miescie i chwilke w moich stronach :) :) jedziemy do PL autkiem wiec pewnie duzo rzeczy nakupuje do naszego domku chociaz nie wiem kiedy bedzie koniec remontu bo chwilowo ciagle cos nie tak :(

lece na obiadek :) ciekawe co dzis serwuja w angielskiej stolowce... zapomnialam zabrac mojego jedzonka dzis :(

Zgłoś nadużycie #86633 25 czerwca 2014, 13:25

Konto usunięte

julitav1 napisał(a)

Motyl zapisałam sie do gina tym razem na NFZ ponoc bardzo dobra babka ale termin...
22 września wow..... chyba spróbuje jeszcze gdzies.....;/ bo tyle czekać...
A tamta powiedziala ze jak tylko sie pojawia jakies plamienia to mam sie zglosic bo musi ustalic jakie źródło jest tych plamień.... ale jak sobie pomyśle ze znow mam płacić kolejne 90 zł to az mi sie cos robi.... wiec musze poszukac jakiegos innego...
Ja do niej chodze chodze i chodze a uslyszlam ze endometrioza ani leków ani badań ani nie powiedziala jak mozna to jakos wyleczyc ani nic.... troche sie zawiodłam bo kolezanka mowila ze taka dobra jest....

ostatnio a propos plamień, czytałam, że wysoka prolaktyna też może być powodem. Badałaś?

Zgłoś nadużycie #86634 25 czerwca 2014, 13:26

Konto usunięte

Valentina napisał(a)

Motyl, no to zobaczymy, która pierwsza zaciąży :-D ja już wózek mam wybrany heh.

ja też :D

Zgłoś nadużycie #86635 25 czerwca 2014, 13:26

kate85 Supermama

Valentina napisał(a)

Kate, ja się zastanawiam, jak te moje zwolnienia będą brane. Bo zus niby okresowo wypłaca.

Valentina czytałam i wyczytałam,że jak jest chociaż 1 dzień przerwy to zwykłe L4 i L4 ciążowe nie sumują się,ale musi być chociaż 1 dzień przerwy a jak u mnie by była ciągłość, to sumują się raczej już do tych 270dni.. a tak to beznadziejnie, więc chyba trzeba wracać do pracy;/

Zgłoś nadużycie #86636 25 czerwca 2014, 13:27

Konto usunięte

madziorek napisał(a)

W tym roku zdecydowalismy sie ze caly urlop ktory nam zostal spedzimy w Polsce :) :) tydzien nad morzem tydzien u mojego R. w rodzinnym miescie i chwilke w moich stronach :) :) jedziemy do PL autkiem wiec pewnie duzo rzeczy nakupuje do naszego domku chociaz nie wiem kiedy bedzie koniec remontu bo chwilowo ciagle cos nie tak :(

lece na obiadek :) ciekawe co dzis serwuja w angielskiej stolowce... zapomnialam zabrac mojego jedzonka dzis :(

ooooo super :) widzę, że morze ma przewagę :D

Zgłoś nadużycie #86637 25 czerwca 2014, 13:32

Konto usunięte
jutro na obiad robię sobie frittatę ze szpinakiem :D

Zgłoś nadużycie #86638 25 czerwca 2014, 13:34

olka281 Gotowa na wszystko
cos czuje ze @ nadciaga coraz wiekszymi krokami :/ cycki mi dzisiaj chca wyskoczyc ze stanika sportowego

Zgłoś nadużycie #86639 25 czerwca 2014, 13:35

kamilka Fajna mama

kate85 napisał(a)

Valentina czytałam i wyczytałam,że jak jest chociaż 1 dzień przerwy to zwykłe L4 i L4 ciążowe nie sumują się,ale musi być chociaż 1 dzień przerwy a jak u mnie by była ciągłość, to sumują się raczej już do tych 270dni.. a tak to beznadziejnie, więc chyba trzeba wracać do pracy;/

mogę pomóc w tych sprawach

Zgłoś nadużycie #86640 25 czerwca 2014, 13:35

kamilka Fajna mama
bo to niezupełnie tak jest....

Zgłoś nadużycie #86641 25 czerwca 2014, 13:36

julitav1 Zaprawiona w bojach

Valentina napisał(a)

Julita, to co to za paskudny lekarz? Mój się przynajmniej mną interesuje i zbada porządnie.

Nie no nie powiem bada mnie na kazdej wizycie, ale powiedziala ze byc moze mam endomentrioze a nie powiedziala o jakims leczeniu, miałam niski progesteron powtorzyłam wyszedl lepszy a myslałam ze da mi luteine albo dupka a wiem ze duzo dziewczyn bierze na okres starań....a ja jestem juz przewrażliwiona na punkcie plamień....
Chyba naprawde ją zmienie

Zgłoś nadużycie #86642 25 czerwca 2014, 13:36

lady_89 Gotowa na wszystko

olka281 napisał(a)

cos czuje ze @ nadciaga coraz wiekszymi krokami :/ cycki mi dzisiaj chca wyskoczyc ze stanika sportowego

Widze że ja, Ty i lenka mamy 4 dni do wyjaśnienia się sytuacji z @ :) Obyśmy wszystkie się jej nie doczekały

Zgłoś nadużycie #86643 25 czerwca 2014, 13:38

Konto usunięte

lady_89 napisał(a)

Widze że ja, Ty i lenka mamy 4 dni do wyjaśnienia się sytuacji z @ :) Obyśmy wszystkie się jej nie doczekały

Trzymam za to kciuki :D
NINA - GDZIE SIĘ PODZIEWASZ ?? ?? ?? ?? ?? :D

Zgłoś nadużycie #86644 25 czerwca 2014, 13:39

julitav1 Zaprawiona w bojach

motyl1909 napisał(a)

ostatnio a propos plamień, czytałam, że wysoka prolaktyna też może być powodem. Badałaś?

Nie badałam jeszcze ale mam zamiar zrobic ten pakiet badan o ktorym wspomnilam tak jest TSH, Prolaktyna,FSH, LH, estriadol, progesteron kosztuje 140 zł

Zgłoś nadużycie #86645 25 czerwca 2014, 13:39

kamilka Fajna mama
A wogóle to witajcie. Czytam Was już od kilku miesięcy. Chyba od lutego. Nawet zapisałam sie od ovufriend. Też jestem staraczką, ale taką nie do końca prawdziwą, bo mamy na poważnie starać się dopiero od września (musimy uregulować nasze zobowiązania). A teraz to tak wychodzi że ja sie staram ale mąż o tym nie wie. hihihi. juz nieraz miałam sie odezwać, ale jakoś nie miałam odwagi... a teraz kate i valentina rzuciły temat, na który mam pewną wiedzę i mogłabym pomóc. dlatego piszę...

Zgłoś nadużycie #86646 25 czerwca 2014, 13:42

kate85 Supermama

kamilka napisał(a)

A wogóle to witajcie. Czytam Was już od kilku miesięcy. Chyba od lutego. Nawet zapisałam sie od ovufriend. Też jestem staraczką, ale taką nie do końca prawdziwą, bo mamy na poważnie starać się dopiero od września (musimy uregulować nasze zobowiązania). A teraz to tak wychodzi że ja sie staram ale mąż o tym nie wie. hihihi. juz nieraz miałam sie odezwać, ale jakoś nie miałam odwagi... a teraz kate i valentina rzuciły temat, na który mam pewną wiedzę i mogłabym pomóc. dlatego piszę...

Hej Kamilka :) fajnie,że się odezwałaś do nas :) no ja szperam i szperam w tym necie, ale nie wiem w 100%, miałam już jedno zwykłe tygodniowe L4 i zaraz po nim bez żadnej przerwy szpitalne ciążowe L4 do 30 czerwca, czy jakbym przedłużyła zwykłym L4 od rodzinnego to sumują się wszystkie do tych 270 dni?

Zgłoś nadużycie #86647 25 czerwca 2014, 13:42

Konto usunięte

julitav1 napisał(a)

Nie badałam jeszcze ale mam zamiar zrobic ten pakiet badan o ktorym wspomnilam tak jest TSH, Prolaktyna,FSH, LH, estriadol, progesteron kosztuje 140 zł

super, to rób! koniecznie :)

Zgłoś nadużycie #86648 25 czerwca 2014, 13:43

Konto usunięte

kamilka napisał(a)

Witamy ;) och, skąd ja znam takie starania... robiłam podobnie :P kiedy powinnaś zatestować? :) Możesz zaprosić mnie na ovufriend do znajomych, mój nick tam: motyl1993

Zgłoś nadużycie #86649 25 czerwca 2014, 13:44

kamilka Fajna mama
liczby dni na chorobowych przy ciąży sie nie sumuje. w tym sensie że możesz być ponad 270 dni w roku na zwolnieniu z powodu ciąży i będziesz miała je wypłacone. np: styczeń i luty jesteś w ciąży a od marca juz nie. masz miesiąc przerwy ze względu na stracona ciąże i od kwietnia do końca roku znowu na L4. to za cały ten okres zwolnienia otrzymasz świadczenie z zus. mimo iż to będzie ponad 270 dni. kiedyś był limit. teraz nie ma.

Zgłoś nadużycie #86650 25 czerwca 2014, 13:44

olka281 Gotowa na wszystko
Witaj, Kamilko. ja tez podczytywalam chwilke zanim sie zarejestrowalam :)

wylaczylam leczo i zmykam spac bo nie wyrobie :) wroce po 15:00 do was jakos :)