Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Starania - zostać mamą w 2015 roku :)

Zgłoś nadużycie #84631 17 czerwca 2014, 10:22

Tasiemka Supermama

takasobieja napisał(a)

eh... nie chce mi się nawet o tym mówić.

wiem, co czujesz, ja z moim też przecież nie raz miałam ciche dni i nie raz już się chciał pakować i wyprowadzać, a jak słyszałam jak w nerwach wyjeżdża samochodem, to się modliłam, żeby nic się nie stało... i też zaczynalo się od bzdety a kończyło, na trzaskaniu drzwiami... ja zawsze pierwsza wyciągam rękę bez względu na to, czy ja zaczęłam czy on... po prostu ciche dni mnie zabijają...

mam nadzieję, że będzie ok :*

Zgłoś nadużycie #84632 17 czerwca 2014, 10:23

Konto usunięte
ana - to normalne, że w 5-tym tyg nie widać zarodka lub akcji serca :/ więc niech Ci nie wkręcają pozamacicznej! Mogło być tak, że to ciąża bliźniacza, i przy jajniku jest drugi pęcherzyk. Aczkolwiek myślę, że i tak wszystko się dobrze zakończy i nie ma co się denerwować :* za tydzień lub kilka dni zobaczysz małego ktosia i serducho ;)

Zgłoś nadużycie #84633 17 czerwca 2014, 10:24

Nina1 Fajna mama
Hej dziewczyny :)

Motyl - uczy do góry, najważniejsze że jest diagnoza, teraz ostatnia prosta i będziecie się mogli starać o malucha.

Zgłoś nadużycie #84634 17 czerwca 2014, 10:25

takasobieja Fajna mama

motyl1909 napisał(a)

Miałam robione:
OB
CRP
MORFOLOGIA
BAD. OGÓLNE MOCZU
JONOGRAM
KREATYNINA
AZOT MOCZNIKA
AspAt
ALAt
Doustny test tolerancji glukozy (glukoza+insulna)
Cholesterol
Trójglicerydy
Poziom białka całkowitego
Poziom albuminy
Rytm dobowy kortyzolu
Rytm dobowy ACTH
Poziom kortyzolu po podaniu 1 mg Dexametazonu
LH
FSH
ESTRADIOL
TESTOSTERON
ANDROSTENDION
DHEA-S
SHGB
PROLAKTYNA W WARUNKACH PODSTAWOWYCH
PROLAKTYNA 60 MINUT PO METOKLOPRAMIDZIE
WITAMINA D3
TSH
FT4
ANTY-TPO
ANTY-TG
WYDANIE WOLNEGO KORTYZOLU Z MOCZEM
EKG
USG TARCZYCY
USG WĘZŁÓW CHŁONNYCH

sporo tego :D kurde warto się położyć do szpitala, ale kto Cię weźmie?! :/ Mój gin już nie pracuje w szpitalach... :( kiedyś pracował, a teraz ma tylko gabinet prywatny

Zgłoś nadużycie #84635 17 czerwca 2014, 10:25

Tasiemka Supermama

motyl1909 napisał(a)

Siema! Wiecie, ciężka decyzja przede mną. Rozmawiałam dziś z moją endo i ona jest zdania, żebym zaczekała ze staraniami do unormowania insuliny :( Bo jeśli nabawię się cukrzycy (a wszystko na to wskazuje), to już tak pieknie nie będzie :( no i stwierdziłam, że okej... że poczekam. Zrobię wszystko byle tylko nasza dzidzia była zdrowa... Myślę, że warto. Mam diagnozę, więc niczego się już nie boję. Poczekam. Ale z wami zostaję! :) Dalej będę kibicować i trzymam za was kciuki i prowadzić tabelkę. Ale muszę zakończyć kurację na insulinę. Tylko - jest taki problem. Nadal @ nie przylazła :/

Motyl skoro tak trzeba, to trudno, ale przynajmniej wiesz na czym stoisz... z jednej strony zazdroszczę, że miałaś taką możliwość przebadania się, a z drugiej strony współczuję, że musisz zaprzestać starań...

może zrób testa? ;>

Zgłoś nadużycie #84636 17 czerwca 2014, 10:26

Tasiemka Supermama
a jak długo ma trwać ta kuracja?

Zgłoś nadużycie #84637 17 czerwca 2014, 10:28

olka281 Gotowa na wszystko

motyl1909 napisał(a)

Siema! Wiecie, ciężka decyzja przede mną. Rozmawiałam dziś z moją endo i ona jest zdania, żebym zaczekała ze staraniami do unormowania insuliny :( Bo jeśli nabawię się cukrzycy (a wszystko na to wskazuje), to już tak pieknie nie będzie :( no i stwierdziłam, że okej... że poczekam. Zrobię wszystko byle tylko nasza dzidzia była zdrowa... Myślę, że warto. Mam diagnozę, więc niczego się już nie boję. Poczekam. Ale z wami zostaję! :) Dalej będę kibicować i trzymam za was kciuki i prowadzić tabelkę. Ale muszę zakończyć kurację na insulinę. Tylko - jest taki problem. Nadal @ nie przylazła :/

Zdrowie jest najwazniejsze, mloda jestes i silna to szybko sobie poradzisz, najpierw wszystko unormuj zebys miala pewnosc ze ani Tobie ani malenstwu nic nie grozi

Zgłoś nadużycie #84638 17 czerwca 2014, 10:30

Tasiemka Supermama
Mam wiadomości od Anafreud :)
Beta przyrosła z 620kilku w 5 dni do ponad 3440 wiec chyba dobrze, leżeć pewnie bede do czwartku bo jutro powtorka bety... Poza tym dzis juz nic mi nie zrobia chyba ze po wieczornym obchodzie zlituje sie ktos i usg cyknie... Nudy ale w sumie wole takie nudy niz wczorajsze emocje...zwlaszcza, ze dookoła dziewczyny po lub w trakcie poronienia.... Pozdrowienia dla dziewczyn

Zgłoś nadużycie #84639 17 czerwca 2014, 10:33

Konto usunięte

Tasiemka napisał(a)

a jak długo ma trwać ta kuracja?

Do roku, będziemy monitorować badania na bieżąco, i jak tylko insulina łanie spadnie to bierzemy się do roboty ;) A może i przy okazji prolaktyna się unormuje? :) i wtedy będzie wszystko w porządku. Robiłam wczoraj testa - negatyw, myślicie, że dziś coś wyjdzie?

Zgłoś nadużycie #84640 17 czerwca 2014, 10:34

Konto usunięte
ana - mocno trzymam kciuki ;*

Ja uciekam do pracy zawieźć L4, potem do tesco na szybkie zakupy i kupie testa od razu. Potem zajrzę do was ;)
Buziaki ;*

Zgłoś nadużycie #84641 17 czerwca 2014, 10:35

Maaagda Supermama

Tasiemka napisał(a)

Mam wiadomości od Anafreud :)
Beta przyrosła z 620kilku w 5 dni do ponad 3440 wiec chyba dobrze, leżeć pewnie bede do czwartku bo jutro powtorka bety... Poza tym dzis juz nic mi nie zrobia chyba ze po wieczornym obchodzie zlituje sie ktos i usg cyknie... Nudy ale w sumie wole takie nudy niz wczorajsze emocje...zwlaszcza, ze dookoła dziewczyny po lub w trakcie poronienia.... Pozdrowienia dla dziewczyn

Pozdrów ją tam, najważniejsze , że wszystko w porządku

Zgłoś nadużycie #84642 17 czerwca 2014, 10:36

Tasiemka Supermama

motyl1909 napisał(a)

Do roku, będziemy monitorować badania na bieżąco, i jak tylko insulina łanie spadnie to bierzemy się do roboty ;) A może i przy okazji prolaktyna się unormuje? :) i wtedy będzie wszystko w porządku. Robiłam wczoraj testa - negatyw, myślicie, że dziś coś wyjdzie?

na ovu widziałam u jednej dziewczyny, że w jeden dzień zrobiła testa był negatyw, na drugi dzień już był pozytyw :) także wiesz... ;)

Zgłoś nadużycie #84643 17 czerwca 2014, 10:41

takasobieja Fajna mama

Tasiemka napisał(a)

na ovu widziałam u jednej dziewczyny, że w jeden dzień zrobiła testa był negatyw, na drugi dzień już był pozytyw :) także wiesz... ;)

też widziałam :D

Zgłoś nadużycie #84644 17 czerwca 2014, 10:42

julitav1 Zaprawiona w bojach
Ana wszysyko bedzie dobrze ja to czuje :-) najwazniejsE jest to zeby sie nie stresowac bo to bardzo wplywa na maluszka.
Motyl swietnie ze znasz diagnoze, poczekasz odpoczniesz, wyleczysz to co masz do wyleczenia i wtedy będziesz startowac z nowym, zregenerowanym organizmem i wtedy napewno sie uda ( o ile juz sie nie udalo). 
U mnie @ idzie pelna para czekam az sie skonczy... ale przez to 3 dniowe opoznienie dostane na sam wyjazd na wakacje ehhhh....
Ale tak jak juz pisalam mam nadzieje ze te wakacje bede owocne :-)
W poniedzialek ide do gina musze jej powiedzieć o tych oatatnich plamieniach i pokazac jej wyniki progesteronu.
A u mnie w jednym a labolatorium jest taki pakiet badan hormonalnych dla kobiet progesteron, LH, estriadol, prolaktyna, TSH,  FSH  i pakiet dla kobiet planujacych ciaze tylko nie pamietam co wchodzi w sklad.
Tak wiec pomyslalam ze zrobie to i zobacze czy wszysyko jest ok.... 
Ppzdrawiam was kochane

Zgłoś nadużycie #84645 17 czerwca 2014, 10:44

Konto usunięte

takasobieja napisał(a)

Wczoraj mega przesadził i sama mam nadzieje, ze szybko się nie pogodzimy :/

To niecu zrozumie dosadnosc swoich słów, i przeprosi!!! Skoro tak narozrabial, to faktycznie poczekaj aż sam pierwszy wyciągnie rękę do zgody

Zgłoś nadużycie #84646 17 czerwca 2014, 10:48

Konto usunięte
Motyl, masz rację dzidzia najważniejsza, skoro lepiej poczekać, to czekaj w takiej sytuacji nie ma się co spieszyć.

Tasiemka, skoro podczytywanie męża daje talię efekty, to niech czyta ;-)

Zgłoś nadużycie #84647 17 czerwca 2014, 10:49

olka281 Gotowa na wszystko
Ana trzymam kciuki zebys jak najszybciej zobaczyla malenstwo i uslyszala serduszko :*

Zgłoś nadużycie #84648 17 czerwca 2014, 10:54

Konto usunięte

julitav1 napisał(a)

Ale tak jak juz pisalam mam nadzieje ze te wakacje bede owocne :-)
W poniedzialek ide do gina musze jej powiedzieć o tych oatatnich plamieniach i pokazac jej wyniki progesteronu.
A u mnie w jednym a labolatorium jest taki pakiet badan hormonalnych dla kobiet progesteron, LH, estriadol, prolaktyna, TSH,  FSH  i pakiet dla kobiet planujacych

Trzymam kciuki byś w wakacje narzekała na mdłości a nie na @

Fajny taki pakiet, szkoda ze u mnie nie ma takich badań :/

Zgłoś nadużycie #84649 17 czerwca 2014, 10:55

Tasiemka Supermama
uciekam dziewczyny coś porobić :D :P będę później ;)

Zgłoś nadużycie #84650 17 czerwca 2014, 10:56

takasobieja Fajna mama

anastazjaaa napisał(a)

To niecu zrozumie dosadnosc swoich słów, i przeprosi!!! Skoro tak narozrabial, to faktycznie poczekaj aż sam pierwszy wyciągnie rękę do zgody

Póki co to nawet nie wyszedł z łózka... ja nie chce przeprosin, ja chce żeby się zmienił. Bo po co ciągle robic to samo i przepraszać? To nie ma sensu... a wczoraj już przegiął na maksa, jak nigdy w życiu. Najlepiej bym się wyprowadziła.